Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv Goo

poruka: 14
|
čitano: 6.852
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv Goo".
9 godina
offline
Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv Goo

Jel su samo mene boljele oči čitajući ovo? Teško pročitati tekst nakon automatskog prevođenja?

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv Goo

Tesko mi je stat na iciju stranu u ovom slucaju. Google daje svoju infrastrukturu i reach do milijuna korisnika. A Epic tamo stavlja free app, kroz kojeg prodaje stvari i zeli da sve ide samo njima. Mozda je 30% brojka o kojoj se da raspravljat, ali 0% Google-u mi se ne cini kao fair. 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv

-upravo zato je i presuda (ili 'presuda') takva, tj na kraju će se opet dogovoriti-kompormis, ne kao zakon-pravilo koje vrijedi nego dvije strane-stranke, oko toga tko će kome koliko uzeti-naplatiti-dati-platiti čega od čega itd.. a to je interni odnos u poslovanju dvaju frimi, tj jedini razlog-kriterij je 'veličina' kao google i time monopolska pozicija ili 'monopolska' kao i presude koje se vuku iz doba ms-a po tim osnovama dok porota voli dodjeliti kaznu većima-jačima.. onak, osjećaju se 'dobro' kao robinhood pred božić, pri čemu su svi zajedno više alanfordovski obojeni, naravno politički-rodno-rasno-vjersko-neutralni..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv
CalvinRi kaže...

Tesko mi je stat na iciju stranu u ovom slucaju. Google daje svoju infrastrukturu i reach do milijuna korisnika. A Epic tamo stavlja free app, kroz kojeg prodaje stvari i zeli da sve ide samo njima. Mozda je 30% brojka o kojoj se da raspravljat, ali 0% Google-u mi se ne cini kao fair. 

Nije to poanta presude, možda se ne da iščitati iz teksta

 

Google traži ekskluzivno pravo da se in app purchase mora ostvarivati preko njihovih Play servisa, uzimajući tu proviziju. Znači ako stavišs kanal u aplikaciju koji te vodi na stranicu developera gdje Google ne bi uzeo proviziju, to se kosi s njihovim ToS 

 

A tvrditi da Google nema monopol na području aplikacija je šašavo. Duopol Applea i Googlea možda, ali na Androidu, iako je on u suštini open source, imaju monopol

7 godina
protjeran
offline
Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv Goo

meni je apsolutno normalno da google diktira kako se ponasas u njegovoj kuci.
ako ti ne pasu uvjeti pozdrav

 
2 11 hvala 0
14 godina
offline
Re: Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv
Tvpronlem kaže...

meni je apsolutno normalno da google diktira kako se ponasas u njegovoj kuci.
ako ti ne pasu uvjeti pozdrav

 ne možeš kuću graditi gdje želiš i kako želiš, postoje građevinski propisi kako ju gradiš. Ako ju koristš za profit, iznamljuješ opet postoje propisi koji štite najmoprimca i najmodavca. Ako se ne držiš propisa odgovaraš.

14 godina
offline
Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv Goo

 Možemo se složiti s onim "u mojoj kući moja pravila", ali postoji i nešto što se zove antimonopol. Ako ti je kuća nabujala toliko da više nitko osim tebe ne postoji, onda imamo problem s prevelikom kućom. Nešto dovraga nije u redu ako smo postavili pravila tako da samo postoji jedna kuća, a svi ostali moraju biti podstanari.

 

Dakle, ovdje vidim ideološkku podjelu na one koji su zagovornici slobode i slobodnog tržišta "do ibera" i one kojima je do društvene jednakosti i pravednosti.

 

Ja sam u drugom taboru, odmah velim. 

 
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv
Tvpronlem kaže...

meni je apsolutno normalno da google diktira kako se ponasas u njegovoj kuci.
ako ti ne pasu uvjeti pozdrav

 U ovako nešto glupo ni ti ne vjeruješ.

S druge strane, ima smisla, tako i svi poslodavci mogu reći, ako ti se ne sviđaju uvjeti rada od 12h dnevno, 6 dana u tjednu, nula godišnjeg pozdrav. Treba ukinuti zakon o radu i srodne propise. Zapravo, zašto se kmetstvo uopće ukinulo, kojem kmetu se nije sviđalo, pozdrav. Ovo bi svakom trebalo biti jasno. Iako, živimo u svijetu tiktok debila, pa nisam baš siguran da svi razumiju...

 

15 godina
online
Re: Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv
Tvpronlem kaže...

meni je apsolutno normalno da google diktira kako se ponasas u njegovoj kuci.
ako ti ne pasu uvjeti pozdrav

 -ok.. a što je to njegova kuća? soft koji prodaje kroz svoj sevis-store? tad je svaki trgovac vlasnik branda, profita i ima pravio na postotak? .. tj zašto pravila za google-velike i ostale nisu ista? zašto se ovakvim plaltformama dozvoljava da naplaćuju TUĐE, soft-usluge, ne svoje.. dok istom logikom može i elektra + telekom naplatiti svima sve, jer sve radi na struju, kao i preko telekomunikacija.. tko kome u čijoj kući? Kad rasčistimo vlasništvo kuće, tad možemo i to prihvatiti kao ok moguć način.. no što ako to nije njegova kuća?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv
Tvpronlem kaže...

meni je apsolutno normalno da google diktira kako se ponasas u njegovoj kuci.
ako ti ne pasu uvjeti pozdrav

 Moj mobitel je googlova kuca? wtf 

 

 

Tvpronlem kaže...

meni je apsolutno normalno da google diktira kako se ponasas u njegovoj kuci.
ako ti ne pasu uvjeti pozdrav

 U ovako nešto glupo ni ti ne vjeruješ.

S druge strane, ima smisla, tako i svi poslodavci mogu reći, ako ti se ne sviđaju uvjeti rada od 12h dnevno, 6 dana u tjednu, nula godišnjeg pozdrav. Treba ukinuti zakon o radu i srodne propise. Zapravo, zašto se kmetstvo uopće ukinulo, kojem kmetu se nije sviđalo, pozdrav. Ovo bi svakom trebalo biti jasno. Iako, živimo u svijetu tiktok debila, pa nisam baš siguran da svi razumiju...

 

Ma ovdje ljudi ne razumije ni sto je javna imovina, javni prostor itd...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 13:54 (konjRR).
5 godina
offline
Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv Goo

Vjerujte ili ne, google nije šef pametnih telefona.

Postoje i pametni telefoni bez google-a. To je lakši dio.

Teži dio je napraviti onaj "telefon" dio  u pametnom telefonu. A da ne podlegneš pod regulaciju ovu ili onu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv
gpd kaže...

Vjerujte ili ne, google nije šef pametnih telefona.

Postoje i pametni telefoni bez google-a. To je lakši dio.

Teži dio je napraviti onaj "telefon" dio  u pametnom telefonu. A da ne podlegneš pod regulaciju ovu ili onu.

 Aj posalji dopis huaweiu 

5 godina
offline
Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv Goo

Ne mogu.

Čekam da google uplati Apple-u 8 do 12 milijardi dolara da mogu izguglat kontakt za huawei.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Udar na monopol: Epic Games dobio tužbu protiv
gpd kaže...

Ne mogu.

Čekam da google uplati Apple-u 8 do 12 milijardi dolara da mogu izguglat kontakt za huawei.

 Mozes i applu 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice