Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

poruka: 16
|
čitano: 4.436
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin".
10 godina
offline
Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

Bili bi zanimljivo usporediti s fejsbukom, instagramomi sl  koliko oni pridonose potrosnji i co2, a tu su negdje ili losiji sto se tice koristi za drustvo.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

Koliko teravata struje i štete za okološ donosi rudarenje zlata? Element koji uglavnom služi da bi stajao u trezoru ili ženama za vratom.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
6 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bit
Sve PoW jednostavno treba zabraniti.
 
1 5 hvala 0
10 godina
offline
Re: Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bit
Gallu kaže...
Sve PoW jednostavno treba zabraniti.

 Ako pitas Gary Genslera, pow je dio arhitekture zbog koje bitcoin ne zahtjeva security registraciju.

16 godina
offline
Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

Kaže Bard:

Prema studiji Galaxy Digital iz 2021. godine, rudarenje zlata u svijetu troši oko 240,61 teravata struje godišnje. To je više od dvostruko više od energetske potrošnje bitcoina, koja se procjenjuje na oko 129 teravata struje godišnje.

Prema podacima World Gold Council-a, u 2022. godini je iskopano 3.127 tona zlata. Od toga, 55% je korišteno u industriji, 38% kao novčane zalihe i 7% kao nakit.

 

Znači skoro pola proizvodnje zlata se troši bezveze, isto toliko struje se troši za rudarenje bitcoina. 

 

Zanimljivo pitanje je koliko je tona zlata potrebno da se proizvedu svi bitcoint mineri/grafičke kartice? Bard se malo patio pa sam pitao ChatGPT koji kaže 680kg zlata, što relativno mala brojka.

 

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bit
@kowach hvala na info i ako ti nije problem upitaj UI-ja koliko ljudi radi u industriji i rudarenju zlata, a koliko u kripto rudarenju? Mislim da je i to bitno za navesti radi usporedbe.
16 godina
offline
Re: Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bit
Rudarenje bitcoina ne zahtjeva baš fizički rad (ili bar ne puno), dok kopanje zlata je druga priča.
15 mjeseci
offline
Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

Btc minanje se smanjuje dok se bankarski sektor povecava po pitanju potrosnje struje.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bit
kowach kaže...

Kaže Bard:

Prema studiji Galaxy Digital iz 2021. godine, rudarenje zlata u svijetu troši oko 240,61 teravata struje godišnje. To je više od dvostruko više od energetske potrošnje bitcoina, koja se procjenjuje na oko 129 teravata struje godišnje.

Prema podacima World Gold Council-a, u 2022. godini je iskopano 3.127 tona zlata. Od toga, 55% je korišteno u industriji, 38% kao novčane zalihe i 7% kao nakit.

 

Znači skoro pola proizvodnje zlata se troši bezveze, isto toliko struje se troši za rudarenje bitcoina. 

 

Zanimljivo pitanje je koliko je tona zlata potrebno da se proizvedu svi bitcoint mineri/grafičke kartice? Bard se malo patio pa sam pitao ChatGPT koji kaže 680kg zlata, što relativno mala brojka.

 

 

Znači 55% energije rudarenja zlata je pretvoreno u nešto korisno što ima neku stvarnu dodanu vrijednost, s druge strane 100% energije utrošeno u bitcoin je bačeno u špekulativni balon.

Dok ima drugih oblika kriptoimovine koji su s energetske strane puno opravdaniji, PoW bi jednostavno trebalo zabraniti. To i je jedan od temeljnih principa zaštite okoliša - zamjene nečeg štetnog s manje štetnim, a da opet ispunjava istu svrhu.

15 godina
offline
Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

ponovo se ignorira problem onih koji u mrcinama za parsto tisuća ojara - do registracije - (hibrid benzin/plin ili dizel/lož ulje) kopaju nos dok čekaju na semaforu. prigodno rudarenje je najopasnije a slabo se detektira. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

Opet ste zaboravili staviti napomenu "Sponzorirani članak" ispod naslova.

Moj PC  
1 4 hvala 0
3 godine
offline
Re: Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bit
pankreas kaže...

Opet ste zaboravili staviti napomenu "Sponzorirani članak" ispod naslova.

 

Nešto se ne poklapa s mojim narativom - mora da je sponzorirano... od ljudi guštera, Gejca, Soroša i ostalih koji nas žele porobiti i pobiti. Evo, ljudi ko muhe padaju diljem svijeta.

12 godina
offline
Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

znate kako kako rudarenje bitcoina utječe na klimu, vodu i zemlju? sad ću vam reći, da ne tražite dalje jer je "internet" jedna velika kanta za smeće... utječe tako da uništava svu moguću elektorničku opremu koja postoji i sve treba ponovo proizvoditi.. a da bi proizveo samo jedan čip svejedno treba pokrenuti cijelu tvornicu od početka do kraja i zaposliti puno tisuća radnika na neko vrijeme... ta tvornica i indirektno radnici zagađuju okoliš u nekoj mjeri

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bitcoin

Jbg,svi trošimo struju.

Zamisli koliko tek bankarski sistem potroši?Samo svi bankomati na svijetu?

Treba nač kvalitetna riješenja a ne upirat sa prstom u potrošače.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bit
Pa kvalitetno rješenje je vidljivo iz aviona - zabraniti pow.
Banke koristi velika većina stanovništva zemlje. Kriptoimovinu niti 5%
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 16:30 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Skriveni ekološki troškovi: kako rudarenje bit
dd.inc kaže...
Rudarenje bitcoina ne zahtjeva baš fizički rad (ili bar ne puno), dok kopanje zlata je druga priča.

 Proizvodnja elektroničke opreme za rudarenje zahtjeva fizički rad.

W1ck3d8u2z kaže...

znate kako kako rudarenje bitcoina utječe na klimu, vodu i zemlju? sad ću vam reći, da ne tražite dalje jer je "internet" jedna velika kanta za smeće... utječe tako da uništava svu moguću elektorničku opremu koja postoji i sve treba ponovo proizvoditi.. a da bi proizveo samo jedan čip svejedno treba pokrenuti cijelu tvornicu od početka do kraja i zaposliti puno tisuća radnika na neko vrijeme... ta tvornica i indirektno radnici zagađuju okoliš u nekoj mjeri

  Kako to rudarenje kriptovaluta uništava svu moguću elektroničku opremu koja postoji?

Tvornice i radnici zagađuju pa šta, treba tvornice pozatvarati, a radnike poslati na ulicu?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice