SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

poruka: 39
|
čitano: 21.791
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North".
15 godina
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

10kW lol. Okrenes se i postanes Stevie Wonder

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

Ovo dofurat na neki party

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

.

Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

Nije baš smiješno.

 

Ova rečenica je znakovita; "Iz Northrop Grummanna kažu kako su ekspertizu stečenu u razvoju tog oružja primijenili i kako bi izradili njegovu minijaturiziranu varijantu, laganu, ali istodobno i učinkovitu."

 

Sve više razmišljam da će sve više današnjih revolvera, pištolja, strojnica, otići u ropotarnicu povijesti, a zamijenit će ih lasersko oružje kratkog dometa.

Star Trek na vratima.

合氣道
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Pa kako je sve islo i bojisnica je postala nekonvencionalna i najvise je sad vec u urbanim djelovima vise od 50 metara skoro da i nije potrebno za vecinu taktickih stvari.... Pistolj do nekih 20-30 metara a dalje puska ili ti strojnica do 100 ajde... I treniranje gadanja isto tako na instinktivu ide... Ako dodu laseri bit ce super ali tesko da ce but nesto tako sa pistoljskim rukohvatom... Nije ni blizu kao kad pusku uhvatis naprijed, nazad i u rame usadis... Covjek nebi vjerovao kako je lako promasit s 5 metara pistoljem, a da nepricamo o onom 20-30 za neistreniranog strijelca....
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2023 6:43 (jocommb).
5 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
jocommb kaže...
Pa kako je sve islo i bojisnica je postala nekonvencionalna i najvise je sad vec u urbanim djelovima vise od 50 metara skoro da i nije potrebno za vecinu taktickih stvari.... Pistolj do nekih 20-30 metara a dalje puska ili ti strojnica do 100 ajde... I treniranje gadanja isto tako na instinktivu ide... Ako dodu laseri bit ce super ali tesko da ce but nesto tako sa pistoljskim rukohvatom... Nije ni blizu kao kad pusku uhvatis naprijed, nazad i u rame usadis... Covjek nebi vjerovao kako je lako promasit s 5 metara pistoljem, a da nepricamo o onom 20-30 za neistreniranog strijelca....

 Cim vidjeh ovo "Pistolj do nekih 20-30 metara" udarih reply ali vidim da si se ipsravio ;)

 

Pogoditi nestoi sa pistoljem na 20 do 30 m je lovacka proca isto kao rafal iz ak47 sa svim zrnima u metu.... Cuo sam i to ;) 

14 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Posmatrač kaže...
jocommb kaže...
Pa kako je sve islo i bojisnica je postala nekonvencionalna i najvise je sad vec u urbanim djelovima vise od 50 metara skoro da i nije potrebno za vecinu taktickih stvari.... Pistolj do nekih 20-30 metara a dalje puska ili ti strojnica do 100 ajde... I treniranje gadanja isto tako na instinktivu ide... Ako dodu laseri bit ce super ali tesko da ce but nesto tako sa pistoljskim rukohvatom... Nije ni blizu kao kad pusku uhvatis naprijed, nazad i u rame usadis... Covjek nebi vjerovao kako je lako promasit s 5 metara pistoljem, a da nepricamo o onom 20-30 za neistreniranog strijelca....

 Cim vidjeh ovo "Pistolj do nekih 20-30 metara" udarih reply ali vidim da si se ipsravio ;)

 

Pogoditi nestoi sa pistoljem na 20 do 30 m je lovacka proca isto kao rafal iz ak47 sa svim zrnima u metu.... Cuo sam i to ;) 

 eh znam par ljudi kojima ne bih stao ni 50-100 m dok imaju pištolj u ruci, tako da to nisu lovačke...

 

Kalaš, ako ne odbijaš juriše kineske pješačke divizije, nemaš kaj ispucavati više od 3 metka zaredom (nosi gore desno svse više, zato M70 imaju  ukošeni navrtak na ustima cijevi) i to trebaš biti vražje utreniran da ti  slijedno polazi za rukom (kažiprstom)...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Stric_Jura kaže...
Posmatrač kaže...
jocommb kaže...
Pa kako je sve islo i bojisnica je postala nekonvencionalna i najvise je sad vec u urbanim djelovima vise od 50 metara skoro da i nije potrebno za vecinu taktickih stvari.... Pistolj do nekih 20-30 metara a dalje puska ili ti strojnica do 100 ajde... I treniranje gadanja isto tako na instinktivu ide... Ako dodu laseri bit ce super ali tesko da ce but nesto tako sa pistoljskim rukohvatom... Nije ni blizu kao kad pusku uhvatis naprijed, nazad i u rame usadis... Covjek nebi vjerovao kako je lako promasit s 5 metara pistoljem, a da nepricamo o onom 20-30 za neistreniranog strijelca....

 Cim vidjeh ovo "Pistolj do nekih 20-30 metara" udarih reply ali vidim da si se ipsravio ;)

 

Pogoditi nestoi sa pistoljem na 20 do 30 m je lovacka proca isto kao rafal iz ak47 sa svim zrnima u metu.... Cuo sam i to ;) 

 eh znam par ljudi kojima ne bih stao ni 50-100 m dok imaju pištolj u ruci, tako da to nisu lovačke...

 

Kalaš, ako ne odbijaš juriše kineske pješačke divizije, nemaš kaj ispucavati više od 3 metka zaredom (nosi gore desno svse više, zato M70 imaju  ukošeni navrtak na ustima cijevi) i to trebaš biti vražje utreniran da ti  slijedno polazi za rukom (kažiprstom)...

 Znam i ja ali to su teski izuzeci....

I za kalas znam pucao sam iz njega. Pricam o standardnoj ak47 iz jna 7,62 mm. Naravno da nema potrebe ali slusao sam price o rafalu u metu.....;)

15 godina
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

ako se ovo kombinira s revolucionarnim baterijama iz prijašnjih različitih napisa o "tematici", možda čak može "opaliti" i dvaput u jednom danu, ako je blizu suprčarđr. bit će vojsci dosadno čekati ali uvijek ima šljunka za prebacivanje lopatom s jedne hrpe na drugu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

Kako je napajanje izvedeno da taj top moze izbacit 10kW lasersku zraku ?

Otkuda izvor energije ?

 

 

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Ajar kaže...

ako se ovo kombinira s revolucionarnim baterijama iz prijašnjih različitih napisa o "tematici", možda čak može "opaliti" i dvaput u jednom danu, ako je blizu suprčarđr. bit će vojsci dosadno čekati ali uvijek ima šljunka za prebacivanje lopatom s jedne hrpe na drugu. 

 A što češ kad u Americi nema stručnjaka kavih ima po našim forumima. 

7 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
o izvoru energije ovisi koliko dugo ce trajat taj 10kW puls, moze i s AA baterije ako ce trajat nanosekundu, ustvari neznam moze li bas nanosekundu jer je pitanje koliko mu treba da pocme.
11 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Posmatrač kaže...

 Znam i ja ali to su teski izuzeci....

I za kalas znam pucao sam iz njega. Pricam o standardnoj ak47 iz jna 7,62 mm. Naravno da nema potrebe ali slusao sam price o rafalu u metu.....;)

 ima ih itekako, ja sam u lasu gađao sve u crno, najprije u jednu metu, zatim u dvije naizmjenično, udaljenost 10 metara

lik je mene i kolegu upozorio da će s nama gađati uvježbana likuša koja redovito gađa, pa da se ne ljutimo kad bude imala bolje rezultate

na kraju je ona gledala ispod oka, a lik koji je vodio streljanu nije vjerovao da prvi put gađam pištoljem

 

iz kalaša rafalno sve u metu može jedino ako stoji ispred nje direktno

16 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
dabar_solta_V2 kaže...
o izvoru energije ovisi koliko dugo ce trajat taj 10kW puls, moze i s AA baterije ako ce trajat nanosekundu, ustvari neznam moze li bas nanosekundu jer je pitanje koliko mu treba da pocme.

 Praznjenje takoder treba uzet u obzir, da ispucas 10kW momentalno vise zvuci ko neko kondenzatorsko-baterijsko rijesenje ili nesto sasvim trece koje nama (meni) nije poznato.

 Sa poznavanjem danasnje tehnologije vise zvuci ko oruzje za jednokratnu uporabu ako se radi o "baterijskom" tipu izvora energije.

Truth in engineering.
15 godina
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

Drago je svojedobno napisao baš lijepu "crticu" o tome (= takvim stvarima). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Batista kaže...

 Praznjenje takoder treba uzet u obzir, da ispucas 10kW momentalno vise zvuci ko neko kondenzatorsko-baterijsko rijesenje ili nesto sasvim trece koje nama (meni) nije poznato.

 Sa poznavanjem danasnje tehnologije vise zvuci ko oruzje za jednokratnu uporabu ako se radi o "baterijskom" tipu izvora energije.

Da, poslije baterije kondenzatori za "tankiranje" energije za burst (normalno switchano preko nekih MOSFET-a).

Odokativno bih rekao nekih 10 KWh litijska baterija (cca. 33 litre i 50 kila), potrošnja lasera cca. 40kW, što bi u CW modu bilo dostatno za nekih 15 minuta neprekidnog pucanja.

A to je jako, jako, jako puno, jer ti je dovoljan i puls s većom gating frekvencijom na par milisekundi da probiješ bilo kaj u dometu.

A tu onda dolazimo do problema - domet, jer kak god dobru optiku napravili protiv kvadrata udaljenosti nemreš ništa...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2023 13:04 (fer-de-lance).
8 godina
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

 

Ocito su rijesili one jeftine, a oku ugodne grafenske baterije o kojima se toliko toroce.

 

Ode Li Ion doklinca. Sad cemo svi na laserske topove

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Posmatrač kaže...
 Cim vidjeh ovo "Pistolj do nekih 20-30 metara" udarih reply ali vidim da si se ipsravio ;)

 

Pogoditi nestoi sa pistoljem na 20 do 30 m je lovacka proca isto kao rafal iz ak47 sa svim zrnima u metu.... Cuo sam i to ;) 

Ja te bez problema skinem pištoljem na 20 do 50m. Ali, slažem se, netko može, većina ne, pa otud lovačke priče.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2023 14:25 (Punti).
15 godina
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

-kad već koristimo 'amerićanske' mjere (olimpijski bazen ili igralište...) za ovo je primjereniji gepek prosječnog auta, manji..

U "prijevodu" na metričke jedinice to je oko 340 litara, a u "narodskom" izričaju – riječ je otprilike o volumenu prijenosnog hladnjaka.

... u koji stane prijenosni hladnjak koji je time osjetno manji.. tj bolja mjerna jedinica i ''prijevod'', razumiljivija, je gepek :) .. pri čemu su škoda-merc oni s +500L zapremine ostali 300-400L .. odnosno nešto što knap stane u takav prostor, približno..

 

ostalo, tema.. :) skipam..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
14 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
@Posmatrac ... Uopce vise ni neznam sta sam krivo napisao 🤣... Ugl imas neke ajmo rec norme koje prosjecan covjek moze postici vjezbanjem... Naravno postoje ljudi koji su vrhunski strijelci na suvo, a postoje jebaci koje nezanima sta sta desava oko njih i imaju vrhunske rezultate... Naravno ovo sto sam napisao se odnosi na instinktivno gadanje gdje nema nisanjenja... Uperi i pucaj...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2023 20:32 (jocommb).
14 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
@Stric_Jura ...Cak i 2 su dovoljna... Dosta novih oruzja ima i kratki rafal za odabrat...
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N

ali kalaši ne... G36 kao teški derivat ima, ali je puno moderniji

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
jocommb kaže...
@Posmatrac ... Uopce vise ni neznam sta sam krivo napisao 🤣... Ugl imas neke ajmo rec norme koje prosjecan covjek moze postici vjezbanjem... Naravno postoje ljudi koji su vrhunski strijelci na suvo, a postoje jebaci koje nezanima sta sta desava oko njih i imaju vrhunske rezultate... Naravno ovo sto sam napisao se odnosi na instinktivno gadanje gdje nema nisanjenja... Uperi i pucaj...

 Pištolj do 20-30 metara ;)

Generalno za pištolje je predviđeno korištenje do nekih 7-10 metara... Naravno da postoje ljudi koji će pogoditi i na 100 ali generalno za prosječnog korisnika koji pištolj koristi za samo odbranu je do nekih 10 metara....

Ali ispravio si se...

11 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N

jedna stvar je 'generalno korištenje' kad većina ljudi nemere pogodit metu na 20 metara osim slučajno

druga je stvar reći da je pogoditi metu pištoljem na 50 metara mitologija kao i kalašom rafalno istrest sve u metu

 

prvo je sasvim normalno za dobre strijelce, drugo je nemoguće za bilo koga

14 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
@ Stric_Jura ... Pa nije da svi nemaju... Ak12 ima 2 round burst... Al ok znam da mislis na 47 i 74 koji su najpopularniji i jedino njih ih je bilo kod nas kolko znam...
VenAtoR#2231
14 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
@Posmatrač.. Da 20-30 max, sto neznaci da je sveto pismo sad da se mora pogadat na toliko... Moras znat da postoji razlika izmedu maksimalne duljine paljbe i daljine na kojoj su najbolji pogodci... I jos onda znat razliku izmedu gadanja i instinktivnog gadanja... i ja negovorim o prosjecnim korisnicima koji oruzje drze za obranu ili ukras... Meni je prosjecan korisnik vojnik, policajac... A medu njima napredne koji udaraju instinktivu...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2023 20:06 (jocommb).
14 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
@picajzla0707 ... Moguce je svakom puskom istrest rafal u metu ali zavisi s koje udaljensti... I isto tako daba ako je u metu istreso sve a pola samo u silueti koja se boduje ili broji...
Zavisi i na koji kalas mislis... Jer nije ista 47 i 74... x39 jesu oba ali jedan je 7.62 a drugi 5.54 i nisu sigurno isti za pucanje... Ili recimo G3 koji je 7.62x51, pa to je top... Niti je 5.56x45 isti kao oni... I vjeruj mi i u rafalu stignes nisanit, samo treba praksa i znanje...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2023 21:57 (jocommb).
11 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
jocommb kaže...
@picajzla0707 ... Moguce je svakom puskom istrest rafal u metu ali zavisi s koje udaljensti... I isto tako daba ako je u metu istreso sve a pola samo u silueti koja se boduje ili broji...
Zavisi i na koji kalas mislis... Jer nije ista 47 i 74... x39 jesu oba ali jedan je 7.62 a drugi 5.54 i nisu sigurno isti za pucanje... Ili recimo G3 koji je 7.62x51, pa to je top... Niti je 5.56x45 isti kao oni... I vjeruj mi i u rafalu stignes nisanit, samo treba praksa i znanje...

 misli se valjda na udaljenost s koje se inače gađa u metu, najmanje 100 metara

rekao sam i ja da možeš sasut rafal u metu ako stojiš ispred nje

 

ako si ikad gađao na streljani kalašom, onda ti je valjda jasno da na tim udaljenostima samo prvi metak iz rafala ide u metu

i to ako si dobar strijelac

14 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Ne niie najmanje 100 metara...a ni najvise... Zavisi koje gadanje imas,redni broj gadnja, i po tom se slaze udaljenost... Imas 1,2,.. i u instinktivi pistolj A1,A2,... puska C1,C2,... i za svako gadanje imas parametre postavljanja staze i sta se puca (rafal, kratki, dubleta, mozambik, pojedinacno), stav (stojeci, klececi,lezeci,...), Koju metu gadas(ako gadas vise), u koji dio siluete(glava,prsa,zdjelica),.... to sto netko ode na streljanu i otpuca nesto nije isto kao sto se u vojsci radi... I naravno da nemos sasut rafal u metu koja je 100 metara od tebe al vec na 50-ak mozes jako dobro gadat.... Kao sto sam ranije rekao bitno je i s cim gadas... Ima i drugih pusaka osim kalasa...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2023 15:18 (jocommb).
11 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
jocommb kaže...
Ne niie najmanje 100 metara...a ni najvise... Zavisi koje gadanje imas,redni broj gadnja, i po tom se slaze udaljenost... Imas 1,2,.. i u instinktivi pistolj A1,A2,... puska C1,C2,... i za svako gadanje imas parametre postavljanja staze i sta se puca (rafal, kratki, dubleta, mozambik, pojedinacno), stav (stojeci, klececi,lezeci,...), Koju metu gadas(ako gadas vise), u koji dio siluete(glava,prsa,zdjelica),.... to sto netko ode na streljanu i otpuca nesto nije isto kao sto se u vojsci radi... I naravno da nemos sasut rafal u metu koja je 100 metara od tebe al vec na 50-ak mozes jako dobro gadat.... Kao sto sam ranije rekao bitno je i s cim gadas... Ima i drugih pusaka osim kalasa...

 e jbga, ja ti govorim kako se gađalo prije 30 i nešto godina

gađao sam srbijankom pojedinačno i rafalno, više gađanja, ponekad i noćno, zadnje čega se sjećam na grobniku

taj dan smo odradili dnevno i čekali noćno gađanje, dok smo čekali stižu cestom vojni auti i crne limuzine, ministar, generali, vadi se rt20 i roka se stijena kilometar i pol u brdu

mislim da je to bila prva upotreba te topčine, onako javno

 

uglavnom, pri gađanju na streljani najmanja udalejnost za pušku, odnosno kalaš, je bila 100 metara, a gađalo se i na 200 i na 300 metara

u sva tri slučaja rafalno možeš pogodit prvi metak, ostali idu tkozna kud i tu ne ovisi ništa, jednostavno je pomak cijevi već nakon prvog metka prevelik da bi mogao pogoditi išta dalje od prvom metka

nema tu filozofije, nema ovisi, rednog broja niti bilo čega drugog, rafalno pogađa prvi metak i gotovo, ako se nađe još koji u meti, to je dobitak na lotu

 

i to je na streljani gdje su uvjeti idealni, gdje si smiren i siguran, uživo je sasvim druga priča

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice