Googleov model GraphCast daje najtočnije 10-dnevne

poruka: 5
|
čitano: 9.257
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleov model GraphCast daje najtočnije 10-dnevne".
6 godina
offline
Googleov model GraphCast daje najtočnije 10-dnevne

Zanimljivo da pored svih meteroloških organizacija na svijetu jedan Google ulaže više para i energije od njih u AI meteo predikciju - jedino mi nije jasno kakvu korist oni imaju od toga, ili će samo razvit produkt pa prodat ovima!

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Googleov model GraphCast daje najtočnije 10-dn
nikonja kaže...

Zanimljivo da pored svih meteroloških organizacija na svijetu jedan Google ulaže više para i energije od njih u AI meteo predikciju - jedino mi nije jasno kakvu korist oni imaju od toga, ili će samo razvit produkt pa prodat ovima!

 

pogledaj s koliko prihoda i koliko kesa tvrtka gugel raspolaze. jaci su od dobrog djela drzava a kamoli od meteroloskih ogranizacija

16 godina
offline
Googleov model GraphCast daje najtočnije 10-dnevne

Deset dana unaprijed ćemo znati kad će superdupermegaenergetska ćelija potaracati npr. Zagreb? Ajde da i to vidim.

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleov model GraphCast daje najtočnije 10-dn
Ima li igdje UPOTREBLJIVA web stranica za tu prognozu? Loše i neupotrebljive sam vidio. Bez toga nema koristi, samo prazni hype.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleov model GraphCast daje najtočnije 10-dn
memulica kaže...

Deset dana unaprijed ćemo znati kad će superdupermegaenergetska ćelija potaracati npr. Zagreb? Ajde da i to vidim.

 

 

 

 neš majci to vidjet tako skoro (odn. ikad), jer je "točna (najtočnija) vremenska prognoza" contradictio in adiecto. vjerojatno se zbog toga i naziva "prognoza" ili "izgledi vremena". moguće je jedva suvislo prognozirati vrijeme do nekoliko sati unaprijed (prihvatljive - kako kome - "točnosti" do tri dana; sve dulje je sviranje q i jednako djelotvono kao i gatanje iz taloga kave u šalici ili tarot vidovitog milana). tzv. prikupljanje podataka iz prošlosti za prognoziranje budućeg vremena jednako je relevantno (usprkos svim znanostima koje se opako studiraju na pmf-u) kao i za brojeve koje će izvući na lotu a na osnovi dosad izvučenih (desetljećima unatrag). prognoza je relativno prihvatljiv orijentir jedino u dijelu "za pomorce" (tu se više trude iz nekog razloga) i kad u formuli 1 kažu kako će "kiša padati na stazi za 32 minute i 16 sekundi"). ali o "točnoj prognozi" za 10 dana nema ni govora. ne na zemlji (možda na marsu ili mjesecu). osim toga, prognoze koje nam se serviraju ne odnose se na mikrolokacije, već su 'nako: mahanje rukom u neodređenom pravcu. i nije jednakoprognozirati temperaturu i padalinu. ako u sustav ubaciš i vjetar i vlagu, eto cirkusa. ukratko, gugl-šmugl. sve će ostati kao i dosad.  

 

pe se: rain alarm je relativno dobar (manje loš) za padaline (= animacija satelitskih snimki pomicanja oblaka) ali samo za to.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 10:10 (Ajar).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice