Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

poruka: 25
|
čitano: 13.357
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo".
3 godine
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

I sada budite pametni i krenite sa RISC-V a ne ulupati lovu u nekog ko će vam na kraju prodavati proizvode skrivene iza njihove licence. I koji u svakom trenu može reći igrati ćemo po mojim pravilima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 7:54 (Gallu).
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

Čuj čipova, kaj je s brasnom tj zitaricma, uljem, wc papirom, vidili smo koliko sto vrijedi

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

Sirovine za te čipove će im prodavati Super Jura iz Druge galaksije, jer su im nedavno Kinezi malo zavrnuli pipu. Jbga to se dogodi kad se bahatiš bez pokrića, pa dobiješ odma jednu vaspitnu i onda pišeš SF romane, pardon, akte.

 

https://www.bug.hr/tehnologije/kina-ogranicava-izvoz-kljucnih-poluvodickih-materijala-34382

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
memulica kaže...

Sirovine za te čipove će im prodavati Super Jura iz Druge galaksije, jer su im nedavno Kinezi malo zavrnuli pipu. Jbga to se dogodi kad se bahatiš bez pokrića, pa dobiješ odma jednu vaspitnu i onda pišeš SF romane, pardon, akte.

 

https://www.bug.hr/tehnologije/kina-ogranicava-izvoz-kljucnih-poluvodickih-materijala-34382

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
Memulica:

Pobrkao si lončiće, Kinezi su zavrnuli pipu za vrlo specifične čipove kakve ti i ja ne viđamo često.
Ja rekoh
16 godina
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

https://www.euronews.com/my-europe/2023/07/04/china-restricts-exports-of-two-metals-that-the-eu-considers-of-strategic-importance

Gallium and germanium are silvery-white metals that can be found in a wide variety of electronics, such as semiconductors, smartphones, pressure sensors, transistors and fibre optics, as well as solar panels, camera lenses and space systems.



You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
memulica kaže...

https://www.euronews.com/my-europe/2023/07/04/china-restricts-exports-of-two-metals-that-the-eu-considers-of-strategic-importance

Gallium and germanium are silvery-white metals that can be found in a wide variety of electronics, such as semiconductors, smartphones, pressure sensors, transistors and fibre optics, as well as solar panels, camera lenses and space systems.



 Toga imas bilo gdje, samo nismo busili u Europi zbog ekologije. Kad zatreba busit ce se.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 12:42 (Bob Boss).
16 godina
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

Oće oće, jer to ide onako momentalno.

 

Samo napišeš dekret, pardon AAAAKT , pa pritisneš tipku Enter i u roku odma se sve materijalizira onako deus ex machine; radna snaga, tvornice, rudnici, transport, energija, itd.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
memulica kaže...

Oće oće, jer to ide onako momentalno.

 

Samo napišeš dekret, pardon AAAAKT , pa pritisneš tipku Enter i u roku odma se sve materijalizira onako deus ex machine; radna snaga, tvornice, rudnici, transport, energija, itd.

Sta se ti nerviras, pitaj brata Putnina, poslat ce ti minerala koliko treba. Onda se mozes u miru boriti protiv drugih nepravdi ovog svijeta.

14 godina
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

I inače mislim da se Europa treba više okrenuti samodostatnosti a ne da ovisi o tome tko će joj dati - prodati kakvu tehnologiju. Istina, trebati će vremena da se pokrene cijela ta industrija, ali kada to krene nećemo ovisiti o Kini, Tajvanu, SAD-u. Samo ne znam imamo li dovoljno znanja za te visoke tehnologije ili će nas mali žuti morati malo podučiti kako se to radi - ne Kinezi, oni isto ne znaju najvišu tehnologiju, nego TSMC. Ali pošto TSMC kani praviti neke tvornice u EU, doći ćemo i do znanja.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 15:32 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
učo kaže...

I inače mislim da se Europa treba više okrenuti samodostatnosti a ne da ovisi o tome tko će joj dati - prodati kakvu tehnologiju. Istina, trebati će vremena da se pokrene cijela ta industrija, ali kada to krene nećemo ovisiti o Kini, Tajvanu, SAD-u. Samo ne znam imamo li dovoljno znanja za te visoke tehnologije ili će nas mali žuti morati malo podučiti kako se to radi - ne Kinezi, oni isto ne znaju najvišu tehnologiju, nego TSMC. Ali pošto TSMC kani praviti neke tvornice u EU, doći ćemo i do znanja.

Najveće znanje je proizvest leće za laser za fotolitografiju kojom se proizvode čipovi. A lasere, one najbolje, jedini na svijetu proizvodi ASML (Nizozemska). A leće za te lasere, i opet jedini na svijetu, proizvodi Carl Zeiss AG (Njemačka).

 

Pa eto sad ti vidi tko ima znanja i tko o komu ovisi. Zato i TSCM ima namjeru gradit tvornicu u EU, da EU nebi slučajno zavrnila pipu.

 

 

p.s.

 

Nije glavni onaj tko proizvodi sirovine, niti onaj koji proizvodi finalni proizvod. Glavni je onaj koji proizbodi strojeve koji služe za proizvodnju svega toga. A to je još uvjek EU, Japan, Južna Koreja i SAD. Baš tim redom.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 17:05 (markoBT).
8 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
Gallu kaže...

I sada budite pametni i krenite sa RISC-V a ne ulupati lovu u nekog ko će vam na kraju prodavati proizvode skrivene iza njihove licence. I koji u svakom trenu može reći igrati ćemo po mojim pravilima.

 može malo više opisa, što donosi taj RISC-V ,  bez linkova, direktno i jasno ovdje :) 

 

8 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
učo kaže...

I inače mislim da se Europa treba više okrenuti samodostatnosti a ne da ovisi o tome tko će joj dati - prodati kakvu tehnologiju. Istina, trebati će vremena da se pokrene cijela ta industrija, ali kada to krene nećemo ovisiti o Kini, Tajvanu, SAD-u. Samo ne znam imamo li dovoljno znanja za te visoke tehnologije ili će nas mali žuti morati malo podučiti kako se to radi - ne Kinezi, oni isto ne znaju najvišu tehnologiju, nego TSMC. Ali pošto TSMC kani praviti neke tvornice u EU, doći ćemo i do znanja.

 Da bi to mogli, treba pokrenuti škole koje se bave izučavanjem o toj tehnologiji da se ima koga zaposlit. Kad bi imali radnike onda TSMC može pokrenuti neku EU tvornicu naravno uz EU investicije.  

 

Mi u Hrvatskoj imamo previše smjerova od kojih se večina njih ni ne zaposli, to vrijedi i za fakultetsko obrazovanje. Trebalo bi se najviše orijentirati na smjerove, davati neke povlastice, da država financira dio poduke tako da bi radnik prije uzeo to zanimanje a ne neko zanimanje nakon čega će on morati biti neki radnik  na gradilištu ili u poljoprivredi jer mu je to bilo najjednostavnije nači. 

 

3 godine
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
Manje više ono što i ARM samo što nema nikakve licence jer je open source.
Za više ti ne mogu puno reći jer nisam te struke pa najbolje izguglaj :)
12 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
Bob Boss kaže...
memulica kaže...Uranium

Oće oće, jer to ide onako momentalno.

 

Samo napišeš dekret, pardon AAAAKT , pa pritisneš tipku Enter i u roku odma se sve materijalizira onako deus ex machine; radna snaga, tvornice, rudnici, transport, energija, itd.

Sta se ti nerviras, pitaj brata Putnina, poslat ce ti minerala koliko treba. Onda se mozes u miru boriti protiv drugih nepravdi ovog svijeta.

 Kolega memulica je u pravu, koliko vremena treba da se nađu kamo su ti elementi na Europskom tlu, pa naći kamo će se te sirovine rafinirati, pa doadatni izvori energije za to preraditi... 

 U Srbiji kamo je staro gorje, sigurno ima tih materijala u starim rudnicima bakra, ali Srbija nije dio EU, samo oni su tamo trenutno odlučili ne rudniku Litija...

A i u Češkoj kod Rudne Gore, i u Sloveniji Jesenice, i u ostalim mjestima kamo su stari nalazi ruda...

 

 

 

I opet nepotrebno se spominje Putin, Rusija i dalje izvozi proizvode od Uranium i umjetna gnojiva u zemlje koje su joj nametnule sankcije

 

LP...

16 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
markoBT kaže...

 

p.s.

 

Nije glavni onaj tko proizvodi sirovine, niti onaj koji proizvodi finalni proizvod. Glavni je onaj koji proizbodi strojeve koji služe za proizvodnju svega toga. A to je još uvjek EU, Japan, Južna Koreja i SAD. Baš tim redom.

Naravno, jer je općepoznata stvar da sa čipovima kopaš rijetke minerale i onda ih ti isti čipovi momentalno teleportiraju u kilometarske megatvornice koje se napajuju sa uljem dobivenim iz čipova.

 

Mensečini da su nekima ti svemogući čipovi pojeli i mozak, pa sad umjesto njega imaju obični čips u glavi.

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
9 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
Gallu kaže...

I sada budite pametni i krenite sa RISC-V a ne ulupati lovu u nekog ko će vam na kraju prodavati proizvode skrivene iza njihove licence. I koji u svakom trenu može reći igrati ćemo po mojim pravilima.

 Iskreno, dosta ulazem u tech itd..Mislim da je risc najbolje potrosenih xx.xxx€ s obzirom s kime je sve u surdanji, i open source je..S tim da sam jednu verziju vec implementiro kao zamjenu za siemensovo graficko sucelje na jednom od pogona kod nas, i pokazo se eksta u industriskim uvjetima i velikom kolicinom fine metalne prasine u zraku 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
8 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
Hazzard From da Hood kaže...
Gallu kaže...

I sada budite pametni i krenite sa RISC-V a ne ulupati lovu u nekog ko će vam na kraju prodavati proizvode skrivene iza njihove licence. I koji u svakom trenu može reći igrati ćemo po mojim pravilima.

 Iskreno, dosta ulazem u tech itd..Mislim da je risc najbolje potrosenih xx.xxx€ s obzirom s kime je sve u surdanji, i open source je..S tim da sam jednu verziju vec implementiro kao zamjenu za siemensovo graficko sucelje na jednom od pogona kod nas, i pokazo se eksta u industriskim uvjetima i velikom kolicinom fine metalne prasine u zraku 

 Koji RISC? 

Ja rekoh
10 godina
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

 

Prilika za HR. Samo da Slaveni prestanu ratovati međusobno.

Treće tisućljeće pripada slavenskim narodima.

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
Vjerojatno je samo zaboravio V
15 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
PzKpfw kaže...

 

Prilika za HR. Samo da Slaveni prestanu ratovati međusobno.

Treće tisućljeće pripada slavenskim narodima.

 eo, počelo je

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem
memulica kaže...
markoBT kaže...

 

p.s.

 

Nije glavni onaj tko proizvodi sirovine, niti onaj koji proizvodi finalni proizvod. Glavni je onaj koji proizbodi strojeve koji služe za proizvodnju svega toga. A to je još uvjek EU, Japan, Južna Koreja i SAD. Baš tim redom.

Naravno, jer je općepoznata stvar da sa čipovima kopaš rijetke minerale i onda ih ti isti čipovi momentalno teleportiraju u kilometarske megatvornice koje se napajuju sa uljem dobivenim iz čipova.

 

Mensečini da su nekima ti svemogući čipovi pojeli i mozak, pa sad umjesto njega imaju obični čips u glavi.

 

 

 

Da, danas se rijetke minerile, a i one koji nisu rijetki (usput izgleda da nikakvi minerali nisu rijetki) kopaju čipovima (a i mnoge druge stvari se rade čipovima). A oni koji to ne radi čipovima nego lopatom jedva čekaju da te minerale zamjene za koricu kruha.  

42
16 godina
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

Minerali se ne kopaju čipovima, već mehaničkim strojevima koje pogoni fosilno gorivo. Rijetki minerali zahtjevaju iskopanje doslovno planina materijala i onda ide prosijavanje/rafiniranje koje zahtjeva upotrebu enormne količine vrlo toksičnih kemijskih spojeva i dragocjene vode. Tako prerađena sirovina se dalje transportira sa strojevima koje pogoni fosilno gorivo i zatim se topi na visokim temepraturama koje se postižu sa fosilnim gorivima.

Što misliš koliko se Svete Molekule izbaci u atmosferu pri tom?


Usput:

https://www.reuters.com/markets/commodities/chinas-rare-earths-dominance-focus-after-mineral-export-curbs-2023-07-05/

HOW DOMINANT IS CHINA IN THE RARE EARTHS SUPPLY CHAIN?
Mining: China accounted for 70% of world mine production of rare earths in 2022, followed by the United States, Australia, Myanmar and Thailand, United States Geological Survey (USGS) data shows.
Processing: China is home to at least 85% of the world's capacity to process rare earth ores into material manufacturers can use, according to research firm Adamas Intelligence in 2019.
Exports: Chinese exports of rare earths have declined. The country exported 20,987 metric tonnes in the first five months of 2023, down 4.4% year-on-year, Chinese customs data showed.
China exported 48,728 metric tonnes of rare earths in 2022, down 0.4% year-on-year. The United States sources most of its rare earth imports from China, but that dependence has eased to 74% between 2018 and 2021, from 80% during 2014 to 2017.


You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem

A sve to nadziru ljudi koji informacije o tome što se događa dobivaju od čipova.

42
16 godina
offline
Potvrđen je europski Akt o čipovima, s ciljem samo

Čipovi olakšavaju dosta stvari, ali i bez njih se može komotno/uspješno rudariti.

 

Ima koje stoljeće da bez fosilnog goriva i čelika možeš samo sjesti i plakati skupa s lopatom, ali one šetočine sa aktovkama vam ništa ne govore o tim prljavim detaljima.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice