Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni

poruka: 8
|
čitano: 7.512
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni ".
16 godina
offline
Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni

Fake it until you make it!

Moj PC  
6 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvu
Ima sve znacajke startup scama:
Lijepi 3D renderi, nepoznata firma i obecanja proizvoda kakvog do sada nije bilo na trzistu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 12:06 (tokyu).
 
12 1 hvala 0
8 godina
offline
Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni

Dakle, bogati će i dalje zagađivati 100 puta više nego prosječan čovjek...

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni

Kao što su ljudi već gore spomenuli, natječu se u "konceptima" - tehnologiju motora i što im to znači "relativno tih nadzvučni zrakoplov" se izbjegava pojasniti. 
Svaki zrakoplov jednostavno MORA pri prelasku zvučnog zida kresnuti sonični udar. Sumnjam da bi im kao nekakvim privatnim isprdcima države i aerodromi dozvolili. 
Jedan Concorde nije smio preko brzine zvuka nad većinom kopna, najbolje da si sad iz bahatosti razbijaju zvučne zidove kojekakvi tajkuni i CEO-i.
Čak i najbogatiji iz nekakvog srama i izbjegavanja lošeg PR-a sad biraju ne najbrže, nego privatne zrakoplove sa što manje potrošnje i buke. I tako na 90% situacija, dogovora i sastanaka nemoraju odavno biti na licu mjesta, kao 80tih ili 70tih. 
Jedino je Lockheed Martin u svok skunkworksu sa NASAom donekle uspio utišati sonični udar na najnovijem X-59 prototipu. Ali i to je sa 106 decibela koliko ostavljaju vojni mlažnjaci teoretski spušteno na 70. dakle još uvijek dosta čujno.
No i za to je otišlo desetljeće istraživanja, mnogo milijardi dolara, mnogo know how oko mlaznih motora i aerodinamike i još su uspjeli projektirati samo jednosjed, i to uvjetno - valja još proći dosta ispitivanja da bi potvrdili pretpostavke.
"X-59 aircraft, capable of supersonic flight while reducing sonic booms to quieter ‘thumps’, has been moved for testing in California. The collected data on human reactions to supersonic noise will potentially assist in enabling commercial supersonic flight over land."
Primjetite koliko je zbog toga avion izdužen poput igle. Da bi takve osobine imao putnički zrakoplov za 15tak putnika u luksuzu, valjda bi trebao biti oblika igle duljine jumbo jeta. 
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=kCHzfzkdGtw&ab_channel=WIRED

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni

Toliko miljuna dollara se uložilo u istraživanje, a rješenje je jednostavno! 

 

Svaki ovaj novi šiljati avion treba imati na nosu debelu tzv "selotejp" traku. 

 

Svi smo radili pokus sa balonom, selotejpom i iglom.... Kakvi dB! Nečujno probijanje! 

 

 

vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni

I SSSR je imao svoj "probijač" zvučnoga zida. Putnički zrakoplov znan kao Tupoljev Tu-144.

Nije samo Concorde bio taj.

 

mislim, ne kontam zašto je problem s tim probijanjem zvučog zida ?

Kad ploviš rutom npr. New York-London, nećeš ubrzati do brzine za probijanje zvučnog zida nad gradom, nego dvadesetak kilometara dalje nad Atlantikom.

Isto tako, dolaskom u blizinu v.Britanije dvadest kilometara prije, spustiš brzinu na 600 km/h i problem solved.

合氣道 Još dok je tu bio Ademi i Orša, protivnicima se stezala knedla u grlu, a koljena klecala kao da plešu brejk dens...@PzKpfw
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni

eo, ja obećajem zahvaliti se svakome tko mi da bar 100 ojara keš. prvih 100 donora dobiva i pusu (od mojeg cucka). rufen sie jetzt an! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 16:27 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Američki Spike Aerospace obećava maleni nadzvučni

Und Papa würde , mein Sohn. 

合氣道 Meni, kao laiku je, npr. super umjetnost NOB. To su bila vremena.@PzKpfw
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice