YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran

poruka: 12
|
čitano: 8.154
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran".
10 godina
offline
YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran

Cekam verziju 45 :)

 
12 1 hvala 0
15 godina
offline
YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran

"Ovo je veliki problem za kompanije kojima su njihovi podaci jako vrijedni i, koje zbog privatnosti i sigurnosti, ne smiju i ne žele slati na američke API-je, poput ChatGPT-ja."

 

Pa rekoh, ajde da ih pošaljemo u Sremsku Mitrovicu onda 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
17 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliz
mrsmith kaže...

"Ovo je veliki problem za kompanije kojima su njihovi podaci jako vrijedni i, koje zbog privatnosti i sigurnosti, ne smiju i ne žele slati na američke API-je, poput ChatGPT-ja."

 

Pa rekoh, ajde da ih pošaljemo u Sremsku Mitrovicu onda 

Inđiju.

5 godina
online
YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran

Nedavno sam tu izjavio da je potrebno milijun $$$ da se trenira LLM,

Evo ovaj je koristio je 16 x 80 GB A100 Nvidia GPU. koje su mu posudili Together AI,  i posuđeni dataset.

Znači može se nešto složit, i ako nemaš 1M$

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 16:09 (gpd).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliz
gpd kaže...

Nedavno sam tu izjavio da je potrebno milijun $$$ da se trenira LLM,

Evo ovaj je koristio je 16 x 80 GB A100 Nvidia GPU. koje su mu posudili Together AI,  i posuđeni dataset.

Znači može se nešto složit, i ako nemaš 1M$

 

 Mislim da je razlog eksplozije AI prethodne dvije godine upravo što je snaga hardvera i cijena postigla neku graničnu vrijednost da može podržati algoritme strojnog učenja u razumnom vremenu i korištenje istog modela u realtime. Možemo očekivati narednih godina daljnju ekspanziju i pojavu specijaliziranih procesora i radnih stanica za AI. Naravno cijene će ići ka dolje.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
2 godine
offline
YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran

Meni kao Hrvatu asocijacija na Yugo je "Velika Srbija". Sorry, ne mogu si pomoći. Jer je ispalo da je to plan SPC da kroz Sanu II pokuša osvojiti labave zemlje na Balkanu, kako bi se opet domogle teritorija i kapitala drugih?

Možeš dati to ime i dislajkat me kolko hoćeš, ali ja to ne bum otvoril. 

 
2 2 hvala 1
2 godine
online
Re: YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliz
Marko :D kaže...
mrsmith kaže...

"Ovo je veliki problem za kompanije kojima su njihovi podaci jako vrijedni i, koje zbog privatnosti i sigurnosti, ne smiju i ne žele slati na američke API-je, poput ChatGPT-ja."

 

Pa rekoh, ajde da ih pošaljemo u Sremsku Mitrovicu onda 

Inđiju.

 Mali mokri lug, Ljig i Svrljig.

Karloooo kaže...

Meni kao Hrvatu asocijacija na Yugo je "Velika Srbija". Sorry, ne mogu si pomoći. Jer je ispalo da je to plan SPC da kroz Sanu II pokuša osvojiti labave zemlje na Balkanu, kako bi se opet domogle teritorija i kapitala drugih?

Možeš dati to ime i dislajkat me kolko hoćeš, ali ja to ne bum otvoril. 

 Meni kao Hrvatu na jugu, bratstvo i jedinstvo, zjenicu oka i međunarodnu miroljubivu koegzistenciju a četkare i usraše nnk.

14 godina
offline
Re: YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliz
notloB kaže...
Marko :D kaže...
mrsmith kaže...

"Ovo je veliki problem za kompanije kojima su njihovi podaci jako vrijedni i, koje zbog privatnosti i sigurnosti, ne smiju i ne žele slati na američke API-je, poput ChatGPT-ja."

 

Pa rekoh, ajde da ih pošaljemo u Sremsku Mitrovicu onda 

Inđiju.

 Mali mokri lug, Ljig i Svrljig.

Karloooo kaže...

Meni kao Hrvatu asocijacija na Yugo je "Velika Srbija". Sorry, ne mogu si pomoći. Jer je ispalo da je to plan SPC da kroz Sanu II pokuša osvojiti labave zemlje na Balkanu, kako bi se opet domogle teritorija i kapitala drugih?

Možeš dati to ime i dislajkat me kolko hoćeš, ali ja to ne bum otvoril. 

 Meni kao Hrvatu na jugu, bratstvo i jedinstvo, zjenicu oka i međunarodnu miroljubivu koegzistenciju a četkare i usraše nnk.

Baš je isto!

 

Iz Srbije imaš svaki dan konstantno pljuvanje po Hrvatskoj i svemu što ima i natruhu imena Hrvat u sebi, konstantno prisvajanje Hrvatske povijesti, kulture, jezika, trpanje Hrvatske u Balkan tj region (što nije ništa drugo doli zakrabuljena velika Srbija tj. bivša Jugoslavija), negiranje samog postojanja Hrvata kao naroda, negiranje počinjenih zločina u Domovinskom ratu, izrugivanje s Hrvatskom na svakom koraku i onda ti i tebi slični kažete živjelo neko imagirnarno bratstvo i jedinstvo, a smrt četnicima i ustašama?!

 

Kojim ustašama?!

 

Što, ako se usudiš reći da si Hrvat onda si nacionalista, klerofašista i ustaša, dok naprtiv ako furaš bratstvo i jedinstvo onda si tako nepredan i cool?!

 

Sve je to lijepo dok ti ista ta braća za kojima tako žudiš opet ne dođu u "posjetu" kao što su došli u Domovinskom ratu, a baš se ne sjećam da je i jedan "ustaša" došao u Beograd, srce Balkana i regiona, rušiti, paliti, klati i silovati!

2 godine
online
Re: YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliz
Jehonan kaže...
notloB kaže...
Marko :D kaže...
mrsmith kaže...

"Ovo je veliki problem za kompanije kojima su njihovi podaci jako vrijedni i, koje zbog privatnosti i sigurnosti, ne smiju i ne žele slati na američke API-je, poput ChatGPT-ja."

 

Pa rekoh, ajde da ih pošaljemo u Sremsku Mitrovicu onda 

Inđiju.

 Mali mokri lug, Ljig i Svrljig.

Karloooo kaže...

Meni kao Hrvatu asocijacija na Yugo je "Velika Srbija". Sorry, ne mogu si pomoći. Jer je ispalo da je to plan SPC da kroz Sanu II pokuša osvojiti labave zemlje na Balkanu, kako bi se opet domogle teritorija i kapitala drugih?

Možeš dati to ime i dislajkat me kolko hoćeš, ali ja to ne bum otvoril. 

 Meni kao Hrvatu na jugu, bratstvo i jedinstvo, zjenicu oka i međunarodnu miroljubivu koegzistenciju a četkare i usraše nnk.

Baš je isto!

 

Iz Srbije imaš svaki dan konstantno pljuvanje po Hrvatskoj i svemu što ima i natruhu imena Hrvat u sebi, konstantno prisvajanje Hrvatske povijesti, kulture, jezika, trpanje Hrvatske u Balkan tj region (što nije ništa drugo doli zakrabuljena velika Srbija tj. bivša Jugoslavija), negiranje samog postojanja Hrvata kao naroda, negiranje počinjenih zločina u Domovinskom ratu, izrugivanje s Hrvatskom na svakom koraku i onda ti i tebi slični kažete živjelo neko imagirnarno bratstvo i jedinstvo, a smrt četnicima i ustašama?!

 

Kojim ustašama?!

 

Što, ako se usudiš reći da si Hrvat onda si nacionalista, klerofašista i ustaša, dok naprtiv ako furaš bratstvo i jedinstvo onda si tako nepredan i cool?!

 

Sve je to lijepo dok ti ista ta braća za kojima tako žudiš opet ne dođu u "posjetu" kao što su došli u Domovinskom ratu, a baš se ne sjećam da je i jedan "ustaša" došao u Beograd, srce Balkana i regiona, rušiti, paliti, klati i silovati!

 Ja sam kao usraša došao u begeš i svojeručno preklao barem litru brlje...

6 godina
offline
YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran

Ne razumem taj jezik. Možete li da mi objasnite šta znači? x 10 na svako pitanje 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran

A što Miro Gavran kaže na ovo.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
YugoGPT, jezični model i AI chatbot specijaliziran

Isprobao sam malo ovaj AI, ali je na moja pitanja uglavnom dao pogrešne odgovore.

 
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice