Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

poruka: 19
|
čitano: 4.542
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas".
16 godina
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

Napokon razuman pristup.

 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

Za sada je tako, da, jer sadašnji modeli izvrsno rade s postojećim informacijama te iz njih izvlače podatke, i prikazuju ih na način kakav bi mi htjeli.

Stvarati nove informacije može, ali to radi dosta loše.

 

Ono što je sada slijedeći korak, i postoje naznake da će uskoro doći (Sam Altman šuti o tome ali da se naslutiti), AGI (opća umjetna informacija) je nešto što će promjeniti svijet naglavačke, više i od interneta.
Omogućiti će inovacije (stvaranje posve novog sadržaja) ali i nemjerljivo više od toga.

 

Citati koje prenosi Index:

Tehnologija koju razvijaju ima neograničen potencijal, kaže Altman: "Mislim da će AGI biti najmoćnija tehnologija koju je čovječanstvo dosad izumilo", a osobito u demokratizaciji pristupa informacijama na globalnoj razini.

 

"Ako razmislite o cijeni inteligencije i jednakosti inteligencije, o padu cijene, o znatnom porastu kvalitete i o tome što ljudi mogu učiniti s tim," rekao je, "to je vrlo drugačiji svijet. To je svijet koji nam znanstvena fantastika već dugo obećava - i prvi put, mislim da bismo mogli početi vidjeti kako će to izgledati", rekao je.

 

"Mislim da je 2023. bila godina u kojoj smo to počeli vidjeti, a 2024. ćemo vidjeti puno više toga, a do kraja ovog desetljeća mislim da će svijet biti neusporedivo bolje mjesto", rekao je. No dodaje i ovo: "Nitko ne zna što će se sljedeće dogoditi. Mislim da kako tehnologija ide, predviđanja su često pogrešna."

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 9:27 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

Pa kad nije inteligencija (umjetna) nego je, da napišemo na engleskom, glorified parrot.

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

"Ono što je sada slijedeći korak, i postoje naznake da će uskoro doći (Sam Altman šuti o tome ali da se naslutiti), AGI (opća umjetna informacija) je nešto što će promjeniti svijet naglavačke, više i od interneta."

 

To je sljedeci korak vec desetljecima. "More bit' bidne, more bit' ne bidne."

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
Koja desetljeca? Chatgpt1 je napravljen 2018. Sada je na broju 4 i nemjerljivo je bolji. Tek krece proizvodnja ai cipova.
9 godina
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

Kad AI svjesno smisli prvu laž, to može biti tako dobro prikrivena laž da ju ljudi vjerojatno neće ni zamijetiti. To će ujedno biti i trenutak kada će biti kasno i za samog Johna Connora... 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
bnaci kaže...
Koja desetljeca? Chatgpt1 je napravljen 2018. Sada je na broju 4 i nemjerljivo je bolji. Tek krece proizvodnja ai cipova.

 

Ne razumijes, govorim o AGI, ne o ChatGPT.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 16:38 (knight).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
knight kaže...
bnaci kaže...
Koja desetljeca? Chatgpt1 je napravljen 2018. Sada je na broju 4 i nemjerljivo je bolji. Tek krece proizvodnja ai cipova.

 

Ne razumijes, govorim o AGI, ne o ChatGPT.

 
mislim da ti ne razumijes do kuda je vec doguralo, koliki se nedavni tehnolosk breakthrough desio i kakvo nas cudo ceka kroz par godina.

pa ne bi niti Google, Microsoft i svi najveci tehnoloski divovi skocili sa stolice, u potpunosti promjenili svoju viziju poslovanja i vec sad govorili o tome da je AI najveci tehnoloski napredak veci i od izuma interneta. A koliko je internet promjenio svijet... a krenuo je s onom malenom porukicom, prvi email na svijetu od svega par rijeci.

 

a gdje smo sad, koliko se u godinu dana svijet naglavacke okrenuo. A nismo niti krenuli, ovo je sve samo igracka za sad...

16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
Ne razumijes osnovne pojmove iz te oblasti i informiras se sa Index-a. Dovoljno da ne raspravljamo.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

pa ne bi niti Google, Microsoft i svi najveci tehnoloski divovi skocili sa stolice, u potpunosti promjenili svoju viziju poslovanja i vec sad govorili o tome da je AI najveci tehnoloski napredak veci i od izuma interneta.

LOL, naravno da bi, boje se da će propustiti "the next big thing", a para imaju na bacanje.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

mislim da ti ne razumijes do kuda je vec doguralo, koliki se nedavni tehnolosk breakthrough desio i kakvo nas cudo ceka kroz par godina.

Ovo je kao da kažeš da ako je ljudima trebalo 5 godina da letjelica poslana u svemir sada ide brzinom 635,266 km/h, onda nas još samo 8.500 godina dijele od postizanja brzine svjetlosti.

Gledam te!
10 godina
suspendiran
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
Veliki Brat kaže...

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

mislim da ti ne razumijes do kuda je vec doguralo, koliki se nedavni tehnolosk breakthrough desio i kakvo nas cudo ceka kroz par godina.

Ovo je kao da kažeš da ako je ljudima trebalo 5 godina da letjelica poslana u svemir sada ide brzinom 635,266 km/h, onda nas još samo 8.500 godina dijele od postizanja brzine svjetlosti.

 

 

Do kraja ovog desetljeća (kroz 5-6 godina) bi mogli imati AGI, ne kroz desetke ili stotine godina. Pa sad, slobodno se ne složi s time, ali to je samo mišljenje. Tehnologija u ovom dijelu ide naprijed toliko dramatičnom brzinom da se unapređenja dešavaju doslovce svakih 24 sata.
Niti ne stiže se popratiti što se sve dešava...

 

https://www.youtube.com/@TwoMinutePapers/videos

 

https://www.youtube.com/@mreflow/videos

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
knight kaže...
bnaci kaže...
Koja desetljeca? Chatgpt1 je napravljen 2018. Sada je na broju 4 i nemjerljivo je bolji. Tek krece proizvodnja ai cipova.

 

Ne razumijes, govorim o AGI, ne o ChatGPT.

 Q* je AGI, postoji u nekom obliku vec danas. Doci ce i u javnost mozda vec sljedece godine.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 10:25 (SupremeCommander).
16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Do kraja ovog desetljeća (kroz 5-6 godina) bi mogli imati AGI, ne kroz desetke ili stotine godina. Pa sad, slobodno se ne složi s time, ali to je samo mišljenje.

Ma sve pet, tu se slažemo, ali kad god dođe (a doći će), to neće biti na bazi trenutne transformerske tehnologije.

Gledam te!
10 godina
suspendiran
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

Malo star treka : 

AGI, je po mojem poimanju prava inteligencija. Da li se neki AGI pobune protiv vlasnika i odbiju suradnju, ili aktivno rade protiv?

Puno je pitanja. Ali mislim da je odgovor potvrdan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 11:46 (gpd).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

Neki očito umjetnu inteligenciju zamišljaju kao Schwarzeneggera od neuništivog metala, koji ide redom i ubija ljude. U realnosti, sklada glupe pjesme, generira slike koje nemaju nikakvog smisla, generira računalni kod koji više-manje ne radi. Čekam da AI bude dobar u organiziranju semafora kao prosječna policajčina za početak.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

A evo i prvih rezultata gdje transformeri dovode do novih otkrica. Uzbudljiva vremena.

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je (zas

Zijev!

 

Javite mi kad taj AI uspije nać riješenje kako zbacit HDZ pijavice sa vlasti u državi i kako priživit misec sa hrvackin plaćama. Do tad, za mene je to lov u mutnome.

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Umjetna inteligencija izvrsno oponaša, ali je
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

...sadašnji modeli izvrsno rade s postojećim informacijama...

 

Rade katastrofalno loše.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
postoje naznake da će uskoro doći AGI (opća umjetna informacija)

 

Trust me bro nije provjeren i poudan izvor informacija.

Entry Point kaže...

Pa kad nije inteligencija (umjetna) nego je, da napišemo na engleskom, glorified parrot.

 

knight kaže...

Napokon razuman pristup.

 

Napokon malo razuma na forumu.

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
koliki se nedavni tehnolosk breakthrough desio

 

Napredni bullshit generatori nisu nikakav tehnološki napredak.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
kakvo nas cudo ceka kroz par godina.

 

Živi bili pa vidjeli.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
pa ne bi niti Google, Microsoft i svi najveci tehnoloski divovi skocili sa stolice,

 

Bi, najveći tehnološki i investicijski divovi ulagali su u Juicero, Theranos, nastavi niz...

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
u potpunosti promjenili svoju viziju poslovanja

 

Nisu niti 0,00000000000000001% promijenili viziju poslovanja, ona je uvijek konstantna - profit.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
vec sad govorili o tome da je AI najveci tehnoloski napredak veci i od izuma interneta.

 

AI koji ne postoji, ako ikad bude postojao bit će jedan od najvećih događaja u povijesti.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
a gdje smo sad, koliko se u godinu dana svijet naglavacke okrenuo. A nismo niti krenuli, ovo je sve samo igracka za sad...

 

Unatoč hrpi medijskih članaka o navodnoj umjetnoj inteligenciji, napredni chatbotovi, generatori slika i sl. nisu niti malo promijenili svijet, niti napredak prema umjetnoj inteligenciji.

Veliki Brat kaže...

LOL, naravno da bi, boje se da će propustiti "the next big thing", a para imaju na bacanje.

 

Upravo tako, apsolutno ništa novo, ulažu novce u nešto za što misle da će uspjeti, a tu je i poznati FOMO (fear of missing out).

 

Odličan članak koji je nedavno izašao, o tome kako je nova runda "umjetne inteligencije" krenula 2015.:

Ego, Fear and Money: How the A.I. Fuse Was Lit

https://www.nytimes.com/2023/12/03/technology/ai-openai-musk-page-altman.html

Za kraj, evo što kaže Bill Gates kojeg je, kao što je vidljivo iz gornjeg članka u početku oduševio ChatGPT:

Gates went on to predict that over the next two to five years, AI software's accuracy will increase substantially while costs decrease, opening doors to the creation of new and reliable applications. Despite anticipating initial stagnation in development, he believes that GPT-4 represents a limit, and he doubts that GPT-5 will surpass its predecessor.

 

https://news.abplive.com/technology/bill-gates-on-generative-ai-gpt-5-plateau-hit-ceiling-interview-handelsblatt-1638373

Magia Posthuma
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice