Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja posloda

poruka: 15
|
čitano: 7.872
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja posloda".
14 godina
offline
Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja posloda

Ne znam zasto Bug stalno stavlja kao app dana nekakve kopije vec postojecih sustava. Pored LinkedIn-a ne znam zasto bi itko ovo koristio. Ocito je namjenjeno hrvatskom trzistu koje je za vecinu ljudi u IT-u premalo, a za one koji nisu u IT 98% sam uvjeren da nikad nece otvoriti ovakvu aplikaciju

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos

Pa ajde razmisli ko je vlasnik buga i ko gura ovu propalu aplikaciju u startu pa ce ti bit jasno..nomralno da nema smisla..

7 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
markec997 kaže...

Pa ajde razmisli ko je vlasnik buga i ko gura ovu propalu aplikaciju u startu pa ce ti bit jasno..nomralno da nema smisla..

 Soroš?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
10 godina
offline
Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja posloda

Dobro dođe svaka platforma tako i ova. Kolega je rekao da kako bi pokraj linkedina netko ovo koristio - puno ljudi. Linkedin se pretvorio u smeće što traženja poslova tiče, preplavljen je rekruterskim agencijama, lažnim poslovima (skupljanje osobnih podataka) i slično. Dok nađeš dobar oglas prođe vremena i pola europe i indije se prijavi na to. Uostalom ne traže svi poslove po europi i preko LN-a, tako da vidim ovo kao koristan app ako se i poslodavci potrude.

 

Ako je što beskorisno onda je to onaj Tabu kojeg reklamiraju kao neznam što, a totalna glupost, wannabe glassdoor i slično.

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja posloda

A mogli su i švedski domen iskoristit u fazonu zaposli.se 😁

Know your world.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
Entry Point kaže...

Dobro dođe svaka platforma tako i ova. Kolega je rekao da kako bi pokraj linkedina netko ovo koristio - puno ljudi. Linkedin se pretvorio u smeće što traženja poslova tiče, preplavljen je rekruterskim agencijama, lažnim poslovima (skupljanje osobnih podataka) i slično. Dok nađeš dobar oglas prođe vremena i pola europe i indije se prijavi na to. Uostalom ne traže svi poslove po europi i preko LN-a, tako da vidim ovo kao koristan app ako se i poslodavci potrude.

 

Ako je što beskorisno onda je to onaj Tabu kojeg reklamiraju kao neznam što, a totalna glupost, wannabe glassdoor i slično.

LinkedIn je zaista beskorisno smeće. Ljudi se "povezuju" iz kurtoazije, a nitko je jebe nikoga ni pola posto na toj mreži. Dok sam još imao account jednom mi je lik nakon 3 godine odgovorio na poruku u stilu "sorry na neodgovaranju, ali nikad ne čitam poruke ovdje" LOL

A ovi koji traže posao na LinkedIn-u, good luck među tisućama lažnih oglasa.

16 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos

Vidiš, ja baš imam suprotna iskustva sa linkedinom.

Više manje svi mi odgovaraju iako se oni meni uglavnom prvi jave. Evo već 2. posao našao preko njega.

 

Uglavnom ne idem na razgovore preko agencija, već direktno sa HR ljudima koji rade u firmi koja traži ljude.

 

edit:
Da pitam ove koji ne koriste linkedin, kako tražite druge poslove? Preko čega?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 10:08 (Pero Dinamit).
14 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
Pero Dinamit kaže...

Vidiš, ja baš imam suprotna iskustva sa linkedinom.

Više manje svi mi odgovaraju iako se oni meni uglavnom prvi jave. Evo već 2. posao našao preko njega.

 

Uglavnom ne idem na razgovore preko agencija, već direktno sa HR ljudima koji rade u firmi koja traži ljude.

 

edit:
Da pitam ove koji ne koriste linkedin, kako tražite druge poslove? Preko čega?

Kad sam odlučio napustit RH, izgubio sam cca godinu i pol na LinkedIn. Mislim da sam jedan intervju uspio dobit koji je bio gubljenje vremena. Konstantno su me napadali headhunteri koji nisu znali razliku između hrenovke i megabajta.

Jedno vrijeme sam i plaćao LinkedIn, također totalni WOMBAT. Zatvorio LinkedIn, kontaktirao headhuntere, jednog po jednog sa requestom za brisanje iz njihovih baza. Tad je stao BS.

Krenuo na lokalne verzije njuškala/moj-posao. Na taj način došao do poslova u Njemačkoj, Irskoj, Luksemburgu, Skandinaviji, itd...

 

99% RvaCkog IT-a se svodi na rad za nekog Johna na zapadu za kikiriki, dakle tipičan outsorcing. Istovremeno taj RvaCki IT vidi sebe kao apsolutni ubermensch kad je u pitanju zapošljavanje, pa je danas sramota potražit job na moj-posao ili sličnom portalu. Obično pretenciozno proseravanje i dokaz kako postoji suficit radne snage, pa si možeš takve stvari priuštit.

14 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
Pero Dinamit kaže...

Vidiš, ja baš imam suprotna iskustva sa linkedinom.

Više manje svi mi odgovaraju iako se oni meni uglavnom prvi jave. Evo već 2. posao našao preko njega.

 

Uglavnom ne idem na razgovore preko agencija, već direktno sa HR ljudima koji rade u firmi koja traži ljude.

 

edit:
Da pitam ove koji ne koriste linkedin, kako tražite druge poslove? Preko čega?

 Ja potpuno isto iskustvo iman. Moguce da ostale kolege koje imaju losa iskustva samo nisu isprofilirali sebe i ne znaju sta tocno traze. Kada znas koju poziciju trazis, u kojoj industriji, pod kakvim uvijetima vrlo je lako isfiltrirati sto ti treba. Naravno LinkedIn je vise manje beskoristan za ikoga ko je bez posla pa trazi posao, vise je namjenjen onima koji ga vec imaju ali traze druge prilike, tako da mozda kolege spadaju i u grupu onih koji su trazili posao kao nezaposlene osobe. 

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
10 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
Pero Dinamit kaže...

Vidiš, ja baš imam suprotna iskustva sa linkedinom.

Više manje svi mi odgovaraju iako se oni meni uglavnom prvi jave. Evo već 2. posao našao preko njega.

 

Uglavnom ne idem na razgovore preko agencija, već direktno sa HR ljudima koji rade u firmi koja traži ljude.

 

edit:
Da pitam ove koji ne koriste linkedin, kako tražite druge poslove? Preko čega?

 Ne kažem da je loš, ali je kvaliteta pala i to jako. Nekad je većina oglasa bila direktno od firmi, danas su sve agencije, koje maltretiraju ljude, vrte iste oglase mjesecima i mjesecima dok ne nađu "savršenog kandidata" i slično. Danas je puno teže naći oglas gdje ćeš direktno razgovarati s nekim u HR-u iz te firme nego primjerice prije godinu dana.

 

Najbolja strategija je linkedin + online job boardovi (od renomiranih strana) + direktno javljanje na stranicama firmi i slično. Sam LinkedIn je postao gubitak vremena. Da ne pričam o ostalom sadržaju.

 

Seniori će još moći iskoristiti LinkedIn i dobiti posao, ali juniori i ostali su tu u bananani.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 10:59 (Entry Point).
15 godina
offline
Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja posloda

linkedin je postao prepotentno smece, gdje svi misle da su pametni i svi dijele neke glupe fraze i iskustva koja vam mogu pomoci u svemu...

uglavnom, poceo me vise zivcirati od facebook-a, a to govori puno... 

koristi od linkedin-a, a ono, ovisi na koga naletite. naravno, obavezno treba zaobilaziti u sirokom luku agencije i treba traziti prave pare jer najcesce bacaju takve sramotne ponude da mi ponekad bude zao kaj sam uopce bilo kaj odgovorio...

a onda jos kad Petric pocne pisati o imaginarnim super firmama u hrvatskoj... tu je uvijek vrijeme za zatvoriti linkedin za taj dan...

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
Blade18 kaže...

linkedin je postao prepotentno smece, gdje svi misle da su pametni i svi dijele neke glupe fraze i iskustva koja vam mogu pomoci u svemu...

uglavnom, poceo me vise zivcirati od facebook-a, a to govori puno... 

koristi od linkedin-a, a ono, ovisi na koga naletite. naravno, obavezno treba zaobilaziti u sirokom luku agencije i treba traziti prave pare jer najcesce bacaju takve sramotne ponude da mi ponekad bude zao kaj sam uopce bilo kaj odgovorio...

a onda jos kad Petric pocne pisati o imaginarnim super firmama u hrvatskoj... tu je uvijek vrijeme za zatvoriti linkedin za taj dan...

 LinkedIn je daleko gori od Facebook-a. Prepotentno lažno i ljigavo, doslovno poslovni Instagram. Facebook je svemirski brod za LinkedIn. Na njemu barem znaš što očekivati i ako imaš normalne prijatelje, onda je iskustvo sasvim u redu.

 

Najjači su mi postovi na LN koji HR velebiznismeni rade - naprde neki lažni događaj u svom lažnom životu, i onda na kraju rečenica "Slažete li se?". Zaljepio bi mu šamarčinu automatski za takav idiotski klikbejt u svrhu samopromocije. Zbljuv. 🤮

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
Blade18 kaže...

linkedin je postao prepotentno smece, gdje svi misle da su pametni i svi dijele neke glupe fraze i iskustva koja vam mogu pomoci u svemu...

uglavnom, poceo me vise zivcirati od facebook-a, a to govori puno... 

koristi od linkedin-a, a ono, ovisi na koga naletite. naravno, obavezno treba zaobilaziti u sirokom luku agencije i treba traziti prave pare jer najcesce bacaju takve sramotne ponude da mi ponekad bude zao kaj sam uopce bilo kaj odgovorio...

a onda jos kad Petric pocne pisati o imaginarnim super firmama u hrvatskoj... tu je uvijek vrijeme za zatvoriti linkedin za taj dan...

 ovo je primjer loseg koristenja LinkedIn. Pogasis sve koga god i sta god pratis udes filtriras poslove ima/nema i gasi. Ako se ko javi vidi sta oce, valja/nevalja odgovori/neodgovori i gasi. Ista vise od 10 min dnevno je previse

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
14 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
Entry Point kaže...
Pero Dinamit kaže...

Vidiš, ja baš imam suprotna iskustva sa linkedinom.

Više manje svi mi odgovaraju iako se oni meni uglavnom prvi jave. Evo već 2. posao našao preko njega.

 

Uglavnom ne idem na razgovore preko agencija, već direktno sa HR ljudima koji rade u firmi koja traži ljude.

 

edit:
Da pitam ove koji ne koriste linkedin, kako tražite druge poslove? Preko čega?

 Ne kažem da je loš, ali je kvaliteta pala i to jako. Nekad je većina oglasa bila direktno od firmi, danas su sve agencije, koje maltretiraju ljude, vrte iste oglase mjesecima i mjesecima dok ne nađu "savršenog kandidata" i slično. Danas je puno teže naći oglas gdje ćeš direktno razgovarati s nekim u HR-u iz te firme nego primjerice prije godinu dana.

 

Najbolja strategija je linkedin + online job boardovi (od renomiranih strana) + direktno javljanje na stranicama firmi i slično. Sam LinkedIn je postao gubitak vremena. Da ne pričam o ostalom sadržaju.

 

Seniori će još moći iskoristiti LinkedIn i dobiti posao, ali juniori i ostali su tu u bananani.

 Ovo se slazem u potpunosti, juniori nemaju sta trazit tamo, nece se usricit. Bolje da idu preko nekoga koga znaju ili u vin razvikanim firmama di svakoga zaposlajavaju pa da bar nekakav pocetak imaju

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
15 godina
offline
Re: Zaposlise.hr - domaća platforma koja spaja pos
Iskreno, u početku korištenja sam mislio da ta mreža ima smisla, dodavao sam one koje sam smatrao relevantnim za neka područja, ali sve se to s vremenom okrenulo na pametovanje. Tak da, slažem se da odeš na to pogledati poslove ako si u potrazi i nakon toga direktno van…
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice