Western Digital u problemu zbog SanDisk SSD-ova ko

poruka: 6
|
čitano: 2.978
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Western Digital u problemu zbog SanDisk SSD-ova ko".
15 godina
offline
Western Digital u problemu zbog SanDisk SSD-ova ko

začudo, ne piše kako su to "pametni ssd-i", kad se već sami brišu. ozbiljan marketinški propust. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Western Digital u problemu zbog SanDisk SSD-ova ko

-naravno, još nisu dobili odgovor.. a to je 99% enkripcija, 'zaštita', soft-bug ali ne kao greška nego kao pretjerana-paranoična 'zaštita' koja čisto statistički kao loto-jackpot na većim brojevima mora biti problem dok u testiranju nije primjetno jer naprosto nema toliko kombinacija-slučajnosti .. i to prođe, mada bi produkcijski soft-firmware morao biti najstabilniji-bulletpruf.. i to ne možda isključivom krivicom proizvođača komponente kao u ovom WDa, nego može biti kombinacija-suma.. bios, os, postavke, treća apps.. i firmware, pa kad po istome čačka više 'majstora' tad svaki uperi prstom u one druge.. ili barem kao ispriku. npr.. moguće da je uzrok problema greška-promašaj u cpu, jer se avx instrukcije koriste za kriptiranje dok x-pokušaja automatizmom dovodi do zaključavanja-uništavanja sadržaja .. 'zaštita'.. pri čemu nije to kvar nego fičer, tj paranoja jamesbond klase dok juzeri takve zaštite ne trebaju, no os im to više ne dozvoljava, kao win11 koji službeno traži sve fičere kao uefi-secboot-tpm.. mada to s osom nema veze.. no posljedice su takve, u slikovitom primjeru (ako slika prati sadržaj) je vanjski storage, na kojem 'samo' izgubimo podatke, no s internim m2 storageom ostanemo bez svega, bez 'računala'.. mada je sve ispravno i nemamo čak što reklamirati kao kvar pod jamstvom.

-pretjerana paranoja i automatika, pretjerani zahtijevi za fičerima koje običan juzer ne treba no win traži pri čemu upravo ti fičeri dovode do gubitka podataka mada bi im intencija trebala biti suprotna, 'sigurnost'...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Western Digital u problemu zbog SanDisk SSD-ova ko

nikad nisam imao sreće sa tim WD

 

black serija,green serija,prijenosni.sve je rikavalo po 2-3 puta.prije 5 godina samo seagate NAS serija i zasad sve dobro

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Western Digital u problemu zbog SanDisk SSD-ov
"This disk will self destruct in 100 cycles", MI style.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Western Digital u problemu zbog SanDisk SSD-ov
GSP kaže...

nikad nisam imao sreće sa tim WD

 

black serija,green serija,prijenosni.sve je rikavalo po 2-3 puta.prije 5 godina samo seagate NAS serija i zasad sve dobro

 

Vidis, valjda kako kome grah padne. Ja trenutno u kompu imam 2x WD Red 4TB, 1x WD White (tj. shucked Elements) 10TB, izvana jos po potrebi imam Elements 10TB, 5TB, 2TB, te My Passport 4TB i nikad nikakvih problema. Kao ni sa prethodnim diskovima koji se vise ne koriste.

 

Imao sam i Seagateove od 2 i 4TB u kompu prije svega ovoga, niti jedan nije donio srecu, pomalo pocrkavali. 3 od 3. Zato sam presao na iskljucivo WD. Cudno.

20 mjeseci
offline
Re: Western Digital u problemu zbog SanDisk SSD-ov
GSP kaže...

nikad nisam imao sreće sa tim WD

 

black serija,green serija,prijenosni.sve je rikavalo po 2-3 puta.prije 5 godina samo seagate NAS serija i zasad sve dobro

 Isti slučaj, dva externa diska crkla, još se nisu koristila konstantno nego povremeno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice