Slušaj babu: peri uši!

poruka: 24
|
čitano: 13.594
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slušaj babu: peri uši!".
16 godina
odjavljen
offline
Slušaj babu: peri uši!

A sta je sa ciscenjem usiju sa stapicima za usi? Ako se ne varam tu isto postoji neka "kontroverza" da se ne bi trebale usi cistiti. Meni je to nezamislivo. Barem jednom dnevno ocistim oba uha (svako sa po jednim stapicem)

Freak Show Inc.
 
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Slušaj babu: peri uši!

Ja isperem na šmrku jednom tjedno kad i auto perem

 
11 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!
Čuo sam da je čišćenje ušiju jednom dnevno previše i nezdravo. Dovoljno je očistiti jednom tjedno. Ušni vosak je prirodna barijera koja ima za cilj uhvatiti nečistoće koje nam žele doći do bubnjića
Vinko Krištić | BUG Marketing
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!
vincimus kaže...
Čuo sam da je čišćenje ušiju jednom dnevno previše i nezdravo. Dovoljno je očistiti jednom tjedno. Ušni vosak je prirodna barijera koja ima za cilj uhvatiti nečistoće koje nam žele doći do bubnjića

 

I'll go down with the ship

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Slušaj babu: peri uši!

operem uši i gore i dolje no ne jednakim entuzijazmom.  one u zidovima ostavljam neoprane. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 6:37 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Slušaj babu: peri uši!

meni ćaća ne idi bos po pločicama...a ono vanka 40C...sestra šmrče...ćaća...to ona ide vanka gologlava...mora šal nositi...šta sidiš na betonu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 17:18 (HCMAA).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušaj babu: peri uši!

Nekaj ste rekli?

 

 

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Slušaj babu: peri uši!

Uši treba prati (čistiti) nakon seksa. 

 
1 1 hvala 0
15 mjeseci
offline
Slušaj babu: peri uši!

Aksiom nije teorem.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Slušaj babu: peri uši!

Čuj, ovaj koji mi je stavio palac dole se boji da će morati čistiti uši jednom u tri godine. 

 
6 0 hvala 0
2 godine
offline
Slušaj babu: peri uši!

Meni je (davno pokojna) baka rekla da redovito čistim smegmu jer nisam obrezan, a da se unutrašnjost uha sama od sebe povremeno očisti, jer jednom u dva mjeseca izbaci nakon kupanja smolu i da nije zdravo previše čačkati u unutrašnjost uha, da ne bi bilo; nisan ti rekla.

 

Znanstvenici su ponovo fulali.

I to, najbitniji muški organ, a i ženama se to događa na njihovom organu. 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!

Stapicima za usi cistis vanjski (vidljivi) dio uha. Nikako ne guras unutra jer cerumen ne da cistis nego guras na bubnjic, vise stete nego koristi.

15 godina
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!
Friday kaže...

A sta je sa ciscenjem usiju sa stapicima za usi? Ako se ne varam tu isto postoji neka "kontroverza" da se ne bi trebale usi cistiti. Meni je to nezamislivo. Barem jednom dnevno ocistim oba uha (svako sa po jednim stapicem)

 Ne znam jel se zafrkavaš ili ne, ali napisati ću odgovor jer, nažalost, znam što preporučaju.

 

Uglavnom, od unazah 4-5 godina imam problema sa ušima i godišnje jednom zaradim upalu uha (najčešće po ljeti od ronjenja ili od auto klime).

Ono što su doktori prvo mi zabranili je uporaba štapića za uši. Nakon tuširanja uši bi se trebale same od sebe prirodno osušiti. Ono što ti možeš je ručnikom obrisati vanjsko uho. Možeš uzeti list WC papira i s njime lagano obrisati unutrašnjost uha koliko možeš (efektivno će samo rub uspjeti obrisati). Ostalo se treba osušiti samo od sebe.

 

Problem kod štapića je što oni ne čiste toliko koliko loj (koji štiti uho od bolesti i čisti ga) nabiješ prema bubnjiću. Meni se uši jače maste, imam više loja i porabom štaića napravim kroz godinu dana grumen na bubnjiću što onda moram čistiti peroksidom i uspiranjem (kod doktora, ne kućna ispiranja). Nakon takvog ispiranja uho je jako jako podložno infekciji (i uglavnom već jest blago upaljeno jer ga je taj nakupljeni osušeni loj iziritirao).

 

Tako da, ne bi trebalo koristiti štapiće jer oni djelomično vraćaju zamazanoću natrag u uho, no da li ti to stvarno uporaba njih stvara veće probleme ili ne doznaš jako lako (simptomi tog nataloženog loja zbog štapića su - slabiji sluh, zujanje u ušima i ako se upala razbuktala bol kakvu u životu nisi doživio).

Nije loše otići do doktora opće prakse i zamoliti ga da ti uši pregleda. Pregled traje minutu i totalno je bezbolan (uzme malo jaču specijaliziranu lampu, posvjetli ti u uho, možda stavi neki mini ljevak da malo usmjeri vidno polje i pogleda - nema nikakve boli ili neugode).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 8:44 (Bukva).
2 godine
protjeran
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!
Moje upale uha su prestalr nakon prestanka upotrebe stapica. Radim bas kao sto si ti opisao.
 
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!
Bukva kaže...
Friday kaže...

A sta je sa ciscenjem usiju sa stapicima za usi? Ako se ne varam tu isto postoji neka "kontroverza" da se ne bi trebale usi cistiti. Meni je to nezamislivo. Barem jednom dnevno ocistim oba uha (svako sa po jednim stapicem)

 Ne znam jel se zafrkavaš ili ne, ali napisati ću odgovor jer, nažalost, znam što preporučaju.

 

Uglavnom, od unazah 4-5 godina imam problema sa ušima i godišnje jednom zaradim upalu uha (najčešće po ljeti od ronjenja ili od auto klime).

Ono što su doktori prvo mi zabranili je uporaba štapića za uši. Nakon tuširanja uši bi se trebale same od sebe prirodno osušiti. Ono što ti možeš je ručnikom obrisati vanjsko uho. Možeš uzeti list WC papira i s njime lagano obrisati unutrašnjost uha koliko možeš (efektivno će samo rub uspjeti obrisati). Ostalo se treba osušiti samo od sebe.

 

Problem kod štapića je što oni ne čiste toliko koliko loj (koji štiti uho od bolesti i čisti ga) nabiješ prema bubnjiću. Meni se uši jače maste, imam više loja i porabom štaića napravim kroz godinu dana grumen na bubnjiću što onda moram čistiti peroksidom i uspiranjem (kod doktora, ne kućna ispiranja). Nakon takvog ispiranja uho je jako jako podložno infekciji (i uglavnom već jest blago upaljeno jer ga je taj nakupljeni osušeni loj iziritirao).

 

Tako da, ne bi trebalo koristiti štapiće jer oni djelomično vraćaju zamazanoću natrag u uho, no da li ti to stvarno uporaba njih stvara veće probleme ili ne doznaš jako lako (simptomi tog nataloženog loja zbog štapića su - slabiji sluh, zujanje u ušima i ako se upala razbuktala bol kakvu u životu nisi doživio).

Nije loše otići do doktora opće prakse i zamoliti ga da ti uši pregleda. Pregled traje minutu i totalno je bezbolan (uzme malo jaču specijaliziranu lampu, posvjetli ti u uho, možda stavi neki mini ljevak da malo usmjeri vidno polje i pogleda - nema nikakve boli ili neugode).

 

 

Ja evo 43 godine i cistim usi pomahnitalo otkako znam za sebe. Znam se po noci ustati i otici do kupaone i ocistiti usi ako mislim da mi nesto smeta. Cujem savrseno osim odredjenog raspona tonova na desnom uhu sto je posljedica (tudjeg) neopreznog baratanja sa napunjenim Magnum revolverom kad sam imao 17 godina. Mogu izdrzati dan-dva bez ciscenja usiju ali nakon toga totalno povampirim. U kuci imamo stapice na 4 mjesta i uvijek imamo jednu kutiju u autu. Imao sam jednom upalu uha kad sam bio osnovna skola sto je vrlo vjerojatno posljedica kupanja na lokalnoj rijeci od jutra do mraka cijelo ljeto. Osim toga nikad nikakav problem. Znaju me bubnjici boljeti ako ljeti malo pretjeram sa ronjenjem na moru ali nikakva upala.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!

Znaci za Black Friday ti kupujes pakete stapica za usi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 0:30 (dd.inc).
16 godina
neaktivan
offline
Slušaj babu: peri uši!

tjah, stono je reko jedan u grafit u splitu, ako se ne varam i ako se dobro sjecam:

 

mala peri noge, nocas cu te *ebat

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!
dd.inc kaže...

Znaci za Black Friday ti kupujes pakete stapica za usi...

 

Neku vecer odem u Supervalu i kupim 4 kutije

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Slušaj babu: peri uši!

probajte ovo pred ispuhivanje nosa, a pomaže i s ušima po Eustahiju (Brziću)...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Slušaj babu: peri uši!

Umrem ako ne očistim uši štapićem barem 4-5 puta tjedno... u životu nisam imao upalu, a bome ni ne čujem slabije. Kad vidim ljude kojima cerumen viri iz uha, instant mi se povraća  Ono, cmon... operi se, odvratno.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!
Velika je vjerojatnost da je to što drugima viri iz uha (pa onda ispadne ili se ispere) kod tebe zgurano do bubnjića pa se zapitaj tko bi se u toj priči prvi trebao oprati. :)
11 godina
online
Slušaj babu: peri uši!

pretjerujete jedni i drugi

nit je potrebno svaki dan čistit uši štapićem, nit će štapić išta nagurat u bubnjić osim ako ti ionako slušni kanal nije 90% napunjen smolom

jednom-dvaput tjedno gurneš lagano štapić za uši, ne preduboko, malo okreneš da pokupi prljavštinu i to je to

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Slušaj babu: peri uši!

 

kipo kaže...
Velika je vjerojatnost da je to što drugima viri iz uha (pa onda ispadne ili se ispere) kod tebe zgurano do bubnjića pa se zapitaj tko bi se u toj priči prvi trebao oprati. :)

 

Ma nego kako 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2023 19:31 (mrsmith).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušaj babu: peri uši!
mrsmith kaže...

 

kipo kaže...
Velika je vjerojatnost da je to što drugima viri iz uha (pa onda ispadne ili se ispere) kod tebe zgurano do bubnjića pa se zapitaj tko bi se u toj priči prvi trebao oprati. :)

 

Ma nego kako 

 

Ja bih po toj logici trebao biti gluh kao riba

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice