Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već sljedeć

poruka: 10
|
čitano: 11.399
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već sljedeć".
11 godina
offline
Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već sljedeć

To je pohvalno s obzirom da je XR izašao davne 2018. godine...

 

Šta reć, koju posluku porati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 17:26 (UncleJimbo).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već slj
iPhone 4s nogu u guzicu:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već slj
Znali Apple daje pet godina nadogradnji, što je odlično.
E, zanima me nakon tih pet godina ima li kakvih sigurnosnih nadogradnji i dali dolaze nadogradnje za aplikacije ili je mob. nakon toga za smeće?
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 18:52 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već slj
Nakon 5 godina se ugasi i više ne radi.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već slj
ajimerej kaže...
Znali Apple daje pet godina nadogradnji, što je odlično.
E, zanima me nakon tih pet godina ima li kakvih sigurnosnih nadogradnji i dali dolaze nadogradnje za aplikacije ili je mob. nakon toga za smeće?

Ne znam tocno koliko dugo, ali ima. Npr. https://support.apple.com/en-us/HT213597

A aplikacije mozes instalirati zadnju dostupnu verziju za taj iOS. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 18:58 (nesto222).
11 godina
offline
Re: Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već slj
ajimerej kaže...
Znali Apple daje pet godina nadogradnji, što je odlično.
E, zanima me nakon tih pet godina ima li kakvih sigurnosnih nadogradnji i dali dolaze nadogradnje za aplikacije ili je mob. nakon toga za smeće?

 

IOS verzije nisu podržane 5 godina već onoliko koliko to podržava hardver sa "minium system requirments" koji je propisan za svaku verziju IOS-a, npr Pro modeli iPhona i iPada će puno dulje dobivati major release nadogradnje nego neka mašina sa slabim procesorom i malo memorije.

Security nadogradnje idu toliko dugo da ćeš vjerovatno prije reciklirati uređaj nego što će one prestati dolaziti. Imam neke uređaje iz 2016 koji dobivaju nadogradnje, starije uređaje više niti nemam pa ne mogu potvrditi duže od toga.

 

Verzije aplikacija koje su dostupne prvenstveno ovise o verziji IOS-a i definirane su od strane samih developera.

13 godina
offline
Re: Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već slj
ajimerej kaže...
Znali Apple daje pet godina nadogradnji, što je odlično.
E, zanima me nakon tih pet godina ima li kakvih sigurnosnih nadogradnji i dali dolaze nadogradnje za aplikacije ili je mob. nakon toga za smeće?

Trenutno nisam u mogućnosti decidirano potvrditi duljinu podrške, ali za takve "starije" komade gadgeta Apple pruža još najmanje barem pet extra godina! 

Večeras ili sutra tijekom dana pokušat ću pronaći stvarne podatke i realno činjenično stanje! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već slj
ATJLučko kaže...
ajimerej kaže...
Znali Apple daje pet godina nadogradnji, što je odlično.
E, zanima me nakon tih pet godina ima li kakvih sigurnosnih nadogradnji i dali dolaze nadogradnje za aplikacije ili je mob. nakon toga za smeće?

Trenutno nisam u mogućnosti decidirano potvrditi duljinu podrške, ali za takve "starije" komade gadgeta Apple pruža još najmanje barem pet extra godina! 

Večeras ili sutra tijekom dana pokušat ću pronaći stvarne podatke i realno činjenično stanje! 

 

 

Pa evo jedan podatak koji ti mogu odmah dati

 

iPhone 6S (2015 godina) dobio je 11.9.2023 nadogradnju 15.7.9

13 godina
offline
Re: Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već slj
ajimerej kaže...
Znali Apple daje pet godina nadogradnji, što je odlično.
E, zanima me nakon tih pet godina ima li kakvih sigurnosnih nadogradnji i dali dolaze nadogradnje za aplikacije ili je mob. nakon toga za smeće?

 sigurnosne nadogradnje dolaze i dalje..

 

to mogu potvrditi jer imam uredaje koji su na iOS 15 te jos uvijek dobiju nadogradnju ako treba...

 

Iphone 6, 6s i 7

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
protjeran
offline
Korisnici ovih iPhonea dobit će iOS 17 već sljedeć

Moj iPad mini 2 koji koristim kao digitalni atlas (Google Earth) je dobio security upgrade 12.5.7 u 01/2023. Uredjaj sam kupio 2014, a izasao je prije 10 godina (12.11.2013).

 

Inace, koristim isti iPhone SE vec 6 godina (2016, original verzija) dan danas super radi, zadnji security update je neki dan (11.9., verzija 15.7.9). Vjerujem da bi mogao potrajati jos godinama, no vjerojatno ce me ZABA ili neka slicna 'rvacka institucija natjerati da ga zamijenim s 13 Mini il nesto slicno jer ce pametni developeri bez ikakvog realnog povoda odluciti da moram bit na iOS 16 ili vise (ne bi bio prvi put). A ZABA je odlucila ukinut fizicki token (kojeg imam 20 godina, jos radi, original baterija) od 02/2024 jer im se tako sprdnulo. Jadno i bijedno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 11:20 (jacob33).
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice