SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

poruka: 23
|
čitano: 5.645
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva".
6 godina
offline
SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

Zanima me (čisto sumnjam), da li je uračunata i potrošnja električne energije tih postrojenja kao i sam CO2 koji je nus proizvod proizvodnje potrebne električne energije za ta postrojenje. Također i CO2 proizveden prilikom pravljenja tih postrojenje (proizvodnja čelika i sl.)? 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

Zašto jednostavno nebi posadili drveće za te pare. A da, onda bi svi imali koristi od toga, a ne samo pojedinci...

 
13 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Upravo to.
Priroda je to odavno riješila.
 
7 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Byms55 kaže...

Zašto jednostavno nebi posadili drveće za te pare. A da, onda bi svi imali koristi od toga, a ne samo pojedinci...

 

Nemozes saditi drvece bez kraja, drugo to drvece treba odrzavati zdravim i povremeno kontrolno paliti a trece vezano za temu članka, prave se NAZOVIMO to "prociščivaći CO2" dok s druge strane za plastenike i uzgoj voča i povrča se prodaju proizvodjaci CO2 (source: https://www.growtent.eu/eng_m_Equipment_CO2-Monitors-Generators-1418.html)

14 godina
offline
SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

Evo šanse za novi biznis: izdvajači CO2 iz zraka mogu taj CO2 spremati, a dio toga CO2 prodavati uzgajivačima biljaka na zatvorenom prostoru, kako bi biljke imale više CO2 neophodnog zs fotosintezu i brži rast biljaka. Osim toga, mislim da bi svaka termoelektrana trebala imati svoj ekstraktor CO2. Sigurno bi bolje radio na visokom udjelu CO2 iz otpadnih plinova, nego izvlačio iz atmosfere.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Byms55 kaže...

Zašto jednostavno nebi posadili drveće za te pare. A da, onda bi svi imali koristi od toga, a ne samo pojedinci...

Zato što ugljik koji mi ispištamo u atmosferu nije dio prirodnog cikljusa nego je zakopan ispod zemlje (ugljen, nafta, prirodni plin) i njegovim spaljivanjem proizvedeni uglijični dioksid valja vratiti odakle je i uzet ugljik, dakle pod zemlju. Jer ako ga vežemo u drveće, nakon što drvo ugine ugljik će se, u obliku metana i ugljičnog dioksida, ponovo vratiti u atmosferu.

42
16 godina
offline
SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

'Od dvaju se postrojenja očekuje kapacitet uklanjanja ugljikovog dioksida od oko 2 milijune tona godišnje.'

 

Prošle godine je nepovratno 'ošlo cca 37 milijardi tona Svete Molekule u atmosferu, a od te cifre Kinezi i Ameri su krivi za više od 16 milijardi tona. Dakle vako odoka trebalo bi napraviti/stvoriti sutra, a najkasnije prekosutra najmanje 40 tisuća ovakvih postrojenja i potrošiti oko 40 tisuća milijardi današnjih dolara da budemo na nuli. Godišnji buđet američke gerijatrije je oko 6 tisuća milijardi dolara. O količini potrebnog vremena, materijala, energije i Svete Molekule za takav poduhvat nećemo, jer će ovi idioti iz sekte Crkva Presvetlog Zatoplenja momentalno umrijeti od šoka i vjeverice.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
8 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
memulica kaže...

'Od dvaju se postrojenja očekuje kapacitet uklanjanja ugljikovog dioksida od oko 2 milijune tona godišnje.'

 

Prošle godine je nepovratno 'ošlo cca 37 milijardi tona Svete Molekule u atmosferu, a od te cifre Kinezi i Ameri su krivi za više od 16 milijardi tona. Dakle vako odoka trebalo bi napraviti/stvoriti sutra, a najkasnije prekosutra najmanje 40 tisuća ovakvih postrojenja i potrošiti oko 40 tisuća milijardi današnjih dolara da budemo na nuli. Godišnji buđet američke gerijatrije je oko 6 tisuća milijardi dolara. O količini potrebnog vremena, materijala, energije i Svete Molekule za takav poduhvat nećemo, jer će ovi idioti iz sekte Crkva Presvetlog Zatoplenja momentalno umrijeti od šoka i vjeverice.

A koliko je koštalo, i novaca i vremena, da se izgrade postrojenja koja izbace tu količinu CO2 u atmosferu?   

42
14 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
markoBT kaže...
Byms55 kaže...

Zašto jednostavno nebi posadili drveće za te pare. A da, onda bi svi imali koristi od toga, a ne samo pojedinci...

Zato što ugljik koji mi ispištamo u atmosferu nije dio prirodnog cikljusa nego je zakopan ispod zemlje (ugljen, nafta, prirodni plin) i njegovim spaljivanjem proizvedeni uglijični dioksid valja vratiti odakle je i uzet ugljik, dakle pod zemlju. Jer ako ga vežemo u drveće, nakon što drvo ugine ugljik će se, u obliku metana i ugljičnog dioksida, ponovo vratiti u atmosferu.

 Ako mislis da cemo imati visak drvene mase, pa ti ga slobodno zakopaj. Manje sansa da ce pobjeci natrag u atmosferu nego plinovi pod visokim tlakom?

16 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Byms55 kaže...

Zašto jednostavno nebi posadili drveće za te pare. A da, onda bi svi imali koristi od toga, a ne samo pojedinci...

 Gledao sam davno neku računicu, da prestanemo emitovati CO2 u potpunosti i pustimo prirodu da ga reguliše na nivo od pre 50 godina bi bile potrebne... zaboravio sam tačan red veličine, ali barem hiljade godina. Utoliko ima smisla istraživati neko tehnološko rešenje.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
3 godine
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Treba se skupljati na izvoru, ovo je neefikasno
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Zašto bi trebali vratiti razinu CO2 kakva je bila prije 50 godina? Tko to zagovara i zbog čega?
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2023 16:47 (Byms55).
16 godina
offline
SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

Uglavnom ljudi gušteri, jer im je ona temperatura od tada bila taman, a sad im je malo pretoplo. Tj nisu im zapravo prekritičnih tih poslednjih 50 godina, problem im je ako nastavimo ovako kako trenutno ide još jedno 50. A i oni vole ta neka fensi turistička mesta, tipa sviđao im se jako hotel Belvedere (iz filma Goldfinger), jer je imao lep pogled na glečer, ali se sad glečer otopio, pa su i hotel zatvorili, i onda su ljudi gušteri tužni što se glečeri tope, podiže se nivo mora i slično. Nas ostalih se taj efekat staklene bašte i te stvari uglavnom ne tiču.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Koliko znam, tj. čitao sam da dolazi opet mini ledeno doba, mislim da i to ljudi gušteri znaju (uostalom CO2 i nije neki staklenički plin, vodena para je gora stvar) tak da ti ta priča ne drži vodu haha
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2023 19:28 (Byms55).
16 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
markoBT kaže...

A koliko je koštalo, i novaca i vremena, da se izgrade postrojenja koja izbace tu količinu CO2 u atmosferu?   

Nemam pojma, ali znam rezultat toga napretka.

 

Ima nas sedam puta više, živimo puuno duže, hrane ima na bacanje, obrazovanje nikad bolje, itd. Možda da uzmeš neku enciklopediju za sve detalje tog neviđenog napretka ljudske civilizacije u zadnjih 150 godina.

 

Od ovih skalamerija ala Grunf ili bolje reći kao iz najboljih dana kneza Potemkina nemamo nikakve koristi. 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
16 godina
offline
SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

Prema određenim modelima koji funkcionišu na skali od desetina hiljada godina (i koji ne uzimaju u obzir dejstvo čoveka), trebalo bi da vidimo neko novo ledeno doba "uskoro", pri čemu je to uskoro, ponavljam, u kontekstu u kome se govori o događajima koji se dešavaju na 10000 godina +. No znaš šta zaista više ne drži vodu? Oni glečeri koji su se, fakat, već otopili (a i mnogi drugi je drže sve manje). A i poneko tropsko ostrvce koje je plima poslednjih godina po poslednji put prekrila i više se nisu pojavila.

 

A vodena para je deo sistema koji je do skora bio solidno uravnotežen. Ako bude toplije, biće i više vodene pare (više isparavanja + topliji vazduh može da primi više pare nego hladniji). Pozitivna povratna sprega je nezgodna stvar kada se jednom pokrene.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Klimatske promjene su normalna stvar, dešavale su se kroz povijest Zemlje (Grenland je bio plodno, zeleno područje, a vidi sad) i dešavati će se u budućnosti, to je neminovno, čovjek tu ima jako mali, bolje rečeno nikakav utjecaj, a pogotovo ne CO2, tako da hvatanjem CO2 da bi spasili klimu od mijenjanja su priče za malu djecu, tj. za one koji gledaju samo HRT i čitaju Jutarnji list.
16 godina
offline
SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

Ja sam osvešćena osoba, a ne ovca koja veruje sve što mu serviraju, i, naoružanog tim osećajem superiornosti, s prezirom gledam na pokušaje zaštite životne sredine. I ne treba mi nikakav podatak da to potkrepim, ja znam da je uticaj čoveka premali. To što se otopilo bi se i inače otopilo, jer topile su se stvari od same sebe i ranije, pa se zasigurno i sada tope same od sebe. Jer bilo bi previše neugodno da nije tak... Jer naprosto ne može čovek uticati na te stvari, premali je, to je sve priroda. I one ozonske rupe što su se otvorile kad smo počeli pumpati CFC u atmosferu, i što se lagano zatvaraju otkad smo prestali, slučajnost, gde može čovek izmeniti nešto na planetarnoj skali?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Sam čovjek ne može, premali je, to rade korporacije čiji su vlasnici gušteri 🤣😂🤣. Ozonske rupe su isto izmišljotina, zato jer je bilo puno tih proizvođača industrijskih plinova, pa da bi pozatvarali konkurenciju, dvoje najjačih igrača (Dupont i Honeywell) su proširila tu priču da bi se nametnuli strogi propisi
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2023 21:36 (Byms55).
11 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
Ivan(4) kaže...

Ja sam osvešćena osoba, a ne ovca koja veruje sve što mu serviraju, i, naoružanog tim osećajem superiornosti, s prezirom gledam na pokušaje zaštite životne sredine. I ne treba mi nikakav podatak da to potkrepim, ja znam da je uticaj čoveka premali. To što se otopilo bi se i inače otopilo, jer topile su se stvari od same sebe i ranije, pa se zasigurno i sada tope same od sebe. Jer bilo bi previše neugodno da nije tak... Jer naprosto ne može čovek uticati na te stvari, premali je, to je sve priroda. I one ozonske rupe što su se otvorile kad smo počeli pumpati CFC u atmosferu, i što se lagano zatvaraju otkad smo prestali, slučajnost, gde može čovek izmeniti nešto na planetarnoj skali?!

Ova planeta je puna života samo zato što ju je prije nekih 3,5 milijarde godina promjenio život. Nikakvi vulkani, asteroidi, sunčevi ciklusi i neznam što, nego obični mikrorganizmi koji su uzimali CO2 iz tadašnje atmosfere. C su ugrađivali u sebe a ispuštali O2 natrag u atmosferu i stvorili ovo što mi danas imamo.

 

I sad neki vjeruju da mi, koji smo isto život, smo premali da išta tu promjenimo. A oni mikroorganizmi su miljun puta manji od nas pa im je to pošlo za rukom ili nogom ili već čime.  

42
2 godine
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
markoBT kaže...

I sad neki vjeruju da mi, koji smo isto život, smo premali da išta tu promjenimo. A oni mikroorganizmi su miljun puta manji od nas pa im je to pošlo za rukom ili nogom ili već čime.  

 Klorofilom?

 

16 godina
offline
Re: SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju i
markoBT kaže...

Ova planeta je puna života samo zato što ju je prije nekih 3,5 milijarde godina promjenio život. Nikakvi vulkani, asteroidi, sunčevi ciklusi i neznam što, nego obični mikrorganizmi koji su uzimali CO2 iz tadašnje atmosfere. C su ugrađivali u sebe a ispuštali O2 natrag u atmosferu i stvorili ovo što mi danas imamo.

 

I sad neki vjeruju da mi, koji smo isto život, smo premali da išta tu promjenimo. A oni mikroorganizmi su miljun puta manji od nas pa im je to pošlo za rukom ili nogom ili već čime.  

Bez vulkana/asteroida/Sunca ne bi bilo života na Zemlji. Ti mikroorganizmi daju i danas kisik, a normalni ljudi mogu samo s divljenjem gledati to čudo prirode.

 

Doduše ima onih mahnitih/bezumnih pripadnika sekte Crkva Presvetlog Zatoplenja koji su uvjereni da smo ovladali vještinom geoinženjeringa planeta i da smo preskočili prvu stepenicu na Kardaševoj skali. U biti ne znamo zaustaviti najobičniju ljetnu oluju i još manje znamo kako dugotrajno/efikasno pohraniti energiju.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2023 20:15 (memulica).
16 godina
offline
SAD ulažu 1,2 milijarde dolara u tehnologiju izdva

Roj skakavaca ne ume zasaditi polje, ali je itekako sposoban opustošiti ga.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice