Panasonic predstavio LUMIX G9II

poruka: 19
|
čitano: 4.441
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonic predstavio LUMIX G9II".
6 godina
offline
Panasonic predstavio LUMIX G9II

Imam Sony A6000...Imam Olympus pl7...eno ih u torbama prekrivenim prašinom...hebiga...praktičnost i mobilnost...tu je smartphone nezamjenjiv...bolje bila kakva fotografija nego nikakva...mada jednom kad probaš ove profi aparate... smartphone ostavlja gorak okus u ustima u pogledu tehničke kvalitete...a onda se opet vraćamo na glavno pravilo...najbolji fotoaparat je onaj kojeg u tom trenutku imaš kod sebe

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
citat iz teksta: Dio onih koji snimaju video mogli bi imati velike koristi od Real time LUT-a - funkcije koja će LUT za korekciju boje i stiliziranje "zapeći" u snimljeni video, time im ubrzavajući workflow - neće to morati raditi u sklopu obrade videa na računalu...

sta nije svrha slog i lut ova da bi kasnije na kompu imali koliko toliko mogucnost nekakve blage korekcije s obzirom da aparat snima u format koji je limitiran kompresijom??
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
dabar_solta_V2 kaže...
citat iz teksta: Dio onih koji snimaju video mogli bi imati velike koristi od Real time LUT-a - funkcije koja će LUT za korekciju boje i stiliziranje "zapeći" u snimljeni video, time im ubrzavajući workflow - neće to morati raditi u sklopu obrade videa na računalu...

sta nije svrha slog i lut ova da bi kasnije na kompu imali koliko toliko mogucnost nekakve blage korekcije s obzirom da aparat snima u format koji je limitiran kompresijom??

Svrha log-ova je velik dinamički raspon, a bez da se video snima u raw-u.

 

Svrha LUT-ova je transformirati boje i tonalitet slike - najčešće se to čini radi stiliziranja, dakle da se dobije neki specifični look.

 

Svrha real time LUT-ova je ti taj isti look dobiješ već u fotoaparatu, da ne moraš se time opterećivati prilikom montaže - tako štediš vrijeme prilikom obrade videa, ali i malo riskiraš prilikom snimanja, jer ako prekuriš sliku ili značajnije podeskponiraš, to će biti puno teže (ili nemoguće) popraviti prilikom obrade videa nego da je snimano u logu. Vjerujem da bi mnogim ljudima koji snimaju eventove koji moraju čim prije biti riješeni (poput vjenčanja) optimalno bilo korištenje real time LUT-a uz malo smanjenje kontrasta - tako bi već u snimkama dobili look sličan finalnom i eventualno bi dodali kod obrade malo kontrasta, a to bi ih ujedno u većini slučajeva spasilo od preeksponirane slike. Takvi ljudi često si ne mogu dozvoliti petljanje s logom ili se jednostavno ne žele opterećvati s tim. Naravno, oni koji imaju vremena i volje za picajzliranje po slici, koristit će log. Ni jedno ni drugo nije ni pogrešno ni ispravno - to su samo alati - svako ponaosob može si sam odvagnuti što mu se više isplati.

12 godina
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
HCMAA kaže...

Imam Sony A6000...Imam Olympus pl7...eno ih u torbama prekrivenim prašinom...hebiga...praktičnost i mobilnost...tu je smartphone nezamjenjiv...bolje bila kakva fotografija nego nikakva...mada jednom kad probaš ove profi aparate... smartphone ostavlja gorak okus u ustima u pogledu tehničke kvalitete...a onda se opet vraćamo na glavno pravilo...najbolji fotoaparat je onaj kojeg u tom trenutku imaš kod sebe

 

ja kako sam presao na digitalne aparate, slabo uopste slikam na telefonu, zapravo sam i zaboravio da imam kameru na telefonu.

 

 

u posljednje vrijeme slikam na filmu, i to je super iskustvo.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
Indestructible kaže...
HCMAA kaže...

Imam Sony A6000...Imam Olympus pl7...eno ih u torbama prekrivenim prašinom...hebiga...praktičnost i mobilnost...tu je smartphone nezamjenjiv...bolje bila kakva fotografija nego nikakva...mada jednom kad probaš ove profi aparate... smartphone ostavlja gorak okus u ustima u pogledu tehničke kvalitete...a onda se opet vraćamo na glavno pravilo...najbolji fotoaparat je onaj kojeg u tom trenutku imaš kod sebe

 

ja kako sam presao na digitalne aparate, slabo uopste slikam na telefonu, zapravo sam i zaboravio da imam kameru na telefonu.

 

 

u posljednje vrijeme slikam na filmu, i to je super iskustvo.

 Gdje je moguće kupiti filmove?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
Ja se ne bavim fotografijom, ali svaki put se začudim kada u Muller trgovinama vidim na policama film.
A pored maxell audio kazete.
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
Mičić kaže...
Ja se ne bavim fotografijom, ali svaki put se začudim kada u Muller trgovinama vidim na policama film.
A pored maxell audio kazete.

 Doma imam par klasičnih analognih fotića koje sam koristio dobar dio života. Pa bih ih opet probao koristiti. To je poseban užitak.

3 godine
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
I tako čekamo da Pentax izbaci filmski SLR...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Panasonic predstavio LUMIX G9II

najbolje fotke (= kapitalci, kakve je samo drug tito snimao) sam počinio ostarijim lumiksom (jebeš nikona i sve ostalo, osim hasselblada i nekih leica). eo dokaz iz botaničkog (sve antamacki, osim okidačine): 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
#Ajar

Brate aj(v)are meni je to mutno:)...ja volim fokus i oštrinu...ono oštro za porizati prste...koliko sam se ubio tražeći kako da sve bude u fokusu...kad sam ušao u svijet fotografije onda sam morao sve sam naučiti...i onda dobre duše crackaju A6000 i instaliram focus bracketing...a tek traženja programa za spajanje svih tih focus fotografija...pa rezultati :(....pa onda nađem napokon:)

Radiš sve sam pa izgubiš volju...valjda će me opet uhvatiti volja pa onda po šumama i gorama...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
NetkoNegdje kaže...
Indestructible kaže...
HCMAA kaže...

Imam Sony A6000...Imam Olympus pl7...eno ih u torbama prekrivenim prašinom...hebiga...praktičnost i mobilnost...tu je smartphone nezamjenjiv...bolje bila kakva fotografija nego nikakva...mada jednom kad probaš ove profi aparate... smartphone ostavlja gorak okus u ustima u pogledu tehničke kvalitete...a onda se opet vraćamo na glavno pravilo...najbolji fotoaparat je onaj kojeg u tom trenutku imaš kod sebe

 

ja kako sam presao na digitalne aparate, slabo uopste slikam na telefonu, zapravo sam i zaboravio da imam kameru na telefonu.

 

 

u posljednje vrijeme slikam na filmu, i to je super iskustvo.

 Gdje je moguće kupiti filmove?

 
Mora biti u nekoj od ovih foto radnji sto se bave izradom fotografija. Ne znam koje su to u Hr, no u Bosni imamo samo jednu radnju nazalost koja se bavi prodajom, sto zbog nezainteresovanosti za analognom fotografijom sto zbog relativne skupoce. I tu kupujem. Fotoradnje koje imaju svoju web stranicu, lako mozes tako provjeriti da li prodaju film.

Mičić kaže...
Ja se ne bavim fotografijom, ali svaki put se začudim kada u Muller trgovinama vidim na policama film.
A pored maxell audio kazete.


Najvise je gen-z tome kumovao kada su 'otkrili' analognu fotografiju 2020te godine a i korona. Ljudi su trazili neki hobi i pronasli ga u tome, i onda je porasla potraznja za ovim, sto je odlicna stvar.

NetkoNegdje kaže...
Mičić kaže...
Ja se ne bavim fotografijom, ali svaki put se začudim kada u Muller trgovinama vidim na policama film.
A pored maxell audio kazete.

 Doma imam par klasičnih analognih fotića koje sam koristio dobar dio života. Pa bih ih opet probao koristiti. To je poseban užitak.

 
Ja imam par Minoltinih SLR aparata (za raju koja ne zna, Sony je kupio Minoltinu diviziju kamera pa su iz toga nastale Sony Alpha kamere) I imao sam jedan obicni agfa plasticni aparatic. Slikao jednom i odmah proslijedio frendici. Volim ja kad shutter lupi dobro da se cuje da sam okinuo sliku, satisfakcija neka, a to se slabo culo skroz na ovom agfinom.

Gallu kaže...
I tako čekamo da Pentax izbaci filmski SLR...

 
I ja isto, nadam se da ce uskoro, volio bih vidjeti sta oni mogu sad uraditi jer analogni i digitalni aparati su dva razlicita svijeta, a proslo je 20 godina od tranzicije na digitalu. Bas me interesuje kako ce to napraviti jer treba naci mehanicare  za ovo :)

evo jedna fotografija sa Minolta 7000i + Fujifilm superia xtra 400


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
16 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
HCMAA kaže...

Imam Sony A6000...Imam Olympus pl7...eno ih u torbama prekrivenim prašinom...hebiga...praktičnost i mobilnost...tu je smartphone nezamjenjiv...bolje bila kakva fotografija nego nikakva...mada jednom kad probaš ove profi aparate... smartphone ostavlja gorak okus u ustima u pogledu tehničke kvalitete...a onda se opet vraćamo na glavno pravilo...najbolji fotoaparat je onaj kojeg u tom trenutku imaš kod sebe

 kaj je - svaka ti ka u njegosa.

 

kad sam nakon silnih godina try and errora svega i svacega, cekajuci sveznadezni i svemoguci 43rds 4k fotac i snimac sa svime sto sam ikad sanjao - koliko god kompaktan i lijep i brz i fotke su san - jebiga, ne tegli mi ga se okolo - onaj prime putnicki sa sirokokutnim sve do tele zoom je tek prekabast.

 

ali ne kukam jer mi i moj prime zaomi od prije C, super fotka cak i solidni portret aka bokeh efekt. i odmah posaljes cim snimis i editiras video, fotke iovak ionak bih nadrndao tako dobro tek nakon ohoho zaebavanja u editoru - al da je ko optika - nije, ebaiga, ali mi fino stane u dzep...

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Panasonic predstavio LUMIX G9II

mbaksa zar nije panasonic batalio fotoaparate???

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
HCMAA kaže...
#Ajar

Brate aj(v)are meni je to mutno:)...ja volim fokus i oštrinu...ono oštro za porizati prste...koliko sam se ubio tražeći kako da sve bude u fokusu...kad sam ušao u svijet fotografije onda sam morao sve sam naučiti...i onda dobre duše crackaju A6000 i instaliram focus bracketing...a tek traženja programa za spajanje svih tih focus fotografija...pa rezultati :(....pa onda nađem napokon:)

Radiš sve sam pa izgubiš volju...valjda će me opet uhvatiti volja pa onda po šumama i gorama...

 Nije original uploadira, posla je meni.

16 godina
moderator
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
nikola kaže...

mbaksa zar nije panasonic batalio fotoaparate???

Brijem da misliš na Samsung. Panasonic praktički svake godine izbaci nekoliko modela fotoaparata na tržište. Rekao bih da u dogledno vrijeme možemo očekivati još ažuriranih modela (bilo bi za pretpostaviti da će sad svaki mirrorless model dobiti nasljednika s faznim autofokusom).

3 godine
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
nikola kaže...

mbaksa zar nije panasonic batalio fotoaparate???

 

 Pomijesao si to s Olympus-om, koji je totalno riknuo no ni Panasonic nije bio daleko

12 godina
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
Boris grozni kaže...
nikola kaže...

mbaksa zar nije panasonic batalio fotoaparate???

 

 Pomijesao si to s Olympus-om, koji je totalno riknuo no ni Panasonic nije bio daleko

 

ziv je olympus i dalje, samo su preimenovani u OM System. Debilana al stas.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
15 godina
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
HCMAA kaže...
#Ajar

...ja volim fokus i oštrinu...

 onda se fokusiraš na oštrenje kompleta nožova (koje si zadobio nazvavši odmah, kao jedan od prvih deset) i eto nirvane bez ½' muke 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Panasonic predstavio LUMIX G9II
Za oštrenje noževa imam ovo


Hebiga neko vrijeme bio zaluđen(i dalje:)...preklopnim noževima...spyderco police...manix2...cold steel spartan

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice