LogoFAIL - višestruke sigurnosne ranjivosti UEFI f

poruka: 6
|
čitano: 3.655
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LogoFAIL - višestruke sigurnosne ranjivosti UEFI f".
15 godina
online
LogoFAIL - višestruke sigurnosne ranjivosti UEFI f

Vječita dilema proizvođača hardvera i špijunskih službi: kako da ostavimo rupu u sustavu za nas ali da istu možemo kositi samo mi

 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
LogoFAIL - višestruke sigurnosne ranjivosti UEFI f

Ima li tko informacija da li Apple-ovi Mac-ovi,

podlježu ovoj ranjivosti!? Hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
LogoFAIL - višestruke sigurnosne ranjivosti UEFI f

I kako se sada zaštiti od ovoga? Hoće li tek sada hakeri zapravo navaliti na ovu ranjivost pošto je ona "otkrivena"? Ili će riješenje biti kupnja novog hardwarea i Windowsi 12 neće raditi na starim PC-ijevima?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
LogoFAIL - višestruke sigurnosne ranjivosti UEFI f

.. no priča o sigurnosti (korisnika-podataka..) i s time povezanih fičera (secboot, tpm..) ide dalje, tj jedini njima važan fičer je prepoznavanje id-korisnika neke usluge-servisa (cloud..) dok sigurnosti nema osim većeg problema kod klasičnog kvara kad korisnik lako ostane bez podataka-pristupa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
LogoFAIL - višestruke sigurnosne ranjivosti UEFI f

Pozdrav,

 

1. I kako se sada zaštiti od ovoga?

 

Nije potrebno ništa uraditi. Radi se o kontroliranoj objavi sigurnosnog bug-a.

 

2. Vječita dilema proizvođača hardvera i špijunskih službi: kako da ostavimo rupu u sustavu za nas ali da istu možemo kositi samo mi

 

Intel ME, i AMD PSP , su te pozdravili.

 

Hvala.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: LogoFAIL - višestruke sigurnosne ranjivosti UE
gpd kaže...

Intel ME, i AMD PSP , su te pozdravili.

 

Hvala.

 O da.

Frapantno je koliko malo posjetitelja ovog foruma zna o tome, a kamoli da su "osupnuti"

 

Ja vec sad unaprijed placem kada dodje dan kad mi rikne MB na routeru baziranom na prvom Quad procesoru i zadnjem bez tog govna od IME-a.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice