Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogućava

poruka: 12
|
čitano: 14.548
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogućava".
6 godina
offline
Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogućava

Sad znamo da je Kina number two....sorry Putko...ti si na....hahaha

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu
Možda si ih stavio jedno mjesto niže nego što bi trebali biti
15 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu
Kineska partija laze dok zine. Tak su se kurcili s nekim puskama pa je ispalo da su izolirkom lijepili dijelove da izgleda moderno. Gase i pozare dronovima u demonstrativne svrhe, onda kad snime propagandu skidaj set i idemo na sljedeci.

Znas kak se u Kini posumljava? Zelenom bojom i plastikom.
Linux, Arch Linux.
6 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu
Dali će biti dovoljno da dronovi i zrakoplovi budu sjajni poput zrcala i da tako laseri budu neučinkoviti?

I zanima me što je jeftinije, dali proizvodnja drona ili enormna potrošnja struje prilikom paljenja lasera da uništi taj dron?
 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu
ajimerej kaže...
Dali će biti dovoljno da dronovi i zrakoplovi budu sjajni poput zrcala i da tako laseri budu neučinkoviti?

I zanima me što je jeftinije, dali proizvodnja drona ili enormna potrošnja struje prilikom paljenja lasera da uništi taj dron?

 Ne želim biti partibrejker, ali sjajno poput zrcala uopće nije zrcalo za laser.

Obično rade na 1-10um, a to je daleko izvan vidljivog spektra, tak da ono kaj je nama zrcalo njima nije i obrnuto.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu
Ante kaže...
...Znas kak se u Kini posumljava? Zelenom bojom i plastikom.

 samo u zadnjem desetljeću su zasadili oko 70 milijuna hektara šuma, lako se ta brojka provjeri.

hebena im je ta zelena boja čim se iz satelita vidi:

https://earthobservatory.nasa.gov/images/144540/china-and-india-lead-the-way-in-greening

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2023 22:44 (Aldo).
11 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu
Ma pusti decka. On svrsava na zapad. Sve sta kaze zapad je istina.
15 godina
offline
Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogućava

kinezi još uvijek imaju samo jedan "tehnički" problem: rok trajanja (koji se ne mora nužno poklapati s jamstvenim i načelno je kraći). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogućava

Ma nije tu problem je li nešto napravio istok ili zapad.

Problem je u tome što u glavnom članku kojega potpisuje novinar kineskog porijekla. Lik objavljuje skoro u detalje tehnologiju kojom su riješili taj veliki problem, pa eto, zapade izvolite, sad znate i vi kako riješiti problem. 

 

To se odnosi i na zapadne novinarčiće koji povremeno objavljuju članke, gdje glorificiraju nekakve vojne tehnološke nadmoći zapadne tehnologije, kao da su baš njima javili što rade na tajnim projektima.

 

Zgodno za pročitati, a to i je obveza novinarčića koji moraju objaviti neku top vijest, da bi se ulizali uredniku portala.

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu
Zrcalo/sjajni materijal sam naveo više kao primjer, zanima me dali postoji neki materijal da odbije ili izdrži izboj lasera?
11 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu
ajimerej kaže...
Zrcalo/sjajni materijal sam naveo više kao primjer, zanima me dali postoji neki materijal da odbije ili izdrži izboj lasera?

 kako ne bi postojao

 

Anti-laser aerosol 

This aerosol is contained in a 10 by 30 centimeter cylinder. When activated, the cylinder releases a thick, reddish smoke that partially deflects and absorbs laser and phaser fire, as well as obscuring vision. The effect lasts for several seconds to several minutes, depending on atmospheric conditions (a strong wind or starship air-recycling system greatly lessens the aerosol's effectiveness). Each cylinder contains one application. (FASA RPG module: Star Fleet Intelligence Manual: Agent's Orientation Sourcebook)

7 godina
offline
Re: Kineski sustav hlađenja laserskih topova omogu

Da, ovisno o valnoj duljini, premda ne postoji neki materijal koji bi bio jako uspješan u tome, jer svaki reflektira samo jedan mali dio spektra u odnosu na sve kaj laser izrači. 

Tak da netko i napravi neki nanomaterijal koji bi imao puno širi spektar zračenja koje reflektira, opet se to lako zaobiđe promjenom valne duljine lasera, tj. korištenjem drugačijeg tipa.

U osnovi, nema smisla uopće ulagat pare u razvoj takve vrste zaštite, bolje rješenje je stavljanje dodatnih slojeva materijala oko cijelog vozila/letjelice koji bi bio žrtveni materijal, da laserska zraka ne uspije prodrijeti dalje.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice