Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent stran

poruka: 10
|
čitano: 8.967
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent stran".
9 godina
neaktivan
offline
Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent stran

još da su ih privezali za kakvog terenca i potezali po cesti...ista kazna kao kod Gadafija.

 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent stran

Bar prema mome nekom skromnom mišljenju, posljedica zasićenja previše streaming servisa sa malim sadržajem, plati netflix za par filmova, plati hbo za serije, prime, disney, roku, hulu.  Plati ovo plati ono, čak ni HBO i CineMax kanali više nisu u regularnim filmskim paketima na A1 te ih opet trebam platit naknadno, a po filmovima i dalje su bezveze u 80% vremena jer stalno ponavljaju iste.

 

Dok je netflix nekada imao meni dovoljno  sadržaja nisam ni skidao torrente, sad kad su se razvodnili opet skidam torrente...

 

Malo sam pratio ovakve teme i sami ste pisali prije godinu dvije da je piratstvo u padu, od 2023 je ponovno u porastu upravo zbog istih razloga koje sam naveo.

 

U prijevodu ako mi se svidi neki film platim u kinu i pogledam, svidi mi se neki software, platim ga.

Za statistike dovoljno je u google upisati "Piracy is back 2023".

 

 

 

 

 
14 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent s
Dok ne krene sa javnim bičevanjem krajnjih korisnika nema od toga ničega...Javno bičevanje s prijenosom uživo... može se i neka kladionica složiti...tko izdrži sve udarce

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 3 hvala 0
15 godina
online
Re: Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent s
HCMAA kaže...
Dok ne krene sa javnim bičevanjem krajnjih korisnika nema od toga ničega...Javno bičevanje s prijenosom uživo... može se i neka kladionica složiti...tko izdrži sve udarce

 ma što bičevanje, odmah španjolska čizma i vruće željezo u guzicu! Tko je to vidio, ne platit sav taj trud uložen za npr. Meg 2...

15 godina
offline
Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent stran

eh, da je u nas čobanković otvorio sratup za guljenje krumpira, svi su oni mogli na "društveno koristan rad" (jer je sve osim guljenja krumpira društveno beskorisno) u rvacku, kao važnog čimbenika društvene koristi u ovom dijelu regiona, te vuk koza a sit cijela. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent s
Ajar kaže...

eh, da je u nas čobanković otvorio sratup za guljenje krumpira...

pa da se okalja pravim radom... ovako mu ta dva krumpira što je ogulio za kamere služi kao temelj za doktorsku dizertaciju i profesorsko mjesto na sveučilištu u Osijeku

5 godina
offline
Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent stran

Sud je do iznosa štete od 489 milijuna eura došao na temelju računice u kojoj je uzet u obzir broj ilegalnih preuzimanja putem ove torrent stranice. Tužitelji su tamo pronašli nešto više od 190.000 torrent datoteka, koje su ukupno bile preuzete više od 270 milijuna puta. Najpopularniji su bili filmovi i serije, pa je njihovim vlasnicima autorskih prava, tj. studijima, dodijeljeno 471 milijun eura odštete. Ostatak od 18 milijuna trebala bi dobiti francuska agencija za zaštitu glazbenih autorskih prava.

 

 

Naivan je onaj tko misli da bi svaka od skinutih igrica, filmova ili serija, da nije skinuta, bila plaćena u punom iznosu izdavaču

 
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent s
Osim toga, preuzimanje torrent datoteke ne znaci i preuzimanje onoga na šta upućuje datoteka.
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent stran

Ovo je glupava kvazi kazna koju nikad neće moć naplatit i to svi znaju, a po drugoj strani još uvijek mi nije čisto jasna odgovornost kreatora stranice, pogotovo jer stranica sama po sebi nije djelila ništa ilegalno niti je zarađivala na tome, krajnji korisinici su oni koji su ilegalno skidali i slali sadržaj jedni drugima. Mogli bi potegnit poveznicu sa npr. Ebay-om ali tamo E-bay kupi proviziju i sa time su po meni automatski preuzeli odgovornost, iako čisto sumnjam da bi bio Ebay odgovoran ako bi npr ja prodao tamo nešto ilegalno, prijavili bi mene i mene bi policija zatvorila i ne vlasnike E-bay-a. Moguče da nisam u pravu ali još nisam čuo da je Ebay platio kakvu kaznu a tamo ima stvari sumnjivog porijekla koliko hočeš (ukradenih stvari).

 

Moguće da krivo razmišljam ali zatvaranje torrent stranica nikad neće usporti ilegalne sadržaje, jedino riješenje je to što su sa muzikom napravili, gdje svaki streaming servis ima skoro istu kolekciju muzike i za te smješne pare vsaki mjesec možeš slušat šta god hočeš kad god hočeš. U zadnjih 10 godina ne sječam se da mi je ikad palo na pamet skidat ikakvu muziku sa torrenta, čak i ove rijetke stvari kakvih koncerata dobiješ na Souncloudu ili na samom YT.

 

Da isto postoji na filmsko/serijski strani nikome ovde ne bi bio problem plati  15 ili čak 20 eur na mjesec da možeš gledat sve šta ti padne na pamet, kad ti padne na pamet. Ovako imaš 10 streaming servisa i svaki oče 10ak ojra za 10% zanimljivog sadržaja, pa ne pada mi na pamet plačat svima... Tako da trenutno plačam jedan servis na mjesec i mjenjam ih, jedan mjesec Netflix, pa onda Amazon Prime, pa.... a ako mi se nešto baš neda čekat ili čak nije ni legalno dostupno na na niti jednom servisu onda potegnem sa torrenta.

Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Drakonska kazna vlasnicima francuske torrent stran

bolje da su ih osudili na smrt

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice