NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putnički

poruka: 12
|
čitano: 4.144
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putnički ".
12 godina
offline
NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putnički

Treba to. Bezveze su taj Concorde ogranicavali jer je kao bucan.

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putnički

Ne sumnjam da bi ga i mi ograničavali da smo živjeli s njim svaki dan. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putnički

- nije stvar u buci nego isplativosti-zaradi.. kao što podnaslov kaže, postoje rute .. novac, ne buka, ekologija i sl.

- druga stvar koja je ubila concorda je interesi-vlasništvo, uk-fr-ger.. kao i eurofighter i sve euro, tj vidljivo i danas s ratom ukrajna-rusija, nema eu forcea nego i dalje pojedine države ili nato dok je i brexit posljedica/dio tog razloga. .. jer neće netko ujkusemu-boeingu uzimati novac-slavu-putnike .. itd. dok je buka bila samo alat opstrukcije kao i spaljivanja wifi-mreže dok važni igrači nisu razvili svoj čip vs kineskog, kao i zg primjer žičare i buke, pa je po potrebi prijevozno sredstvo ili građevina, ovisno u kojem pravilniku je potrebna visina buke lakša za proći i dobiti dozvolu mada bi ponovno mjerenje za par sati već pokazalo iznad dopuštenih granica, tj razlika kad se nešto želi opstruirati ili progurati s istim decibelima ili bilo čime drugim, zračenjem... lov na vještice, sve u svrhu biznisa-novca ali ne bilo čijeg nego ''mojeg''..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni
F10EXX kaže...

Treba to. Bezveze su taj Concorde ogranicavali jer je kao bucan.

U Dubrovniku su zabranili turistima da kotrljaju kofere po staroj jezgri radi buke, a tebi Concorde nije bio bučan. Vjerovatno zato što ga nikad u životu nisi čuo? 

42
12 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni
Nisam niti ja, jesi ti ? Čist me zanima ne spamam te.
11 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni
ihush kaže...

- nije stvar u buci nego isplativosti-zaradi.. kao što podnaslov kaže, postoje rute .. novac, ne buka, ekologija i sl.

- druga stvar koja je ubila concorda je interesi-vlasništvo, uk-fr-ger.. kao i eurofighter i sve euro, tj vidljivo i danas s ratom ukrajna-rusija, nema eu forcea nego i dalje pojedine države ili nato dok je i brexit posljedica/dio tog razloga. .. jer neće netko ujkusemu-boeingu uzimati novac-slavu-putnike .. itd. dok je buka bila samo alat opstrukcije kao i spaljivanja wifi-mreže dok važni igrači nisu razvili svoj čip vs kineskog, kao i zg primjer žičare i buke, pa je po potrebi prijevozno sredstvo ili građevina, ovisno u kojem pravilniku je potrebna visina buke lakša za proći i dobiti dozvolu mada bi ponovno mjerenje za par sati već pokazalo iznad dopuštenih granica, tj razlika kad se nešto želi opstruirati ili progurati s istim decibelima ili bilo čime drugim, zračenjem... lov na vještice, sve u svrhu biznisa-novca ali ne bilo čijeg nego ''mojeg''..

Kako to da Airbus smije "ujkasamu-boeingu uzimati novac-slavu-putnike .. itd", a Concorde nije smio?  

42
15 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni
mGT kaže...
Nisam niti ja, jesi ti ? Čist me zanima ne spamam te.

 eo, jesam. niš posebno, u odnosu na boing-boing 747 (pri polijetanju). u vrankvurtu (na gmajni), pri presijedanju za ju es end ei. jedino je konkord bio živa minijatura prema ovoj mrcini (kapitalcu, kakve je samo drug tito lovio). interesantna je navika na to. bio sam nekoliko puta u gorici (bratićevi starci su tam imali još jednu kuću). svako malo se turiralo po pisti i nemrem zaspat da ga jebeš. po danu se nemreš ni razgovarat kad ga oplete. on je krmil k'o prasac, kao i svi uokolo. vele: i ne čuješ to više, poslije nekog vremena. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni

pa eu je formalno saveznik ujkisemu.. realno je udavača-princeza s mirazom (novcem, potrošačima) koju ujko kao vitez na (bijelom konju) s mačem štiti.. osim što je povremeno nategne, no ona se kao prava dama pravi da to ne primjećuje.. jer bolje je praviti se, malo vazelina i prođe. :)

 

-a misliš da eu-usa trgovački rat ne posotji? ili da je bilo koji krupni biz izvan tog? .. npr tko je u ovim konzorcijima u temi, usa-uk.. ništa se od ww2 nije promijenilo, osim trumpeka :) .. tj imena osobe u nekoj fotelji

-ili, kako mob-bossovi riješavaju to u klasičnom mafija filmu-scenariju? bossovi podjele poslove-grad-kvartove.. i tad je mir, biz ide.. a kad je rat tad se istrebljuju i ništa osobnog, samo biz.. :)

 

-jel postoji diselgate? (da), jel usa kaznila vw milijardama? (da).. jel eu kaznila vw, renault.. (nije).. jer neće sama sebe, mada su zakoni isti, tj ujko ponekad nategne princezu, no to je njegovo pravo (jačeg) ili šefa a povremeno i neku korist dobije eu, čisto kao prvidni paritet, pa eto postoji airbus.. no posotji više jer su i to interesi nato-a, tj mora i recimo dojč imati industriju sposobnu za proizvesti npr zrakopolve ako do potrebe dođe.. dok za concorda posotji problem uk-franc (eu).. koji uk ne želi, tj uk je jedini ravnopravni partner-saveznik, tj uk-usa tj sjever-zapad palnete neovisno o granici-državi-formalnostima, zona, najbliže nato području za razumjeti.. upravljanje klasičnim WASP modelom, iste obitelji, klanovi, kompanije.. pri čemu je samo pitanje gdje je neko sjedište, tj porezne oaze i nepostojeće države čisto zbog poreznog dosega pravne države i samog ujke ili đonaingliša jer oni upravo zato imaju jersey, irelandiju, bahame, koreju.. da bi tamo držali poslove i ne plaćali poreze tu gdje žive, dok ostali naravno moraju plaćati te poreze pogotovo ako plaćaju njima.. itd.

 

-politika na kvadrat, ne ona obična, lokalna-prizemna, nego viša.. a usa+uk su pravi saveznici, ravnopravni.. eu je samo princeza s mirazom pa će je natezati ili ujko ili putin.. formalno radije ujko itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni
ihush kaže...

pa eu je formalno saveznik ujkisemu.. realno je udavača-princeza s mirazom (novcem, potrošačima) koju ujko kao vitez na (bijelom konju) s mačem štiti.. osim što je povremeno nategne, no ona se kao prava dama pravi da to ne primjećuje.. jer bolje je praviti se, malo vazelina i prođe. :)

 

-a misliš da eu-usa trgovački rat ne posotji? ili da je bilo koji krupni biz izvan tog? .. npr tko je u ovim konzorcijima u temi, usa-uk.. ništa se od ww2 nije promijenilo, osim trumpeka :) .. tj imena osobe u nekoj fotelji

-ili, kako mob-bossovi riješavaju to u klasičnom mafija filmu-scenariju? bossovi podjele poslove-grad-kvartove.. i tad je mir, biz ide.. a kad je rat tad se istrebljuju i ništa osobnog, samo biz.. :)

 

-jel postoji diselgate? (da), jel usa kaznila vw milijardama? (da).. jel eu kaznila vw, renault.. (nije).. jer neće sama sebe, mada su zakoni isti, tj ujko ponekad nategne princezu, no to je njegovo pravo (jačeg) ili šefa a povremeno i neku korist dobije eu, čisto kao prvidni paritet, pa eto postoji airbus.. no posotji više jer su i to interesi nato-a, tj mora i recimo dojč imati industriju sposobnu za proizvesti npr zrakopolve ako do potrebe dođe.. dok za concorda posotji problem uk-franc (eu).. koji uk ne želi, tj uk je jedini ravnopravni partner-saveznik, tj uk-usa tj sjever-zapad palnete neovisno o granici-državi-formalnostima, zona, najbliže nato području za razumjeti.. upravljanje klasičnim WASP modelom, iste obitelji, klanovi, kompanije.. pri čemu je samo pitanje gdje je neko sjedište, tj porezne oaze i nepostojeće države čisto zbog poreznog dosega pravne države i samog ujke ili đonaingliša jer oni upravo zato imaju jersey, irelandiju, bahame, koreju.. da bi tamo držali poslove i ne plaćali poreze tu gdje žive, dok ostali naravno moraju plaćati te poreze pogotovo ako plaćaju njima.. itd.

 

-politika na kvadrat, ne ona obična, lokalna-prizemna, nego viša.. a usa+uk su pravi saveznici, ravnopravni.. eu je samo princeza s mirazom pa će je natezati ili ujko ili putin.. formalno radije ujko itd.

Da EU je saveznik, a Concorde je bio rusko-kineski. 

42
12 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni
dax-lax kaže...

Ne sumnjam da bi ga i mi ograničavali da smo živjeli s njim svaki dan. 

 Pa u Zg puca svaki dan. Pa kaj.

 

Lipo malo da ljude zainteresira za tehnologiju, shoot for the stars bla bla.

6 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni
Potpisani novinar iz članka na bug. hr piše sve članke o zrakoplovstvu, lijepo mi je to čitati ali niti za jedan članak ne odradi posao kako treba. Ne znam koji je problem provjeriti https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Nadzvu%C4%8Dni_putni%C4%8Dki_zrakoplovi

Ili ima zadaću za iskrivljavanje povijesti (ne znam zašto) ili jednostavno nema kapacitet i lijenost.

Niti je Concorde bio prvi, niti jedini putnički nadzvučni zrakoplov.

Biram koje portale ću pratiti i ne želim čitati trash.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NASA želi s partnerima razviti nadzvučni putni
Isplativost je slaba, skupo je održavanje ako se ide brzo.
Imamo gorivo koje može, ali problem je materijal motora koji ne može izdržati te temperature. Npr. najbrži trenutni zrakoplov MIG-31 može postići strašne brzine, ali taj jedan "šprint" uništi motor (lopatice motora se otope, a i ostali dijelovi).
A nekadašnji najbrži SR71 je toliko tehnički kompliciran da se može reći da svaki zrakoplov ima svoju dušu i niti jedan nije jednak. Čak neki su kao ukleti ma da bi svi trebali biti jednaki jer isto su građeni. Primjer komplikacija u dizajnu, zrakoplov se izduži 20 cm pri max speed, pa sad ti to dizajniraj da se stalno širi i skuplja i da se ne raspadne.

I sad neki obećavaju da će proizvesti još brži, veći i da prevozi putnike. A da pri tome bude siguran, isplativ.
Naravno kompozitni materijali, ugljična vlakana neuništivo kao i ona turistička podmornica.

A da ljudi znaju koliko goriva potroši (zagadi okoliš) zrakoplov pri takvim brzinama gdje je otpor zraka kao da trčiš kroz vodu.

Ovako kad znam činjenice ne bih sjeo u takvo što ni da mi plate koliko je sigurno, a ovakvi inženjeri spomenuti u članku mogu prodati muda pod bubrege neupućenima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2023 16:47 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice