Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI

poruka: 18
|
čitano: 7.852
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI".
7 godina
offline
Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI

dolazi li ovo na starije mob.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI

Ako bude optimiziran kao Apple os to bude bomba, iako sumnjam ali tko zna ipak je to Xiaomi no tko ce ga znati s kinezima

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
dabar_solta_V2 kaže...

dolazi li ovo na starije mob.?

 Ne. Kreće od Xiaomija 14.

13 godina
offline
Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI

E moj baže. Index je imao ovu vijest već jučer. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI

Znaci imaju novi skin za Android, lol. 

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
NetkoNegdje kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

dolazi li ovo na starije mob.?

 Ne. Kreće od Xiaomija 14.

Postoji mogućnost da bude. Mobiteli koje je Xiaomi izdao ove godine, dobit će još najmanje dvije nadogradnje Androida.

12 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
pravi_covijek kaže...

Znaci imaju novi skin za Android, lol. 

 novo ime, ui ce sigurno identican ostati

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
15 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
dabar_solta_V2 kaže...

dolazi li ovo na starije mob.?

neće ovo u starije

nije niprije.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 8:00 (Ajar).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
Marko :D kaže...
NetkoNegdje kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

dolazi li ovo na starije mob.?

 Ne. Kreće od Xiaomija 14.

Postoji mogućnost da bude. Mobiteli koje je Xiaomi izdao ove godine, dobit će još najmanje dvije nadogradnje Androida.

Vidjet ćemo. Za sada postoje razne najave.

15 godina
online
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
Boris grozni kaže...

Ako bude optimiziran kao Apple os to bude bomba, iako sumnjam ali tko zna ipak je to Xiaomi no tko ce ga znati s kinezima

 sudeći po dosadašnjem (MIUI) ne očekujem nekakvu veliku optimizaciju... a kamo li u stilu Applea

13 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI

A Apple je inače sinonim za kvalitetu kad je riječ o iOS-u. Svako malo neki problemi kod novih nadogradnji. Eto, novi iPhone uređaji i novi iOS se zadnjih mjesec dana vuče po medijima o problemima. Apple je već izdao jednu nadogradnju koja riješava tek dio problema. Da rezimiramo; prvo problemi s pregrijavanjem, pa problemi s punjenjem na određenim bežičnim punjačima, pa problemi s Wi-Fijem. Možda je u međuvremenu još nešto bilo, prestao sam pratit.

 

Ako nekoga treba dati kao primjer za kvalitetu softvera, to je Samsung. Rijetko se događa da One Ui ima nekih problema.

8 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
dabar_solta_V2 kaže...

dolazi li ovo na starije mob.?

 bug nije objavio slike, ali ovaj izgleda užasno ružan u odnosu na miui. 

Ja ču navjerojatnije promjeniti brend, hoču da android bude čistiji i mogučnost nadogradnje direktno od googlea. 

 

13 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI

Kad su curili buildovi Windowsa 10, čim je isti bio najavljen. Prve verzije su doslovno bile ružnije verzije Windowsa 8.1. 

7 godina
offline
Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI

evo je doša lineageos 20 na poco x3, zasad 10x bolje od zatrpanog miui-a koji u zadnje vrime sve više slici na ios. mislin da je miui android 12 dok je ovo cudo 13 ali nisan siguran.
nazalost ubuntu touch nije stabilan ili san zeznu s instalacijon nesto, zanimljivo je bilo vidit gimp i ostale gluposti na mobitelu iako beskorisno.

 

najbolje od svega nema više straha od novog update-a :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
dabar_solta_V2 kaže...

evo je doša lineageos 20 na poco x3, zasad 10x bolje od zatrpanog miui-a koji u zadnje vrime sve više slici na ios. mislin da je miui android 12 dok je ovo cudo 13 ali nisan siguran.
nazalost ubuntu touch nije stabilan ili san zeznu s instalacijon nesto, zanimljivo je bilo vidit gimp i ostale gluposti na mobitelu iako beskorisno.

 

najbolje od svega nema više straha od novog update-a :)

Vi ažurirate Android na mobitelima? Ja nipošto; pogotovo jer se ne mogu na jednostavan način vratit na prethodnu verziju. Uostalom, svaka nova verzija Androida je sve zahtjevnija, dok hardver u mobitelu ostaje isti. Ako netko želi da mu mobitel (i baterija) potraje što duže, Android ažurirat neće.

 

Anyway, da, MIUI je prenatrpan bloatwareom i oglasima. Ali to nije nešto što se ne da riješiti u par minuta, a opet dosta snižava cijenu uređaja (to je ujedno i razlog zašto su Xiaomijevi mobiteli dosta jeftiniji od Samsunga, a koriste top hardver). Sav onaj prihod što ne ostvare prodajom uređaja, ostvare od bloatwarea koji dođe s mobitelom i oglasima koji se prikazuju.

 

Poco X5 Pro mi je prvi Xiaomijev telefon, a o njima sam se naslušao svega najgoreg. Kako se bloatwarea ne može riješiti, kako oglasi iskaču svugdje i da su mobiteli očajni. Eto, u 10 minuta, riješio sam se preko ADB-a svih Xiaomijevih aplikacija (izvor svih problema na MIUI i oglasa) i zamijenio ih Google-ovim aplikacijama koje dolaze na Pixel uređajima. Ne da više nemam niti jednog oglasa igdje u MIUI, nego nemam niti u jednoj aplikaciji. Mobitel se ne spaja na čudne kineske poslužitelje u pozadini, a naravno, uz sve aplikacije, prva koju instaliram je AdGuard jer se niti jedan mobitel bez toga ne može koristiti.

 

Mi Gallery sam zamijenio s Google Photos (koristio prije Simple Gallery Pro, ali mi se nije pokazala baš dobrom). Mi Video s VLC, Mi Music s OtoMusic. Mi Browser i Chrome sam deinstalirao i njih zamijenio s Brave, a deinstalirao sam čak i Xiaomijevu aplikaciju kalkulatora i stavio Google-ovu. Xiaomijeve bilješke zamijenio s Google Keep. I to je ja mislim to. Uređaj čist, nema puno aplikacija instaliranih i doslovno nisam naišao niti na jedan bug. Doduše, ja MIUI ne ažuriram. Povukao sam autorizaciju za sve Xiaomijeve aplikacije (hvala Bogu pa je MIUI normalan i dopušta gašenje ažuriranja, a ne kao Samsung da te forsira na instalaciju) i sad imam mir.

 

Vidim kako se ljudi žale koliko MIUI baterije potroši preko noći, 5-10%. Meni ne, kompletnim čišćenjem uređaja od Xiaomi smeća, uređaj preko noći izgubi 1% baterije. Zaista nema potrebe otključavati bootloader, rootati uređaj jer sve sve može bez imalo muke s ADB i Universal Android Debloaterom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 18:17 (Marko :D).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
Marko :D kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

evo je doša lineageos 20 na poco x3, zasad 10x bolje od zatrpanog miui-a koji u zadnje vrime sve više slici na ios. mislin da je miui android 12 dok je ovo cudo 13 ali nisan siguran.
nazalost ubuntu touch nije stabilan ili san zeznu s instalacijon nesto, zanimljivo je bilo vidit gimp i ostale gluposti na mobitelu iako beskorisno.

 

najbolje od svega nema više straha od novog update-a :)

Vi ažurirate Android na mobitelima? Ja nipošto; pogotovo jer se ne mogu na jednostavan način vratit na prethodnu verziju.

 Zašto se ne bi na custom ROM-u na jednostavan način vratio na prethodnu verziju?

 

Ja sam imao opravdan strah od novog updatea custom ROM-a (da, da lineage OS), jer su neke verzije bile smeće. Zvoni mi mobitel, a ekran ne reagira i ne mogu se javiti. Krenem koristiti navigaciju, mobitel se resetira... Naigrao sam se verzijama i lineage OS-a i drugih varijanti i nikada nisam znao na što ću naletiti. Neki custom ROM-ovi su bili čisti poluproizvodi jer si prije instalacije morao pročitati što će raditi, a što neće. Sada mi se to više ne da raditi, a i novi lineage OS ne postoji za moj mobitel.

13 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
NetkoNegdje kaže...
Marko :D kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

evo je doša lineageos 20 na poco x3, zasad 10x bolje od zatrpanog miui-a koji u zadnje vrime sve više slici na ios. mislin da je miui android 12 dok je ovo cudo 13 ali nisan siguran.
nazalost ubuntu touch nije stabilan ili san zeznu s instalacijon nesto, zanimljivo je bilo vidit gimp i ostale gluposti na mobitelu iako beskorisno.

 

najbolje od svega nema više straha od novog update-a :)

Vi ažurirate Android na mobitelima? Ja nipošto; pogotovo jer se ne mogu na jednostavan način vratit na prethodnu verziju.

 Zašto se ne bi na custom ROM-u na jednostavan način vratio na prethodnu verziju?

 

Ja sam imao opravdan strah od novog updatea custom ROM-a (da, da lineage OS), jer su neke verzije bile smeće. Zvoni mi mobitel, a ekran ne reagira i ne mogu se javiti. Krenem koristiti navigaciju, mobitel se resetira... Naigrao sam se verzijama i lineage OS-a i drugih varijanti i nikada nisam znao na što ću naletiti. Neki custom ROM-ovi su bili čisti poluproizvodi jer si prije instalacije morao pročitati što će raditi, a što neće. Sada mi se to više ne da raditi, a i novi lineage OS ne postoji za moj mobitel.

Nikad nisam instalirao custom ROM pa ne znam, niti sam rootao mobitel jer nikad nisam imao potrebu za time. Uostalom, instalacijom custom ROM-a gubi se garancija, pa mi to ne dolazi u obzir na novim uređajima. 

6 godina
offline
Re: Xiaomijev HyperOS zamijenit će sučelje MIUI
Marko :D kaže...
(to je ujedno i razlog zašto su Xiaomijevi mobiteli dosta jeftiniji od Samsunga, a koriste top hardver).

Nisam baš siguran da je ovo istina, koliko košta Samsung S23 a koliko Xiaomi 13?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice