Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

poruka: 111
|
čitano: 25.786
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se".
10 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

Steta, bilo bi puno bolje ovisiti o Americi za tako nesto.

 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

Bilo bi bolje uopće ne ovisiti o Kini ni o Americi, nego sve sam unutar EU proizvoditi.

 
11 1 hvala 0
14 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

različite droge, različiti dealeri, samo je ovisnost ista...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Sada barem znamo koji je sljedeći planirani rat nakon Rusije. Prodaja oružja je lukrativna djelatnost. Novac američkeog naroda slijeva se u privatne firme u milijardama.
Idi i radi nešto korisno!
 
6 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
trolaslavonska kaže...

Steta, bilo bi puno bolje ovisiti o Americi za tako nesto.

 Najgora ovisnost EZ je ona o američkim političkim odlukama i američkom kapitalu.

 

13 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

EU je sprdačina samo takva. Zahvaljujući zelenima i wokerskim politikama. 

A Kina je već poprilično proširila papke po EU zahvaljujući korumpiranim vlastima.

 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

mogli bismo sad se malo pomaknuti prema africi i njihovoj šljivi, a poslije može i do polova i njihova leda ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

Tek što se "riješila" ovisnosti o ruskom plinu...

 

Je, sad uvozi taj isti plin ali po većoj cijeni preko Indije

 
16 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...
trolaslavonska kaže...

Steta, bilo bi puno bolje ovisiti o Americi za tako nesto.

 Najgora ovisnost EZ je ona o američkim političkim odlukama i američkom kapitalu.

 

 Prilično sam siguran da je poruka na koju odgovaraš sarkazam... jer je svima jasno da EU otkad je NATO spizdio Nordstream 2, kupuje skuplji plin od SAD-a

12 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

A što bi trebali? Pustiti Rusima da zgaze Ukrajinu, pa da nam za koju godinu  pokucaju na vrata. 

16 godina
online
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

Eh, kad bi svi mogli izvozit a da nitko ne uvozi ništa. Licemjerno, budući da je EU najveći izvoznik na svijetu.

Amenoum
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Zašto ne bi, kada već nema energenata, izgradili neki put -naftovod, plinovod do najbliže zemlje koja ima dovoljno resursa i volje za suradnju na obostranu korist ?

O, vejt...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Who cares...kineske komunjare su ipak puuuuuno mudrije od papaka iz Rusije...Kinezi znaju da se druge osvaja novcima ne oružjem...i još ti drugi te dočekaju s crvenim tepihom...a ne sa rpg-ovima

Ustvari možemo vjerojatno zahvaliti Kinezima što papak nije već koristio nuklearno u Ukrajini... vjerojatno su mu Kinezi dali support ali uz uvjet da ako bude koristio power of atom...onda će mu i oni okrenuti leđa
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2023 13:19 (HCMAA).
Moj PC  
3 2 hvala 0
8 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

 

Pratim situaciju s Kinom vec preko 25 godina. Otkako su dumpinskim cijenama pobili svu konkurenciju, pa polako, svake godine dizali cijene 3-5%, i pokupovali te iste konkurente u medjuvremenu, jer su isti propali. Kako je meni, a i mnogim drugima, tada bilo jasno, a to se i obistinilo -  nije problem ni Kina, ni Rusija. Problem je korupcija i politicka nesamostalnost.

 

Radi se kako se dirigira iz Washingtona, sukladno onome tko je najnoviji neprijatelj. Da zelim biti prozvan conspiracy theoristom, rekao bih da okupacija Europe nikada nije prestala, of WW2. Ali mislim da i nismo daleko od toga.

 
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
encoding kaže...
BlueMax kaže...
trolaslavonska kaže...

Steta, bilo bi puno bolje ovisiti o Americi za tako nesto.

 Najgora ovisnost EZ je ona o američkim političkim odlukama i američkom kapitalu.

 

 Prilično sam siguran da je poruka na koju odgovaraš sarkazam... jer je svima jasno da EU otkad je NATO spizdio Nordstream 2, kupuje skuplji plin od SAD-a

 Znam da je sarkazam. Ne odgovaram na poruku nego se nastavljam na nju.

13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
lovvro kaže...

A što bi trebali? Pustiti Rusima da zgaze Ukrajinu, pa da nam za koju godinu  pokucaju na vrata. 

 Ah, čuvena "domino teorija". Tako su Ameri pričali 60-ih da Los Angeles brane u Vijetnamu. Jer ako komunizam pobijedi u Vijetnamu, onda će i u Laosu i Kambodži, pa Tajlandu i Maleziji...

6 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Van Nistelrooy kaže...
lovvro kaže...

A što bi trebali? Pustiti Rusima da zgaze Ukrajinu, pa da nam za koju godinu  pokucaju na vrata. 

 Ah, čuvena "domino teorija". Tako su Ameri pričali 60-ih da Los Angeles brane u Vijetnamu. Jer ako komunizam pobijedi u Vijetnamu, onda će i u Laosu i Kambodži, pa Tajlandu i Maleziji...

A iskreno misliš da nebi tako i završilo sada, tko bi zaustavio Putina da pridruži nazad Litvu, Latviju, Estoniju, Kazahstan..... ako bi vidio da nikoga ne boli liva noga bio bi lud da ne krene tim putem jer mu je ionako sanj NOVA velika Rusija.

A EU i USA ne daju oružje i pomoć Ukrajini nego je kupuju komad po komad, jer kad se rat završi Ukrajina će vračat još 2 stoljeća dugove EU i USA, tako da u biti rade sličnu stvar kao Putin ali bez ubijanja.

 

U ratovima uvijek samo budale ginu za ciljeve koje nisu nikad nikome jasni... dok pametni i bogati zarađuju.

13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

Da, iskreno mislim. Jer:

- prije svega ne vidim dokaze u suprotno.

- da su Putinu ciljevi veći, vjv bi već išao u komplet mobilizaciju, a ne bi ratovao s vojskom od 300,000 ljudi. Za usporedbu, Hitler je napao Poljsku s vojskom od 1.5miliona ljudi, pritom računajući da će i SSSR napasti s druge strane.

- nakon što su formirane nacije (negdje prije, negdje kasnije) iznova vidimo primjere gdje je nemoguće držati pod okupacijom veliku populaciju bez ogromnog troška. Vidi - Afganistan (SSSR, SAD), Irak (SAD)... Neki to uspoređuju s gutanjem dikobraza. Možeš, ali jako boli i neće dobro završiti za onog ko ga proguta. Zato mislim da se Putin orjentira samo na teritorije gdje je stanovništvo ili rusko ili govori ruski, i gdje neće imati naknadnih problema. A van Ukrajine toga nema baš puno.

- Ostale zemlje su već u NATOu, tako da napad na njih sigurno znači totalnu mobilizaciju, a i vrlo vjerojatno i nuklearni rat, a to nitko ne želi. A ako baš jako želi nuklearni rat, onda neće provocirati napad, nego iskoristiti prvi udar s nuklearkama.

 

"U ratovima uvijek samo budale ginu za ciljeve koje nisu nikad nikome jasni... dok pametni i bogati zarađuju." - s ovim se slažem!

11 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Isto kao i Amerika. Kupuje zemlje lovom. A kada za mirišu milijarde nekoj tamo Hrvatskoj... Zna se šta slijedi
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2023 17:11 (Endymon).
12 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Meni se čini da mnogi ovdje ne shvaćaju kako ne postoje good guys i bad guys. Svi su bad guys. Mijenjaju se samo okolnosti.
Rusija se nikad nije odrekla imperijalističkih ambicija. Period od pada komunizma do danas bio je svojevrstan reset od društvenog uređenja koje je dovelo do apsurda da što je carstvo veće to je car siromašniji.
2. Svj. rat počeo je dogovorom Rusije i Njemačke o podijeli Europe i rješavanju židovskog pitanja, jer što će im carstva kad novcem upravlja netko drugi. Agresija je krenula na isti način kao što se sad u Ukrajini događa. Isto ko što su Srbi pokušali kod nas, ko što smo mi pokušali u BiH, Albanci na Kosovu... Počelo je svojatanjem tuđeg teritorija na osnovi toga što tamo većinski živi drugi narod. U biti je to ispitivanje situacije. Rusi su anektirali dio Poljske sa sjevera, Nijemci (uz podršku SAD i Britanije) s juga. Usputno su i jedni i drugi rješavali židovsko pitanje. U početku su Nijemci bili efikasniji, kasnije su to bili Rusi.
Sad dolazimo do prve razlike komunizma i kapitalizma. Dok u komunizmu vlada partija i nitko osim nje nema moć, u kapitalizmu vlada novac. Vidjevši što se događa oni najimućniji Židovi iz Europe i Rusije prebjegli su u SAD. Zašto tamo? I u SAD-u je u to vrijeme vladala antižidovska atmosfera ALI sustav je bio takav da si novcem mogao promijeniti državnu politiku pa su to i napravili. Njemačka im je oduzimala vlasništvo, protjerivala ih i ubijala, isto je činila i Rusija. Zbog Hitlerovih ambicija došlo je do prekida savezništva i rata između Rusije i Njemačke. Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca i u utrku za osvajanje teritorija protiv Rusa. Nijemci na to nisu računali i dok oni gaze prema Rusiji s leđa ih napada novi savez. Nijemci gube rat i stvaraju se dva carstva.
Sad dolazimo do druge velike razlike između kapitalizma (i svih ostalih uređenja koja se baziraju na privatnom vlasništvu) i komunizma.
Sva velika carstva funkcionirala su po principu da što je carstvo veće to se više bogatstava donosi u centar. U komunizmu nije tako jer sve zemlje u carstvu propadaju i u centar donose samo probleme i dugove. Zemlje koje je Rusija okupirala nisu izvor bogatstva nego trošak koji Rusija ne može podnijeti.
Zato je Rusima trebao reset. Shvatili su da carstvo bazirano na komunizmu može teritorijalno biti veliko ali da će uskoro i car biti gladan. Sad su si u miru složili Tuđmanovih 200 bogatih obitelji, prekinuli neprijateljstvo sa Židovima jer shvaćaju njihovu snagu i krenuli su u ekspanziju.
 
0 2 hvala 0
11 godina
online
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Ako sam dobro razumio, židovi su krivi za sve ...
12 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
picajzla0707 kaže...
Ako sam dobro razumio, židovi su krivi za sve ...

 Bojim se da ništa nisi razumio ako si to zaključio.

11 godina
online
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...

 Bojim se da ništa nisi razumio ako si to zaključio.

 de pojasni onda ovaj dio...

 

BlueMax kaže...
...Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca...

 

prema ovome što i napisao, ishod drugog svjetskog rata odlučili su židovi uvođenjem sad-a o britanije u rat 

jer im je ta opcija najviše odgovarala, a sad i britanija su, zna se, pod vlasti židova

 

ako je tako, onda su židovi krivi za sve, jer su se švabe i rusi mogli mirno dogovoriti oko svega ostalog

11 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Ima jedna stara poslovica. Para na paru, govno na govno. I tako to danas funkcionira svijet.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...

 Bojim se da ništa nisi razumio ako si to zaključio.

 de pojasni onda ovaj dio...

 

BlueMax kaže...
...Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca...

 

prema ovome što i napisao, ishod drugog svjetskog rata odlučili su židovi uvođenjem sad-a o britanije u rat 

jer im je ta opcija najviše odgovarala, a sad i britanija su, zna se, pod vlasti židova

 

ako je tako, onda su židovi krivi za sve, jer su se švabe i rusi mogli mirno dogovoriti oko svega ostalog

 Želiš reći da su Židovi krivi zato što su se branili? Trebali su pustiti Nijemce i Ruse da ih iskorijene i otmu im sve?

O Židovskoj politici na Bliskom istoku bi se dalo raspravljati no u kontekstu 2 Svj. rata oni su najveće žrtve. Oni i Rusi koji su stradavali prvo od Nijemaca a onda od svojih.

11 godina
online
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...

 Želiš reći da su Židovi krivi zato što su se branili? Trebali su pustiti Nijemce i Ruse da ih iskorijene i otmu im sve?

O Židovskoj politici na Bliskom istoku bi se dalo raspravljati no u kontekstu 2 Svj. rata oni su najveće žrtve. Oni i Rusi koji su stradavali prvo od Nijemaca a onda od svojih.

 gdje sam ja rekao da su židovi krivi jer su se branili?

ne okreći pilu naopako

 

ti si taj koji je rekao da su o ishodu 2. sv. rata odlučivali židovi, jer su im za spas imovine najviše odgovarali amerikanci, pa su ih uveli u rat skupa s britancima

 

again:

BlueMax kaže...
...Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca...

 

takvim banaliziranjem zaključio si da su o ulasku sad-a i britanije u rat odlučivali židovi, jer im je ta opcija najbolje odgovarala 

sad još samo pojasni kako su to točno židovi natjerali sad i britaniju u rat

16 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

Mi smo na ono drugom forumu već to konstatirali/analizirali ima i koja godina, pa sad samo gledamo kako nam se teze ostvaruju jedna za drugom.

 

Ekipa štetočina/veleizdajnika je na vlasti u EU državama desetljećima i dolazi vrijeme kad će se ta štetna i totalitarna politika morati zaustaviti milom ili silom, ako želimo živjeti normalnim i dostojnim životom.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

Ispada kako su židovi napali Pearl Harbour koji je uveo USA u rat.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
12 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...

 Želiš reći da su Židovi krivi zato što su se branili? Trebali su pustiti Nijemce i Ruse da ih iskorijene i otmu im sve?

O Židovskoj politici na Bliskom istoku bi se dalo raspravljati no u kontekstu 2 Svj. rata oni su najveće žrtve. Oni i Rusi koji su stradavali prvo od Nijemaca a onda od svojih.

 gdje sam ja rekao da su židovi krivi jer su se branili?

ne okreći pilu naopako

 

ti si taj koji je rekao da su o ishodu 2. sv. rata odlučivali židovi, jer su im za spas imovine najviše odgovarali amerikanci, pa su ih uveli u rat skupa s britancima

 

again:

BlueMax kaže...
...Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca...

 

takvim banaliziranjem zaključio si da su o ulasku sad-a i britanije u rat odlučivali židovi, jer im je ta opcija najbolje odgovarala 

sad još samo pojasni kako su to točno židovi natjerali sad i britaniju u rat

 Ti si spomenuo krivnju židova. Ako je netko sudjelovao u Hitlerovom porazu onda se ne može govoriti o krivici nego o zasluzi. Osim ako si simpatizer Hitlera i nacizma. Kao što sam napisao, u početku Hitlerove ekspaniije SAD i Britanija su mu bili saveznici. Židovi su jedni od ZASLUŽNIJIHšto se to promijenilo.  Osim tog utjecaja izuzetno su značajni u organiziranju lokalnih pokreta otpora. Nema tog europskog pokreta otpora koji u vrhu nije imao Židove. Pa i kod nas, Tito je bio prvi, Moša skoro pa jednako bitan. 

Od kud kod Tita, koji je na čelo KPJ postavljen kao Staljinov čovjek, agent Kominterne, nagli zaokret i okretanje leđa Staljinu do te mjere da ga je ovaj barem pet puta pokušao ubiti? Na kraju je ispao borac protiv dva najveća zločinca 20. st.

 

Što bi tebi odgovaralo da si Židov 1936-1945? Normalno da su u ratu djelovali u vlastitom interesu. Nisu odlučivali ali su vrlo uspješno lobirali.

14 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
lovvro kaže...

A što bi trebali? Pustiti Rusima da zgaze Ukrajinu, pa da nam za koju godinu  pokucaju na vrata. 

Po količini "downvotova" koje ti dodjeliše ispada da mnogi ovdje upravo to žele, a sebe vide kao posrednike između baćuška i onih koji to nisu željeli tj klasnih neprijatelja i mrskih kapitalista.

 

Eh, dobra stara vremena kada je svaki proleter znao svoj doseg...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice