U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr

poruka: 17
|
čitano: 6.685
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr".
16 godina
offline
U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr

Pošto su setovi alata?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr

pa sto mu gromova, jel ti citas tekst ili smo naslov, sve ti pise u clanku sa linkovima na servise i cijene svega sto te zanima 

 

 

 

 

https://nestali.gov.hr/ 2800+ osoba se vodi kao nestali
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr

Malo appleu linkovi ne rade 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr

niti je do apple, niti je do firme koja je na linku, do tebe je i tvoga racunala, preglednika, interneta ili sto vec koristit za spajanje 

 

inace ne kuzim cemu ova usluga, to jos nisam vidio da bilo koja firma nudi za svoje proizvode, nisam radio racunicu, ali cini mi se skuplje sam to raditi nego odnesti na servis

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"
Timo kaže...

niti je do apple, niti je do firme koja je na linku, do tebe je i tvoga racunala, preglednika, interneta ili sto vec koristit za spajanje 

 

inace ne kuzim cemu ova usluga, to jos nisam vidio da bilo koja firma nudi za svoje proizvode, nisam radio racunicu, ali cini mi se skuplje sam to raditi nego odnesti na servis

Ustvari ovaj servis je posljedica pokreta za pravo na popravak elektronike.

Apple je bio primoran , njima se ne isplati ovo. Nema računice za ovo, Oni bi htjeli da ti kupiš novi iPhone svakih par godina.

Ovo se isplati servisima. A i onim malo spretnijim krajnjim korisnicima.

 

14 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"
gpd kaže...

Apple je bio primoran , njima se ne isplati ovo. Nema računice za ovo, Oni bi htjeli da ti kupiš novi iPhone svakih par godina.

 Uputi me molim te na trgovinu službenim djelovima ostalih proizvođača?

5 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"

Ne znam što i zašto me to pitaš ali znam da dijelovi nisu jedini bitni za popravljivost.

Da bi se nešto moglo popravit treba biti tako dizajnirano. Treba ti alat , dokumentacija i onda tek zamjenski dio. 

Inženjer nekog proizvoda može onemogućit i omogućit razumno jeftini popravak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 15:44 (gpd).
16 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"
Kada sam pitao za cijene, zapravo sam mislio da su mogli baciti neke cifre u tekstu, a ne da je članak autotranslate od negdje drugdje (ili bar tako izgleda). Mislim da će se većina (velika) čitatelja složiti.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 16:08 (dd.inc).
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"
sirka666 kaže...
gpd kaže...

Apple je bio primoran , njima se ne isplati ovo. Nema računice za ovo, Oni bi htjeli da ti kupiš novi iPhone svakih par godina.

 Uputi me molim te na trgovinu službenim djelovima ostalih proizvođača?

Većina proizvođača svoje dijelove prodaje preko ovlaštenih servisa, no neki proizvođači prodaju ih i direktno. Samsung tako recimo, ima stranicu na kojoj se mogu kupiti rezervni dijelovi. Dok za kupovinu HP, LenovoLGTefal, GorenjeRowenta, Panasonic, ElectroluxBosch i drugih rezervnih dijelova kontaktiraš servis.

 

Apple je odbijao prodavati rezervne dijelove i izbaciti upute za popravak jer nisu htjeli (još uvijek ne žele) da se njihovi proizvodi popravljaju izvan njihovog službenog servisa. Čak i certificirani Apple-ovi servisni centri imaju problema s nabavkom novih dijelova jer Apple ima jako, ali baš jako kompliciranu proceduru nabave istih. Ako želiš popraviti mobitel, ti Apple-u moraš poslati oštećeni dio, te ti nakon kontrole oštećenog/pokvarenog dijela šalju drugi. No cijena samih dijelova se razlikuje ovisno o stanju u kojem se dio koji si poslao nalazi. Ako pak ne vratiš dio, naplaćuju ti novi masno i to sve s ciljem da njihovi dijelovi ne završe na "crnom tržištu".

 

Nisu Apple-ovi proizvodi oduvijek trebali biti, nakon instalacije u uređaj, odobreni od strane Apple-a. Uvijek si mogao kupit iUređaj za dijelove, i ako ti je nešto otišlo, zamijenit si, no to Apple-u izbija novac s računa budući da nisi iUređaj otpeljao u službeni servis i tamo platio preskupi popravak. Zato su stali tome na kraj, pa sada ako uzmeš dva identična iUređaja, zamijeniš dijelove, niti jedan niti drugi neće ispravno funkcionirati nego krenuti izbacivati lažne pogreške, te ti onemogućivati razne značajke. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 0:45 (Marko :D).
6 godina
offline
U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr

Ma sve je to prevara... Kod apple-a se moras spajati na njigov server da ti "kalibriraju" senzor nagiba sto je rapravo magnetic i mali senzor.... levati...

 

ovo je sve PR

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 19:42 (VladRi).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"

Apple je sad dao korisnicima "evo vam, popravite si uređaj", ali činjenica je da je svaka novija verzija iPhonea, iPada, Maca sve teže i teže popravljiva. Uskoro će Apple-ovi uređaji kompletno biti nepopravljivi, pravi primjer su Mac računala koja su donedavno imala izmjenjivi SSD, sada više ne. 

6 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"
Marko :D kaže...

Apple je sad dao korisnicima "evo vam, popravite si uređaj", ali činjenica je da je svaka novija verzija iPhonea, iPada, Maca sve teže i teže popravljiva. Uskoro će Apple-ovi uređaji kompletno biti nepopravljivi, pravi primjer su Mac računala koja su donedavno imala izmjenjivi SSD, sada više ne. 

 100% se slažem sa tobom

 

A što je najgore, SSD će KAD TAD krepati - tako da taj dio je APSOLUTNO PLANED OBSOLESCENCE.

 

A najgore od svega što imam 90% njihovih uređaja... (iako mi je main driver PC+LINUX...) ali da...

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 20:05 (VladRi).
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"

Gledao sam jedan video na YouTube gdje su istraživali koje SSD-ove koristi Apple u Macbook računalima. Potom su otišli na proizvođačevu stranicu i vidjeli očekivani rok trajanja SSD-a. Onaj od 256 GB, očekivani rok trajanja je 5 godina. Platiš računalo preko 1.800€ s rokom trajanja od 5 godina i ne može se popraviti. Vole od korisnika praviti budale definitivno. Isto kako su rekli da je 8 GB RAM-a dovoljno jer koriste metodu kompresije, pa je na Macu 8 GB kao 16 GB na Windowsima što je naravno ispala ogromna laž.

 

Čisto za usporedbu, nedavno sam kupio Lenovo Legion Pro 5 16ARX8 s dodatne tri godine garancije za 1.560€. Na ovom laptopu se može nadograditi i izmijeniti gotovo sve osim CPU/GPU što je razumljivo. I sve se to može napraviti s osnovnim alatom kojeg svi imamo kod kuće. Lenovo je otišao još toliko daleko da je objavio cijeli PDF od 72 stranice u kojem je opisano kako rastaviti laptop za zamjenu svakog dijela, zajedno sa šifrom dijela da točno znaš koji dio nabaviti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 0:41 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"

Vidi se da su to prije bili IBM laptopi.

13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam"
gpd kaže...

Vidi se da su to prije bili IBM laptopi.

Osim Lenova, to još radi i HP. Tako sam zamijenio ekran i CMOS bateriju na prethodnom HP Pavilion 15 laptopu. Ovo mi je prvi Lenovo laptop, ali Lenovo mi je bolji brend od HP-a jer na svojoj PSREF stranici objavljuju točne modele laptopa i što koji sadrži. Asus primjerice na svojoj stranici objavi modele, ali ne i konkretne koji se prodaju na kojim tržištima, pa tu informaciju moraš tražiti od trgovine i ne možeš provjeriti laže li trgovina ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 1:23 (Marko :D).
6 godina
offline
U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr

Uf, ja sam se napopravljao HP-a, graficke / chipseti su im jedno vrijeme krepavali stalno...

 

to su bila zlatna vremena za moju infracrvenu lemilicu... :)))) sada jadna mrtva samo prasina na njoj :D

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
U Hrvatsku stigao Appleov program "uradi sam" popr

Većina zasluga ide čovjeku koji se zove Louis Rossmann i njegovoj dugogodišnjoj borbi s Appleom, moderni David i Golijat.

Magia Posthuma
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice