Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

poruka: 18
|
čitano: 12.020
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš".
15 godina
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

skrušeno (kupio sam kruh) priznajem kako ne kužim ovo s "organiziranjem promatranja": zuritelje će čuvati murija ("jake snage")? vrtit će se janjci uz nastupe poznatih estradnih i opće opijanje? žrtvovat će djevice? nekakav lokalni šerif će pojavu pripisati zaslugama svoje stranke? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje

-upravo to.. (ono što ne kužiš..), tako se radi biz, iz ničega-nešto.. landmark, toranj, trg, bilo što od stonehenga nadalje.. to je srž-biza, magnet, perpetuumobile koji generira novac samim time što privlači ljude-mase kao hollywood ili bolji primjer lasvegas (koji bi bio hrpa pijeska..).

-što je npr majica a što majica s nekom slikom.. odjevno je to isti predmet, funkcija.. no ne i cijena, atraktivnost.. pri čemu design same slike teoretski može biti bilo što, od crtić-likova ili nogometnih boja do starwarsa ili metalice.. što je majica, vesta, košulja, s ukrasom ili bez, od narodnih nošnji, od plemenskih vračeva pa i onih koji su skakutali oko stonhengea prije više tisuća godina.. ili današnji crkvenjaci u odorama prošlih stoljeća (kao crvene cipelice koje inače nosi dorothy kad 'leti' u kanzas..) :)

 

-zašto je ruž za usne crvene boje i zašto žena tad izgleda privlačnije, sretnije.. ne pitati zašto, nego je to tako, priroda u genu, navikama, reflexu.. svi žele u lasvegas, svi žele šljokice, svi bi plesali ko johtravolta i michaeljackson pod svjetlom reflektora.. bez tog, bez reflektora, bez ukrasa ispred kockarnica, bez ajfelovog tornja.. bez tog nemaš 'ništa' .. tj to 'ništa' kao i slika na majici je ono važno-ništa, ono ništa što postaje 'nešto', novac, ideja-biz.

 

-pa sad.. organizirano promatranje.. tad imaš kao za hodanje-trčanje-treking-fitness.. razne tenisice, majice, znojnike, nije isto za biciklizam kao za ping-pong, nije isto za nogomet kao za košarku ili pikado.. e tako nisu iste očale za sunce kao ni za gledanje pomrčine, kao (fanfare) novonastale za gledanje kiše meteora.. tj kao u svakoj jeftinoj reklami te (izmišljene) naočale će biti uprao za to najbolje, kao i šalica za kavu ili vrč pive ili mac-sendvič s ukusom meteora (kad može cocacola imati pixele..) itd.. ležaljka za sunčanje-plažu, sad postaje promatračnički-ligeštul .. :) .. akcijska cijena 30% off mada je trgovac jućer podigao maržu 300% i naručio šleper jer očekuje grabež kad masa pomahnita a to sve možda za 50-100 godina postane nešto legendarno, kao npr woodstock-koncert .. lenonove naočale ili hlače presliya.. onak, landmark ili majica s tiskom-slikom, to je vrijednost, to je nešto-ništa za razliku od običnog-bezvrijednog ništa..

-takav vrijedan ništa, je pokretač, naravno i jake snage mupa i proglašenje sajmenog dana i o(po)zicijske igre s jeftinim bodovima pred superizbornu godinu .. to je smisao života, ne monthya nego biza, pravi...

 

-kao btw, žrtvovanje djevica? ok, ak te to pali.. :)) no da, vidi se da si na tragu, pa push u tom smjeru.. to je ono 'the-nešto-ništa'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

imaš pravo: valja napuniti manje staklenke jarunskim kamenčićima i prodavati ih na "organiziranom preomatranju" kao okamenjene suze svetog lorbera - suvenir iz hrvatske. 50 eur "basic" pakiranje (s mašlekom). 90 s certifikatom autentičnosti. verzija "za igrače" 150. 300 s nalijepljenim logotipom načete jabuke. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2023 13:18 (Ajar).
Moj PC  
6 2 hvala 1
15 godina
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

eto.. tak se to dela, šestinski meteroski kišobrani, srčeko (licitarsko) oblika meteora ili kremšnite-sladoled.. žutomravske cokule spešledišn za kokolindu s meteorom u džonu itd.. dok u backu brunda rimčeva nevera (playback jer nema auspuh..) itd..

 

ako je onaj stari delorean bio sretstvo za putovanje u nazad-u-budućnost, tad je nevera ona 'crvotočina' za skok u delta-quadrant i spas enterprajz franšize.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2023 11:52 (ihush).
 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje
Ima tko prijedlog gdje gledati, a da nije Sljeme (Hunjka) i Petrova gora
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje
Ivanščica
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
moderator
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

Na temu gledanja Perzeida govori je Korado u najnovijoj epizodi Explore, pa ako nekog zanima - to je na 46:00

 

 

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2023 18:55 (Miro).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

To sam vidio prije 10ak godina iz svoga dvorišta (Osijek ako je bitno). Kretale su se sjeverno od mene od istoka prema zapadu....

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

Najvažniji uvjet za glednje je ostati dovoljno dugo budan. Što je u mom slučaju SF samo takav. Lijepo kad kokice idu na spavanje odoh i ja.  

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje
ddarknessfairyy kaže...

Najvažniji uvjet za glednje je ostati dovoljno dugo budan. Što je u mom slučaju SF samo takav. Lijepo kad kokice idu na spavanje odoh i ja.  

 Baš si kokica. 😁 To bude oko 23 h...

Nisam ja ništa prčko.
10 godina
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje
Spiridon kaže...
ddarknessfairyy kaže...

Najvažniji uvjet za glednje je ostati dovoljno dugo budan. Što je u mom slučaju SF samo takav. Lijepo kad kokice idu na spavanje odoh i ja.  

 Baš si kokica. 😁 To bude oko 23 h...

 U 23h ja već pavam ko klada. 21:30 mi je zadnji rok...ako se dobro potrudim i stavim čačkalice na oči 

12 godina
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje
ddarknessfairyy kaže...
Spiridon kaže...
ddarknessfairyy kaže...

Najvažniji uvjet za glednje je ostati dovoljno dugo budan. Što je u mom slučaju SF samo takav. Lijepo kad kokice idu na spavanje odoh i ja.  

 Baš si kokica. 😁 To bude oko 23 h...

 U 23h ja već pavam ko klada. 21:30 mi je zadnji rok...ako se dobro potrudim i stavim čačkalice na oči 

 Tebe čovjek ne može pozvati u svatove... 🤣🤣

Nisam ja ništa prčko.
10 godina
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje
Spiridon kaže...

 Tebe čovjek ne može pozvati u svatove... 🤣🤣

 Sva sreća  Iako mogu doć na zatvaranje svadbe ako baš moram. Još uveliko traju kad ustajem tak da... 

15 godina
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

mene pas svakonoćno mučki ustane u pol 3 i uskoro smo vani, u skitnji. kažu kako se ti perzeide ne vide ako ne gledam u nebo. jebga. jabba i vedrine, kad je pas opsjednut ježevima (kojih je noću trešnjevka prepuna i da - dolje su, još uvijek; on sjedne pokraj i zuri nemilice, oduševljen pojavom) pa ga moram navlačiti dalje. do sljedećeg, 20 m dalje. propala astronomija. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 9:52 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje
CroDexter kaže...
Ima tko prijedlog gdje gledati, a da nije Sljeme (Hunjka) i Petrova gora

 Što dalje od zagreba, pisarovina i okolna brda su odlicni a tam si za po čuke

10 godina
offline
Re: Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje
Ajar kaže...

mene pas svakonoćno mučki ustane u pol 3 i uskoro smo vani, u skitnji. kažu kako se ti perzeide ne vide ako ne gledam u nebo. jebga. jabba i vedrine, kad je pas opsjednut ježevima (kojih je noću trešnjevka prepuna i da - dolje su, još uvijek; on sjedne pokraj i zuri nemilice, oduševljen pojavom) pa ga moram navlačiti dalje. do sljedećeg, 20 m dalje. propala astronomija. 

 I onda govance nakon uspješno obavljenog ježoganjalačkog posla sretno zakrmi i spava pola jutra, a ti ko zombi sjediš sa jutarnjom kavom u rukama i pokušavaš se oduprijeti porivu da od njega napraviš toplu kapicu i šal za zimu. Been there, done that. 

2 godine
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

Za prosječan puk, uz svjetlosno onečišćenje, teško.

 

Inače, s nazivom suze svetog Lovre ne slaže se Korado Korlević:, "To naziv koji ne postoji, koji su vazelinski novinari 90-tih godina prenijeli da bi se ulizivali vlasti i crkvi, to je pogrdni naziv koji su anglikanci izmislili za Perzeide da bi napakostili katolicima u irskoj. Inače pravi hrvatski naziv je nebeske krijesnice i to je najpoetičniji naziv od svih naziva u svijetu. Nama s istoka iz ruskog i srpskog dolaze zvijezde padalice, iz češkog proleutše, iz međunarodnog, iz grčkog meteori, ali pravi hrvatski naziv koji je skoro nestao su nebeske krijesnice. I Virginia Louise Trimble, astrofizičarka i ekspert za nazive rekla je da je to najpoetičniji naziv za meteore koji je ikad čula."

 

 

Edit, sad vidim da je Miro već stavio link.

Magia Posthuma
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2023 2:49 (Vampir001).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Ovoga vikenda idealni su uvjeti za promatranje kiš

Past ce kisa metaka, svi ce poginit od kise metaka!

                     

                       Kisa Metaka-Konan

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice