Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o akvizi

poruka: 8
|
čitano: 4.168
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o akvizi".
9 godina
offline
Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o akvizi

Ah, nekad davno bila je milina raditi s Macromediom i njihovim FreeHandom, Quark je još uvijek imao značajniji udio kao program za prijelom, KPT filteri u Photoshopu bili su nenadmašni. Bila su to zlatna vremena grafičke pripreme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 12:26 (Thinker).
 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o akvizi

a tko im brani uzajamnu suradnju i bez "akvizicija"? mislim, koje je to prodavanje roga pod bubrege ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o ak
Thinker kaže...

Ah, nekad davno bila je milina raditi s Macromediom i njihovim FreeHandom, Quark je još uvijek imao značajniji udio kao program za prijelom, KPT filteri u Photoshopu bili su nenadmašni. Bila su to zlatna vremena grafičke pripreme.

 

Iako se nikad nisam bavio grafikom i DTP-om dobro pamtim ta vremena devedesetih i ranih dvijetisućitih kad su navedeni softveri uz još neke "harali". Neka imena su već davno zaboravljena: Aldus (Page Maker), neka su gotovo nestala (Corel Draw i pripadajuća bratija alata), ... Ima ih sigurno još, tko bi se svega više sjetio.

Life is jazz. Play it cool.
16 godina
moderator
offline
Re: Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o ak
Ajar kaže...

a tko im brani uzajamnu suradnju i bez "akvizicija"? mislim, koje je to prodavanje roga pod bubrege ... 

Ha, oni nisu zainteresirani za suradnju.  No to ne smiju javno reći. Prema svemu dosad viđenom, cilj Adobea je da bude monopolist u svim područjima digitalnog stvaranja sadržaja, da nema konkurenciju (jer ju je pokupovao). Time dalje ne moraju ulagati takva sredstava u razvoj proizvoda, a kako je sad sve na pretplati, lova samo kapa, pa čim imaju pod sobom više proizvoda i usluga, kapa više love. U pitanju je i kontrola - kad je sve njihovo, imaju totalnu kontrolu (i ultimativnu mogućnost povezivanja proizvoda i sluga). To se, doduše, u konačnici opet prevodi u kapanje love...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 13:29 (mbaksa).
16 godina
offline
Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o akvizi

Jako dobra vijest! Ko Figma korisnik super happy sam. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 15:46 (PICART).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o ak
Samo mi ne dirajte u Affinity suite
K
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o ak
Korky kaže...
Samo mi ne dirajte u Affinity suite

kao da si znao.. Canva ih je kupila, danas objavljeno

15 godina
offline
Re: Adobe i Figma sporazumno raskinuli ugovor o ak
ministar kaže...
Korky kaže...
Samo mi ne dirajte u Affinity suite

kao da si znao.. Canva ih je kupila, danas objavljeno

 E, jbga :'(

K
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice