U Emiratima puštena u rad najveća solarna elektran

poruka: 21
|
čitano: 10.998
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Emiratima puštena u rad najveća solarna elektran".
6 godina
offline
U Emiratima puštena u rad najveća solarna elektran

Lako njima, para ko pijeska i ne moraju kositi travu ispod panela. 

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
ajimerej kaže...

Lako njima, para ko pijeska i ne moraju kositi travu ispod panela. 

A tko će čistiti panele od enormne količine pijeska?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
online
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek

-dvostrani paneli ... (hint?) okreneš .. + kao da nema jeftine ('kvalificirane') radne snage koja ti na semaforu pere stakla pa ovako postanu vkv-perači.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
U Emiratima puštena u rad najveća solarna elektran

Joj kada zapuse

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
U Emiratima puštena u rad najveća solarna elektran

"Radnici" koji čiste panele su prikazani na promotivnom videu. SS dolje u privitku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
sudy_freak kaže...
ajimerej kaže...

Lako njima, para ko pijeska i ne moraju kositi travu ispod panela. 

A tko će čistiti panele od enormne količine pijeska?

 
Imaju robote za to (Ima dosta razlicitih vrsta i pristupa ciscenju).

Primjer: 

13 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
Nemon kaže...
sudy_freak kaže...
ajimerej kaže...

Lako njima, para ko pijeska i ne moraju kositi travu ispod panela. 

A tko će čistiti panele od enormne količine pijeska?

 
Imaju robote za to (Ima dosta razlicitih vrsta i pristupa ciscenju).

Primjer: 

Znam.

Samo odgovorio na "održavanje" košnje.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek

Tak i kinezi sad ciste svoje panele, rucno. Nekih 30km2 treba pomest svaki dan.

Linux, Arch Linux.
15 godina
online
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek

¸-metenje je najsporedniji problem + radno mjesto nkv-jca.. pri čemu je sporedno radi li osoba kao portir, referent, sudac, političar.. ili je na socijali i živi od pomoći države-poreza, tj po bilo kojoj osnovi za neki rad dobije neku plaću, dok se i npr neboderi redovito peru-održavaju što je ipak daleko teže, opasnije + u gradu na visinama za razliku od beskorisne pustinje i pijeska koji čak i do eu ponekad dobaci, tj košenje trave (koje u pustinji nema) ili čišćenje je stvar koju rutisnki radimo stalno, kuća-okućnica, prozori itd ili pranje auta.. i to nije problem, ponajmanje u kontekstu izvora energije ... s druge strane šeici-milijarderi na nešto moraju potrošiti novac, ulupati ga, bilo na kurve ili projekte.. pa je ovo bolje dok njima sama energija ne treba, tj imaju naftu koju mi nemamo i pravo pitanje treba biti zašto mi ne radimo ''nešto'' ili više.. tj tko to treba, više, mi ili oni? .. dok je izvor kao solar ili neki drugi sporedan, tj čak ni sama el.energija nije potrebna tj proizvodnja eu je dovoljna, potrošnja ne raste već godinama čak ni ljeto-zima (grijanje) jer su klimauređaji ljetom potrošači .. imamo dovoljno, pa se zato i ide u zeleno-eko kemijanje kao što švabe gase ugljen-nuklearke i sl. dok je rat i sl krize nešto što nisu ukalkulirali u te planove (ili jesu.. način zarade, skoka cijena, biz)... tj moguć razlog za guranje el.automobila jer se želi povećati potrošnja struje, ne nafte koju eu nema (dovoljno) ili plina, dok se struja, el.energija, može proizvesti na tisuće načina, od svega, od svakog oblika-pogona, drvo-ugljen, para, bicikl-pedale (dinamo), vjetar, more, sunce, atom.. do kem.reakcija cink-bakar i sl. ili prve baterije-članci u povijesti s kiselinom i sl. .. dok nam prvi elektromotor (žica u živi) istovremeno može biti i generator tj samo je pitanje troši li ili proizvodi struju odnosno mehaničko kretanje, kružno ili neko drugo, konverzija jednog oblika u drugi (s gubitcima manjim-većim..) tj u bizu je jedini kriterij profit i on ne želi gubitke tj minimalne, dok za potrebe čovječanstva to nije važno, višak je višak, nije važna zarada-cent ili 'gubitak'.. dok je primarni interes biza upravo to zaraditi cent više, ne manje, kriterij ... pa sad želimo-trebamo li stabilno društvo s dovoljno resursa za sve potrebe ili želimo zaradu-biz-profit koji ide maximalizmu .. a to je tako u kapitalizmu, vs komunizam koji je utopija-nemoguć ili samo papirnato-imaginrano moguć zbog prirode svega pa i ponašanja ljudi, jer novac-moć je važnije nego blagostanje i zadovoljenje svih potreba svih tj milijarderi su sretni no zadovoljavaju samo svoje potrebe, ne potrebe ljudi-čovječanstva, dok bi svaki pojedinac iz te grupe ljudi želio biti milijarder neovisno jel altruistično dobar ili pohlepan, alanfordovski, bolje sto godina biti bogat nego 7 dana siromašan  itd itd.. :)

 

edit: .. zato šeik u pustinji gradi solarke, onak da se pohvali-pokaže, kao što ima rolceroysa ili ergelu konja i deva, rolex na ruci itd.. dok njemu ta struja ne treba i ne gleda kao biz-investiciju-zaradu dok bi to na eu području bilo upravo to, biz-zarada a tad i matematika, što se više isplati tj gdje je cent više, ne isto ili manje.. jer to je zakon profita-novca, tj kriterij-razlog zašto netko nešto radi, jer može ili novac.. itd.

-da je u eu, recimo zagorje-zagora, hvar.. tad bi netko stavio na papir cifre, cijenu panela, zemljišta, dozvole-koncesije i vrijeme-novac da to riješi, možda nikad.. zatim prodaja-distribucija robe-struje i želja da cijena prodajna po kilowatu bude što veća, ne manja kao i gubitci.. tj želi se prodati što prije s manje gubitaka, ne eskimima, ne buntujcima .. jer je neisplativo, daleko ili nemaju novac tj nisu tržište, kao ni za ajfon.. tj prodaje se onima koji novac imaju, tad je to biz, bez novca je donacija-poklon-đabe.. i možemo primijetiti da apple zarađuje milijarde prodajući ajfone onima koji novac imaju i plaćaju, troše.. a u eu, struje ima dovoljno, proizvodnja je desetljeće stabilna kao i potražnja-potrošnja.. konkurirati znači ići nižom cijenom ili eliminirati konkurente, dok bi mi kao potrošači naravno željeli niže cijene no naše želje nisu važne nego želja biznisa, tek tad biz kreće u nešto.. ili u nešto sasvim drugo kao ajfon, tj nek struju ili grah ili japanke.. radi onaj tko mora ili tko je jeftiniji, biz želi max profit, želi skupu struju kad je prodaje, ne jeftinu, ne višak-obilje jer tad tržišno cijena pada...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 14:36 (ihush).
13 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek

Pa indijci i ostala ekipa preko bare. Bar ih ne fali

15 godina
offline
U Emiratima puštena u rad najveća solarna elektran

automati za prodaju zlatnih poluga idealno se napajaju iz fotonaponskih ćelija. shamsu akbar. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
ihush kaže...

edit: .. zato šeik u pustinji gradi solarke, onak da se pohvali-pokaže, kao što ima rolceroysa ili ergelu konja i deva, rolex na ruci itd.. dok njemu ta struja ne treba i ne gleda kao biz-investiciju-zaradu dok bi to na eu području bilo upravo to, biz-zarada a tad i matematika, što se više isplati tj gdje je cent više, ne isto ili manje.. jer to je zakon profita-novca, tj kriterij-razlog zašto netko nešto radi, jer može ili novac.. itd.

Šeik kad investira, želi zaradu, bez brige.

Posebno kad Emirati / KSA troše enormne količine energije.

15 godina
online
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek

-onak, ja-i-ti, znamo što neki šeik želi? :)) .. srećom ne igramo loto i ne natječemo se na kvizu, sve znamo (oba).. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
ihush kaže...

-onak, ja-i-ti, znamo što neki šeik želi? :)) .. srećom ne igramo loto i ne natječemo se na kvizu, sve znamo (oba).. :))

Živio i radio godinama dole, vjeruj da oni ne troše za takve stvari ni centa bez veze.

14 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
Old Iggy kaže...
ihush kaže...

-onak, ja-i-ti, znamo što neki šeik želi? :)) .. srećom ne igramo loto i ne natječemo se na kvizu, sve znamo (oba).. :))

Živio i radio godinama dole, vjeruj da oni ne troše za takve stvari ni centa bez veze.

 Ti ozbiljno vjerujes da su seici gradili polje solarnih panela u pustinji da bi zaradili od njih direktno? 

Isto tako sumnjam da su ih gradili "bezveze". 

 

16 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...
ihush kaže...

-onak, ja-i-ti, znamo što neki šeik želi? :)) .. srećom ne igramo loto i ne natječemo se na kvizu, sve znamo (oba).. :))

Živio i radio godinama dole, vjeruj da oni ne troše za takve stvari ni centa bez veze.

 Ti ozbiljno vjerujes da su seici gradili polje solarnih panela u pustinji da bi zaradili od njih direktno? 

Isto tako sumnjam da su ih gradili "bezveze". 

 

Ja znam da oni ne rade, ne da vjerujem. Emirati troše struje dnevno valjda kao Zagreb godišnje.

15 godina
online
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek

.. zagrebčani troše stuju, pa opet ne grade elektrane, tj nitko kao potošač ne gradi-radi ono što troši od industrijske revolucije i podjele posla (manufaktura ili nekadašnje seosko domaćinstvo s kokoši, svinjom, kuruzom itd..).

-troše li bezveze? pitanje je..? a ako žele, mogu i bezveze, jednako kao što u dubaitornju može iz vreće bacati buntove 10.000$ kurabama i razdraganom mnoštvu, jer imaju-mogu pa ni to nije bezveze jer služi onom čemu novac i služi, kurčenju-egu kao i rolex na ruci ili falusni simbol motor-pila-auto :) .. troše jer mogu a mogu biti i investitori ako na to gledaš poslovno.

-btw, koriste i avione, ne grade ih, koriste mobitele, ne porizvode ih, koriste frižidere, klime.. koriste sve što novac može kupiti kao što to radi svaki miljarder bilo gdje, ne samo šeici u pustinji... ponajmanje zato jer troše struju, više zbog hypea i priče oko tog a možda na nagovor netjaka koji ušićari nešto ili uvale kinezi biz ili politika ili posredovanjem primirja izrael-hamasa.. tisuće mogućih razloga 'zašto'. .. zato, jer imaju i mogu, dok svaki od njih za sebe može dati odgovor zašto pri čemu to ne mora biti istinit odgovor čak ako on sam u njega vjeruje itd.. :) no da.. troše struju, eto im biznisa i jamačno im je to bio razlog proizvodnje struje u pustinji.. koju će prodati ... devama i beduinima? ili sami potrošiti? .. idući korak je sami će saditi paradajz i grah? samodostatnost i nekadašnje naše selo koje proizvodi sve.. kul. :))

 

 

eidt: ili ovako.. kad se proizvodi roba (za tržište, prodaju-zaradu, temelj biza, ne osobne potrebe..) tad je primarni kriterij biza sama zarada (po jedinici uloženog, kapitala-resursa-svega i vrijeme povrata-obrta..).

-tad, ako je biz kriterij, ovo je besmislica, promašaj, kao prodavati frižidere eskimima u vicu (mada i njima trebaju..) jer, što je roba a što tržište? kome će prodati struju? kako? dalekovodom ili u kantama karavanom deva ex.puta svile? profitabilnost, pri čemu ako ništa drugo oni imaju naftu.. imaju resurs kojeg mi nemamo (dovoljno), pa bi tad ekonomskim biz-profit kriterijem da žele proizvoditi struju napravili klasičnu termoelektranu koja će konkretno stvarati struju-profit no samo u slučaju da to proda na tržištu pa opet, kome i po kojoj cijeni kao i kojim dalekovodom.. tj u tom kontekstu je 'realnije' reći da ovaj projekt služi da može kad poželi jašući devu pustinjom napuniti mobač svojom strujom koju će u 'kantama' za njim vući podanici, jer eto nema on kao mi recimo klupicu s usb punjačem pa da na rivi uz more sjedne kao turista i besplatno napuni mobač.. nema pa si napravi malo veću usb utičnicu.. :) .. karikiram naravno.

 

-Čime bi zaradio, zaradio više? proizvodnjom recimo suv-terenaca pa i kampkućica za šeike s pozlaćenim wc-om koje po kvadratu koštaju daleko više od naših metara stana no to ostalim šeicima nije problem zagrabe u vreču i plate ne brojeći jer im je to ispod časti, dok navijaju za najljepšu devu na godišnjem sajmu .. imaju milijarde i uživaju u njima kako žele, čak bi i ja poželio nešto tako osims što mene ne privlače deve i život u pustinji, radije pecati uz nešto zelenkaste trave i oblačak na plavom nebu (bez komaraca, bez riba jer ni one nisu cilj 'pecanja'..). Što recimo radi b.gates? .. ima milijarde i zarađuje dnevno da može svaki dan kupiti najskuplju jahtu (kao pojedini predmet na koji možemo potrošiti novac, više od tog samo ako ga spalimo..) no nakon par dana ponestane jahti, mjesta na vezu i interesa.. pa ide okolo i dila cjepivo kako bi spasio afrikance od gladi.. šeici su u tome realniji.. malo ratuju, malo se kurče, uživaju hedonistički i troše gradeći recimo gradove-avenije, skijalište i sl. .. jer mogu, jer imaju, ne za sebe ili osobne potrebe ili zbog profita jer profit već imaju odnosno tad bi postali mali crkveni miševi i skupljali nešto u čemu ne uživaju trošeći, novac-bogatsvo bi tad izgubio smisao-svrhu tj tad bi bilo nevažno ima li jednu ili deset milijardi u džepu.. kao što je to ekšli sporedno billyju do te mjere da je teško prebrojati ili ispaliti brojku koliko ima ili koliko svakog sata zaradi... đabe, ako ne zna trošiti-uživati nego hoda okolo i dobije tortu ili šlapu u glavu dok mu ravnozemljaši govore da je gušter-iluminat a on izgleda kao sadomazo u tome uživa i ide dalje.. onak, šeik barem ima royceroysa i deve.. naprave skijalište, .. što radi billy, cjepiva? tko je tad draži ljudima-podanicima, ne bolji-pametniji nego draži? ... a tom percepcijom ocjenjujemo sve, sladoled, film, što recimo glumcu donese honorare i novac mada je to sve samo gluma-fejk i realno nevažno, tj nije neka proizvodnja korisna kao hrana ili energent.. tj opet, tko je draži masama-ljudima, glumac kao terminator, lukamodrić ili direktor hep-a, djelatnik elektre-vodovoda? svi želimo biti 'astronauti', ne smetlari.. pa je glumac 'bolji' posao nego učitelj(ica) pogotovo ako gledamo plaće, ne samo hollywooda nego i tu doma.. itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2023 15:13 (ihush).
16 godina
offline
U Emiratima puštena u rad najveća solarna elektran

Da ga j.... ne kužim što je pjesnik htio reći.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
Old Iggy kaže...
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...
ihush kaže...

-onak, ja-i-ti, znamo što neki šeik želi? :)) .. srećom ne igramo loto i ne natječemo se na kvizu, sve znamo (oba).. :))

Živio i radio godinama dole, vjeruj da oni ne troše za takve stvari ni centa bez veze.

 Ti ozbiljno vjerujes da su seici gradili polje solarnih panela u pustinji da bi zaradili od njih direktno? 

Isto tako sumnjam da su ih gradili "bezveze". 

 

Ja znam da oni ne rade, ne da vjerujem. Emirati troše struje dnevno valjda kao Zagreb godišnje.

 Hoces kazati da su ih izgradili zbog potrebe za strujom? To bi vec bilo smijesno. Mozda cak i zabrinjavajuce.

16 godina
offline
Re: U Emiratima puštena u rad najveća solarna elek
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...

 

Ja znam da oni ne rade, ne da vjerujem. Emirati troše struje dnevno valjda kao Zagreb godišnje.

 Hoces kazati da su ih izgradili zbog potrebe za strujom? To bi vec bilo smijesno. Mozda cak i zabrinjavajuce.

Hm?

16 godina
offline
U Emiratima puštena u rad najveća solarna elektran

Plinske elektrane su glavni izvor el.struje u Emiratima. Ovim solarnim elektranama najvjerovatnije žele malo ušparati na uvoznom plinu (20.04 bn m³ godišnje).

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice