Koliko ste spremni platiti za mobitel?

poruka: 65
|
čitano: 18.685
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko ste spremni platiti za mobitel?".
12 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Ubo upravo oneplus Open, 15xx eura.

 

Inace mi firma to uvijek daje, A6, A51, S21FE, sad sam si pozelio nesto malo bolje, a kak ne placam ni pretplatu ni mobitele vec godinama, tak sam si opravdao taj nekarakteristicni trosak.

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Anketa je bezveze. U naslovu je "koliko ste spremni platiti za mobitel", a onda je jedino pitanje oko cijene "u koju cjenovnu klasu spada vaš mobitel".

Ne zna se jel se tu računa puna cijena, ili cijena na akciji, a to ionako nema veze s pitanjem koliko smo spremni platiti mobitel jer ne uključuje oglasnike.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Ovoliko:

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 17:22 (fromcelltohell).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Zadnji  mobitel sam kupio redmi note 9 pro sa oglasnika za 1000 kn prije 3 godine. S tim mobitelom vjerujem da ću još godinu dana bez problema. A sad da kupujem mislim da bi gledao mobitel do 400 eur max. Ali ovisi što nudi. A i sada već ima solidnih novih jeftinih mobitela 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Već više godina nisam si platio mobitel, omogućila mi ga je firma.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Ovo je kraj kaže...
Već više godina nisam si platio mobitel, omogućila mi ga je firma.

 Službeni je najbolji

Ja rekoh
9 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Max 400€. I to mi se mora jako sviđati. Za neke koji koriste mobitel za sve. Filmovi, igranje, surfanje i sl. Oni mogu izdvojiti više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Treba mi 6-8 GB rama da moze drzati u pozadini par aplikacija koje koristim a sve ostalo je nebitno. Znaci 200-300 eura.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
fromcelltohell kaže...

Ovoliko:

 I ti ubo tog Honora X8 na eKupi...

 

Ja ga jučer naručio, jutros stigao...

 

Nema silikonske maskice u paketu...

 

Sad privikavanje na EMUI nakon Xiaomijevog MIUI...

Nisam ja ništa prčko.
5 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Onoliko koliko je potrebno za mobitel koji zadovalja moje potrebe.

Tako da moze i 200 €, a moze i 3000+ €. Davno sam prestao placati extra (porez na ******)  za ono sto mi zapravo ne treba.

Kada se samo sjetim koliko sam para utukao na gluposti koje nisam ni iskoristio dodje mi muka.

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Uzeo pred 2 tjedna redmi note 12 4g za 135 eura na akciji. mobitel je predobar, ima nfc, 120 hz zaslon, solidnu kameru, 128 gb pohrane, super radi, baterija traje po tri dana, . mogu čitat knjige, slušat glazbu, filmove gledat, instagram, plaćat račune, igrat igre. mislim za tu cijenu super, više mi ni ne treba.  

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Do 2000€ ,volim tehnologiju i imam novaca za taj gušt.

 
6 3 hvala 0
13 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

400€. Trenutni Poco X5 Pro kupio 1.4. za 379€ i mobitel mi je odličan. Planiram ga koristiti najmanje 3 godine.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Oko 1000 €

 

Kad jednom sjedneš u novi Mercedes, teško se je vratiti na Kia Stonic.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
23 1 hvala 4
15 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Spiridon kaže...
fromcelltohell kaže...

Ovoliko:

 I ti ubo tog Honora X8 na eKupi...

 

Ja ga jučer naručio, jutros stigao...

 

Nema silikonske maskice u paketu...

 

Sad privikavanje na EMUI nakon Xiaomijevog MIUI...

 Ista stvar će biti i kod mene.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO sam kupio u 9. mjesecu 2018. i iako je još u dobrom stanju, vidi se da ga je vrijeme načelo.

Pomalo zapinje pri browsanju Internetom, to je glavni razlog što sam išao ubosti ovaj Honor.

A, šta je jadan sve istrpio, dobro da uopće još radi.

Pri tome mislim na torture u korištenju, inače nema nigdje ni najmanju ogrebotinu.

 

Tigar Krezumica
12 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
fromcelltohell kaže...
Spiridon kaže...
fromcelltohell kaže...

Ovoliko:

 I ti ubo tog Honora X8 na eKupi...

 

Ja ga jučer naručio, jutros stigao...

 

Nema silikonske maskice u paketu...

 

Sad privikavanje na EMUI nakon Xiaomijevog MIUI...

 Ista stvar će biti i kod mene.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO sam kupio u 9. mjesecu 2018. i iako je još u dobrom stanju, vidi se da ga je vrijeme načelo.

Pomalo zapinje pri browsanju Internetom, to je glavni razlog što sam išao ubosti ovaj Honor.

A, šta je jadan sve istrpio, dobro da uopće još radi.

Pri tome mislim na torture u korištenju, inače nema nigdje ni najmanju ogrebotinu.

 

 Naša verzija je TFY-LX1, prema opisu jedne strane trgovine, ima NFC (nisam u tome i nisam na njemu naišao na to). https://uk.webuy.com/product-detail?id=shuahx8128gmbunlb&categoryName=phones-android&superCatName=phones&title=huawei-honor-x8-tfy-lx1-128gb-midnight-black-unlocked-b&referredFrom=search

Ima i radio, samo trebaju žične slušalice jer mu kabel služi kao antena...

 

Folks, sorry za offtopic...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 23:33 (Spiridon).
2 godine
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Prije 3 godine kupio Realme 6, verzija 8/128 gb.. za tada nekih 230e.. i ne planiram ga mijenjat jos barem 2 godine. Baterija kao prvog dana, na dual sim i koristenjem vrlo aktivno cijeli dan dode na 30 posto. A najveci plus je brzo i vrlo precizno otkljucavanje otiskom prsta. Dobio prosli mjesec sluzbeni A34, isprobao na sat vremena i vratio se na Realme.. otkljucavanje na otisak uzas sporo, opcenito usporeniji i meni nemjerljiv sa Realme 6. Jedino je kamera nesto bolja na A34. Tako da ce i iduci mobitel ce biti Realme.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Kad se ima para na bacanje, onda se sjedi u Mcu.
15 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Više od 5 godina koristim Pocophone F1 6/128 kupljen 09/18 za ispod 200 eur i namjeravam ga i dalje koristiti, bar još godinu dana.
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Za max 400eur uvijek kupim korišteni iphone od poznanika koji su zaluđeni sa njime pa moraju imati najnoviju generaciju. A ova stara je u mint izdanju sa više nego solidnim kapacitetom i doslovno izgledaju ko novi.

Oni nek troše pare, a ja veoma zadovoljan sa onim "starim".

Uzeo prije 2 godine pro max 11 za 300 eura na taj način. mob za te pare VRH! ne žalim ni sekunde s obzirom da koristim samo kameru s vremena na vrijeme, pozive i poruke. 

ako se zalomi "novija" verzija u skorije vrijeme biti ce super, a ako ne... opet svejedno. ovaj radi apsolutno sve što želim od njega. 

nemam ja apsolutno nista protiv androida, no za ove pare radije grickam jabuku 

 

 

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

nisam spreman. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

kome je mob u centru pažnje, taj ima granicu samo u vlastitim mogućnostima

meni kojem mob služi za pozive, ponešto poruka preko whatsupp i drkanje po internetu kad mi je dosadno u čekaonici, ovaj pixel 6a za 380 eura je sasvim dovoljan

u odnosu na staru nokiu 6.1 najvidljivija promjena je kamera, ostalo više-manje, što dovoljno govori o mojim potrebama za hardverom u mobu

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Koliko ste spremni platiti za mobitel?

čitav život sam po tim androidima od huaweia,samsunga do xiaomija i došao sam do jednog zaključka da to ne valja ništa,hardver je još nekako i može proći  ali android je smeće kakvog nema,neki dan sam potpisao pretplatu za iphone 15 i ako sve bude kako treba uskoro će stići,tako da je moj odogovr 1000 eura

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
4 17 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
blackalbum kaže...

čitav život sam po tim androidima od huaweia,samsunga do xiaomija i došao sam do jednog zaključka da to ne valja ništa,hardver je još nekako i može proći  ali android je smeće kakvog nema,neki dan sam potpisao pretplatu za iphone 15 i ako sve bude kako treba uskoro će stići,tako da je moj odogovr 1000 eura

Da, ne bih rekao da Android ne valja nego da ga ti jednostavno ne znaš koristiti kako spada. Za takve ljude iPhone i jest najbolji izbor. Bez uvrijede...

15 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Marko :D kaže...
blackalbum kaže...

čitav život sam po tim androidima od huaweia,samsunga do xiaomija i došao sam do jednog zaključka da to ne valja ništa,hardver je još nekako i može proći  ali android je smeće kakvog nema,neki dan sam potpisao pretplatu za iphone 15 i ako sve bude kako treba uskoro će stići,tako da je moj odogovr 1000 eura

Da, ne bih rekao da Android ne valja nego da ga ti jednostavno ne znaš koristiti kako spada. Za takve ljude iPhone i jest najbolji izbor. Bez uvrijede...

 Mislio sam lupnuti tu TD, ali sam odustao. za ovo što si gore naveo. Znaj samo da svatko tko jednom prijeđe na iOS, ne vraća se više na čvoljavi Android. Hvala, do viđenja!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?

Teško, odi na Reddit pa ćeš vidjet. Ekipa non stop prelazi s iOS-a na Android i obrnuto. Možda bi i ja u jednom trenutku prešao na iOS da sustav nije toliko ograničen. Možda kad ga malo otvore, bi i razmislio o prijelazu.

 

Android je više za nas napredne korisnike koji znaju što hoće. iOS je za one koji ne vole namještati uređaj po svom već ga koriste out-of-the-box. Za Android je ipak potrebno nešto više znanja i vremena, ali imaš uređaj koji je zaista tvoj i daje ti mogućnost da napraviš što želiš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 9:18 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...
blackalbum kaže...

čitav život sam po tim androidima od huaweia,samsunga do xiaomija i došao sam do jednog zaključka da to ne valja ništa,hardver je još nekako i može proći  ali android je smeće kakvog nema,neki dan sam potpisao pretplatu za iphone 15 i ako sve bude kako treba uskoro će stići,tako da je moj odogovr 1000 eura

Da, ne bih rekao da Android ne valja nego da ga ti jednostavno ne znaš koristiti kako spada. Za takve ljude iPhone i jest najbolji izbor. Bez uvrijede...

 Mislio sam lupnuti tu TD, ali sam odustao. za ovo što si gore naveo. Znaj samo da svatko tko jednom prijeđe na iOS, ne vraća se više na čvoljavi Android. Hvala, do viđenja!

 Evo ja sam prešao s Androida na iOS (iPhone 5) i vratio se na Android. Nikad više iOS. Napominjem sam im davao drugu šansu, imam trenutno i iPad Pro (2019) i MacBook (2017), i kad prestanu funkcionirati idem na Android (tablet) i Windowse (komp). Nikad više ovo smeće.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Marko :D kaže...

Teško, odi na Reddit pa ćeš vidjet. Ekipa non stop prelazi s iOS-a na Android i obrnuto. Možda bi i ja u jednom trenutku prešao na iOS da sustav nije toliko ograničen. Možda kad ga malo otvore, bi i razmislio o prijelazu.

 

Android je više za nas napredne korisnike koji znaju što hoće. iOS je za one koji ne vole namještati uređaj po svom već ga koriste out-of-the-box. Za Android je ipak potrebno nešto više znanja i vremena, ali imaš uređaj koji je zaista tvoj i daje ti mogućnost da napraviš što želiš.

Ove komentare dosta često čitam po forumima, tipa "mi napredniji korisnici".

Nije mi smisao provocirati, čisto me zanima možeš li konkretno objasniti što pri tome misliš? Koje su to naprednije funkcije mobilnog uređaja koje svakodnevno trebaš a nikako nisu dostupne na iOS uređajima?

Zbog prirode svog posla sam tehnički i programski poprilično informiran i "pismen" i do sitnih detalja upoznat s mogućnostima Androida, Windowsa i Apple-ovih OS-ova, čisto za pojašnjenje.

 

 

8 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Marko :D kaže...

Teško, odi na Reddit pa ćeš vidjet. Ekipa non stop prelazi s iOS-a na Android i obrnuto. Možda bi i ja u jednom trenutku prešao na iOS da sustav nije toliko ograničen. Možda kad ga malo otvore, bi i razmislio o prijelazu.

 

Android je više za nas napredne korisnike koji znaju što hoće. iOS je za one koji ne vole namještati uređaj po svom već ga koriste out-of-the-box. Za Android je ipak potrebno nešto više znanja i vremena, ali imaš uređaj koji je zaista tvoj i daje ti mogućnost da napraviš što želiš.

 Ah, dakle, radi se o pozadinama, položaju ikonica i takvim stvarima? Mi koji imamo pametnijeg posla u životu ne zamaramo se s takvim glupostima. Odrasti.

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Koliko ste spremni platiti za mobitel?
Feudalac kaže...
Marko :D kaže...

Teško, odi na Reddit pa ćeš vidjet. Ekipa non stop prelazi s iOS-a na Android i obrnuto. Možda bi i ja u jednom trenutku prešao na iOS da sustav nije toliko ograničen. Možda kad ga malo otvore, bi i razmislio o prijelazu.

 

Android je više za nas napredne korisnike koji znaju što hoće. iOS je za one koji ne vole namještati uređaj po svom već ga koriste out-of-the-box. Za Android je ipak potrebno nešto više znanja i vremena, ali imaš uređaj koji je zaista tvoj i daje ti mogućnost da napraviš što želiš.

 Ah, dakle, radi se o pozadinama, položaju ikonica i takvim stvarima? Mi koji imamo pametnijeg posla u životu ne zamaramo se s takvim glupostima. Odrasti.

Ti misliš da ja mijenjam pozadine, ikonice, igram se s widgetima? Ne. Moram te razočarati. Imam istu pozadinu od 2015. godine i ne mijenjam je. Osim toga, početni zaslon mi se sastoji od widgeta sata, četiri ikone za najkorištenije aplikacije odmah iznad "docka". I to je moj home screen. Tema zadana koju sam dobio uz Poco; čak sam sakrio aplikaciju za teme da je ne vidim. Zaista je prošlo doba kada se Android prilagođavao, bilo je fora igrati se s launcherima, icon packovima i čime sve ne. Neki to još uvijek rade, ali meni to nije zabavno. U svakom slučaju, dobro je da korisnik ima opciju, te da nije ograničen na zadani UI. 

 

I kada kažem "prilagoditi uređaj" ipak mislim na nešto više. Recimo, mogućnost korištenja dodataka ili usluga trećih strana, nebitno tko ih je proizveo. Ne moram kupovati nužno sve od Xiaomija. Aplikacije trećih strana mogu dublje integrirati u sustav i koristiti ih bez ograničenja s navedenim dodacima trećih strana (nije kao u Apple ekosustavu; da su pojedine funkcije ograničene samo za Apple-ove usluge/servise/dodatke).

Super mi je i to što mogu otići na F-Droid ili GitHub i pronaći na tisuće besplatnih aplikacija, otvorenog koda te ih instalirati u dva dodira. Super mi je što mogu nadograditi pojedine aplikacije dodatnim značajkama (primjerice ReVanced Manager). Ili pak instalirati web preglednik po želji, a ne koristiti jedan zamaskiran u drugačije sučelje. Sviđa mi se to što jednostavno mogu spojiti mobitel s računalom i imati puni pristup pohrani istog. Možda čak i jako brzo punjenje koje uređaj napuni u svega 30 minuta.

 

Android je dosta kompleksniji sustav od iOS-a i ima jako puno prednosti; samo je potrebno odvojiti par minuta vremena da se sve posloži kako tebi odgovara. Glavna prednost Androida je što s njim možeš napraviti što želiš i u tome te neće spriječiti proizvođač mobitela.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice