Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

poruka: 27
|
čitano: 7.843
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski".
14 godina
online
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

ovo zvuci puno "stvarnije".

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Not you keys, not your pigs.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Ništa novo pod suncem. Evo, moj je otac (još u komunizmu!) dao novac nekom pčelaru da kupi košnice, a on mu je zato daput godišnje donosio bačvu meda (negdje oko 30 kg). Znam po tome što sam se tim medom itekako slastio! 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 17:07 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva

Jel dobiješ svoju svinjetinu i ako se sa svinjom dogodi svinjska kuga ili neka druga boleština ili bankrot prouzvođača ili neka nezgoda treće ili ne znam koje vrste ...

14 mjeseci
neaktivan
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Stranica https://www.agroporc.eu/ izgleda blago rečeno užasno.

Netko uzeo free temu i zalijepio tekst. Ne ulijeva povjerenje, što bi trebalo ustvari biti poanta stranice.

Oink 

 
1 0 hvala 0
10 godina
online
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Ekšuali dobra ideja ako je ugovor dobro odrađen.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

ovo treba u građevini sa stanovima napraviti
skupit lovu i gradit stanove
em prihod em smanjenje cijana najma koje je poludilo zadnje vrijeme

I'm Afraid of Americans
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

LMAO kaj je ovo, klasični scam. Uloži 250 EUR i mi ti obecavamo 3% kamata godišnje na temelju čega? I moraš čekati min 2.5 god da si "isplatiš" svinjetinu, a do onda budu " Agroporc, Byondi i Blok Be" vec tri puta zatvorene ili promijenile ime, a vlasnici zbrisali u UAE.

 

Na ovo mogu nasjesti jedino kupci Celsius ili FTX tokena.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva

nekakav token za gradjevinu? uf to je dobra ideja! kakav bi to cirkus bio u APNu :)

15 godina
online
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Jel PigNFT vezan drito na jedinku ili na količinu mesa?

Ako na jedinku, što u slučaju ako jedinka umre prije/mora biti ubijena zbog bolesti?

Ako na kg mesa, kojeg dijela svinjetine? Što će klanje biti drito kad svinja dostigne 100kg?

I jel će ulagač morati uzeti svo meso u komadu ili može dio po dio jer ne znam tko može utrpat 100kg u frižider/škrinju...

Zvuči zanimljivo ali zvuči kao previše problema za izvedbu za male količine

 

Inače vrlo slične ideje su išle tamo 2000.-ih pojavom Facebooka i OPG-ova kad su pojedinci nudili mogućnost za voće i povrće "ti plati sad a kad rodi dobiješ toliko kg uroda". Ne vidim da se model zadržao čisto jer kome treba 5kg paradajza i 3kg tikvica u komadu kad rodi, radije se ide u dućan po onoliko liko trebaš. To je cijena gradskog života...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 13:48 (Ges).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva
Snazic kaže...

Stranica https://www.agroporc.eu/ izgleda blago rečeno užasno.

Netko uzeo free temu i zalijepio tekst. Ne ulijeva povjerenje, što bi trebalo ustvari biti poanta stranice.

Oink 

Rekao bih masna skemčina 

Čim vidiš stranicu gdje piše "dipl.ing. Poljoprivrede" treba ti se upaliti alarm.

 

Sve i da nije scam s namjerom, jako rizično ulaganje.

15 godina
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Kad dojde svinjska gripa,trebalo bu poubijat sve svinje.

To znači...ostal si bez 250 eura ili više (ovisi koliko si svinji kupil).

Daj me,naj me.. uzmi pare i kupi EOS,AVAX,LTC..ili neš drugo.

Šanse za 5X ili veču zaradu su ogromne.

Bolje nego kupit svinje pa ih gripa pokosi.. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

https://goagro.eu/hr/pig-nft

Ovo mi izgleda malo više legit stranica nego link u tekstu

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva
Besmislenost 21 stoljeca....

250e kupi ODMAH daleko vise od 100 kila rasporedjenih u 2 svinjske polovice.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva
Damir22 kaže...
Besmislenost 21 stoljeca....

250e kupi ODMAH daleko vise od 100 kila rasporedjenih u 2 svinjske polovice.....

Hmmm, 100 kila mesa za 250e, ali baš mesa, zanemarimo sad sve ostalo u vezi svinja, nft-a i ostalih gluposti, je poprilicno jeftino

Za 250 eura ti nema šanse da dobiješ 100 kila MESA u dvije svinjske polovice kod nekih domacih farmera tj sa sela. Živim na selu, imamo svinje, svaku godinu uzgajamo za sebe par i par za prodaju, i cijene su se dosad kretale od 15 do 17kn po kili zive vage, znaci ne čisto meso. Ove godine, tj zime, kak se čini, će cijene biti i preko 20 kn (zabrana prometa, kuga, inflacija...)

8 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva
E pa ni oni ne daju 100kg cistog mesa, vec dvije polovice ukupne tezine 100kg... znaci, s kostima....

E sad, 2.5e ili cca 19kn po kili.... nekako sumnjam da se ne moze kupiti....

No, sve i da je nesto skuplje, platis, nosis, ovako financiras nekoga da bi eventualno jednog dana.....

Mislim, koja je poanta osim mlacenja prazne slame i punjenja necijih djepova..

Evo, za 100e ja vam uzgojim glistu, 2 godine traje proces, nakon toga dobivate kolicinu glisti za 100 pecanja.... :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva
Mile kaže...

Hmmm, 100 kila mesa za 250e, ali baš mesa, zanemarimo sad sve ostalo u vezi svinja, nft-a i ostalih gluposti, je poprilicno jeftino

Za 250 eura ti nema šanse da dobiješ 100 kila MESA u dvije svinjske polovice kod nekih domacih farmera tj sa sela. Živim na selu, imamo svinje, svaku godinu uzgajamo za sebe par i par za prodaju, i cijene su se dosad kretale od 15 do 17kn po kili zive vage, znaci ne čisto meso. Ove godine, tj zime, kak se čini, će cijene biti i preko 20 kn (zabrana prometa, kuga, inflacija...)

kako jeftino? pa skuplje je od tvoga: 17kn * 100kg = 1.700 kn/kg / 7,53 = cca 225€

i dalje si jeftiniji od 250€ za 100kg žive vage što oni trže uz to da uzimanjem od tebe nema nikakvog rizika niti čekanja 2 god

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 10:04 (Ges).
12 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva

Tko garantira da bi dobio baš tu svinju koju su oni uzgojili? Kad dođe vrijeme za isplatu, kupiti će neku jakuševačku ili černobilsku svinju za 30-40% manje love i to ti dati a sebi će uzeti svoju prvoklasnu.

13 mjeseci
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Jedino ako bude live stream moje svinje da mogu vidjeti da je paze i dobro hrane.

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva
Cybril kaže...

Tko garantira da bi dobio baš tu svinju koju su oni uzgojili? Kad dođe vrijeme za isplatu, kupiti će neku jakuševačku ili černobilsku svinju za 30-40% manje love i to ti dati a sebi će uzeti svoju prvoklasnu.

možda će imat vođene ture po farmama gdje ćeš moć vidjet svoje svinjče i njegov QR kod na uhu koji garantira da je on dio block chain-a

12 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva

I onda samo tom svinjčetu odrežu uho i pridruže ga ovom černobilskom ostatku leša. Svinja frankenštajn. Jedino ako ćeš moči doći osobno zaklati prase i odnijeti ga. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 12:39 (Cybril).
16 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva
Ges kaže...
Mile kaže...

Hmmm, 100 kila mesa za 250e, ali baš mesa, zanemarimo sad sve ostalo u vezi svinja, nft-a i ostalih gluposti, je poprilicno jeftino

Za 250 eura ti nema šanse da dobiješ 100 kila MESA u dvije svinjske polovice kod nekih domacih farmera tj sa sela. Živim na selu, imamo svinje, svaku godinu uzgajamo za sebe par i par za prodaju, i cijene su se dosad kretale od 15 do 17kn po kili zive vage, znaci ne čisto meso. Ove godine, tj zime, kak se čini, će cijene biti i preko 20 kn (zabrana prometa, kuga, inflacija...)

kako jeftino? pa skuplje je od tvoga: 17kn * 100kg = 1.700 kn/kg / 7,53 = cca 225€

i dalje si jeftiniji od 250€ za 100kg žive vage što oni trže uz to da uzimanjem od tebe nema nikakvog rizika niti čekanja 2 god


kako sam i napisao, na stranu sve ove gluposti oko nft-a, čekanja uzgoja, prodavanja bla bla, konkretno sam pričao samo o cijeni MESA. Nisam u tekstu odmah primijetio da piše da dobiješ polovice već sam se referirao na 100 kg svinjskog MESA. 100 kg svinjske polovice nije jednako 100 kg mesa.

Naravno, slažem se u svemu ostalom. Sad je jedino pitanje da li se isplati trenutno tih 250/500e itd., uložiti u neki etf, s&p ili crypto pa kupiti svinjetinu nakon 3 godin sa profitom (ako će ga biti)  ili će cijena svinjetine za 3 godine biti veća nego dobit iz navedenih oblika investicija?

8 godina
offline
Re: Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrva
Jbt, radije dat sirotinji ako me vec zuljaju toliko u djepu nego financirati ovakve gluposti.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

evo detalja: https://www.tportal.hr/tehno/clanak/proizvodnja-hrane-za-buducnost-kako-funkcionira-ulaganje-u-kripto-svinju-foto-20230908

 

znači ulaže se u svinjske obveznice u blockchainu a novac od tih svinjskih obveznica će oni ulagati u farme koje se bave svinjogojstvom. No nitko ne spominje da li te farme moraju uistinu i uzgojiti toliko svinja niti da li ćeš dobiti polovice od baš tih svinja, kao niti što kada moraju potamaniti cijelu proizvodnju zbog kuge. Dakle ulaže se u obećanje da će eto sve uvijek biti super te da možeš nakon 900 dana dići 100kg svinjetine od tko zna kud.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 7:59 (Ges).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Svinjogojstvo i blokchain ide na ruku naših poštenjačina i ulizica eu. Ministar Radman, njegov brat Ivica i sestra Irena imaju u većinskom vlasništvu Agroproteinku. Onda Ministarstvo naloži ljudima ubijanje svinja - preko 12.200‼️ Zatim Država(mi) plaća ogromna sredstva svome Ministru da sredi situaciju.Farmerima će trebati tri god da se oporave, stvara se nestašica i ekstremni rast cijene .Dok tamo neki ukrajinski ratni profiter sa 25 mil nesilica gradi megafarme u Slavoniji, Lukaču ubijaju 300 000 koka. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 13:25 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Svinjogojstvo na blockchainu: pokrenut je hrvatski

Evo ovo je prava slika hrvatskog blockchaina, nema straha dok je nama našeg pkimuna.

 

https://www.24sata.hr/news/uzas-u-slavoniji-pobili-su-mi-svinje-i-ostavili-ih-pred-kucom-933992

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice