Snapdragon 7 Gen 3 donosi 15 posto bolje CPU perfo

poruka: 4
|
čitano: 2.746
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Snapdragon 7 Gen 3 donosi 15 posto bolje CPU perfo".
6 godina
offline
Snapdragon 7 Gen 3 donosi 15 posto bolje CPU perfo

Neznam jeli to samo do mene ali ove vijesti oko mobilnih procesora su mi toliko mehhhh, pogotovo kad ova "ubrzanja" u odnosu na prethodnu generaciju možeš vidit doslovno samo na izabranim sintetičnim testovima, dok 99,9% korisnika neče vidit skoro nikakvu razliku između zadnjih 3-4 generacije jer većina osim skrolanja po bespućima socijalnih mreža i lupetanja slika skoro ništa drugo ni ne rade.

U biti cijeli razvoj mobilnih telefona zadnjih godina je uber dosadan jer ionako svi već totalno isto izgledaju, a i software je toliko ispeglan (kod većine) da nema više onog uzbuđenja kao prije. Evo ja sam skočio sa S10 na S23+ i iskreno ništa me nije baš nešto posebno oduševilo, novi radi nešto fluidnije nego prije, jedino je malo razlike u kameri ali osim toga iskreno sam nakon par tjedna zaboravio da imam novi mobitel. Čak sam dobio i novi Android 14 nekidan i još uvijek tražim razlike u odnosu na 13 

Moj PC  
7 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Snapdragon 7 Gen 3 donosi 15 posto bolje CPU p

Kod flagshipova je tako. No već kod srednjeg segmenta ovakve stvari su jako bitne. Puno je kompromisa zadnjih godina zbog "nedostatka" chipova čak dio i u flagshipovima.

 

Kad uzimaš najbolje kaj ti tržište nudi normalno da je sve ispeglano. No situacija ti je daleko od toga.

 

Pogledaj npr Samsung ovogodišnje modele A54 i A34. 

 

A54 ima njihov proc Exynos 

A34 ima Mediatek

 

A54 ima podršku za kvalitenije vide, slike i načelno bi trebao biti bolji proc. Dok kod stvarne upotreba A34 ga šiša i to daleko. 

 

14 godina
offline
Snapdragon 7 Gen 3 donosi 15 posto bolje CPU perfo

Exynos je uvijek bio smeće i ostat će tako, tak da se nemate čemu nadat

 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Snapdragon 7 Gen 3 donosi 15 posto bolje CPU p
plavi08 kaže...

Kod flagshipova je tako. No već kod srednjeg segmenta ovakve stvari su jako bitne. Puno je kompromisa zadnjih godina zbog "nedostatka" chipova čak dio i u flagshipovima.

 

Kad uzimaš najbolje kaj ti tržište nudi normalno da je sve ispeglano. No situacija ti je daleko od toga.

 

Pogledaj npr Samsung ovogodišnje modele A54 i A34. 

 

A54 ima njihov proc Exynos 

A34 ima Mediatek

 

A54 ima podršku za kvalitenije vide, slike i načelno bi trebao biti bolji proc. Dok kod stvarne upotreba A34 ga šiša i to daleko. 

 

 To je istina, nekad bahato zaboravim da ne kupuju svi flagshipove, a kod nižeg segmenta se istina dobro pozna razlika u brzini što sam skužio nedavno kod oca, koji je unatoč mojoj preporuci kupio ono što su mu u A1 savjetovali (boga pitaj zašto) i dobio ja mislim da najjeftiniji Samsungov model (iskreno se ne sjećam modela)... i izgubio sam živce na pola sređivanja mobitela koliko je to sporo radilo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice