AMD predstavio novu liniju procesora Threadripper

poruka: 13
|
čitano: 3.567
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD predstavio novu liniju procesora Threadripper ".
15 godina
offline
AMD predstavio novu liniju procesora Threadripper

"profesionalac" je osoba koja (bilo koji) posao obavlja vješto, savjesno i temeljito ili natjecatelj za novac. kvesćn: za koje profesionalce (u čemu)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD predstavio novu liniju procesora Threadrip
Ajar kaže...

"profesionalac" je osoba koja (bilo koji) posao obavlja vješto, savjesno i temeljito ili natjecatelj za novac. kvesćn: za koje profesionalce (u čemu)? 

 
Pogeldaj/poslusaj vidoe pa ce ti u prvim sekundama biti objasnjeno na koga se misli...


Anyway, meni je najcudnije to sto ce na socket TR50 ici oba CPUa a na jaci TR90 samo WX serija...

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
6 godina
offline
AMD predstavio novu liniju procesora Threadripper

Profesionalce koji imaju 10t ojra za ulupat u komp... i za kurč..e onih koji imaju para i neznaju šta če sa njima. Ma ja bi najradije ulupa dva sa 96 jezgri, 2TB RAM-a pa da vidim kako brzo Excel računa 

Moj PC  
1 0 hvala 0
21 mjesec
offline
AMD predstavio novu liniju procesora Threadripper

Mrcine, ono što me fascinira je da je AMD doslovno ubio Intelovu HEDT liniju, ne znam jesmo li ikada u povijesti svjedočili nečemu sličnom?

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD predstavio novu liniju procesora Threadrip
Nije to ni bio nikad pravi hedt, ono 10 jezgri su imali😂😁
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD predstavio novu liniju procesora Threadrip

Vratit će se Intel

S tisuću jezgara

Pjevat će se opet

..........

#endbadpoetry

 

Ali fakat, krenuli su konačno na tiles sa Meteor Lakeom, nadam se da misle tako analogno i na HEDT.

21 mjesec
offline
Re: AMD predstavio novu liniju procesora Threadrip
EricCartman kaže...

Vratit će se Intel

S tisuću jezgara

Pjevat će se opet

..........

#endbadpoetry

 

Ali fakat, krenuli su konačno na tiles sa Meteor Lakeom, nadam se da misle tako analogno i na HEDT.

 Trebalo je vremena da se dignu, ipak su mala kompanija s još manjom količinom inženjera .

9 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio novu liniju procesora Threadripper

Gdje je amd-džihadista s flomasterima da nam oboja stanje stvari?

 
5 0 hvala 3
13 godina
offline
AMD predstavio novu liniju procesora Threadripper

profesionalac danas zaradi za dva tjedna neciju godisnju placu sa midrange i5 procesorom,vise manje svi softveri za obradu ovoga onoga rade solidno na nekoj midrange konfiguraciji

 

za top end procesor je mozda za manje od 1% korisnika koji zele ustediti koju sekundu,minutu na vremenu obavljenog posla u specificnim situacijama

 

 

autocad,catia,solidworks,excell,adobe ovo ono sam pokretao i sa daleko jeftinijim kantama i odradilo je svoj posao

Svemirski mega car
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD predstavio novu liniju procesora Threadrip
Trilogija kaže...

Mrcine, ono što me fascinira je da je AMD doslovno ubio Intelovu HEDT liniju, ne znam jesmo li ikada u povijesti svjedočili nečemu sličnom?

Ne nismo, ali za Intel največi problem je da ih AMD razbija(performanse+potrošnja)na serverskim/HPC procovima.

 

Na serverima ne prolaze Intel Desktop rastrošne CPU pečnice koje troše kao Lada Niva.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-vlak-napokon-krece-pravom-smjeru/238615.aspx?page=2&jumpto=6513989&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 14:54 (rambox).
2 godine
offline
Re: AMD predstavio novu liniju procesora Threadrip
Mičić kaže...

Gdje je amd-džihadista s flomasterima da nam oboja stanje stvari?

 

21 mjesec
offline
Re: AMD predstavio novu liniju procesora Threadrip
rambox kaže...
Trilogija kaže...

Mrcine, ono što me fascinira je da je AMD doslovno ubio Intelovu HEDT liniju, ne znam jesmo li ikada u povijesti svjedočili nečemu sličnom?

Ne nismo,ali za Intel največi problem je da ih AMD razbija(performanse+potrošnja)na serverskim/HPC procovima.Na serverima ne prolaze Intel Desktop rastrošne CPU pečnice koje troše kao Lada Niva.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-vlak-napokon-krece-pravom-smjeru/238615.aspx?page=2&jumpto=6513989&sort=asc&view=flat

 

 

Sada će se neki pozivati na tržišni udio, ali taj tržišni udio ne prikazuje pravu sliku. Intel je desetljećima dominirao na tržištu servera, i stoga ima ogroman tržišni udio. Jedini način na koji Intel može zadržati stare klijente (i to  radi već nekoliko godina) je davanje svojih procesora besplatno ili uz velike popuste. Drže se logike "da je bolje besplatno dati proizvod kako bismo zadržali klijente nego dopustiti da odu konkurenciji". Međutim, kad gledamo nove klijente, posebno top 10 kompanije, većinom biraju AMD bez razmišljanja. Želiš najbolje performanse općenito? Tu je AMD prvi izbor. Želiš verziju s dodatnim cache-om? Opet je AMD prvi izbor. Ili želiš maksimalan broj jezgri? Opet, AMD sa svojom Zen 4c verzijom je prvi izbor. AMD je apsolutno superiorniji na tržištu servera, i zato privlači najbolje klijente. Intel sa svojim besplatnim davanjem proizvoda (ili velikim popustima), ne može kompenzirati toliko inferiorni proizvod. Također, postavlja se pitanje koliko dugo mogu održavati takvu politiku jer financijski rezultati nisu baš dobri. Čak i u desktop segmentu, svoje proizvode prodaju s minimalnim profitom (i procesore, a posebno grafičke kartice), isti obrazac koriste svuda.

16 godina
online
Re: AMD predstavio novu liniju procesora Threadrip
matkoGSi kaže...

profesionalac danas zaradi za dva tjedna neciju godisnju placu sa midrange i5 procesorom,vise manje svi softveri za obradu ovoga onoga rade solidno na nekoj midrange konfiguraciji

 

za top end procesor je mozda za manje od 1% korisnika koji zele ustediti koju sekundu,minutu na vremenu obavljenog posla u specificnim situacijama

 

 

autocad,catia,solidworks,excell,adobe ovo ono sam pokretao i sa daleko jeftinijim kantama i odradilo je svoj posao

Najviše zaradi dobar odvjetnik koji može napisati milijunsku tužbu i na P4 sa Wordom 2.0 :)

 

Velika je razlika između 2D AutoCADa ili čistog 3D projektiranja do cijelih simulacija, bilo čvrstoće, termo i dinamike fluida do 3D vizualizacija kao najlakše razumljivog posla toga tipa.

Ako možeš ispucati 10 umjesto 3 slike dnevno ili minutu (1500) umjesto sekundu animacije (25 sličica) onda to više nije ušteda od sekunde ili minute. Kad hardver postane jeftiniji od čovjeka onda kupuješ jači hardver :).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 15:33 (Mladen).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice