Model koji obećava: AI predviđa potrese i do tjeda

poruka: 7
|
čitano: 6.637
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Model koji obećava: AI predviđa potrese i do tjeda".
15 godina
offline
Model koji obećava: AI predviđa potrese i do tjeda

:

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Model koji obećava: AI predviđa potrese i do tjeda

Iako vele da je nemoguce predvidjeti potres kad je bio u Petrinji izbacili su naknadno podatke i lijepo se vidjelo na grafu par tjedana konstantne povecane aktivnosti dok nije grunuo onaj od 6,4 pa molim pametnije zasto se tad vec nije upozorilo gradane?
Za to nam nije bio potreban nikakav ai

Moj PC  
0 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Model koji obećava: AI predviđa potrese i do t
Ajar kaže...

:

 Pa ne znam bih li baš tako, statistika uopće nije nasumična i nevalidna, mnogo prirodnih sustava ponaša se, prikazuje fenomene u više ili manje pravilnim oscilacijama, od godišnje selidbe ptica selica, sunčevih pjega do superpreciznih pulseva pulsara, uz dodatne parametre predviđanja poput malih prividno nasumičnih podrhtavanja moglo bi se doći do nekakvog patterna ozbiljnijih potresa, mislim stvarno nemam pojma, pokušavam naslutiti, glasno razmišljam, vjerojatno pogrešno.

 

Boris grozni kaže...

Iako vele da je nemoguce predvidjeti potres kad je bio u Petrinji izbacili su naknadno podatke i lijepo se vidjelo na grafu par tjedana konstantne povecane aktivnosti dok nije grunuo onaj od 6,4 pa molim pametnije zasto se tad vec nije upozorilo gradane?
Za to nam nije bio potreban nikakav ai

 Opet, moglo ih je biti na stotine isto slično grupiranih kada se nije dogodilo ništa a onda imaš nepotrebnu paniku i strah.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 17:12 (notloB).
3 godine
offline
Re: Model koji obećava: AI predviđa potrese i do t
notloB kaže...
Ajar kaže...

:

 Pa ne znam bih li baš tako, statistika uopće nije nasumična i nevalidna, mnogo prirodnih sustava ponaša se, prikazuje fenomene u više ili manje pravilnim oscilacijama, od godišnje selidbe ptica selica, sunčevih pjega do superpreciznih pulseva pulsara, uz dodatne parametre predviđanja poput malih prividno nasumičnih podrhtavanja moglo bi se doći do nekakvog patterna ozbiljnijih potresa, mislim stvarno nemam pojma, pokušavam naslutiti, glasno razmišljam, vjerojatno pogrešno.

 U svemu postoji nekakav uzorak, meni je naprosto nevjerovatno da u tolikim grafovima i pracenjima jos nista nisu nasli, opcenito sam misljenja da su takva radna mjesta uhljebiterska i da se zato nista nezna, sad kad bolje razmislim mozda je i bolje da ia kopa po podacima mozda nesto i bude od toga.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 17:13 (Boris grozni).
2 godine
offline
Re: Model koji obećava: AI predviđa potrese i do t
Boris grozni kaže...
notloB kaže...
Ajar kaže...

:

 Pa ne znam bih li baš tako, statistika uopće nije nasumična i nevalidna, mnogo prirodnih sustava ponaša se, prikazuje fenomene u više ili manje pravilnim oscilacijama, od godišnje selidbe ptica selica, sunčevih pjega do superpreciznih pulseva pulsara, uz dodatne parametre predviđanja poput malih prividno nasumičnih podrhtavanja moglo bi se doći do nekakvog patterna ozbiljnijih potresa, mislim stvarno nemam pojma, pokušavam naslutiti, glasno razmišljam, vjerojatno pogrešno.

 U svemu postoji nekakav uzorak, meni je naprosto nevjerovatno da u tolikim grafovima i pracenjima jos nista nisu nasli, opcenito sam misljenja da su takva radna mjesta uhljebiterska i da se zato nista nezna, sad kad bolje razmislim mozda je i bolje da ia kopa po podacima mozda nesto i bude od toga.

 Koliko mi je poznato iracionalni brojevi nemaju uzorak, Pi npr. odnosno i oko toga se lome koplja, kažu nije random nego je normal, što to znači nemam pojma.

15 godina
offline
Model koji obećava: AI predviđa potrese i do tjeda

potresi su (poput, primjerice, dijabetesa) statistička pojava. predvidjeti (osjetiti) ih mogu tek neke životinje (ne mi) trenutak prije. sve ostalo, a ponajviše ove "ai" konjstrukcije, je sviranje qqruzu. zato je dobio medalju. zna kako ono što piše nema veze nis sa čime (ni s mozgom) ali svejedno mu ne da vrag mira. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 17:39 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice