Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

poruka: 24
|
čitano: 7.805
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš".
10 godina
suspendiran
offline
Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

ha čuj tko je kupio M1 nema razloga kupiti niti M2 a niti M3, jer su naprosto toliko moćni procesori. A nisu jeftinjava pa da ih mijenjaš kao kineske mobitele svake godine.

Moj PC  
19 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
Možda bi prodaja išla bolje da ne pravite idiote od ljudi. 8GB ram-a za neke “pro” modele pa onda nadogradnju naplaćuju nekoliko puta više od cijene memorije. Pa onda smanjenje bandwidtha memorije, posebne boje za najskuplje modele i tako dalje. Čak i najzagriženiji fanovi više nisu impresionirani.

A što će tek biti dok ostali proizvodači počnu izbacivati konkurentne procesore. Neće M linija biti zauvijek ispred ostalih. Tek onda slijedi pad prodaje. I to slobodan pad.
Nadglednik dina
Moj PC  
20 1 hvala 3
10 godina
offline
Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

Sve to dovoljno govori o Apple-u .. i nije mu prvi put da sa moćnim, ali i energetski štedljivim, hardverom propusti važnu priliku .. jer , kako izgleda, nakon što ih je ipod izvukao iz mrtvih sada računaju na iphone na duže staze jer na drugim područjima im korisnici s pravom ne vjeruju. Ako Windows 12 skroz upropasti PC tržište, tek tada će profitirati (konačno) Linux i na kraju i MAC OS a to bi se moglo dogoditi ako ga biseri cijelog smjeste u oblak, napune reklamama pomoću hvaljenog AI-a čija je to glavna svrha da prilagodi reklame za svakog korisnika pa tek onda sve drugo ..Očito ćemo se još puno godina grijati sa x64 procesorima na 100 i više stupnjeva jer to nam i danas serviraju pod normalno uz potrošnju istih do 400W ..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

Jel netko ima uvid kada bi se kod nas mogli pojaviti M3 Macbookovi?

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2023 16:02 (syncmaster245b).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

A da probaju podic cijenu malo?

Linux, Arch Linux.
 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
W2000 kaže...

Sve to dovoljno govori o Apple-u .. i nije mu prvi put da sa moćnim, ali i energetski štedljivim, hardverom propusti važnu priliku .. jer , kako izgleda, nakon što ih je ipod izvukao iz mrtvih sada računaju na iphone na duže staze jer na drugim područjima im korisnici s pravom ne vjeruju. Ako Windows 12 skroz upropasti PC tržište, tek tada će profitirati (konačno) Linux i na kraju i MAC OS a to bi se moglo dogoditi ako ga biseri cijelog smjeste u oblak, napune reklamama pomoću hvaljenog AI-a čija je to glavna svrha da prilagodi reklame za svakog korisnika pa tek onda sve drugo ..Očito ćemo se još puno godina grijati sa x64 procesorima na 100 i više stupnjeva jer to nam i danas serviraju pod normalno uz potrošnju istih do 400W ..

Uglavnom, jako teško ulazim u uzimanje nečeg, konkretno nekog novog gadgeta (evo nisam piknuo iPhone 15 iz preko nekoliko krucijalnih razloga) a još manje ih je koji me mogu oduševiti i oboriti onako na prvu (konkretno iPad 12.9 5th generation) pa da uzimam, ne pitam što košta 

U zadnjih skorom tridesetak godina pasem uzeti MBP, još od doba, ma i prije, kada je postojao onaj od 17' (kada samo pomislim, pogledao sam jednog YTra koji je stavio u Recenziju sve MBP otkada postoji prvi) koliko ima mali skučen trackpad, ajme majko moja mila?!?! 
Kada je najavljen model sa M1 procesorom, mam sam znao da ću ga uzeti, samo je bilo pitanje koliko RAM memorije i koliko velik SSD, ustvari i koji chip. U prvom trenutku sam se brusio na Max, no kada sam načuo i za Ultra, čekao sam neko vrijeme da izbace MBP sa Ultrom. Jbg, kada sam skužio da neće biti ništa od moje Ultre  , pokrenuo sam se prema Max opciji, koja mi je generalno bila dohvatljivo, ostalo je povijest i pokazati će vrijeme koliko sam bio u pravu, ili možda u krivu! 

Ono što je poanta u ovom postu, moguće ja griješim, pa griješiti je ljudski, da su mogli, čitaj trebali ostati na tako suverenom procesoru možda čak i dvije godine, ne sumnjam da bi prodajni rezultati bili fantastični u obadvije godine! U ovakvoj poziciji, imali su WIN WIN kombinaciju da počnu izlaziti sa novim MBP (moguće i rijeđe) pa da vidiš belaja, ne vidim tko bi ih ikada više vidio u blizini sa svojim performansama! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
syncmaster245b kaže...

Jel netko ima uvid kada bi se kod nas mogli pojaviti M3 Macbookovi?

 

 

Dolaze idući tjedan, imaš ih već izlistane na HR Web trgovinama

9 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b

M3 i M3 Pro od 7.11., a M3 Max od druge polovice studenog (nakon 15.11.) pa nadalje. Vjerojatno će dolaziti na kapaljku.

Ja sam danas prednaručio svoj 16inčni MBP tako da se baš veselim jer su ovi čipovi stvarno veliki upgrade u raznim aspektima.

15 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
Johanan kaže...

M3 i M3 Pro od 7.11., a M3 Max od druge polovice studenog (nakon 15.11.) pa nadalje. Vjerojatno će dolaziti na kapaljku.

Ja sam danas prednaručio svoj 16inčni MBP tako da se baš veselim jer su ovi čipovi stvarno veliki upgrade u raznim aspektima.

 Ma i ja bih isto tako kceri narucio jednog (sta's svatko ima crnu ovcu u obitelji). Ima Aira iz 2019 (zadnji Intel i butterfly tipkovnica, s kojom za divno cudo nije imala problema, unatoc svim negativnim reviewima na netu) i mislim da je vrijeme da joj osvjezim laptop, dok god jos uvijek se moze prodati ovaj stari za neku pristojnu cijenu.

 

Ajd ako nista drugo, imam zadovoljstinu da bar nije Majkrosoft, ne bih psihicki izdrzao da imam doma na mrezi nesto od tog smrada (vec znate sto cu reci o Microsoftu?....<ekcuali vec sam rekao prije zagrade)

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2023 19:08 (syncmaster245b).
9 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b

Ma ljudi znaju ponekad malo preuveličati stvari. Imam i ja iPhone 15 Pro Max pa nisam imao nijedan problem od onih koje su neki imali: pregrijavanje, image retention, gašanje po noći itd., a dobio sam ga prije iOS-a 17.1.

Ja mislim da će s novim baseline MBP s M3 procesorom biti presretna i da će je stvarno dobro služiti. Ili ako ima zahtjevnije potrebe možda M3 Pro? Dosada sam imao i M1 Pro i M2 Pro i uvijek je sve super radilo. 

Sad ću baš staviti svoj 14 inčni M2 Pro na oglas, pa eto, što bude... i nadam se da isporuka M3 neće kasniti previše...

15 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
Johanan kaže...

Ma ljudi znaju ponekad malo preuveličati stvari.

 Da bih rijec dodao, s tim da ovdje diskutiras sa tvrdokornim pingvinom pa vjerujem da i to dodaje na tezini (mislim ne mozes zamisliti vise zatvoreniju platformu od Applea pa ga svejdno vise cijenim nego...) i apsolutno se slazem s tobom dok god ne budes umijesao u taj sentiment Micorosft.

U tom momentu cemo se momentalno razici u stajalistima.

 

***

 

e, samo da raspizdim razno razne Brk -ove ovog foruma:

 

Microsoft smrdi!

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2023 19:25 (syncmaster245b).
9 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b

Poštujem to i poštujem Linux! Svaka čast kolega.

 

Predviđam rat u ovoj temi za 3, 2, 1... 😆

15 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
Johanan kaže...

Poštujem to i poštujem Linux! Svaka čast kolega.

 

Predviđam rat u ovoj temi za 3, 2, 1... 😆

 Ako si teski Mac-ovac onda si mi distant cousin

 

A ovi koji ce ratovati u ime "fetora" nisu ni informaticari nego samoprozvani glorificirani juzeri.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
14 godina
offline
Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

Ma to su toliko mocni strojevi da nema potrebe uzimati novo ako imas M1 ili 2.. a ovo za RAM 🤣🤣🤣, pa nije to PC da mu treba Ram, nikad dosta, kad OS to hendla pametno sa ultrabrzim SSDom, memorije nije usko grlo odavno 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
Entry Point kaže...
Možda bi prodaja išla bolje da ne pravite idiote od ljudi. 8GB ram-a za neke “pro” modele pa onda nadogradnju naplaćuju nekoliko puta više od cijene memorije. Pa onda smanjenje bandwidtha memorije, posebne boje za najskuplje modele i tako dalje. Čak i najzagriženiji fanovi više nisu impresionirani.

A što će tek biti dok ostali proizvodači počnu izbacivati konkurentne procesore. Neće M linija biti zauvijek ispred ostalih. Tek onda slijedi pad prodaje. I to slobodan pad.

Kao da je to bitno što od ljudi prave idiote, ni prvi ni zadnji put. Ono što je bitno jest da su namamili ljude u svoj ekosustav tako da praktički imaju doživotne kupce. Kupce koji će platiti Apple logo koliko on god koštao, pa ako to znači založiti kuću, založit će kuću. 

 

Najveći idiotizam u cijeloj priči s Mac računalima je što osnovne varijante istih dolaze s 256 GB prostora. Njih su trebali ostaviti na 128 GB. Ako je netko kupio to računalo i primjetio da mu nije dosta prostora, kupit će novo; bez obzira koliko ono koštalo. Kad već muzu kupce, neka ih muzu kako treba.

6 godina
offline
Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

iphone X i macbook air m1 ce jos neko vrijeme bit sasvim dovoljni za 90% usera

 

tek kad izadju nove generacije tih uredjaja tipa iphone Y ili macbook air n1 cu razmatrat za zamjenu trenutniih uredjaja. doduse ja imam redizajn iphone 11 ili 12. ne sjecam se vise

 

 

isto kao i s autom. ako kupim novi model u 2018, necu kupit njegov redizajn u 2023 nego novi model u 2028

 

 

a iphone X je tek na 6 godina starosti, o airu m1 da i ne govorim

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2023 7:29 (registracija).
 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

Ja ne kuzim ove sto baljezgaju o 8GB ram-a. Pa imas i windows laptopa i dan danas od 4GB ili 8GB samo sto taj windows laptop je za 2god podlozak za pivu a Mac ces i dalje koristit.

 

Da se razumijemo niti jedan od tih laptopa nije za nekakav ozbiljan posao, jer bi onda ciljao 16 minimalno, al za to sto su namjenjeni mac ce radit 6-8god bez problema. 

 

Sad ako raspravljamo o cijeni logicno je da taj windows laptop kosta 300-400 eur a Apple pandan 1200eur. Al ista je stvar i u mobitelima (barem bilo, sad i Android pandani kostaju kao iPhone ako ne i vise). 

 

Nije za svakoga, al ja recimo ne vjerujem windows lapu od 8gb na duze staze

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
slitinabakra kaže...

Ja ne kuzim ove sto baljezgaju o 8GB ram-a. Pa imas i windows laptopa i dan danas od 4GB ili 8GB samo sto taj windows laptop je za 2god podlozak za pivu a Mac ces i dalje koristit.

 

Da se razumijemo niti jedan od tih laptopa nije za nekakav ozbiljan posao, jer bi onda ciljao 16 minimalno, al za to sto su namjenjeni mac ce radit 6-8god bez problema. 

Ahem, upravo pišem s Windows laptopa starog 9 godina koji ima 8 GB RAM-a. Originalno je na njemu bio Windows 7, pa Windows 8.1 i sada Windows 10. Mislim da bi bez poteškoća mogao stavit na njega i Windows 11, a da radi bez problema, ali neću jer je Windows 10 taman sad upeglan kako treba.

 

Eto, niti u jednom trenutku mi nije ponestalo RAM-a, a koristio Chrome (sad u zadnje vrijeme Brave). Tako da tvoja priča kako laptop s Windowsima, s malo RAM-a postaje podložak za pivu nakon par godina pada u vodu. Štoviše, imam doma još stariji laptop s 2 GB RAM-a, star 14 godina, isto ima desetku i može se najnormalnije koristiti za surfanje internetom. Windows 10 ima jako poboljšan RAM menadžment za razliku od prijašnih verzija, pa u slučaju da budeš pri kraju s RAM-om, Windowsi će optimizirat svoje procese i osloboditi RAM.

slitinabakra kaže...

Sad ako raspravljamo o cijeni logicno je da taj windows laptop kosta 300-400 eur a Apple pandan 1200eur. Al ista je stvar i u mobitelima (barem bilo, sad i Android pandani kostaju kao iPhone ako ne i vise). 

 

Nije za svakoga, al ja recimo ne vjerujem windows lapu od 8gb na duze staze

Glavna prednost iPhonea naspram Androida je bila podrška, u to su se svi kleli. Kako Apple iPhone podržava 5 godina nakon izlaska. Sad se to polako mijenja; Samsung već duže vrijeme nudi 5 godina podrške, ne samo za flagship modele nego i za mid range, a čuo sam i da neki jeftiniji model dobivaju nadogradnje. Google s novim Pixelom daje 7 godina podrške, duže i od Apple-a. 😁

 

Nekako počinjem misliti da ekipa koja koristi Mac i dalje misli da su Windows laptopi smeće kao što su bili prije 15 godina. A da trenutni modeli Android mobitela štekaju kao prvi jeftini smartfoni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2023 20:36 (Marko :D).
8 godina
offline
Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne baš

Ono što mnogi zaboravljaju u cijeloj priči je da je Eurozona u recesiji, mnogim velikim kompanijama padaju profiti ili prodaja. Kamate rastu, sve je teže financirati kupnju stana/kuće, auta i tako redom. Prodaja računala globalno je u padu na godišnjoj razini.

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b

Upravo onda si dokazao i sam da ovi sto baljezgaju o 8GB baljezgaju bez veze. Svaka cast na tom laptopu (i sam imam jedan star 10godina sa 8gb ram, doduse koristi za povremeno pogledat mail). Ali te price zasto nude 8 je besmisleno, a ista stvar se dogada na svim frontama.

Osobno koristim i mac (poslovno), i windows (privatno i poslovno) i svaki ima svoje prednosti i mane i oba imaju 16gb ram sto mi je sasvim dovoljno. Al ne kuzim tu zadrtu ekipu koja pjeni po jednom taboru, a drugi tabor istu pricu ima. 

 

Ono kenjam drugom za trn u oku a ne vidim balvan u svom :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 13:16 (slitinabakra).
13 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b

Meni je ovaj 9 godina star primarno računalo koje koristim. Čekam da padne cijena nekom od Asus TUF 2023 modela, a i nije da mi se s žuri s kupovinom jer je trenutno još uvijek dobro za moje potrebe. 😁

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 13:35 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
Poanta drloga sa 8 GB nije zato jer je dosta nego da bi ljudima izbili novce iz dzepa za bolji model. Poslovni model Applea je da uvijek ali uvijek imaju basic model koji je za "sirotinju" ili one koji oce Apple a nisu "poweruseri". Sljedeci model bude bolji ali u pravilu razlika u ram-u ili internoj memoriji je u rangu cijena 10 € koje oni u pravilu racunaju 100 € ili 200 €.

Svi zivi imaju istu praksu i svi rade isto.
I tata bi sine.
8 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
slitinabakra kaže...

Upravo onda si dokazao i sam da ovi sto baljezgaju o 8GB baljezgaju bez veze. Svaka cast na tom laptopu (i sam imam jedan star 10godina sa 8gb ram, doduse koristi za povremeno pogledat mail). Ali te price zasto nude 8 je besmisleno, a ista stvar se dogada na svim frontama.

Osobno koristim i mac (poslovno), i windows (privatno i poslovno) i svaki ima svoje prednosti i mane i oba imaju 16gb ram sto mi je sasvim dovoljno. Al ne kuzim tu zadrtu ekipu koja pjeni po jednom taboru, a drugi tabor istu pricu ima. 

 

Ono kenjam drugom za trn u oku a ne vidim balvan u svom :) 

 Ja sam kupio jeftin PC laptop sa 8GB rama, al sam za par eura nadogradio na 16GB

If Microsoft ever made a product that didn&amp;amp;#39;t suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Prodaja iPhonea ide dobro, ali Macova – i ne b
NEW_MAN kaže...
Poanta drloga sa 8 GB nije zato jer je dosta nego da bi ljudima izbili novce iz dzepa za bolji model. Poslovni model Applea je da uvijek ali uvijek imaju basic model koji je za "sirotinju" ili one koji oce Apple a nisu "poweruseri". Sljedeci model bude bolji ali u pravilu razlika u ram-u ili internoj memoriji je u rangu cijena 10 € koje oni u pravilu racunaju 100 € ili 200 €.

Svi zivi imaju istu praksu i svi rade isto.
I tata bi sine.

Malo si rekao. 253€ je razlika između osnovne verzije Macbook Aira s 256 i one s 512 GB SSD, bar kod nas.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 14:51 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice