Postaj - domaća platforma koja spaja majstore s on

poruka: 10
|
čitano: 7.394
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postaj - domaća platforma koja spaja majstore s on".
14 godina
offline
Postaj - domaća platforma koja spaja majstore s on

Ima takvih aplikacija već kolko hoces online.

No problem je što u ovoj državi svak radi što hoće. 

Kako da ja nađem i odaberem vodoinstalatera koji je licenciran i da mi neće sfušati? 

 
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Postaj - domaća platforma koja spaja majstore
sina-k kaže...

Ima takvih aplikacija već kolko hoces online.

No problem je što u ovoj državi svak radi što hoće. 

Kako da ja nađem i odaberem vodoinstalatera koji je licenciran i da mi neće sfušati? 

 Zato u njemackoj npr. My-Hammer ne mozes se registrirati bez broja firme, a firmu nemozes imat bez odgovarajuceg majstorskog ispita,mozes ali onda moras imat nekoga sa "meister betrieb" koji je "odgovoran" za tebe i za tebe potpisuje,ali pod uvjetom da si kvalificirani radnik  za bransu koju si otvorio..Tako bi trebalo i kod nas bit...

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
16 godina
online
Re: Postaj - domaća platforma koja spaja majstore
Mislim da kod nas iskusni majstori imaju dovoljno posla i nemaju potrebu koristi ovakvu aplikaciju.

Što se tiče aplikacije, imali su jaku reklamnu kampanju zadnjih mjesec dva budući da su mi svugdje iskakali njihovi oglasi.

Preporučio bih da implementiraju AI formu gdje bi korisnik rekao/napisao svoj problem, tekst bi u backendu proparsirao ChatGPT API i automatski popunio formu i eventualno pitao za dodatna polja koja treba popuniti.
I`m silicon-based life-form
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Postaj - domaća platforma koja spaja majstore s on

Baš sam i ja imao tako neku ideju u glavi, ali više da bude kao nekakav kalendar u kojem bi majstor mogao javno objaviti svoj raspored, naravno mogao bi zamagliti poslove da se ne vidi što točno radi, i da mu aplikacija odmah uračuna i vremenski razmak koji mu treba da s jedne lokacije dođe na drugu. On bi u naprijed stavio neku procjenu koliko bi mu posao mogao trajati. Podatke o prometu bi uzimala sa google karata i automatski obaviještavala naručitelja dal je majstor na putu ili još uvijek na prethodnom poslu ako se nešto zakompliciralo. Naravno to bi bilo za majstore koji uglavnom obavljaju brze popravke od recimo 1 do 3 sata. I naravno, majstor bi imao punu kontrolu šta želi objaviti, dal želi objaviti raspored svima ili samo sa onim s kim je dogovorio posao, dal je raspored svima potupuno zamagljen - znaći samo da se vide kvadratići, ali ne i što i gdje majstor popravlja. Ili da aplikacija samo okvirno drugima daje do znanja u kojem je majstor kvartu, ali ne i točnu lokaciju. Naravno, sve je to zbog privatnosti.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Postaj - domaća platforma koja spaja majstore
sina-k kaže...

Ima takvih aplikacija već kolko hoces online.

No problem je što u ovoj državi svak radi što hoće. 

Kako da ja nađem i odaberem vodoinstalatera koji je licenciran i da mi neće sfušati? 

Ova aplikacija je besplatna za naručioca, ali za izvođača je jako skupa. Takve firme pošalju kontakt za isti posao npr. desetorici izvođača. Svakome od njih unaprijed nepovratno naplate 5€. Taj posao dobije samo jedan od njih, što znači da je uspješnost u dobivanju poslova oko 10%. Dakle svaki izvođač je već u gubitku u prosjeku 50€ u trenutku kad dobije slijedeći posao. Taj će novac svakako onda naplati naručiocu kroz lošiji materijal, ubrzane radove, veću cijenu...  Da ne spominjem da ekipa često izmišlja desetke poslova, pa šalje i naplati izvođačima kontakte od kojih na kraju nema ništa. Onda babe koje su radoznale za cijenu, pa fušeri koje zanima cijena usluga... da ne spominjem. O kakvom se poslu radi govori činjenica da je npr Trebam.hr u 2022. imao promet od preko 820.000€. Dakle dobrog majstora se ovdje može naći ali ne za dobru cijenu upravo zbog platforme.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Postaj - domaća platforma koja spaja majstore
sina-k kaže...

Ima takvih aplikacija već kolko hoces online.

No problem je što u ovoj državi svak radi što hoće. 

Kako da ja nađem i odaberem vodoinstalatera koji je licenciran i da mi neće sfušati? 

 Za vodoinstalatera u Zagrebu pogledao sam nekoliko puta popis ZG Holdinga ali mislim da popis majstora po branšama više ne postoji.

3 godine
offline
Postaj - domaća platforma koja spaja majstore s on

Vele 50€ je usluga ako ces stavljati oglas, nigdje nikakvog infa koliko cega, kako pristupiti, gdje šta, telefon nepostojeci

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2023 14:23 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Postaj - domaća platforma koja spaja majstore
Hazzard From da Hood kaže...

 Zato u njemackoj npr. My-Hammer ne mozes se registrirati bez broja firme, a firmu nemozes imat bez odgovarajuceg majstorskog ispita,mozes ali onda moras imat nekoga sa "meister betrieb" koji je "odgovoran" za tebe i za tebe potpisuje,ali pod uvjetom da si kvalificirani radnik  za bransu koju si otvorio..Tako bi trebalo i kod nas bit...

 Pa tako je i kod nas. Ne možeš otvoriti obrt bez da imaš majstorski ispit ili da zaposliš nekoga s majstorskim ispitom.

8 godina
offline
Postaj - domaća platforma koja spaja majstore s on

Ja već imam ime, ljudi znaju za mene i posao stalno dolazi sam od sebe. Bukiran sam mjesecima unaprijed, za neke stvari i po godinu. I to nije od jučer, tko radi dobro ima posla i za najveće krize. Tako da aplikaciju sigurno neću ni pogledati. Tko bi se mogao nuditi? Oni koji se nisu etabilirali (to uglavnom znači da su neiskusni), koji varaju ljude, loše rade posao; koji su neodgovorni ili traže pretjerane novce s ciljem brzog bogaćenja. Svi bi sve na internetu; internet nije rješenje. Izađite iz jebenog stana, razgovarajte sa susjedima, kolegama, svim ljudima. družite se. Upoznajte svijet oko sebe. Dosadni susjed s trećeg kata je možda osoba koja će vam riješiti jedan od većih problema u životu ako mu date priliku. 

 

Da ne bude kako se samo hvalim, koji bi mi interes bio natezati se s ponudama preko aplikacije dok god ljudi pitaju kad možete početi, a ne koliko košta. I ne moram nikome davati proviziju.

 

Ako hoćete kvaltetan rad, platit ćete ga nešto više. Nema te recenzije na internetu koja se 100% pouzdana jer po mom iskustvu, preko 90% ljudi nema pojma kaj hoće i kako kvalitetan rad izgleda. Kod ostalih 10%, više od polovice su filozofi koji zamišljaju čuda, a namjeravaju platiti nepalskom rižom i kad im se objasni što je sve potrebno da bi to stvarno tako i bilo odusatnu ili nađu budalu koju neće platiti na kraju priče, a samo 2% zbilja ima novce, predznanje i resurse dobiti ono što žele. Ako imate veće radove, angažirajte nadzornog inženjera, bez obzira bio obvezan ili ne, ja volim raditi s ljudima koji znaju sve detalje posla koji se dogovara; to sprječava puno problema koji se mogu pojaviti zbog loše komunikacije, nerealnih očekivanja s obiju strana i slično. 

Ja rekoh
Moj PC  
6 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: Postaj - domaća platforma koja spaja majstore
dejo6 kaže...
Hazzard From da Hood kaže...

 Zato u njemackoj npr. My-Hammer ne mozes se registrirati bez broja firme, a firmu nemozes imat bez odgovarajuceg majstorskog ispita,mozes ali onda moras imat nekoga sa "meister betrieb" koji je "odgovoran" za tebe i za tebe potpisuje,ali pod uvjetom da si kvalificirani radnik  za bransu koju si otvorio..Tako bi trebalo i kod nas bit...

 Pa tako je i kod nas. Ne možeš otvoriti obrt bez da imaš majstorski ispit ili da zaposliš nekoga s majstorskim ispitom.

 Stvar je u tome da se na hrvatsku app prijavi tko zeli, na njemacku ne mozes bez broja firme...U Njemackoj nisi duzan zaposlit majstora, jesi, ali nisi, ja naprimjer nemam zaposlenog majstora, ali imam firmu(obiteljski prijatelj) koji radi zavrsnu provjeru i dokumentaciju za mene po pausalnoj(simbolicnoj) cijeni, i to je isto uredu, u Njemackoj to prolazi(iako sam SG Techniker, svkakako traze Meister urkunde.....)

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice