Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima, pr

poruka: 10
|
čitano: 4.252
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima, pr".
15 godina
offline
Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima, pr

Steta, iako ako cemo biti iskreni oba V'Gera (pun intended) su odradili i vise nego sto se od njih ocekivalo.

 

Kad smo kod njih, jedna manje znana crtica iz Voyager programa.

 

Voyager 2 je prvi lansiran (iako je imao dvojku u svom nazivu). Kada je bio negdje izmedju Zemlje i Marsa (elem negdje u asteroidom pojasu), otkrili su da se poceo nekontrolirano okretati oko svoje osi.

Nikako nisu mogli skuziti zasto, a onda se otkrilo da stop komanda na recorderu (imao je "tape recorder" za snimanje prikupljenih podataka i zatim slanje istih sa tog istog "tape buffera") bi zaustavio kazetu nakon snimanja sa jednostavnim "KLICK".

 

Inercija prouzrokovana naglim zaustavljanjem elektromora je bila dovoljna da zarotira cijelu letjelicu.

Naknadno je isprogramiran "soft stop"

 

Pricajte mi o tome da se sve moze predvidjeti prije lansiranja!

 

***edit***

 

Ne mogu a da kada se pomene Voyager program da se ne sjetim ove pjesme.

 

 

***edit2*** asteroidni pojas je izmedju Marsa i Jupitera. Zeznuh ja.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 21:18 (syncmaster245b).
 
21 0 hvala 4
13 godina
offline
Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima, pr

Šta bi? Šta bi? Šta bi? Ma, šta ti bi?
Ne mogu više, dosta mi je svega ...  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima
Jesu li probali ištekat ruter iz struje pa ponovno ukopčat?
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima

ma treba kapo o' makine ugasiti stroj, izvadit svjećicu, malo ju ošmirglat, vratit natrag i zakurblat... i jope koju godinicu će sve fercerat'....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima
Stric_Jura kaže...

ma treba kapo o' makine ugasiti stroj, izvadit svjećicu, malo ju ošmirglat, vratit natrag i zakurblat... i jope koju godinicu će sve fercerat'....

 Je, sve će fercerati, ali bojin se da triba uzeti u obzir da makina polako ostaje bez uja i gasolina. Ljudi moji, nije nikakvo čudo da Vojageri nakon više od 40 godina u svemiru počinju trokirati. Em ih zrače tko zna kakve zrake, sudaraju se s raznim česticama a bogami i električni generatori su daleko od svog punog sjaja. Treba ih dostojanstveno umiroviti, reći im "hvala" za sve što su učinili za znanost i pripremiti nasljednike. Još 3-4 godine će generatori raditi toliko da se može održavati veza, nakon toga adio i ostaju sami u pustoši Svemira, bez i te jedne slabašne zrake koja ih spaja sa majćicom Zemljom. A i kada se ta slabašna zraka ugasi, ostati će gomila podataka koje treba proučiti i dokaz da se stvari mogu napraviti kvalitetno da izdrže desetljeća, a ne da kupiš tv od 85 inča koji ti crkne 2 dana nakon isteka dvogodišnje garancije. Nadajmo se da će znanstvenici uspjeti pokrenuti računala u Voyageru, a ako ne, hvala i zbogom V1.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 10:10 (učo).
14 godina
offline
Re: Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima

Pa nisi čak ni potpuno zeznuo. Oko Jupitera kruže 2 oblaka asteroida - Ahejci i Trojanci, treba i kroz njih proći zdrav i čitav

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima
Stric_Jura kaže...

ma treba kapo o' makine ugasiti stroj, izvadit svjećicu, malo ju ošmirglat, vratit natrag i zakurblat... i jope koju godinicu će sve fercerat'....

 Kapo o' makine je na mazutu, nema svjećice ;)

14 godina
offline
Re: Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima
Punti kaže...
Stric_Jura kaže...

ma treba kapo o' makine ugasiti stroj, izvadit svjećicu, malo ju ošmirglat, vratit natrag i zakurblat... i jope koju godinicu će sve fercerat'....

 Kapo o' makine je na mazutu, nema svjećice ;)

 Kako si ga lijepo dočekao na nož . ali mislim da je i Stric Jura toga svjestan, ovo je napisao da bude slikovito i lako razumljivo. A koliko ja znam, postoje i makine na benzin...

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima, pr

a gle, mogla su i vesla pući, pa malo duct-tapea...

 

tko želi taj razumije što implicirah...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sonda Voyager 1 ponovno u tehničkim problemima
Stric_Jura kaže...

a gle, mogla su i vesla pući, pa malo duct-tapea...

 

tko želi taj razumije što implicirah...

Jure, znan ja da ti i učo znate, al ovi mladi, oni upijaju sve ka spužva, da ne bi bilo jednog dana namještanja zazora svjećice i štelanja platina na dizelašima 

 

Uglavnom, zajebancija...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice