IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

poruka: 19
|
čitano: 4.948
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic".
6 godina
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

ča ši...pirati u zemlji blagostanja...ma daj...kak je to moguće...ne vjerujem

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
Ne znam.
Ako razni legalni servisi traže i do 3x više novca za jedan paket kanala i obilato zaradjuju, zašto ne bi običan čovjek platio manje za nekoliko paketa i zadržao svoj novac umjesto da ga da grabežljivcima?
Takodje, prodaja ilegalnih strimova nije kradja, već umnožavanje ili kopiranje. Vlasnik nije ostao bez strima, već mu je samo olakšan kapitalistički džep.


Moj PC  
4 4 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
gavranpero kaže...
Ne znam.
Ako razni legalni servisi traže i do 3x više novca za jedan paket kanala i obilato zaradjuju, zašto ne bi običan čovjek platio manje za nekoliko paketa i zadržao svoj novac umjesto da ga da grabežljivcima?
Takodje, prodaja ilegalnih strimova nije kradja, već umnožavanje ili kopiranje. Vlasnik nije ostao bez strima, već mu je samo olakšan kapitalistički džep.

 Ako nije kradja sto ih zoves ilegalnim? Van zakona al se ne krsi zakon?

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
gavranpero kaže...
Ne znam.
Ako razni legalni servisi traže i do 3x više novca za jedan paket kanala i obilato zaradjuju, zašto ne bi običan čovjek platio manje za nekoliko paketa i zadržao svoj novac umjesto da ga da grabežljivcima?
Takodje, prodaja ilegalnih strimova nije kradja, već umnožavanje ili kopiranje. Vlasnik nije ostao bez strima, već mu je samo olakšan kapitalistički džep.

 Netflix i slično nije osnovno ljudsko pravo. Nemaš novaca za to? Onda se okreni hrpi besplatnog sadržaja na internetu. Ovo boldano je teža glupost, naravno da je krađa, već je stvar da bi vi commieji htjeli sve besplatno. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 15:41 (Qui-Gon-Jinn).
11 godina
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

nordVPN pa nek me lociraju iz kirgistana

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

Poanta dana - piratstvo je ok ako platis porez :D

NULL!=NULL
 
22 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

Napster je bio ilegalan. Onda su dosli streaming servisi i sad svi imaju vise-manje istu ponudu, a cijene kako koga ulovi.

 

Sto se videa tice, imamo milijardu platformi, filmovi dolaze i odlaze (neki nestaju zauvijek), svaki hoce ne-bas-male novce za u najboljem slucaju osrednji sadrzaj. Zasto se to ne unificira kao glazba? Zato jer nije u interesu odredjenih interesnih skupina, ali doci ce i tim kartelima kraj. Sve vise ljudi shvacaju da su digitalne pretplate na te (legalne) streaming servise zapravo papilova koja ne vrijedi ni pola mjesecne pretplate.

 

Ti "sivi" streaming servisi (iz clanka) imaju sve i svasta na sebi. Milijardu sadrzaja, 15000+ TV programa. No, realno - kome to treba? Ja ponekad pogledam par crno-bijelih western serija u vecernjim satima na Starz Encore Westernu, ako mi se ne da nista pametnije raditi. Na ostale TV programe, a "imam ih sve" (ukljucujuci i domace/DTV) nikada niti ne prebacim, gledanje sporta prezirem (ako zelim sport, idem ga igrati), on demand streaminga ima koliko hoces posvuda (od Bflixa na dalje), ali 99% novog sadrzaja je totalno smece koje ne vrijedi signala koji prolazi kroz kabele od servera do ekrana.

 

Bajdvej, legalno sam kupio u zivotu (doslovno) tisuce DVD-ova (dok su filmovi jos nesto vrijedili), sada imam sve to sto mi treba lokalno na disku (radi jednostavnosti streama na lokalnoj mrezi), ali smatram da su sve te pretplate zapravo totalna idiotarija - npr. Spotify obiteljski dodje 11 EUR u RH (tako kazu, mene tu u Egiptu dodje 2-3 dolara), za tih 132 EUR godisnje mozes kupiti dosta sadrzaja ili direktno od autora na Bandcampu (ukoliko su tamo) ili na "tvrdom" mediju za cijeli zivot, pa i za naslijednike. Ovdje imas dok placas, cim jednom ne platis - adios. Prekrasan biznis model, kao i razno-razni Xbox Gamepassovi, PS Plus pretplate i sl. PLJACKA, radi malo komocije.

 

SVE treba imati u vlastitom posjedu, dostupno on demand, zaje-i oblake, pretplate i gluposti. Platis i onda imas dok autor/izdavac ne odluci da vise nemas? Cemu sve to? Ogroman korak unazad, vjerujem da ce se na ovo razdoblje (2005-pa do ne znamo kada) gledati kao mracno doba audio-vizualne umjetnosti, prolaznog sadrzaja koji nigdje nece ostati dostupan - niti igre, niti aplikacije, niti serije/filmovi, a niti glazba. Tuzno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 17:55 (jacob33).
 
33 0 hvala 4
2 godine
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

Svaka čast jacob33!

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
Posmatrač kaže...
gavranpero kaže...
Ne znam.
Ako razni legalni servisi traže i do 3x više novca za jedan paket kanala i obilato zaradjuju, zašto ne bi običan čovjek platio manje za nekoliko paketa i zadržao svoj novac umjesto da ga da grabežljivcima?
Takodje, prodaja ilegalnih strimova nije kradja, već umnožavanje ili kopiranje. Vlasnik nije ostao bez strima, već mu je samo olakšan kapitalistički džep.

 Ako nije kradja sto ih zoves ilegalnim? Van zakona al se ne krsi zakon?

 Ilegalno umnožavanje i kopiranje, da.  Ako neko može ukrasti strim, tako da vlasnik ostane bez njega, onda bi to nazvali kradjom. Ako ne kopčate smisao riječi, vaš problem.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
gavranpero kaže...

 Ilegalno umnožavanje i kopiranje, da.  Ako neko može ukrasti strim, tako da vlasnik ostane bez njega, onda bi to nazvali kradjom. Ako ne kopčate smisao riječi, vaš problem.

 

 

 Kradja streama je ravna kradji gledanja, ako se npr. popnes na vrh Kineskog zida u Splitu i onda gledas koncert na Poljudu, a ne platis Eventimu sluzbenu pristupnicu sadrzaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 18:23 (jacob33).
6 godina
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
jacob33 kaže...

Napster je bio ilegalan. Onda su dosli streaming servisi i sad svi imaju vise-manje istu ponudu, a cijene kako koga ulovi.

 

Sto se videa tice, imamo milijardu platformi, filmovi dolaze i odlaze (neki nestaju zauvijek), svaki hoce ne-bas-male novce za u najboljem slucaju osrednji sadrzaj. Zasto se to ne unificira kao glazba? Zato jer nije u interesu odredjenih interesnih skupina, ali doci ce i tim kartelima kraj. Sve vise ljudi shvacaju da su digitalne pretplate na te (legalne) streaming servise zapravo papilova koja ne vrijedi ni pola mjesecne pretplate.

 

Ti "sivi" streaming servisi (iz clanka) imaju sve i svasta na sebi. Milijardu sadrzaja, 15000+ TV programa. No, realno - kome to treba? Ja ponekad pogledam par crno-bijelih western serija u vecernjim satima na Starz Encore Westernu, ako mi se ne da nista pametnije raditi. Na ostale TV programe, a "imam ih sve" (ukljucujuci i domace/DTV) nikada niti ne prebacim, gledanje sporta prezirem (ako zelim sport, idem ga igrati), on demand streaminga ima koliko hoces posvuda (od Bflixa na dalje), ali 99% novog sadrzaja je totalno smece koje ne vrijedi signala koji prolazi kroz kabele od servera do ekrana.

 

Bajdvej, legalno sam kupio u zivotu (doslovno) tisuce DVD-ova (dok su filmovi jos nesto vrijedili), sada imam sve to sto mi treba lokalno na disku (radi jednostavnosti streama na lokalnoj mrezi), ali smatram da su sve te pretplate zapravo totalna idiotarija - npr. Spotify obiteljski dodje 11 EUR u RH (tako kazu, mene tu u Egiptu dodje 2-3 dolara), za tih 132 EUR godisnje mozes kupiti dosta sadrzaja ili direktno od autora na Bandcampu (ukoliko su tamo) ili na "tvrdom" mediju za cijeli zivot, pa i za naslijednike. Ovdje imas dok placas, cim jednom ne platis - adios. Prekrasan biznis model, kao i razno-razni Xbox Gamepassovi, PS Plus pretplate i sl. PLJACKA, radi malo komocije.

 

SVE treba imati u vlastitom posjedu, dostupno on demand, zaje-i oblake, pretplate i gluposti. Platis i onda imas dok autor/izdavac ne odluci da vise nemas? Cemu sve to? Ogroman korak unazad, vjerujem da ce se na ovo razdoblje (2005-pa do ne znamo kada) gledati kao mracno doba audio-vizualne umjetnosti, prolaznog sadrzaja koji nigdje nece ostati dostupan - niti igre, niti aplikacije, niti serije/filmovi, a niti glazba. Tuzno.

Obožavam ovakvo licemjerje..."Prekrasan biznis model, kao i razno-razni Xbox Gamepassovi, PS Plus pretplate i sl. PLJACKA, radi malo komocije." a rečenica prije kako si kupio tisuće DVD-ova ali sada sve što ti treba imaš na disku - a to nije komoditet??

 

Ali onda dodaješ i dozu moraliziranja "za tih 132 EUR godisnje mozes kupiti dosta sadrzaja ili direktno od autora na Bandcampu (ukoliko su tamo) ili na "tvrdom" mediju za cijeli zivot, pa i za naslijednike." a baš me zanima koliko si kupio stvari na bandcampu a koliko potegnio na torrentima?

 

I onda šlag na kraju "SVE treba imati u vlastitom posjedu," i ja ti postavim pitanje ZAŠTO? Koliko puta će preigrat jedno te istu igru, koliko puta češ pregledat svaku seriju ili film (ili pročitat istu knjigu a opet plačaš "pretplatu" knjižnici)??? Nema potrebe posjedovat sve, jer sve nije vrijedno posjedovanja!!! Isto kao što i ti nemaš VHS kasete svakog filma ili serije koje nisu digtalizirane.

 

Uglavnom ohladi se od moraliziranja, licemjerja i hejtanja i radije mrkni jednu pivu i pusti druge da žive kako žele jer imaš izbor, ali ti iz nekog razloga ne paše!

6 godina
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

NULL!=NULL
 
11 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
jacob33 kaže...

Napster je bio ilegalan. Onda su dosli streaming servisi i sad svi imaju vise-manje istu ponudu, a cijene kako koga ulovi.

 

Sto se videa tice, imamo milijardu platformi, filmovi dolaze i odlaze (neki nestaju zauvijek), svaki hoce ne-bas-male novce za u najboljem slucaju osrednji sadrzaj. Zasto se to ne unificira kao glazba? Zato jer nije u interesu odredjenih interesnih skupina, ali doci ce i tim kartelima kraj. Sve vise ljudi shvacaju da su digitalne pretplate na te (legalne) streaming servise zapravo papilova koja ne vrijedi ni pola mjesecne pretplate.

 

Ti "sivi" streaming servisi (iz clanka) imaju sve i svasta na sebi. Milijardu sadrzaja, 15000+ TV programa. No, realno - kome to treba? Ja ponekad pogledam par crno-bijelih western serija u vecernjim satima na Starz Encore Westernu, ako mi se ne da nista pametnije raditi. Na ostale TV programe, a "imam ih sve" (ukljucujuci i domace/DTV) nikada niti ne prebacim, gledanje sporta prezirem (ako zelim sport, idem ga igrati), on demand streaminga ima koliko hoces posvuda (od Bflixa na dalje), ali 99% novog sadrzaja je totalno smece koje ne vrijedi signala koji prolazi kroz kabele od servera do ekrana.

 

Bajdvej, legalno sam kupio u zivotu (doslovno) tisuce DVD-ova (dok su filmovi jos nesto vrijedili), sada imam sve to sto mi treba lokalno na disku (radi jednostavnosti streama na lokalnoj mrezi), ali smatram da su sve te pretplate zapravo totalna idiotarija - npr. Spotify obiteljski dodje 11 EUR u RH (tako kazu, mene tu u Egiptu dodje 2-3 dolara), za tih 132 EUR godisnje mozes kupiti dosta sadrzaja ili direktno od autora na Bandcampu (ukoliko su tamo) ili na "tvrdom" mediju za cijeli zivot, pa i za naslijednike. Ovdje imas dok placas, cim jednom ne platis - adios. Prekrasan biznis model, kao i razno-razni Xbox Gamepassovi, PS Plus pretplate i sl. PLJACKA, radi malo komocije.

 

SVE treba imati u vlastitom posjedu, dostupno on demand, zaje-i oblake, pretplate i gluposti. Platis i onda imas dok autor/izdavac ne odluci da vise nemas? Cemu sve to? Ogroman korak unazad, vjerujem da ce se na ovo razdoblje (2005-pa do ne znamo kada) gledati kao mracno doba audio-vizualne umjetnosti, prolaznog sadrzaja koji nigdje nece ostati dostupan - niti igre, niti aplikacije, niti serije/filmovi, a niti glazba. Tuzno.

 

Glupost, šta će mi svaki podcast koji sam poslušao? Svaki film? Svaka igra? Za muziku i razumijem zbog CD kvalitete, ali cloud ima nebrojbene prednosti, najveća od kojih su vlastite custom made playliste koje su ti dostupne na svakom uređaju na planetu bez ciganluka sa usb stickovima, cd-ovima i sličnim nepouzdanim metodama..

 

The future is now old man.

 

15 godina
suspendiran
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
VladRi kaže...

Poanta dana - piratstvo je ok ako platis porez :D

 Kako si to zaključio? 

15 godina
suspendiran
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

Neki ljudi su tako glupi da im nije jasno da proizvodnja sadržaja, čak i glupih sadržaja košta i da su oni nečije vlasništvo. To možeš ne gledati, legalno kupiti ili ukrasti. Nije moguće gledati, ne platiti i biti pošten. To što je netko u HDZ-u više ukrao ne znači da i ti nisi ukrao, samo manje, jer si manje sposoban krasti. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 10:29 (rjakopec).
 
2 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
rjakopec kaže...
VladRi kaže...

Poanta dana - piratstvo je ok ako platis porez :D

 Kako si to zaključio? 

ta-daaaaaaa:

NULL!=NULL
5 godina
offline
Re: IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati pore
gavranpero kaže...
Posmatrač kaže...
gavranpero kaže...
Ne znam.
Ako razni legalni servisi traže i do 3x više novca za jedan paket kanala i obilato zaradjuju, zašto ne bi običan čovjek platio manje za nekoliko paketa i zadržao svoj novac umjesto da ga da grabežljivcima?
Takodje, prodaja ilegalnih strimova nije kradja, već umnožavanje ili kopiranje. Vlasnik nije ostao bez strima, već mu je samo olakšan kapitalistički džep.

 Ako nije kradja sto ih zoves ilegalnim? Van zakona al se ne krsi zakon?

 Ilegalno umnožavanje i kopiranje, da.  Ako neko može ukrasti strim, tako da vlasnik ostane bez njega, onda bi to nazvali kradjom. Ako ne kopčate smisao riječi, vaš problem.

 

 

 Ocigledno nisi nikad proizveo nista pa mozes tako pricati... Neko je ulozio pare i vrijeme u nesto i sad ti to koristis bez nakande i kazes da je to ok. Zasto je kopiranje ilegalno a ovo tvoje nije? I kad napravis kopiju dvda vlasnik nije ostao bez njega.... 

Logika ti nije jaca strana a poznavanje zakona ti je špansko selo očigledno....

6 godina
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic
Ako kupovina nije vlasnistvo  - piratstvo nije krađa
A tome evo i jos jedan:
A inace za sve vas kojima je streaming toliko u dupetu - bas gledam svoje racune (ono kada je google jos podrzavao da mozes kuputi mjuzu) + preko 1000 vinila + preko 1000 CD-a
a sada toga vise nema jer je streaming "bolji" iako isti taj medij mogu zastreamati na svoj mobitel permanentno tipkom download...
NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 12:34 (VladRi).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
IPTV piratima u Švedskoj će na kraj stati poreznic

...

Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice