Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

poruka: 71
|
čitano: 28.979
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y".
8 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

 

Nisam vratio oružje u MUP
Nisam vratio, nisam glup
Nisam vratio, život je skup
Neću ni vratit' oružje u MUP

Nista ne deinstaliramo. Ima nacina.

 
30 0 hvala 6
21 mjesec
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

ublock origin zasad radi dobro, ako ga youtube i blokira, vrlo brzo dođe update i opet je koristan.

 
32 0 hvala 1
16 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Ne znam zašto to rade jer sve radi normalno s uBlock origin.

 
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Ekipa, Brave preglednik + uBlock Origin s AdGuard filterima i to je sve što vam treba. Chrome polako izbacuje podršku za Manifest V2 koji uBlock Origin i ostali ad blockeri koriste za efikasnije blokiranje oglasa. Kada kompletno pređu na Manifest V3 klasični ad blockeri prestaju funkcionirati. Brave tu ima prednost jer oni imaju vlastiti ad blocker ugrađen u sam preglednik pa može blokirati više oglasa jer ih blokiraju na razini preglednika, ne ekstenzije koje inače imaju limitirano što mogu što ne.

Također, ne treba zaboraviti ni to da za Brave radi Fanboy iliti onaj lik koji održava EasyList, EasyPrivacy i vlastite Fanboy filtere, pa u slučaju da se nešto dogodi, sve će biti vrlo brzo riješeno.

 

Ono što se u članku ne spominje, ili spominje u maloj razini, da ljudi uspješno pronalaze alternativne načine za blokiranje oglasa. Velik dio onih koji su uklonili ad blocker, zamijenili su ga preglednikom koji isti ima ugrađenog ili pak počinju koristiti aplikacije trećih strana kao što su NewPipe.

 
12 2 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij

Svi ti browseri su temeljeni na chromiumu, to znaci da ce uskoro svi preci na manifest v3 i onda niti jedan adblocker nece raditi sto zanci da ce jedina alternativa postati Firefox koi je temeljen na drukcijoj arhitekturi  i nije "obavezan" preci na Manifest v3

16 godina
online
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Da mi dođe reklama 5-10 sekundi prije videa, ok, np (davno ni nisam imao adblok baš zato jer mi nije smetalo, a nekom nešto znači). Al dok piše ad 1/3 pa traje 20 sekundi i to sasvim neprimjerena za klinca od 5 godina koji sjedi i gleda, pa ti usred videa opale još koju, uz to kanal kojeg podržavaš donacijama. A ionako te profiliraju i zarađuju od podataka. Nema šanse da im platim Premium, Firefox i ublock rade i nije ovo nikakav neopravdani bunt već samo još jedan potez za crnu distopiju. Kao OCP u Robocopu.

Žao mi je ljudi koji su podvili rep i plate Premium, a ionako većina kupuje s jeftinijih tržišta pa su i ti morali zapravo sivo područje.
No da ne serem bez veze, zašto sam protiv plaćanja? Zato jer ovo će samo rasplamsati trend i van YT, možete se kladiti. Šteta što im uspjeva i ljudi idu linijom manjeg otpora kao i obično, a internet će od svima dostupne mreže svih mreža postati još više monetizirano smetlište
EDIT: Odustaju i IT obrazovani, primjer imam frenda senjor DEVa koji je destljeće na AdBlock Plus te iako ga već godinama uvjeravam koliko je ublock bolji i 'lakši', ništa. I sad se žali da su ga blokirali. Velim mu stavi ublock, al ne, ionak budu i to blokirali. Pasiva = poraz.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 21:25 (Lovac).
Moj PC  
12 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
marky78 kaže...

Svi ti browseri su temeljeni na chromiumu, to znaci da ce uskoro svi preci na manifest v3 i onda niti jedan adblocker nece raditi sto zanci da ce jedina alternativa postati Firefox koi je temeljen na drukcijoj arhitekturi  i nije "obavezan" preci na Manifest v3

Ad blockeri koji dolaze s preglednikom nastavit će raditi kao i do sada jer se filtriranje, odnosno, blokiranje oglasa vrši na razini preglednika. Ali ad blockeri u obliku ekstenzije će bit manje učinkovitiji budući da će biti jako ograničeni što će moći raditi.

2 godine
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Instalirajte si Undetectable AdBlocker (ovaj je za Chrome)

 

 

This adblocker blocks ads on youtube, forbes, businessinsider and many other websites while remaining undetected.
This extension blocks ads and video-ads on many websites while remaining undetected. YouTube Creator Friendly: This adblocker blocks youtube ads while simultaneously making youtube think the ads are actually being played. This thereby enables you to have an adfree experience and at the same time support the youtubers economically. It's a win-win situation. The ads are skipped very fast, but you might see a tiny glimse of them upon loading videos on certain occasions.
合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Nemaju ljudi adblocker samo zbog Youtuba tako da ne vidim razlog zasto bi ga ukloni kad radi za sve drugo. Jos jedan clanak prepisan iz Glorije.

 

A uBlock radi bez greske. Cak vise ni ne azuriram filtere.

 
21 0 hvala 0
21 mjesec
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Ublock origin je generalno najbolji, blokira ono što drugima prođe, i svi najbolji filteri su po defaultu uključeni, pokušao sam to replicirati s onim originalnim Adblock no 0 bodova.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
I da mi ukinu YT. Mene kao premium pretplatnika nece viditi. Za sada koristim adblocker i sve sljaka, oaim povremnog pritiska na Da, za nastavak reprodukcije videa
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
Odustao sam od premiuma na yt, prvo bundle-aju ga sa yt music, koji mi ne treba, ne želim i ne koristim, a drugo, svaki drugi jutuber ima oglase inkorporirane u sam video i na kraju opet slušam i gledam reklame, utmz obaveznu prošnju za patreon i ostale muzare.
Uz operu, ugrađeni adblocker i ublock origin, dok radi - radi. Kad ne bude, neću više gledat yt.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Čemu galama? Tko još koristi originalnu YouTube aplikaciju, koju je Google usrao do temelja? Awesome Tube iz MS Storea, za siću novaca i trajnu licencu radi fantastičan posao. Izbjegavam sve ono što je omraženi dijelitelj malwarea i adwarea Google stvorio, pa tako i sve chromium based browsere. Nitko me nikad neće makniuti s Firefoxa i uBlockera. Probao sam neko vrijeme koketirati s tim famoznim MS Edge-om, jeste mrvicu brži u otvaranju i renderiranju stranica, ali se nikako naviknuti na tu načičkanu gomilu koda. Čak mi je dobio izgon s računala, zajedno s ostalim MS svinjarijama ala WebView, Dotnet ili Edge Core, koje nemilice trpaju korisnikov disk, a meni osobno ne služe ničemu. Ako mi jednom zatrebaju, uvijek ću im mogu dozvoliti install, ionako su nametljivi kao korov. Čak niti modifikacije host fajla ne pomaže u potpunosti...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 23:18 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Brave: GOOD

Opera: GOOD

Edge: GOOD

Chrome: GOOD

Firefox: BAD

 

Firefox: PENDING UNINSTALL ...

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 23:20 (memulica).
Moj PC  
1 15 hvala 0
15 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
memulica kaže...

Brave: GOOD

Opera: GOOD

Edge: GOOD

Chrome: GOOD

Firefox: BAD

 

Firefox: PENDING UNINSTALL ...

 Kolega, daj mi je dan valjani razlog koji te naveo da FF proglasiš lošim browserom? Uz 1Gbit down/500up i 16gb RAM-a, meni radi odlično...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
16 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Tema je YTube i adblokeri, a ima dva dana da mi prikazuje reklame. Vidiću sutra malo detaljnije o čemu se radi.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
memulica kaže...

Tema je YTube i adblokeri, a ima dva dana da mi prikazuje reklame. Vidiću sutra malo detaljnije o čemu se radi.

 Pa gore sam ti napisao alternativu! Što vidite u toj čvoljavoj originalnoj YouTube web aplikaciji?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
16 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Duboko udahni i pažljivoooo pročitaj što sam napisao.

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Jao Bože odakle dolaze ovakvi podatci..?

 

"Njemački Eyeo koji u portfelju ima Adblock Plus, AdBlock i uBlock, , tvrdi da ne prati te podatke..."

 

Pa taj Eyeo onda posjeduje 90% korisnika adblocka i nisu ništa zabilježili, možda je pak razlog deinstalacije ovih ekstenzija zato što su loše i možda su samo instalirali drugu ekstenziju 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

OutOfTopic - Firefox (ex Netscape Navigator) posljednje je utočište slobode na internetu kada su preglednici u pitanju. Kao old school developer od 1995, do danas, kada vodim vlastitu IT tvrtku i web bazirane projekte, Chrome i sve bazirano na njemu, smatram nekim oblikom virusa. O Microsoft pokušajima i nametanjima tuđega, kao svoga, bolje da i ne započinjem, jer bi to bio dugačak popis. Trenutno se ne mogu odlučiti tko je gori, Google, Microsoft ili Meta.

Moj PC  
10 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij

Da se razumijemo, Firefox je od običnog smeća koje non stop baca not responding daleko dogurao i sad ga se već može nazvati pravim preglednikom. Ali i dalje ne može konkurirati Chromium preglednicima jer jednostavno ne podržava sve značajke samih web tehnologija kao Chromium. Chromium jednostavno je brži (pogotovo kod prvog pokretanja) i sve radi, a i kao što si sam spomenuo, cijeli web se gradi da bude podržan na Chromiumu. Jednostavnije je napraviti stranicu za Chromium jer onda radi u svim Chromium preglednicima. Firefox i njegovi forkovi imaju premali broj korisnika da bi se stranice razvijale prema njima.

 

Uz Brave, koristim povremeno i Firefox. Dok se Brave pokreće instantno, Firefoxu za prvo pokretanje treba dosta dugo, u mom slučaju oko 10-15 sekundi, a i kad se pokrene, krene s učitavanjem dodataka i nije spreman za surfanje. Chromium upališ i sve je instantno učitano.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 4:58 (Marko :D).
2 godine
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
Marko :D kaže...

 

 

Uz Brave, koristim povremeno i Firefox. Dok se Brave pokreće instantno, Firefoxu za prvo pokretanje treba dosta dugo, u mom slučaju oko 10-15 sekundi, a i kad se pokrene, krene s učitavanjem dodataka i nije spreman za surfanje. Chromium upališ i sve je instantno učitano.

10-15 sec. za otvaranje ?!

Je li to istina ?

 

Mislim da je baš nekada, do zadnje promjene kernela od 5-6 godina postao lošiji preglednik.. 8osim toga više zbog drugog "motora" više nisu podržavali meni bitne ekstenzije, usporio se, no 10-15 sekundi mi je nevjerojatno, moram ga danas instalirati kako bih to provjerio.

Jahao sam na njemu kao i kolega koji ima IT firmu od samih početaka, do prije nekoliko godina kad sam prešao na Chrome.

 

Chrome mi je potpuno OK, sinkronizacija s mob Chrome apk. radi besprijekorno, njegovo spremanje podataka o podacima mobitela je vrhunsko i dosta toga je meni super.

 

Da je sam chrome "virus" što reče kolega koji se bavi programiranjem od 1995, ne bi većina javnih uprava instalirala prije četiri godine Chrome na win enterprise, davši mu prednost na Edge preglednikom što ranije nije bio slučaj.

Ne vjerujem da je google potplatio sve državne i javne uprave da instaliraju njegov "virus"... a toliko se javne i državne ustanove bore s raznoraznim web napadima.

Malo smiješno, no eto..

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
16 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
Mi malo stariji nismo zaboravili kakvu je EULA Chrome imao. Tekst su promijenili ali motiv nisu.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
10 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
marky78 kaže...

Svi ti browseri su temeljeni na chromiumu, to znaci da ce uskoro svi preci na manifest v3 i onda niti jedan adblocker nece raditi sto zanci da ce jedina alternativa postati Firefox koi je temeljen na drukcijoj arhitekturi  i nije "obavezan" preci na Manifest v3

 Brave je fork, te nema implementiran v3 manifest niti će imati

YT na Braveu bez ikakvih dodataka sa defaultnim listama radi bez greške

 

https://twitter.com/BrendanEich/status/1134141335881912320

https://twitter.com/BrendanEich/status/1684561924191842304

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 7:39 (CrniPero).
12 godina
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
Adguard ekstenziju koristim godinana, sad sam uzeo aplikaciju za 3 uređaja, 20$ lifetime. Nema reklama. Nigdje a ne samo na ytb.
Galaxy S21
Moj PC  
0 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslij
SupremeCommander kaže...
Mi malo stariji nismo zaboravili kakvu je EULA Chrome imao. Tekst su promijenili ali motiv nisu.

 Upravo zbog toga Chrome nece doci na moj PC.

14 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Jednostavno za YT ne koristiš chrome i vozi miško

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

(govor mržnje usmjeren na oglašivače i marketingaše) + (govor pohvale autorima alata za blokiranje onih iz govora lijevo od plus). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Imam Firefox i Qblock,nisam još vidjel niti jednu reklamu.

Vi dobivate reklame?

 

Ja bi radije platil svaki mjesec 10 eura adblock developerima nego guglu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Deseci tisuća ljudi uklanjaju adblockere uslijed Y

Sam naslov je kao iz nekog klik-bait portala "Deseci tisuća ljudi..."

 

A kad to pretvorimo u brojke, koliko je to promila popukacije koji gledaju youtube?

 

Ali ovako napisano zvuči ko zna koliko.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice