K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih klijena

poruka: 12
|
čitano: 7.438
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih klijena".
14 godina
offline
K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih klijena

Niste napisali vrlo važnu stvar. Uskoro ova aplikacija postaje Thunderbird na Androidu. Već su u zadnjim inačicama popravili sučelje i pokrpali par sigurnosnih propusta. Kod aplikacije je prošao kroz reviziju sigurnosnih stručnjaka i bilo je vrlo malo sigurnosnih propusta. Inače svaki mjesec objave izvještaj o napretku razvoja aplikacije. Narednih mjeseci kada sve dovedu na zadovoljavajući nivo se može očekivati rebranding aplikacije.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih kli
uss kaže...

Niste napisali vrlo važnu stvar. Uskoro ova aplikacija postaje Thunderbird na Androidu. Već su u zadnjim inačicama popravili sučelje i pokrpali par sigurnosnih propusta. Kod aplikacije je prošao kroz reviziju sigurnosnih stručnjaka i bilo je vrlo malo sigurnosnih propusta. Inače svaki mjesec objave izvještaj o napretku razvoja aplikacije. Narednih mjeseci kada sve dovedu na zadovoljavajući nivo se može očekivati rebranding aplikacije.

 Ej, za to su trebali malo prosurfati, što im se nije dalo.

13 godina
offline
K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih klijena

Ako se ne varam, K-9 Mail ne radi dobro s Microsoftovim računima, ujedno i jedini razlog zašto ga ne koristim. Nadam se da će to u skorijoj budućnosti popraviti.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih kli
Marko :D kaže...

Ako se ne varam, K-9 Mail ne radi dobro s Microsoftovim računima, ujedno i jedini razlog zašto ga ne koristim. Nadam se da će to u skorijoj budućnosti popraviti.

 Ako je planiran rebrand kako kolega ispod kaze,onda bi trebalo bit sve oke, ja osobno na K-9 sa microsoft racunom nemam nikakvih problema, niti sa mojom custom domenom

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
13 godina
offline
Re: K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih kli

Ja se nadam jer Outlook za Android je totalno bez veze.

13 godina
offline
K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih klijena
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih klijena

K-9 radi dobro sa Microsoft računima. Naravno koristi se IMAP protokol (podržava Push tj. mail stiže odmah kada i na server, a ne kao na klasičnom IMAP gdje se radi sync kada vi odredite). Naravno ne podržava MS Exchange protokol pa vam neće sinkronizirati kontakte i kalendar. Meni nedostaje Android Mail stock aplikacija koja je dolazila na KitKat i starijim Androidima ali K-9 je dosta slična.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih kli
Isprobat ću ga jer već duže vremena imam problema sa kašnjenjima email notifikacija na gmailu. Ista stvar na svim androidima koje sam imao, i na više klijenata tipa BlueMail, Outlook, Edison itd.

Vjerojatno je problem u googleovom push sustavu i prioritizaciji mailova. Isprobao na par iPhonea i tamo nema kašnjenja.

Čak mi je i nevjerojatno da se jako mali broj ljudi žali na to iako sam siguran da im email notifikacije nisu instantne. Možda sam i ja prevelika picajzla oko toga.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih kli

Isključi uštedu baterije, te na Xiaomi mobitelima, uključi Fullscreen mode i obavijesti bi ti trebale normalno dolaziti. Gmail aplikacija inače ima problema s obavijestima, ali Outlook aplikacija tih problema nema, bar kod mene.

 

Meni je problem kod Gmail aplikacije što za Outlook.com mail adrese nema push dok za Microsoft Exchange ima.

10 godina
offline
Re: K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih kli
Naravno ugasio sam optimizaciju baterije, kao i omogućio rad u pozadini, neograničenu upotrebu podataka i samopokretanje. Ista stvar je na više samsunga, xiaomia, onepluseva, tj. svim androidima koje sam imao kroz godine.

Znači kašnjenje notifikacije je između 5 do max 30 min, većina ljudi to ni ne primjeti. Ali meni ide na živce.
13 godina
offline
Re: K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih kli

Skroz čudno jer niti na jednom mobitelu nisam imao kašnjenje sa drugim aplikacija, samo Gmail. I to je zato što Google u Gmail aplikaciju nije stavio dobar prioritet za mail jer smatraju da mail ne zahtjeva instantan odgovor. 🤦‍♂️

 

Ali na Outlook aplikaciji, mailovi dolaze instantno. Jesi provjerio postavke sinkronizacije, da je uključena automatska za aplikacije na kojima ti kasne obavijesti?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2023 9:55 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: K-9 Mail - jedan od najpoznatijih mobilnih kli
Samo mailovi mi kasne.
Whatsapp, Viber, Telegram i sve ostalo je instantno. Ovo što kažeš za prioritizaciju je razlog, mailovi su na razini sustava postavljeni kao niži prioritet tako da promjena email klijenta ne pomaže. Neki klijenti dozvoljavaju igranje s push intervalima i sličnim postavkama tako da sad to isprobavam na ovom K-9. Na outlooku mi je gmail adresa isto kasnila.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice