Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

poruka: 62
|
čitano: 21.007
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?".
3 godine
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

Lijepo i sažeto, ali sada će ergela Facebook doktora znanosti krenuti kako je to sve urota!

 
24 10 hvala 1
18 mjeseci
protjeran
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

Sad će Crkva presvetog zatopljenja....

Moj PC  
18 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Gallu kaže...

Lijepo i sažeto, ali sada će ergela Facebook doktora znanosti krenuti kako je to sve urota!

Danas,ili si teoretičar urota ili si NPC.

NPC ne preispituju svete riječi znanstvenika (manje-više vjeruju bez ikakvog detaljnog istraživanja i poznavanja ljudi koji su radili istraživanja po navedenoj temi).

Teoretičari sumnjaju.

Nema druge.

14 godina
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

Ja vjerujem da je zemlja okrugla, teoretičari sumnjaju.

Moj PC  
7 1 hvala 1
2 godine
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
danko99 kaže...
Gallu kaže...

Lijepo i sažeto, ali sada će ergela Facebook doktora znanosti krenuti kako je to sve urota!

Danas,ili si teoretičar urota ili si NPC.

NPC ne preispituju svete riječi znanstvenika (manje-više vjeruju bez ikakvog detaljnog istraživanja i poznavanja ljudi koji su radili istraživanja po navedenoj temi).

Teoretičari sumnjaju.

Nema druge.

 "Riječi" znanstvenika najčešće preispituju drugi znanstvenici, ukoliko si dovoljno upućen možeš i sam, međutim ukoliko si dovoljno upućen i sam si znanstvenik a ne troler/teoretičar zavjere koji nema veze s mozgom.

Prouči znanstvenu metodu radije nego da po forumu pišeš besmislice.

14 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
forumaš kaže...

Ja vjerujem da je zemlja okrugla, teoretičari sumnjaju.

 google kaze: " The Earth is an irregularly shaped ellipsoid. " 

14 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Moguće, ali ne treba slijepo vjerovati, možda je ipak ravna i nosi ju kornjača na leđima. Svašta nam serviraju a pametan i mudar čovjek zna istinu.
15 godina
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

no dobro. apokalipsanje je blizu. ali to ne mora nužno biti nešto loše. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

da se isuše oceani, bila bi najružnija kvrgava smežurana tikva.

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Kad temperatura poraste za par stupnjeva, upalit cemo klimu.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
6 2 hvala 0
16 godina
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

Do prave istine vjerojatno nikad nećemo doći jer naša je Zemlja složen sustav u kojem sve na sve utječe

 

Ovo je valjda jedina i potpuno istinita rečenica u ovom članku.

 

 

 

 

Ajmo malo konkretno o u članku:

 

Unatoč svemu tome, unatoč svim mnogobrojnim i raznovrsnim interakcijama, klima se na Zemlji nije bitno promijenila od neolitika, dakle od prije 10.000 godina (početak međuledenog razdobolja holocena), do industrijske revolucije.

 

Trakomična izjava, ako znamo slijedeće znanstvene činjenice:

 

Prva velika klimatska promjena od kataklizmičkog kraja prošlog glacijala se je dogodila prije oko 8 milenija i naziva se 8.2 kiloyear event, pa nakon nje imamo drugu koja se je dogodila prije oko 4 milenija i koja ima sličan naziv; 4.2 kiloyear event. To su bili globalni klimatski slomovi koji su vrlo dobro zabilježeni u geloškim slojevima i ovo danas nije ni blizu tih događaja; NI BLIZU.

 

Između njih imamo tople/hladne periode koji isto imaju svoje nazive u znanosti, pa tako imamo npr. najhladniji period u Holocenu pod nazivom MALO LEDENO DOBA (LIA) ili imamo najtopliji period koji poznat pod nazivom HOLOCENSKI KLIMATSKI OPTIMUM (HCO) u kome je dostignut HOLOCENSKI TEMPERATURNI MAKSIMUM (HTM), tj. temperaturni vrhunac ovog intergalcijala. Od tada globalna temperatura pada i stvara se novi ledeni pokrov koji do tada nije postojao, a danas još uvijek postoji. I ta klimatska promjena ima svoj naziv u znanosti i zove se NEOGLACIJAL.

 

 

Nastupilo je geološko doba antropocena.

 

Ovo je neistina, jer Antropocen ne postoji kao geološko doba. Konkretno o geološkim dobima odlučuje znanstvena organizacija pod nazivom: International Commission on Stratigraphy.

 

"The International Commission on Stratigraphy (ICS) is the largest and oldest constituent scientific body in the International Union of Geological Sciences (IUGS). Its primary objective is to define precisely global units (systems, series and stages) of the International Chronostratigraphic Chart that, in turn, are the basis for the units (periods, epochs and age) of the International Geological Time Scale; thus setting global standards for the fundamental scale for expressing the history of the Earth."

 

Zadnja verzija (2023.) podjele se nalazi na ovom LINKU (pdf format).

 

Dakle ispravno je reći da (još uvijek) živimo u MEGHALAYANU, a koji je dobio naziv po indijskoj pećini u kojoj su nađeni geološki dokazi o 4.2 kiloyear događaju i koji je označio početak sadašnjeg geološkog razdoblja. Ti globalni klimatski slomovi su ujedno i granice holocenskih geoloških razdoblja. Imamo ih (zasad) tri. Od kraja zadnjeg glacijala do 8.2 kiloyear događaja imali smo GRENLANDIAN, a od tada do 4.2 kiloyear događaja imali smo NORTHGRIPPIAN.

 

Uslijed promjene klime ubrzano izumiru biljne i životinjske vrste.

 

Nagle klimatske promjene zaista mogu uzrokovati izumiranje vrsta, ali još uvijek nema nikakvih dokaza o naglim klimatskim promjenama i UBRZANOM izumiranju. Također se po medijima širi još jedna potpuna laž, a to je ona o šestom masovnom izumiranju.

 

Zadnjih (čini mi se) dva stoljeća od kako (vrlo površno) pratimo te procese je službeno IZUMRLO stotinjak vrsta, a pronađeno je na tisuće novih. Tu imamo i jedan fundamentalan problem, a to je da (još uvijek) ne znamo koliko/kakve/gdje imamo flore&faune na Zemlji. Broj ugroženih vrsta se povećava, ali to je normalan /prirodan proces u kojem se jedna vrsta brže širi i preuzima staništa/hranu drugima.

 

Najvažnija i najpoznatija varijabla o kojoj ovisi klima na Zemlji je udjel ugljikova dioksida u zraku.

 

Možda je sada 'najpoznatija' varijabla, ali nemojmo lagati napaćeni narod. Redom idu Sunce/Milankovićevi ciklusi/asterodi/kometi/vulkani/voda kao glavne varijable klime/biosfere ovog planeta. Sveta Molekula dođe nešto 'ko trinaesto prase u klimatskim promjenama.

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 11:50 (memulica).
Moj PC  
16 10 hvala 8
9 godina
neaktivan
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

gledao sam nekog profesora geologije iz BG kod Miška na rubu znanosti...

lik mrtvo hladno vjeruje u biblijski potop  i kao geolog tvrdi...po sedimentima se vidi da su kosti dinosaurusa nabacane na gomile jer ih je poplava nabila u gomilu.

 

do sada je važilo, mišljenje je kao i guzica, svak je ima.

sada se umjesto mišljenje koristi pojam istina.  svak ima svoju.

 

al najjači su kad koriste parolu "pametnom dosta".  tu parolu treba zakonom zabranit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 20:05 (Mičić).
 
11 1 hvala 1
2 godine
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Mičić kaže...

gledao sam nekog profesora geologije iz BG kod Miška na rubu pameti...

lik mrtvo hladno vjeruje u biblijski potop  i kao geolog tvrdi...po sedimentima se vidi da su kosti dinosaurusa nabacane na gomile jer ih je poplava nabila u gomilu.

 

do sada je važilo, mišljenje je kao i guzica, svak je ima.

sada se umjesto mišljenje koristi pojam istina.  svak ima svoju.

 

al najjači su kad koriste parolu "pametnom dosta".  tu parolu treba zakonom zabranit.

 Miroljub Petrović (nije iz BG), ikona regionalne youtube scene, čovjek koji decenijama vjerskim fundamentalizmom zatupljuje mladež balkana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 12:17 (notloB).
9 godina
neaktivan
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

e taj. nikada čuo za njega.

vidio ga na rubu pameti.  čovjek mrtav hladan tvrdi kako je Noa sve utrpao na trajekt i da je to toliko očito iz geološkog gledišta, da mu nije jasno kako se "izmišljaju" nekakve znanstvene teze.

dinosaurusi su pometeni poplavom kada je svevišnji kliknu restore point.

 

edit:

zaboravio... dinosaurusi su živjeli skupa sa ljudima.

eventualno bi ponekad trex pojeo par seljana, ali su znali o sebi voditi računa i za domaće životinje su imali male dinosauruse biljoždere.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 12:49 (Mičić).
 
6 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Mičić kaže...

e taj. nikada čuo za njega.

vidio ga na rubu pameti.  čovjek mrtav hladan tvrdi kako je Noa sve utrpao na trajekt i da je to toliko očito iz geološkog gledišta, da mu nije jasno kako se "izmišljaju" nekakve znanstvene teze.

dinosaurusi su pometeni poplavom kada je svevišnji kliknu restore point.

 

 Jel' ima ta epizoda na yubito? Baš me interesira jel' baš on u njoj, znam da je u jednoj gnojio o tome, može link i u p.m. ukoliko ga imaš a ne želiš ga ostavljati ovdje u temi.

9 godina
neaktivan
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

imam u cloudu 530 epizoda .. u nekoliko navrata gostuje.

 

potrajat će dok pronađem epizodu.

 

 

 
3 0 hvala 2
2 godine
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Mičić kaže...

imam u cloudu 530 epizoda .. u nekoliko navrata gostuje.

 

potrajat će dok pronađem epizodu.

 

 

 Ne trudi se bez veze, zanemari, previše truda ni za što a nije ni zdravo po psihu toliko gledati uberteoretičara zavjere mišaka...

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 13:13 (notloB).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
notloB kaže...
a nije ni zdravo po psihu toliko gledati uberteoretičara zavjere mišaka...

 apsolutno.  no ja volim sve konzumirati i po tome ocijeniti moja dosadašnja uvjerenja/procjene.

svaki dan uredno povirim aljazeera eng i donesem procjenu oko aktualne tarapane.

preko vpn-a RT koji je blokiran za EU.

tako i ravozemljaške debile...sve treba popratiti..i na kraju donijeti sud tj biti zahvalan što si usprkos svemu, pri zdravoj racionalnoj pameti.

(eno pogledaj pm)

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 13:27 (Mičić).
10 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Cini se da ekipa koja sebe naziva skepticima i koja tvrdi da u apsolutno sve treba sumnjati, to iskljucivo radi kad je u pitanju crkva.
Kad pa je u pitanju sveti materijal koji dolazi iz drugih krugova, prvenstveno liberalno lijevih, onda nema potrebe za skepticizam jer se valjda radi o ociglednim "cinjenicama". :-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 14:17 (mpapec).
 
3 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
mpapec kaže...
Čini se da ekipa koja sebe naziva skepticima i koja tvrdi da u apsolutno sve treba sumnjati, to iskljucivo radi kad je u pitanju i crkva.
Kad pa je u pitanju sveti materijal koji dolazi iz drugih znanstvenih krugova, prvenstveno isključivo liberalno lijevih znanstvenih, onda nema potrebe za skepticizmom jer se radi o očiglednim činjenicama koje se provjeravaju znanstvenom metodom.

 Sa gornjim ispravljenim bih se složio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 17:01 (notloB).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
forumaš kaže...

Ja vjerujem da je zemlja okrugla, teoretičari sumnjaju.

 Nije okrugla.

 

EDIT: Sad vidim da ti je već odgovoreno. :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 15:26 (NetkoNegdje).
16 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
NetkoNegdje kaže...
forumaš kaže...

Ja vjerujem da je zemlja okrugla, teoretičari sumnjaju.

 Nije okrugla.

 

EDIT: Sad vidim da ti je već odgovoreno. :-)

 Da planet Zemlju, sa svim njezinim planinama i neravninama, ekvatorskim ispupčenjima, smanjiš na veličinu kugle za biljar, bila bi u najmanju ruku jednako pravilna i glatka.
Tako da slobodno možeš reči da je okrugla, pa čak i da je kugla.

13 mjeseci
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
mpapec kaže...
Cini se da ekipa koja sebe naziva skepticima i koja tvrdi da u apsolutno sve treba sumnjati, to iskljucivo radi kad je u pitanju crkva.
Kad pa je u pitanju sveti materijal koji dolazi iz drugih krugova, prvenstveno liberalno lijevih, onda nema potrebe za skepticizam jer se valjda radi o ociglednim "cinjenicama". :-)

 Koja crkva? Ima ih pun klinac i svi pricaju bajke, bez dokaza.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 16:13 (Bob Boss).
15 godina
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

zapravo, neovisno o globalnim (pločastim?) sranjima, dosta sam blizu propasti: 15 minuta lagane vožnje biciklom (do gundulićeve; tam su privremeno, dok im se renovira ono pokraj džamije). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2023 8:15 (Ajar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 mjeseci
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

Zalosna je cinjenica da vise ljudi u EU umire od hladnoce nego od topline.

 

https://lomborg.com/heresy-heat-and-cold-deaths

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?

Kada se na takav, sustavan način sagleda stanje okoliša, postaje jasno da skepticizam protivnika globalnog zatopljenja nema osnove.

 

Opet po istome...

 

Većina NE SPORI znanost jer se tu nema šta sporiti već osporavamo retardirana rješenja koja na kraju uzrokuju podebljanje bankovnog računa Ilona Maska za 100 milijardi dolara.  A kukamo što goli i bosi brazilci ili indonezani ruse prasumu da bi se prehranili. A ovi se voze u privatnim avionima. A mi ostanemo bez punjaca. A Exxon, BP, Vista energy itd lobiraju po drzavama da se odreknemo... mesa, a profiti veci od GDPa pola svjetskih drzava. A Masku porezne olaksice da bi kupovo twiter. A Appleu porezne olaksice da bi sparao na punjacima. A mi sakupljajmo plasticne boce. A Mask bi zabranio sindikate.

 

"Ljudi" ne zagađuju ni okološ ni zemlju. Jedan mali broj ljudi i firmi zagađuje i na tome zarađuju pare dok se mi ostali borimo da bi preživjeli. Ako je tako, a jest, onda znanstvene članke korigirajte i navedite tko sve zagađuje i koliko dugo zagađuje i koliko ima privatnih aviona, rolls royceova i golf terena za svaku tonu CO2. Tako možemo pisati članke i da "ljudi ubijaju" pa krivit Nepalce za rat u Siriji, ili da "Ljudi siluju" pa dijelit krivicu svima jednako, ili da je prosječan čovjek 15% pedofil pa ajmo svi u zatvor odsluzit 15% kazne.

 

Kapitalizam, ovaj korumpirano klijentelisticki zagađuje. A ne "Ljudi".

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
20 2 hvala 7
10 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Da li bi se onda moglo reci da odbijanje rezultata znanstvene metode nije u skladu s razumom, te da naginje ideolosko motiviranim zastranjenjima?
10 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
A dobro slazem se da ima hrpa crkvi koje svasta tvrde, a u tu skupinu valjda pripada i crkva globalnog zatopljenja koja prijeti paklenim kaznama za co2 grijehe.
10 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
" Moguće, ali ne treba slijepo vjerovati, možda je ipak ravna i nosi ju kornjača na leđima. Svašta nam serviraju a pametan i mudar čovjek zna istinu."

Ako ima nedoumica po tom pitanju mozda se najbolje posavjetovati s Felixom Baumgartnerom.
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zemlja u opasnosti: koliko smo blizu propasti?
Bob Boss kaže...
mpapec kaže...
Cini se da ekipa koja sebe naziva skepticima i koja tvrdi da u apsolutno sve treba sumnjati, to iskljucivo radi kad je u pitanju crkva.
Kad pa je u pitanju sveti materijal koji dolazi iz drugih krugova, prvenstveno liberalno lijevih, onda nema potrebe za skepticizam jer se valjda radi o ociglednim "cinjenicama". :-)

 Koja crkva? Ima ih pun klinac i svi pricaju bajke, bez dokaza.

 Ajmo ovako, jako često i desni i lijevi iznose hipoteze bez dokaza.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice