U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

poruka: 24
|
čitano: 9.648
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele".
15 mjeseci
offline
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

"Protekli je srpanj već proglašen najtoplijim mjesecom na globalnoj razini u proteklih 120.000 godina."

 

 

 Odakle ti ta informacija. Mjerenje topline postoji od odprilike 1880 (source: https://qz.com/1055629/why-does-all-our-climate-data-start-in-1880)

 Jedno od izuzetno kvalitetnih rijesenja je SMR (source: https://www.iaea.org/newscenter/news/what-are-small-modular-reactors-smrs)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2023 18:05 (HoceNece).
 
14 1 hvala 2
16 godina
offline
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

"Da smo, primjerice, u srpnju imali dodatnih 1.700 MW sunčanih elektrana ili 1.780 MW vjetroelektrana"

 

Da je baba musko... 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

Al fascinantno, na mediteranu smo, praktično cijela obala i otoci bi trebali biti premreženi sa solarnim panelima na krovovima, a mi uvozimo struju !?!?!?!?

Svi hoteli na obali bi samo parkinge mogli imati natkrivene sa solarnim panelima, a kućanstva na obali i otocima imati free struju i grijanje preko klima i solarnih panela.

Čudo da ekipa ima lovu u banci za 0% kamatu, a ne stave si panele i imaju 12-15% godišnje prinos na sljedečih 20-25 godina...

 
14 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
HoceNece kaže...

"Protekli je srpanj već proglašen najtoplijim mjesecom na globalnoj razini u proteklih 120.000 godina."

 

 

 Odakle ti ta informacija. Mjerenje topline postoji od odprilike 1880 (source: https://qz.com/1055629/why-does-all-our-climate-data-start-in-1880)

 Jedno od izuzetno kvalitetnih rijesenja je SMR (source: https://www.iaea.org/newscenter/news/what-are-small-modular-reactors-smrs)

 

 

Otkud ti pravo propitivati Znanost? 120.000 godina su rekli i tako i je. Sramota!

9 mjeseci
online
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
bus kaže...

Al fascinantno, na mediteranu smo, praktično cijela obala i otoci bi trebali biti premreženi sa solarnim panelima na krovovima, a mi uvozimo struju !?!?!?!?

Svi hoteli na obali bi samo parkinge mogli imati natkrivene sa solarnim panelima, a kućanstva na obali i otocima imati free struju i grijanje preko klima i solarnih panela.

Čudo da ekipa ima lovu u banci za 0% kamatu, a ne stave si panele i imaju 12-15% godišnje prinos na sljedečih 20-25 godina...

 bravo. gledam naše otoke na 100 kuća jedna ima solare. ok možda se to sad malo ubrza uz ove poticaje, a i sama tehnologija je dosta napredovala posebno kod baterija.

16 godina
offline
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

Još uvijek nemam klimu nakon više od 30 godina života. Nisam ja trošio :D

 
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
Korny1603987 kaže...

Još uvijek nemam klimu nakon više od 30 godina života. Nisam ja trošio :D

 Mi imamo, al se Zaprešićki HEP jako brine za okoliš tak da svakih par dana cijeli kraj od Podsuseda do granice iskopčaju na par sati. Tak da smanjimo potrošnju. 

14 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
millennial kaže...
bus kaže...

Al fascinantno, na mediteranu smo, praktično cijela obala i otoci bi trebali biti premreženi sa solarnim panelima na krovovima, a mi uvozimo struju !?!?!?!?

Svi hoteli na obali bi samo parkinge mogli imati natkrivene sa solarnim panelima, a kućanstva na obali i otocima imati free struju i grijanje preko klima i solarnih panela.

Čudo da ekipa ima lovu u banci za 0% kamatu, a ne stave si panele i imaju 12-15% godišnje prinos na sljedečih 20-25 godina...

 bravo. gledam naše otoke na 100 kuća jedna ima solare. ok možda se to sad malo ubrza uz ove poticaje, a i sama tehnologija je dosta napredovala posebno kod baterija.

 Baterije ti ne trebaju, komplet HEP mreža ti služi kao baterija, zato i je super, al ovito ekipa to ne kuzi

3 godine
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
Od sredine 19 stoljeća je mjereno, ostalo je rekonstruirano.
15 godina
offline
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

Staviš panele i čačkaš nos. E da je bar tako.

 
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
bus kaže...

 Baterije ti ne trebaju, komplet HEP mreža ti služi kao baterija, zato i je super, al ovito ekipa to ne kuzi

Ne zadugo, nova pravila uskoro eliminiraju i tu mogućnost:

https://oie.hr/nova-pravila-hops-a-onemogucavaju-razvoj-oie-u-vrijednosti-1-5-mlrd-eura/

A da znaš kolike stotine i stotine MW panela stoje već ugrađene i čekaju odobrenje HEP-a koje možda nikad ne budu ni dobili (čak i na industrijskim pogonima).

Jedina nada nam je zapravo liberalizacija tržišta i ulazak dodatnih igrača na tržište koji bi radili ne samo kao postojeći (preprodavači), nego i na razini mrežne infrastrukture kao sadašnji ODS.

Ali to opet donosi još milijun problema...

 

Ukratko: potezi HEP-a su razumni i nema im se kaj zamjeriti, jer bi nastao eldorado da sve te panele prištekamo na mrežu, to bi se trebalo riješavati na razini drugog poslovnog subjekta, poželjno nekog koji nije u državnom vlasništvu pa da gleda na taj posao na tržišni način.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
7 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
bus kaže...

Al fascinantno, na mediteranu smo, praktično cijela obala i otoci bi trebali biti premreženi sa solarnim panelima na krovovima, a mi uvozimo struju !?!?!?!?

Svi hoteli na obali bi samo parkinge mogli imati natkrivene sa solarnim panelima, a kućanstva na obali i otocima imati free struju i grijanje preko klima i solarnih panela.

Čudo da ekipa ima lovu u banci za 0% kamatu, a ne stave si panele i imaju 12-15% godišnje prinos na sljedečih 20-25 godina...

Ne baš.

Druga stvar kad imaš panele i baterije, ali kad tu struju stavljaš na tržište onda je druga priča.

Usred ljeta i u ovoj situaciji s plinom je i dalje po danu tržišna cijena struje 0, čak i negativna, a HEP (tj. svi mi) se obvezuje platiti ljudima sve kaj proizvedu po normalnoj HEP cijeni.

Čim više panela stavimo, tim više love gubimo, jer ta struja nema nikakvu vrijednost.

Tak sustav ne može funkcionirati.

Kao što sam napisao u prethodnom postu, to treba maknuti s HEP-ovih leđa i prebaciti na neku privatnu firmu koja bi onda poslovala tržišno.

Ovaj sustav je neodrživ.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 8:47 (fer-de-lance).
15 godina
offline
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

znači, čitava rvacka rudari krapto i puni aute istodobno?! (stanje: blago odn. stokastanje) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

Ma, unas je narodni običaj, skrenuti jednu žicu faze prije brojila negdje na skriveno mjesto i napraviti par utičnica.

Imaš za mining, zamrzivače posli kolinja, aono sa sata plaćaš Hepovima.

 

To vas nauče serviseri, poznanici iz hepa 

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
Zaporožac kaže...

Ma, unas je narodni običaj, skrenuti jednu žicu faze prije brojila negdje na skriveno mjesto i napraviti par utičnica.

Imaš za mining, zamrzivače posli kolinja, aono sa sata plaćaš Hepovima.

 

To vas nauče serviseri, poznanici iz hepa 

 Ili (ako si pripadnik neke nacionalne manjine, nećemo sad imenovat), spojiš se drito na banderu, ili ima jedan od rođaka na svojoj kući koju mu je općina besplatno izgradila strujni ormarić, pa odvališ vrata i razvučeš po cijelom naselju kabele, pa kad dođu HEP-ovci s policijom i ATJ-om, praviš se glup i veliš da ne znaš od kud se to odjednom pojavilo 

Prokušana taktika, garantirano prolazi.

Neki zbilja žive američki hrvatski san...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

Klaunovi iz HEP-a konstatiraju slijedeće:

 

'Izuzetak su sunčane elektrane koje plasiraju svoju maksimalnu proizvodnju u razdoblju dana s najnižom tržišnom cijenom pa su ostvareni minusi u odnosu na prodajnu i tržišnu vrijednost u srpnju.'

 

Ukratko majstori od sunčanih pločica ima veliku količinu (otpadne) energije u vremenu kad je potrošnja najmanja i koju ne mogu nigdje pohraniti ili prodati. Povrh svega je ne mogu slati dalje besplatno, već moraju plaćati nekome masne novce da se smiluje i uzme taj energetski škart. To se inače zove čisti idiotizam i svejesno činjenje štete državi/narodu, a i riječ veleizdaja bi isto dobro opisala radnje tih štetočina.

 

i spominju i ovo:

 

'Ukupna proizvodnja vjetroelektrana u srpnju je iznosila 114.846 MWh, a faktor korištenja snage bio je 15,7%. Prosjek za mjesec srpanj u razdoblju od 2011. do 2022. iznosio je oko 20,0 %, što faktor korištenja snage VE u srpnju svrstava među najlošije.'

 

Ono vjetar ne puše kako/kad su oni zamislili/planirali i sad su ono iznenadjeni&uvredjeni (#ma tko bi reko; #nešto nezamislivo; #nikad viđeno). Ukratko kompletni idioti koji se pouzdaju u nepouzdani vjetar, jer jbga uvjerili su sebe i ostale da vjetar puše konstantno istom snagom u isto vrijeme na pritisak prekidača u klimatiziranom uredu.

 

 

Nakon svega ti isti klaunovi nam pričaju da treba još više nekeljiti tih nepouzdanih ventilatora i gubitaških sunčanih pločica:

 

'Da smo, primjerice, u srpnju imali dodatnih 1.700 MW sunčanih elektrana ili 1.780 MW vjetroelektrana, ne bismo trebali uvoziti električnu energiju i imali bismo uravnoteženu elektroenergetsku bilancu.'

 

 

Jel treba crtati što na s čeka u budućnosti sa ovim zgubidanima?

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 11:14 (memulica).
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
Ma bio za kitu sedmi mjesec za solare naspram prošle godine barem ovdje u kontinentu. Prva polovica mjeseca pretoplo a poslje nevreme svaki dan.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 11:18 (Gajotres).
 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
Doslovno za kitu, još k tome je i onaj vjetar počupao hrpu panela i dosta SE trenutno ne radi dok se ne obave popravci.
10 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
pankreas kaže...
Doslovno za kitu, još k tome je i onaj vjetar počupao hrpu panela i dosta SE trenutno ne radi dok se ne obave popravci.

 Trebaš vidjet panele u Sloveniji, ko da je netko lopticom za golf namjerno rupe radio

9 mjeseci
online
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
bus kaže...
millennial kaže...
bus kaže...

Al fascinantno, na mediteranu smo, praktično cijela obala i otoci bi trebali biti premreženi sa solarnim panelima na krovovima, a mi uvozimo struju !?!?!?!?

Svi hoteli na obali bi samo parkinge mogli imati natkrivene sa solarnim panelima, a kućanstva na obali i otocima imati free struju i grijanje preko klima i solarnih panela.

Čudo da ekipa ima lovu u banci za 0% kamatu, a ne stave si panele i imaju 12-15% godišnje prinos na sljedečih 20-25 godina...

 bravo. gledam naše otoke na 100 kuća jedna ima solare. ok možda se to sad malo ubrza uz ove poticaje, a i sama tehnologija je dosta napredovala posebno kod baterija.

 Baterije ti ne trebaju, komplet HEP mreža ti služi kao baterija, zato i je super, al ovito ekipa to ne kuzi

 nije isto, donekle se može tako gledati, ali...

 

1. čekati ćeš HEP godinu dana za dozvolu i sat

2. kao baterija ti služe unutar obračunskog perioda, ali ako si na kraju proizveo više nego potrošio onda prelaziš u proizvođače. zašto? znači druga pravila igre, prodajna cijena ti je 80 posto kupovne.

3. opet si vezan uz HEP, kad nestane struje te njihove "baterije" ti neće biti od koristi

4. ako imaš monofazni priključak limitiran si na elektranu od 3.6kW. zašto?

8 godina
online
U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji ele

A kad dođe drugi maksimum potrošnje u prosincu, onda ćemo govoriti joj, samo da imamo još 2500 MW vjetroelektrana. Činjenica da one rade s manje od 20% kapaciteta u našem podneblju nije bitna.

 

Uostalom, kao ni za solar. Svega 12%

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
ddarknessfairyy kaže...
Trebaš vidjet panele u Sloveniji, ko da je netko lopticom za golf namjerno rupe radio

 

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
8 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
Bug je nekada bio pojam , sada ne lurcina...
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U srpnju ostvaren apsolutni rekord u potrošnji
Gdje su podatci i zašto nisu javni te zasto nema arhive ?
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice