Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača za

poruka: 15
|
čitano: 17.429
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača za ".
6 godina
offline
Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača za

Srića naša što zelja za širenjem demokracije gura napredak

ratovi su zakoon

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
Dali je to reklama od proizvođača kao da su nekakvi pioniri, svakako novinari bi to trebali ispraviti. Zrakoplov krilo je prije 99 godina... https://en.m.wikipedia.org/wiki/Westland_Dreadnought
Čak i SSSR je imao zrakoplov krilo (sada Rusija ima) Tu-130, poletio prvi put još 1981. Američki B1 i umirovljeni F117. Također i mnoge bespilotne letjelice već postoje.
Premda ne spadaju u blended wings i ovi komercijalni putnički su to bili Concord i Tu144. Kao i svi moderni vojni F22, F35, Su57, B2 svi su sličan koncept zrakoplova krila.

E sad što je tu revolucionarno, možda što prevoze teret koji nije ubojit i nije putnički 🤔
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
ajimerej kaže...
Dali je to reklama od proizvođača kao da su nekakvi pioniri, svakako novinari bi to trebali ispraviti. Zrakoplov krilo je prije 99 godina... https://en.m.wikipedia.org/wiki/Westland_Dreadnought
Čak i SSSR je imao zrakoplov krilo (sada Rusija ima) Tu-130, poletio prvi put još 1981. Američki B1 i umirovljeni F117. Također i mnoge bespilotne letjelice već postoje.
Premda ne spadaju u blended wings i ovi komercijalni putnički su to bili Concord i Tu144. Kao i svi moderni vojni F22, F35, Su57, B2 svi su sličan koncept zrakoplova krila.

E sad što je tu revolucionarno, možda što prevoze teret koji nije ubojit i nije putnički 🤔

Samo ozbiljna neupučenost, ili da realno ipak tu nema ničega jako revolucionarnog.

 

"Kad smo več kod zračnog prevoza ubojitog tereta", mali FPV dronovi iz korjena su promjenili moderan rat ili bojišnicu.

 

https://rumble.com/v37ltf6-russian-fpv-unit-hunts-a-reconnaissance-group-of-the-armed-forces-of-ukrain.html

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
Rambox ne razumijem vaš komentarar. Što ovaj dronić s videa radi revolucionarno.
2020 rat između Armenije i Azerbajdžana. Azerbajdžan je napao odjednom sa preko 2000 dronova i bespilotnih letjelica, što malih, što velikih.
Mislim da je to bio prvi rat sa značajnijom uporabom dronova.
Jeste mislili na tako nešto pod onim da je revolucionarno?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 1:05 (ajimerej).
2 godine
offline
Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača za

Od prednosti su navedeni Dizajn oblika zračnog krila daje zrakoplovima veću površinu za stvaranje uzgona, smanjuje aerodinamički otpor, a omogućava i prijevoz većih tereta, nego u slučaju klasičnog dizajna

 

Od negativnih osobina bih spomenuo da je takav velik i plosnat, širok i veća meta, lakše ga je skinuti. 

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača za

ako je ovo (viva zapata!) revolucionarno, koji je q onda (jošte od 1997.) b2

 

i zašto o zrakoplovima ne piše Drago, nego netko koji se u njih se kuži k'o marica u krivi q? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 11:05 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
ajimerej kaže...
Rambox ne razumijem vaš komentarar. Što ovaj dronić s videa radi revolucionarno.
2020 rat između Armenije i Azerbajdžana. Azerbajdžan je napao odjednom sa preko 2000 dronova i bespilotnih letjelica, što malih, što velikih.
Mislim da je to bio prvi rat sa značajnijom uporabom dronova.
Jeste mislili na tako nešto pod onim da je revolucionarno?

To je samo usputni dodatak, i sve je vrlo jasno ako si dobro upučen u trenutnu situaciju u Ukrajini.

 

U žutom ratu FPV dronovi vrlo su slabo korišteni.Iz tog sukoba najpoznatiji je veliki Turski TB2 Bayraktar UAV, koji je tamo radio šta je god htio.U Ukrajini sasvim druga priča, TB2 je bio malo aktivan na početku rata a onda je jednostavno nestao sa bojišnice.Zašto je nestao to znamo, ali nije ovo tema za takve detaljnije rasprave.

 

Da se vratim na FPV dronove, u Ukrajini se izrazito masovno koriste za napade na sve ciljeve pokretne ili nepokretne itd.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača za

ništa revolucionarno. Lifting body kao provjereni koncept u letečem stanju postoji od 60', BWB je samo nadogradnja toga.

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača za
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 18:39 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
Ajar kaže...

i zašto o zrakoplovima ne piše Drago, nego netko koji se u njih se kuži k'o marica u krivi q? 

Možda toča noge negdje u primorju

2 godine
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
memulica kaže...

Braća Wright su napravili revoluciju, sve ostalo su nadogradnje...  

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
7 godina
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
Zaporožac kaže...

Braća Wright Sir George Cayley je napravio revoluciju, sve ostalo su nadogradnje...  

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
fer-de-lance kaže...
Zaporožac kaže...

Braća Wright Sir George Cayley Leonardo da Vinci je napravio revoluciju, sve ostalo su nadogradnje...  

 

 

 

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 10:41 (Zaporožac).
7 godina
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
Zaporožac kaže...

Braća Wright Sir George Cayley Leonardo da Vinci Mo Di i Lu Ban su napravili revoluciju, sve ostalo su nadogradnje... 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Ratno zrakoplovstvo SAD-a odabralo proizvođača
fer-de-lance kaže...
Zaporožac kaže...

Braća Wright Sir George Cayley Leonardo da Vinci Mo Di i Lu Ban su napravili revoluciju, sve ostalo su nadogradnje... 

 

 prvi su bili kineski najbliži rođaci t-rexa 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice