Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pretpl

poruka: 22
|
čitano: 8.170
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pretpl".
15 godina
offline
Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pretpl

Surprised Pikachu

Linux, Arch Linux.
 
5 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pretpl

Ček, ček, sad kad im Hrvati objasne da ne može to tako i da kreće masovna odjava radi poskupljenja, woke pizdarija i još je nešto bilo treće, ali ne mogu se sad sjetiti. 

 
2 8 hvala 0
14 godina
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
Baš si milenijac. Bilo bi zanimljivo vidjeti rast broja korisnika po državama. Onda bi mogao komentirati hrvatske korisnike i Hrvate. Ja sam otkazao. Razlika je između uređenih i neuređenih država. I da bude jasno imam HBO i Sky koje dijelim. Ako i oni promjene prelazim u mod povremenog uzimanja servisa.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 13:13 (CroDexter).
7 godina
protjeran
offline
Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pretpl

premlad je iti da zna za BuzzFeed i kako se to završilo 

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pretpl

VPN preko turske, 7€ mjesecno, 4 korisnika svak po 2€ i top. Household pravila tamo nisu na snazi ;)

 
1 0 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr

. zanemari

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 14:03 (Tvpronlem).
14 godina
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
chorba69 kaže...

VPN preko turske, 7€ mjesecno, 4 korisnika svak po 2€ i top. Household pravila tamo nisu na snazi ;)

 a VPN je djabe?

7 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
flash6 kaže...
chorba69 kaže...

VPN preko turske, 7€ mjesecno, 4 korisnika svak po 2€ i top. Household pravila tamo nisu na snazi ;)

 a VPN je djabe?

da
al ako ti volis placat vpn za 2 min koristenja, ti plati 

13 godina
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr

VPN ti treba samo za kreirati Turski Netflix račun, kasnije nije potreban.

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 14:29 (TexW).
11 godina
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
flash6 kaže...
chorba69 kaže...

VPN preko turske, 7€ mjesecno, 4 korisnika svak po 2€ i top. Household pravila tamo nisu na snazi ;)

 a VPN je djabe?

 pametno moje

 

TexW kaže...

VPN ti treba samo za kreirati Turski Netflix račun, kasnije nije potreban.

 ma pusti ga, on zna

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 14:33 (chorba69).
13 mjeseci
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
chorba69 kaže...

VPN preko turske, 7€ mjesecno, 4 korisnika svak po 2€ i top. Household pravila tamo nisu na snazi ;)

 Meni je u Turskoj 4.5€ za najjaci paket, kad si ga uzeo?

4 godine
offline
Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pretpl

Kod nas je Netflix čak i pojeftinio pred neko vrijeme....Premium paket sa 12 na 10 Eura tako da mislim da kod nas od poskupljenja ( za sada ) neće biti ništa....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
Bob Boss kaže...
chorba69 kaže...

VPN preko turske, 7€ mjesecno, 4 korisnika svak po 2€ i top. Household pravila tamo nisu na snazi ;)

 Meni je u Turskoj 4.5€ za najjaci paket, kad si ga uzeo?

 Bilo je poskupljenje u 9mj, ak se ne varam.

Sad je:

  • Basic: 99.99 TRY/month
  • Standard: 149.99 TRY/month
  • Premium: 199.99 TRY/month

 

Ne znam kako tebe nije "zahvatilo".

Ali svejedno, 2-3€ mjesecno po osobi i to je to, bas zato sto nema household rules.

Jedini "problem" je sto imas Geolock prvih 28 dana, ali nakon tog ni toga nema i onda samo peglanje.

Zna biti problem sa dodavanjem kreditne kartice ali i to se moze rijesiti sa gift cards.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 15:33 (chorba69).
13 mjeseci
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
chorba69 kaže...
Bob Boss kaže...
chorba69 kaže...

VPN preko turske, 7€ mjesecno, 4 korisnika svak po 2€ i top. Household pravila tamo nisu na snazi ;)

 Meni je u Turskoj 4.5€ za najjaci paket, kad si ga uzeo?

 Bilo je poskupljenje u 9mj, ak se ne varam.

Sad je:

  • Basic: 99.99 TRY/month
  • Standard: 149.99 TRY/month
  • Premium: 199.99 TRY/month

 

Ne znam kako tebe nije "zahvatilo".

Ali svejedno, 2-3€ mjesecno po osobi i to je to, bas zato sto nema household rules.

Jedini "problem" je sto imas Geolock prvih 28 dana, ali nakon tog ni toga nema i onda samo peglanje.

Zna biti problem sa dodavanjem kreditne kartice ali i to se moze rijesiti sa gift cards.

 Zahvatilo me vec, placao sam oko 3€ prije. Sad je cijena za 4K barem meni 130.99 TRY.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 15:37 (Bob Boss).
9 mjeseci
online
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
CroDexter kaže...
Baš si milenijac. Bilo bi zanimljivo vidjeti rast broja korisnika po državama. Onda bi mogao komentirati hrvatske korisnike i Hrvate. Ja sam otkazao. Razlika je između uređenih i neuređenih država. I da bude jasno imam HBO i Sky koje dijelim. Ako i oni promjene prelazim u mod povremenog uzimanja servisa.

 Sa 250.000.000 pretplatnika da im ovih 200.000 RH (ili 0,04%) pretplatnika otkaže pretplatu vjerojatno ne bi niti primijetili. Mi smo tržište koje je malo kome zanimljivo. S druge strane uredno rasprodajemo državu tako da će nam lijepo biti u budućnosti.

 

https://flixpatrol.com/streaming-service/netflix/subscribers/

https://flixpatrol.com/streaming-service/netflix/subscribers/croatia/

7 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
Da li radis i u kojoj industriji/poziciji?

Znaci kad bi nestalo 200k korisnika
Viruj mi da svaki menadzer gubi posao, a svaki biznis to osjeti.
Svaka “kuna” u svakom poslu znaci
A pogotovo 200k korisnika.

Inace “netflix total debt is 14.6b$” (june 2023)

Mislis da 200k korisnika nije bitno?


14 godina
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
millennial kaže...
CroDexter kaže...
Baš si milenijac. Bilo bi zanimljivo vidjeti rast broja korisnika po državama. Onda bi mogao komentirati hrvatske korisnike i Hrvate. Ja sam otkazao. Razlika je između uređenih i neuređenih država. I da bude jasno imam HBO i Sky koje dijelim. Ako i oni promjene prelazim u mod povremenog uzimanja servisa.

 Sa 250.000.000 pretplatnika da im ovih 200.000 RH (ili 0,04%) pretplatnika otkaže pretplatu vjerojatno ne bi niti primijetili. Mi smo tržište koje je malo kome zanimljivo. S druge strane uredno rasprodajemo državu tako da će nam lijepo biti u budućnosti.

 

https://flixpatrol.com/streaming-service/netflix/subscribers/

https://flixpatrol.com/streaming-service/netflix/subscribers/croatia/

 

Napisao si "Ček, ček, sad kad im Hrvati objasne da ne može to tako i da kreće masovna odjava radi poskupljenja, woke pizdarija i još je nešto bilo treće, ali ne mogu se sad sjetiti." pa sam ti ja napisao da će Hrvati možda i otkazivati jer imaju alternativu za razliku od Amera. Na to se odnosila rečenica "Razlika je između uređenih i neuređenih država"

 

A rečenica "Bilo bi zanimljivo vidjeti rast broja korisnika po državama"

se odnosila konkretno na prosipanje pameti "kad im Hrvati objasne da ne može to tako i da kreće masovna odjava radi poskupljenja"

I onda daš link na procjenu broja korisnika. Kao da svatko normalan ne zna omjer korisnika u USA i bilo kojoj zapadnoj državi i Hrvatskoj.

 

Kao što sam napisao bilo bi jako zanimljivo vidjeti usporedbu broja korisnika u Hrvatskoj nakon zabrane sheranja. Još da onemoguće sheranje i na uređajima FireStick, Chromecast izvan jedne mreže to bio bilo zanimljivo.

 

Po meni je to zero sum game. Dok se sheralo imali smo svi sve servise i svaki servis je imao korisnika. Ako svi uvedu zabranu sheranja, svatko će imati samo jedan servis u jednom trenutku i tu kvalitetan sadržaj postaje odlučujući faktor.

Netflix očito misli da imaju najbolji sadržaj. Imaju ga puno i imaju dobrog sadržaja ali za mene i brata s kojim sheram ne toliko da bi mi bio zanimljiv svih 12 mjeseci. 

Sve ovisi koliko netko bulji televizor.

11 godina
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
Youtube poskupljuje = ReVanced
Netflix poskupljuje = Torrent

Nebih placao tako nesta, nema sanse
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
Tvpronlem kaže...
Da li radis i u kojoj industriji/poziciji?

Znaci kad bi nestalo 200k korisnika
Viruj mi da svaki menadzer gubi posao, a svaki biznis to osjeti.
Svaka “kuna” u svakom poslu znaci
A pogotovo 200k korisnika.

Inace “netflix total debt is 14.6b$” (june 2023)

Mislis da 200k korisnika nije bitno?

 2Q2023 u sj. Americi su izgubili preko 2 mil. pretplatnika u odnosu na 2Q2022, i što se desilo? 200k korisnika je njima doslovno ništa, kako sam ti izračunao 0,04% pretplatnika.

 

Total debt je malo bitan kad je tvrtka profitabilna, a Netflix je odavno profitabilan. 14.6$ mlrd može djelovati puno, ali pričamo o tvrtci koja po kvartalu ima preko 8$ mlrd prihoda, to je na godišnjoj razini oko 32$ mlrd, a EPS im je u prosjeku preko 3.

 

Naravno da je na kraju svaki korisnik bitan, ali 200k, pa i 10 puta više nije nešto što bi ozbiljnije uzdrmalo Netflix, a sve je napisano u kontekstu opakih Hrvata koji se svako malo prijete prekidanjem pretplate. Pa eto čisto da se stave stvari u perspektivu i vidi koliko su naše pretplate bitne u cilju nekakve "osvete".

 

CroDexter kaže...
millennial kaže...
CroDexter kaže...
Baš si milenijac. Bilo bi zanimljivo vidjeti rast broja korisnika po državama. Onda bi mogao komentirati hrvatske korisnike i Hrvate. Ja sam otkazao. Razlika je između uređenih i neuređenih država. I da bude jasno imam HBO i Sky koje dijelim. Ako i oni promjene prelazim u mod povremenog uzimanja servisa.

 Sa 250.000.000 pretplatnika da im ovih 200.000 RH (ili 0,04%) pretplatnika otkaže pretplatu vjerojatno ne bi niti primijetili. Mi smo tržište koje je malo kome zanimljivo. S druge strane uredno rasprodajemo državu tako da će nam lijepo biti u budućnosti.

 

https://flixpatrol.com/streaming-service/netflix/subscribers/

https://flixpatrol.com/streaming-service/netflix/subscribers/croatia/

 

Napisao si "Ček, ček, sad kad im Hrvati objasne da ne može to tako i da kreće masovna odjava radi poskupljenja, woke pizdarija i još je nešto bilo treće, ali ne mogu se sad sjetiti." pa sam ti ja napisao da će Hrvati možda i otkazivati jer imaju alternativu za razliku od Amera. Na to se odnosila rečenica "Razlika je između uređenih i neuređenih država"

 

A rečenica "Bilo bi zanimljivo vidjeti rast broja korisnika po državama"

se odnosila konkretno na prosipanje pameti "kad im Hrvati objasne da ne može to tako i da kreće masovna odjava radi poskupljenja"

I onda daš link na procjenu broja korisnika. Kao da svatko normalan ne zna omjer korisnika u USA i bilo kojoj zapadnoj državi i Hrvatskoj.

 

Kao što sam napisao bilo bi jako zanimljivo vidjeti usporedbu broja korisnika u Hrvatskoj nakon zabrane sheranja. Još da onemoguće sheranje i na uređajima FireStick, Chromecast izvan jedne mreže to bio bilo zanimljivo.

 

Po meni je to zero sum game. Dok se sheralo imali smo svi sve servise i svaki servis je imao korisnika. Ako svi uvedu zabranu sheranja, svatko će imati samo jedan servis u jednom trenutku i tu kvalitetan sadržaj postaje odlučujući faktor.

Netflix očito misli da imaju najbolji sadržaj. Imaju ga puno i imaju dobrog sadržaja ali za mene i brata s kojim sheram ne toliko da bi mi bio zanimljiv svih 12 mjeseci. 

Sve ovisi koliko netko bulji televizor.

 nisi shvatio početni sarkazam. doslovno svaka netflix tema, bez obzira što se dešava i piše u članku na forumu završi prijetnjama otkazivanjem pretplate jer su smeće, jer su woke, jer su neki treći k.rac. svaki put isto.

 

netflix ima vjerojatno najviše sadržaja, ima smeća, ali ima i jako puno dobrog sadržaja. cijena pretplate je u rangu bureka i jogurta ili male porcije ćevapćića ili jednog mjesečnog odlaska u kino, tako da je svaka diskusija o skupoći po meni pretjerana.

 

Prosječna plaća u RH je oko 1150 eura, pa je pretplata na Netflix (početna) malo preko 0,4% nečije plaće. I sad bi se trebao za.ebavati s torrentina, Turcima, vpnovima. 

 

mp3david kaže...
Youtube poskupljuje = ReVanced
Netflix poskupljuje = Torrent

Nebih placao tako nesta, nema sanse

 pitam se zašto uopće plaćati hranu i druge stvari u trgovinama kad je sve preskupo, a tek restorani. samo krađa, a budale neka plaćaju.

14 godina
offline
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
Shvatio sam na što misliš. Mene jako zanima promjena broja korisnika u HR. Prvenstveno zbog tih "prijetnji". Da se vidi koliko je bilo praznih prijetnji.
Nije bitno koliko to Netflix osjeti.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pretpl

SEEZ... Kakva tragedija... 

 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Krenuo je novi val Netflixovog poskupljenja pr
CroDexter kaže...
Shvatio sam na što misliš. Mene jako zanima promjena broja korisnika u HR. Prvenstveno zbog tih "prijetnji". Da se vidi koliko je bilo praznih prijetnji.
Nije bitno koliko to Netflix osjeti.

 ne znam koji te točno period zanima, ali ovo je okvirna procjena pretplatnika u RH prema dostupnim podacima. to nisu službeni podaci, ali pretpostavimo da su otprilike točni.

 

2021 - 115k

2022 - 120k

2023 - 200k

 

https://www.comparitech.com/tv-streaming/netflix-subscribers/

https://flixpatrol.com/streaming-service/netflix/subscribers/croatia/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice