Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

poruka: 190
|
čitano: 34.529
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek".
6 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Meni ispod Sinclair klime uvik isto:)

 

P.S neka bude volja tvoja....kako na nebu tako na zemlji 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
😂 očito je i gore sve toplije
12 godina
protjeran
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Zaboravili ste staviti nadnaslov: EPP. Odnosno, moze bez E. Samo PP. Propagandni Program.

 
8 17 hvala 0
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
jacob33 kaže...

Zaboravili ste staviti nadnaslov: EPP. Odnosno, moze bez E. Samo PP. Propagandni Program.

 Prilično mi se čini da je tvoj komentar PP.

2 godine
protjeran
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Nije sve bas tako crno. Nama u Skandinaviji bas godi ova toplina .

 
1 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Bug ...

 
6 4 hvala 0
15 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

zg prosjek.. kolovoz, prosjek prosjeka + najniži prosjek u posljednje 23 god..

dhmz-hr, prosjek-bijelo.. kolovoz-hr.

dhmz-srednje vrijednosti.. podatci do 2021.. noviji će tek doći.

 

citat dhmz-a

Prema raspodjeli percentila, temperaturne prilike u Hrvatskoj za kolovoz 2023. godine opisane su sljedećim kategorijama: normalno (veći dio Hrvatske izuzev istočne Hrvatske, šireg područja Bilogore i Zadra, okolice Hvara i šireg dubrovačkog područja) i toplo (istočna Hrvatska, šire područje Bilogore i Zadra, okolica Hvara i šire dubrovačko područje).

 

-text nije boldan-editiran nego original, dakle dovoljno naznačeno normalno-prosječno.

 

-što je klima?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
7 3 hvala 0
15 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

ovo je najljetskije ljeto otkad je ljetovanja i najkolovozniji kolovoz otkad je kolovoženja. a i mjerenje je najmjerenskije, otkad nije mjerenja 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 2 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Čemu slika požara u tekstu? Da li se drvo zapali ako je na tlu 40, ili ako netko baci opušak cigarete?

 
16 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Tu se radi o globalnom prosjeku a ne o prosjeku ZG ili čega već ne.
https://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=31884
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 16:08 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Ovo ja zovem pravim click baitčinom 👍
Intel 80286
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Sjećam se sa grafa, onaj prvi odskok od temperature, 98-me... Kako smo tad svi pričali kako je neobično jako vruće tj toplo. Danas nam je to skroz normalno postalo... 

Ali def mi je super kako su naftaši uspjeli prodat priču da je sve fejk. :) A i bug form prepun znanstvenika :) 

Da ne pricamo da Hrvatska nije imala normalnu zimu već 20 godina. Gdje je snijeg pao i zadržavao se po mjesec dva. Sad si sretan ako u kontinentalnoj hrvatskoj padne i da se zadrži par dana... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 16:40 (PICART).
 
22 1 hvala 5
15 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Tu se radi o globalnom prosjeku a ne o prosjeku ZG ili čega već ne.
https://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=31884

 -gle.. nisam eskim, nisam aboriđin.. i što je klima?

-prosjek čega, eu? plaće-cijena? prosjek visine osobe ili broja cipele.. što ti taj prosjek daje? .. što je klima?

 

-ne slažeš se? s čime? zar sam ja iznio neku tvrdnju, vlastitu, pa da je trebam opravdati? to su javni podatci, dhmz.. ne slažeš se? smiješno-tužno, nije ti to lajkanje a i ako ga tako tumačiš opet smisao..

-što kažu podatci dhmz-a za hr? kažu prosjek.. i pazi, vidim prosjek, osjetim prosjek.. uz par extrema kao nevrijeme, no to je stvar klime, pa tako elninjo ili kamikaza protutnji nekim egzotičnim otočjem, no ne živim tamo nego tu.. i za mene je kao i za svakog građanina planete važno moje mjesto, moja klima, umjereni klimatski pojas, ne polarno, ne tropsko itd.. s godišnjim dobima, ljeto-zima i između.. ok?

 

-ovako, i bez čupanja podataka, mogu reći, vjerojatno ćeš se složiti, .. protekla zima je bila blaga-topla, iznadprosječno.. ok? skoro da nije bilo ispod nule, to je tad toplije.. to je točno, slažemo se?

-ljeto, ova tema.. je ljeto, ne zima, a ljeto nije na ovim prostorima iznad prosječno nego prosječno.

 

-što s klimom u kanadi, npr požari, dim koji se širio do newyorka-woshingotna. .. utječe li mega-požar na temperaturu?

-a zašto je požar nastao? zbog suše, zbog nekrčenja, zbog ogromih šuma što veće to veća šansa za superpožar, .. tj da su krčili tad bi bilo manje požara, da pada kiša ne bi bila suša itd.. a kiša je zakasnila-promašila, no globalno je to opet prosjek u oborinama, tj nije važno pada li danas kiša ili je sunčano, nego prosjek-godišnji i sl. .. i za nas je par proteklih godina bilo sušno s povemenim poplavama, tj extremi i s time problem, tj nije isto imaš li jedan dan poplavu a drugi dan sušu.. mada je statistički to prosjek-isto-umjereno.. no kad se ovako gura u globalne klimatske promjene tad je obrnuto važnije? smiješno..

-tj zato jer je afrika crna rupa, kao i 70% površine planete-oceani.. posljednjih dana se na dnevnom redu kako bi mamulica rekao crkve presvetog zatopljenja našla afrika, pa svaki dan govore kako je u africi porasla temperatura.. a to govore jer je do sad bila crna rupa, bez mjerenja-praćenja.. i dalje je, no sad to govore.. a govore tad iz političkih razloga ili iz činjenica-mjerenja koja nemaju... du d math.. eto, ovih dana osim klime i pučevi po africi, kao i rusi-kinezi-wagnerovci.. nije c02 no naravno da će se u fokusu podići temperatura... možda je uzrok puč? možda nafta? dijamanti? .. 

 

-zima je bila toplija, ljeto je u prosjeku-prosjeka.. tj bilo je i toplijih i tad naprosto ovo nije najtoplije ljeto za ovo podneblje, dok za neke možda je.. no prosjek u tome nije samo stvar matematike nego i interesa a ponekad i logike-besmislenosti, tj statističar će s brojkama napraviti što poželi po narudžbi.. sve će to biti činjenice, no samo zato jer je on majstor prikaza brojki, .. kao mađioničar i trik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
kirat kaže...

Nije sve bas tako crno. Nama u Skandinaviji bas godi ova toplina .

 U Irskoj ljeto nije pocelo do ovoga tjedna, a krajem istoga zavrsava (barem po temperaturama) 

3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Al si stanovnik Zemlje valjda?
Prosjek temperature. Hrvatska je samo jedna točka u tom globalnom prosjeku i ništa drugo.
Temperatura se mjeri satelitski. Pokriven je cijeli svijet.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 17:17 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
dd.inc kaže...
kirat kaže...

Nije sve bas tako crno. Nama u Skandinaviji bas godi ova toplina .

 U Irskoj ljeto nije pocelo do ovoga tjedna, a krajem istoga zavrsava (barem po temperaturama) 

 u irkutsku je ljeto bilo prije dva tjedna, u utorak poslijepodne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Podržavam oporezivanje u svrhe klimatskih promjena, vjerujem da je najtoplije ljeto u povijesti, vjerujem da je za zatopljenje kriv covjek (i to po mogucnosti iskljucivo stanovnik EU ili Sjeverne Amerike), sve podržavam... Dok se ne tiće mene i mog života, moje klime, mog auta, mog zagađivanja.

Nije kriva azija, nije krivo mojih 19 klima uređaja, nit je kriva moja nova Škoda... Ipak recikliram... krivi su prdeži krava, zapad i bitcoin.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 17:54 (D3lBoy).
Moj PC  
10 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Ne vidim smisao ovakve teme na IT portalu...
Moj PC  
5 4 hvala 2
15 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Prijedlog:

 

Kad ste već prisiljeni objavljivati ovakve plaćene promo tekstove, zašto ih ne bi objedilili?

 

Npr:

 

"Nikad toplije ljeto ali vi se možete rashladiti uz hladnu Coca Colu iiz Bosch frižidera koji troši malo HEP struje a koji ne može pregorjeti jet je zaštićen LINKS prenaponskom zaštirom"

 
14 4 hvala 0
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Pa da, dobro zboriš, EU i USA su kumulativno najveći krivci.
https://ourworldindata.org/grapher/cumulative-co2-emissions-region
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 18:47 (Gallu).
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno

Bogme, Kina lijepo napreduje zadnjih godina.

2 godine
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Opet tema o klimi 

Sad će opet prepirke.

 

Nas to netko namjerno zaj***** pa se "iza" smije.

合氣道 Još dok je tu bio Ademi i Orša, protivnicima se stezala knedla u grlu, a koljena klecala kao da plešu brejk dens...@PzKpfw
 
13 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Je, ali šanse da prestigne EU, a pogotovo USA po tom pitanju se ravne 0.
10 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Pa da, dobro zboriš, EU i USA su kumulativno najveći krivci.
https://ourworldindata.org/grapher/cumulative-co2-emissions-region

 A prdeži? Čija krava više prdeža proizvede, čija krava ce prije potopit Manhattan? Kad smo vec kod "čija" kad cemo krenuti sa roštiljanjem Chia sjemenki umjesto mesa?

Jer roštiljanje stvara nepotreban Co2, meso da ne pricam...

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Fiiiijuuu.....
13 mjeseci
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Ljudi urazumite se, moramo paziti nas lijepi planet jer je jedni kojeg imamo. Posebno memulica.
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Al si stanovnik Zemlje valjda?
Prosjek temperature. Hrvatska je samo jedna točka u tom globalnom prosjeku i ništa drugo.
Temperatura se mjeri satelitski. Pokriven je cijeli svijet.

 

I upravo u tom satelitskom mjerenju lezi zec, tj. problem. Ali neka, nek mjere prosjecnu povrsinsku temperaturu sve vise m2 cistog betona i asfalta, sa sto vise limenih auta parkiranih u urbanim podrucjima i posvuda oko nas. Ja jedem kupus, ti jedes meso, u prosjeku jedemo sarmu. Tako su i te prosjecne temperature - moj crni auto je vrel, zelenilo smo posjekli da mi ne pada smola po njemu, u prosjeku tvoj satelit mjeri "global boiling".

3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
I u čemu je zec?
14 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
jacob33 kaže...

Zaboravili ste staviti nadnaslov: EPP. Odnosno, moze bez E. Samo PP. Propagandni Program.

 Nema na spasa, jer cak i ako ljudi koji su na ovim forumima nisu u stanju vidjeti dokaze, kako ce  ljudi koji citaju 24 sata.

12 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Zalosno je da tehnologija napreduje a toplomijeri nazaduju...

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice