Kako istrčati maraton za manje od dva sata

poruka: 8
|
čitano: 3.795
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako istrčati maraton za manje od dva sata".
14 godina
offline
Kako istrčati maraton za manje od dva sata

eh zašto to nitko nije rekao Filipidu, jadnik možda ne bi prdnuo u rosu pod zidinama Atene?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Kako istrčati maraton za manje od dva sata

Kakvim sredstvima se mora pribjegavati da bi srušili tu magičnu brojku od 2h.

 

Od enhencera, pacera pa do tenisica koje vraćaju što više energije pri odrazu od tla.

 

Što se dogodilo s prirodnim mogućnostima čovjeka?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako istrčati maraton za manje od dva sata
Eric Prydz kaže...

Kakvim sredstvima se mora pribjegavati da bi srušili tu magičnu brojku od 2h.

 

Od enhencera, pacera pa do tenisica koje vraćaju što više energije pri odrazu od tla.

 

Što se dogodilo s prirodnim mogućnostima čovjeka?

 pošto i sam trčim meni je ovo fenomenalno... Jebote, to gledam ovako, meni autom do zadra (imam cca 45km) ljeti (zbog gužve) treba sat vremena a ljudi to odtrče za malo preko 2 sata.  To je pace od cca 4:30min/km - to je meni skoro šprint - jedva bi 400m odradio...  meni je 2h:20min trebalo za polumaraton pa od svega što sam mislio da će me bolit - mene je bolilo rame. Ljudi su nevjerojatni.

HAIL TO THE KING, BABY!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 10:21 (Srce Isusovo).
12 godina
offline
Re: Kako istrčati maraton za manje od dva sata
I ne samo to, nego su mu još i nagib staze u jednom oštrijem zavoju prilagođavali da ne gubi na brzini... koliko je ono bilo, cca 20 sekundi?!?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako istrčati maraton za manje od dva sata

Ako ne bude staza u ovakvom stilu i idealnim vremenskim uvjetima ne vjerujem nikako ikada! 

Uvjeren sam da plivanje je nekako teren sa više međuprostora za skidanje rekorda jer plivač uvijek ide kroz medij pravocrtno a trkač ima XYZ postavki za opstrukcije! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Kako istrčati maraton za manje od dva sata
Srce Isusovo kaže...
Eric Prydz kaže...

Kakvim sredstvima se mora pribjegavati da bi srušili tu magičnu brojku od 2h.

 

Od enhencera, pacera pa do tenisica koje vraćaju što više energije pri odrazu od tla.

 

Što se dogodilo s prirodnim mogućnostima čovjeka?

 pošto i sam trčim meni je ovo fenomenalno... Jebote, to gledam ovako, meni autom do zadra (imam cca 45km) ljeti (zbog gužve) treba sat vremena a ljudi to odtrče za malo preko 2 sata.  To je pace od cca 4:30min/km - to je meni skoro šprint - jedva bi 400m odradio...  meni je 2h:20min trebalo za polumaraton pa od svega što sam mislio da će me bolit - mene je bolilo rame. Ljudi su nevjerojatni.

 

nije to pace 4:30 nego 2:52 po kilometru. To je šprintanje koje mnogi ne mogu niti 100 metara izdržati, naprosto noge ne mogu tako brzo "vrtiti se". Čisto za info svjetski rekord na 10km ima pace od 2:37, što je tek neznatno manje od njegovog.

Njegov pace po km je tek par sekundi iznad limita koji se traži da se možeš prijaviti za olimpijske igre, natjecanje u 5km trčanju.

 

 

I sam trčim polumaratone, abnormalno sam nesposoban za iste ali nedam se. Nadam se ove godine u ZG-u konačno probati ispod 2 sata, ali ne vjerujem...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 11:59 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
5 godina
offline
Re: Kako istrčati maraton za manje od dva sata

Boga mi je, krivo sam C/P... jebote, toliku brzinu ne mogu ni dostić, mislim da mi je max bio oko 2:50 na jedno jako, jako kratko vrijeme.. nesposoban sam i ja tj ova godina me ubila sa boleštinama tako da sam se vratio na početne postavke... Taman kad sam dogurao da mogu odraditi 5km za cca 25 min počelo me rokati, korone, ozljede ovo ono i sad mi je ove godine opet plan malo jače trenirati i opet doć do toga di sam bio prošle godine...

HAIL TO THE KING, BABY!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 14:19 (Srce Isusovo).
15 godina
offline
Re: Kako istrčati maraton za manje od dva sata
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Srce Isusovo kaže...
Eric Prydz kaže...

Kakvim sredstvima se mora pribjegavati da bi srušili tu magičnu brojku od 2h.

 

Od enhencera, pacera pa do tenisica koje vraćaju što više energije pri odrazu od tla.

 

Što se dogodilo s prirodnim mogućnostima čovjeka?

 pošto i sam trčim meni je ovo fenomenalno... Jebote, to gledam ovako, meni autom do zadra (imam cca 45km) ljeti (zbog gužve) treba sat vremena a ljudi to odtrče za malo preko 2 sata.  To je pace od cca 4:30min/km - to je meni skoro šprint - jedva bi 400m odradio...  meni je 2h:20min trebalo za polumaraton pa od svega što sam mislio da će me bolit - mene je bolilo rame. Ljudi su nevjerojatni.

 

nije to pace 4:30 nego 2:52 po kilometru. To je šprintanje koje mnogi ne mogu niti 100 metara izdržati, naprosto noge ne mogu tako brzo "vrtiti se". Čisto za info svjetski rekord na 10km ima pace od 2:37, što je tek neznatno manje od njegovog.

Njegov pace po km je tek par sekundi iznad limita koji se traži da se možeš prijaviti za olimpijske igre, natjecanje u 5km trčanju.

 

 

I sam trčim polumaratone, abnormalno sam nesposoban za iste ali nedam se. Nadam se ove godine u ZG-u konačno probati ispod 2 sata, ali ne vjerujem...

 

Ako imaš prostora uzmi traku za trčanje kompatiblinu s kinomapom i pretplatu na kinomap. 4-5 puta u tjednu trči vidjet ćeš suludi napredak. Samo obavezno jednom u tjednu ili jednom u dva tjedna odi van otrčati 5 km, barem ja moram. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice