Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

poruka: 27
|
čitano: 15.090
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn".
11 godina
offline
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

Zašto je naslov članka "Zapalio se brod s 3.800 automobila ..." kada ih nema 3.800 nego 3.783 što u kasnijem tekstu lijepo piše? Čemu zaokruživanje. Je li zato što prosječni čitatelj Baga ne može pojmiti kolika je količina 3.783 automobila, a 3.800 mu je shvatljivo. Ili ima neki drugi razlog?

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 13:26 (markoBT).
 
3 15 hvala 0
15 godina
offline
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

Apsolutno je poznato, samo jos nije potvrdjeno.

 

A potvrditi se ne moze jer gore baterije u drugim elektricnim automobilima, pozar nije moguce ugasiti i goriti ce danima.

 

Procitah komentar negdje, zamislite da podzemnoj garazi neke stambene zgrade preko noci dok su auti spojeni na punjace, dogodi nesto slicno.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
13 0 hvala 1
16 godina
offline
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

Lako za auta, ali budale su počeli ugrađivati polovne baterije po zgradama.

 

Old Electric Car Batteries Used to Power Football Stadiums

 

one American company has found an unusual way to reuse the batteries that electric vehicles are no longer using. The company, called Eaton, is a large supplier of truck parts and industrial products to businesses all over the world.Eaton is also an energy storage company. It takes aging batteries – which it calls “second-life batteries” - from Nissan’s electric Leaf vehicles. The company then reuses them with its xStorage product, which stores power in buildings.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt

I tako treba uskoro napraviti remake filma Inferno pa da imamo dobre primjere iz prakse.

7 godina
online
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

Možda se sad konačno europske firme opamete i prebace na LFP...

 

Makar sumnjam.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
syncmaster245b kaže...

Apsolutno je poznato, samo jos nije potvrdjeno.

 

A potvrditi se ne moze jer gore baterije u drugim elektricnim automobilima, pozar nije moguce ugasiti i goriti ce danima.

 2008. uz istarsku obalu zapalio se ro-ro brod Und Adriatyk, sa 200 kamiona. Požar isto nije bilo moguće ugasiti i gorio je danima. Kad se posada evakuira, požar u unutrašnjosti broda je u principu nemoguće ugasiti izvana, bez obzira da li gore baterije, nafta ili kukuruz.

Ruhe im Puff
12 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt

Pozdrav! 

 

To baš nije točno što si napisao. Požar na brodu možeš gasiti na više načina. Na ratnim brodovima imaš halon za trenutno gašenje, na skladiàtima možeš imati sprinkler sustave, na tankerima imaš lake, srednje i teške pjene. 

Imaš i flexi fog/water mist sustave, CO2 (ne znam da li ima u skladištima) itd. 

 

Problem sa ro-ro brodovima je taj što imaju visoko nadgrađe i onda kada ga napuniš morem/vodom prilikom gašenja poremetiš mu stabilitet i on se prevrne. To je sva mudrost. 

 

Inače u Bugovom članku ima više pogrešaka. 

Brod je dug 199m i širok 32m. 

Kretao se iz Njemačke za Egipat. Vozila su krcana u Bremerhavenu. Kao i u obližnjim lukama, tamo su parkirališta sa tisućama automobila njemačkih auto proizvođača.

U prvim vjestima je pisalo da je posada izjavila da je do požara došlo u dijelu sa električnim vozilima. 

Nizozemci ga vuku uz pomoć 50tak m dugog broda. Zabrinutost je da ne potone u blizini otočja uz Nizozemsku obalu zbog uništenja obale. 

 

 

vicious
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 19:22 (viciousone).
15 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
BroccDaRock kaže...
syncmaster245b kaže...

Apsolutno je poznato, samo jos nije potvrdjeno.

 

A potvrditi se ne moze jer gore baterije u drugim elektricnim automobilima, pozar nije moguce ugasiti i goriti ce danima.

 2008. uz istarsku obalu zapalio se ro-ro brod Und Adriatyk, sa 200 kamiona. Požar isto nije bilo moguće ugasiti i gorio je danima. Kad se posada evakuira, požar u unutrašnjosti broda je u principu nemoguće ugasiti izvana, bez obzira da li gore baterije, nafta ili kukuruz.

 

Govoris o brodu kojeg je zapalila eksplozija kamiona punog pirotehnike, otvorila dovode zraka kojih nije bilo i ucinila PP sustav potpuno beskorisnim.

 

Ovdje, kad baterije gore, PP sustav je beskoristan, sa ili bez zraka.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 16:02 (syncmaster245b).
8 godina
offline
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

Ovaj članak je napisan kao PR Volskwagena ili Tesle. Ne vidim razloga da se članak piše kao demanti a u tu kod nas nitko nije ni znao da gori...

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
syncmaster245b kaže...

Apsolutno je poznato, samo jos nije potvrdjeno.

 

A potvrditi se ne moze jer gore baterije u drugim elektricnim automobilima, pozar nije moguce ugasiti i goriti ce danima.

 

Procitah komentar negdje, zamislite da podzemnoj garazi neke stambene zgrade preko noci dok su auti spojeni na punjace, dogodi nesto slicno.

 

 

 Pa i dogodilo se u Njemačkoj... U garaži zgrade se zapalio strujić, izgorjela dva auta uz njega... Ugasili požar a strujić idući dan opet počeo goriti...

Šteta na statici zgrade 3,5 milijuna eura... 

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
Spiridon kaže...
 Pa i dogodilo se u Njemačkoj... U garaži zgrade se zapalio strujić, izgorjela dva auta uz njega... Ugasili požar a strujić idući dan opet počeo goriti...

Šteta na statici zgrade 3,5 milijuna eura... 

 A zamisli da je puna garaza strujica.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
12 godina
online
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
syncmaster245b kaže...
Spiridon kaže...
 Pa i dogodilo se u Njemačkoj... U garaži zgrade se zapalio strujić, izgorjela dva auta uz njega... Ugasili požar a strujić idući dan opet počeo goriti...

Šteta na statici zgrade 3,5 milijuna eura... 

 A zamisli da je puna garaza strujica.

 U najgorem slučaju, srušila bi se zgrada... ://

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
syncmaster245b kaže...

Apsolutno je poznato, samo jos nije potvrdjeno.

 

A potvrditi se ne moze jer gore baterije u drugim elektricnim automobilima, pozar nije moguce ugasiti i goriti ce danima.

 

Procitah komentar negdje, zamislite da podzemnoj garazi neke stambene zgrade preko noci dok su auti spojeni na punjace, dogodi nesto slicno.

 'vako nešto

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
syncmaster245b kaže...

 

Govoris o brodu kojeg je zapalila eksplozija kamiona punog pirotehnike, otvorila dovode zraka kojih nije bilo i ucinila PP sustav potpuno beskorisnim.

 Ne znam odakle ti podatak da je UND Adriyatik prevozio pirotehniku. Prema služenoj istrazi, prevozio je devet tona opasnih materijala klase 4.1 i 3 (što su općenito zapaljive krute tvari i tekućine). Eksplozivi spadaju u klasu 1.

 

Također, nikad nije utvrđeno na kojem kamionu je točno započeo požar (što nije neobično, s obzirom da su svi kamioni i cijeli brod izgorjeli u potpunosti).

Ruhe im Puff
12 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
Obalna straža nema informacija kako prisutnost električnih automobila na brodu utječe na njegovo širenje i gašenje.

Kao nije poznato kako gore i kako se (ne) gase električni automobili?

Ako požar i nije inicirao EV, svejedno njegovo sudjelovanje u požaru umnogostrućuje problem gašenja i ekološke štete. Dim koji ispušta zapaljena baterija pun je otrova, baterija gori danima a kad sve to skupa potone (baterija će i dalje gorjeti) šteta za more neusporedivo je veća nego da je izgorio i potonuo ICE automobil.
Ne bi me začudilo da se u nekoj budućnosti upravo zbog ekologije vratimo benzinu i dizelu ili nečemu trećem.

 
9 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

negdje sam pročitao da je ev autića bilo manje od 30 na tom brodu. ne znam je li to bitno, točno ili nešto treće. isto tako čitam da stižu solid state baterije za ev autiće koje su daleko sigurnije kad je u pitanju požar. dakle i ovo je samo prijelazna faza.

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
BlueMax kaže...
Obalna straža nema informacija kako prisutnost električnih automobila na brodu utječe na njegovo širenje i gašenje.

Kao nije poznato kako gore i kako se (ne) gase električni automobili?

Ako požar i nije inicirao EV, svejedno njegovo sudjelovanje u požaru umnogostrućuje problem gašenja i ekološke štete. Dim koji ispušta zapaljena baterija pun je otrova, baterija gori danima a kad sve to skupa potone (baterija će i dalje gorjeti) šteta za more neusporedivo je veća nego da je izgorio i potonuo ICE automobil.
Ne bi me začudilo da se u nekoj budućnosti upravo zbog ekologije vratimo benzinu i dizelu ili nečemu trećem.

A ADAC tvrdi da nije tak.

Kome sad vjerovati, njima ili tebi...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

ako potope brod, možda se prije ugasi požar. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

Nitko ne može reći da ih Metallica nije upozorila prije TRIDESET I SEDAM godina:

Pounding out aggression
Turns into obsession
Cannot kill the battery

 

Nego, kad se električni auto negdje spuca onda treba isprazniti bateriju da se ne zapali, jel' tako?

 
2 1 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
Jelash13 kaže...

Nitko ne može reći da ih Metallica nije upozorila prije TRIDESET I SEDAM godina:

Pounding out aggression
Turns into obsession
Cannot kill the battery

 

Nego, kad se električni auto negdje spuca onda treba isprazniti bateriju da se ne zapali, jel' tako?

 nema potrebe

11 godina
offline
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

11:2 za 3.800. Znači da ipak prosječni čitalac Buga nije dovoljno inteligentan da dokuči kolika je to količina 3.783?

42
 
2 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
markoBT kaže...

11:2 za 3.800. Znači da ipak prosječni čitalac Buga nije dovoljno inteligentan da dokuči kolika je to količina 3.783?

 Znaš kako je Staljin rekao: ''Zapaljenje jednog auta je tragedija. Zapaljenje 1000 auta je statistika.''

 

Ali zajebanciju na stranu, nemoj se uzrujavati oko toga. Kad god vidiš gomilu dislajka na post a nula odgovora i/ili pokušaja da te netko ispravi, to ti samo govori da si u pravu. 

Da u naslovu piše ''Zapalio se brod sa otprilike/oko 3.8000 automobila'' ne bi vjerojatno ništa rekao. I mene ti isto tako živcira kad dođem u trgovinu i vidim ''3+1 gratis'', a pokušava mi naplatiti 3. Pa kako to? 3+1 je 4, znači da je 4 gratis. Da piše ''3+gratis 1'' e to bi onda značilo da je 1 gratis, a 3 plaćaš.

8 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
Jelash13 kaže...
markoBT kaže...

11:2 za 3.800. Znači da ipak prosječni čitalac Buga nije dovoljno inteligentan da dokuči kolika je to količina 3.783?

 Znaš kako je Staljin rekao: ''Zapaljenje jednog auta je tragedija. Zapaljenje 1000 auta je statistika.''

 

Ali zajebanciju na stranu, nemoj se uzrujavati oko toga. Kad god vidiš gomilu dislajka na post a nula odgovora i/ili pokušaja da te netko ispravi, to ti samo govori da si u pravu. 

Da u naslovu piše ''Zapalio se brod sa otprilike/oko 3.8000 automobila'' ne bi vjerojatno ništa rekao. I mene ti isto tako živcira kad dođem u trgovinu i vidim ''3+1 gratis'', a pokušava mi naplatiti 3. Pa kako to? 3+1 je 4, znači da je 4 gratis. Da piše ''3+gratis 1'' e to bi onda značilo da je 1 gratis, a 3 plaćaš.

 Brojevi su zamorni i ako nije nužno, ne treba inzistirati na decimalama. Zapalio se brod koji prevozi skoro 4000 automobila. Dovoljno dobro za ovaj tip vijesti. Ljigavi marketing je nešto drugo; tamo brojevi jesu važni.

Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
Feudalac kaže...
Jelash13 kaže...
markoBT kaže...

11:2 za 3.800. Znači da ipak prosječni čitalac Buga nije dovoljno inteligentan da dokuči kolika je to količina 3.783?

 Znaš kako je Staljin rekao: ''Zapaljenje jednog auta je tragedija. Zapaljenje 1000 auta je statistika.''

 

Ali zajebanciju na stranu, nemoj se uzrujavati oko toga. Kad god vidiš gomilu dislajka na post a nula odgovora i/ili pokušaja da te netko ispravi, to ti samo govori da si u pravu. 

Da u naslovu piše ''Zapalio se brod sa otprilike/oko 3.8000 automobila'' ne bi vjerojatno ništa rekao. I mene ti isto tako živcira kad dođem u trgovinu i vidim ''3+1 gratis'', a pokušava mi naplatiti 3. Pa kako to? 3+1 je 4, znači da je 4 gratis. Da piše ''3+gratis 1'' e to bi onda značilo da je 1 gratis, a 3 plaćaš.

 Brojevi su zamorni i ako nije nužno, ne treba inzistirati na decimalama. Zapalio se brod koji prevozi skoro 4000 automobila. Dovoljno dobro za ovaj tip vijesti. Ljigavi marketing je nešto drugo; tamo brojevi jesu važni.

Da, onom koji ne može pojmit koliko je to 3.783 brojevi su zamorni.

 

Usput naslov je "fake news" ili ti po naški laž. A svakom tko pretendira da bude ugledan (a nadam se da Bug još uvijek ima te pretenzije) ne bi smio lagati. Nije velika laž, ali s malim se počima.

42
8 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
markoBT kaže...
Feudalac kaže...
Jelash13 kaže...
markoBT kaže...

11:2 za 3.800. Znači da ipak prosječni čitalac Buga nije dovoljno inteligentan da dokuči kolika je to količina 3.783?

 Znaš kako je Staljin rekao: ''Zapaljenje jednog auta je tragedija. Zapaljenje 1000 auta je statistika.''

 

Ali zajebanciju na stranu, nemoj se uzrujavati oko toga. Kad god vidiš gomilu dislajka na post a nula odgovora i/ili pokušaja da te netko ispravi, to ti samo govori da si u pravu. 

Da u naslovu piše ''Zapalio se brod sa otprilike/oko 3.8000 automobila'' ne bi vjerojatno ništa rekao. I mene ti isto tako živcira kad dođem u trgovinu i vidim ''3+1 gratis'', a pokušava mi naplatiti 3. Pa kako to? 3+1 je 4, znači da je 4 gratis. Da piše ''3+gratis 1'' e to bi onda značilo da je 1 gratis, a 3 plaćaš.

 Brojevi su zamorni i ako nije nužno, ne treba inzistirati na decimalama. Zapalio se brod koji prevozi skoro 4000 automobila. Dovoljno dobro za ovaj tip vijesti. Ljigavi marketing je nešto drugo; tamo brojevi jesu važni.

Da, onom koji ne može pojmit koliko je to 3.783 brojevi su zamorni.

 

Usput naslov je "fake news" ili ti po naški laž. A svakom tko pretendira da bude ugledan (a nadam se da Bug još uvijek ima te pretenzije) ne bi smio lagati. Nije velika laž, ali s malim se počima.

 Stvarno si lik.

 

tritisućesedamstoosamdesettri ili oko 4 tisuće. Što li je lakše reći i zapamtiti da mi je samo znati....

 

Da, brojevi su apstraktni. Da, ljudski mozak ima problema sa pamćenjem riječi dužih od 7-8 slogova. Ali ok, ti si superman. Spasi nas od svih zala.

Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog elekt
Feudalac kaže...
markoBT kaže...
Feudalac kaže...
Jelash13 kaže...
markoBT kaže...

11:2 za 3.800. Znači da ipak prosječni čitalac Buga nije dovoljno inteligentan da dokuči kolika je to količina 3.783?

 Znaš kako je Staljin rekao: ''Zapaljenje jednog auta je tragedija. Zapaljenje 1000 auta je statistika.''

 

Ali zajebanciju na stranu, nemoj se uzrujavati oko toga. Kad god vidiš gomilu dislajka na post a nula odgovora i/ili pokušaja da te netko ispravi, to ti samo govori da si u pravu. 

Da u naslovu piše ''Zapalio se brod sa otprilike/oko 3.8000 automobila'' ne bi vjerojatno ništa rekao. I mene ti isto tako živcira kad dođem u trgovinu i vidim ''3+1 gratis'', a pokušava mi naplatiti 3. Pa kako to? 3+1 je 4, znači da je 4 gratis. Da piše ''3+gratis 1'' e to bi onda značilo da je 1 gratis, a 3 plaćaš.

 Brojevi su zamorni i ako nije nužno, ne treba inzistirati na decimalama. Zapalio se brod koji prevozi skoro 4000 automobila. Dovoljno dobro za ovaj tip vijesti. Ljigavi marketing je nešto drugo; tamo brojevi jesu važni.

Da, onom koji ne može pojmit koliko je to 3.783 brojevi su zamorni.

 

Usput naslov je "fake news" ili ti po naški laž. A svakom tko pretendira da bude ugledan (a nadam se da Bug još uvijek ima te pretenzije) ne bi smio lagati. Nije velika laž, ali s malim se počima.

 Stvarno si lik.

 

tritisućesedamstoosamdesettri ili oko 4 tisuće. Što li je lakše reći i zapamtiti da mi je samo znati....

 

Da, brojevi su apstraktni. Da, ljudski mozak ima problema sa pamćenjem riječi dužih od 7-8 slogova. Ali ok, ti si superman. Spasi nas od svih zala.

Dobro, u pravu si. Ispričavam se na gnjavaži. 

42
9 mjeseci
online
Zapalio se brod s 3.800 automobila. Zbog električn

kažu sad da je električnih bilo 478, bilo ih je sram odmah priznati. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice