Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kome, k

poruka: 7
|
čitano: 3.953
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kome, k".
6 godina
offline
Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kome, k

najviše se dobija kad daješ...vrišti sa postera jednog od mobilnih operatera...to oni iz svog iskustva...kao poklonjenom konju se ne gleda u zube...mada nije tako...kad osoba dobije dar kojeg je baš htjela...to znači da onaj koji je dao je ipak posvetio više pažnje i brige i svega ostalog...i tako dobiješ konja sa pokvarenim zubima pa jadan konj ne jede pa ga hraniš s čokolinom na dudu i imaš samo probleme

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kome, k

prije ne više od dva tjedna neka mi je nesebična i krajnje altruistična dobra duša u prolazu darovala "virusnu infekciju gornjih dišnih putova" u nekom od većih dućana za masovna okupljanja, uz slobodno i kulturom društvenih konvencija i normi nesputano kihanje i kašljanje na sve strane. ne, (nova!) maska nije nije pomogla. ovom prigodom toj osobi zahvaljujem na neočekivanu daru i, dok se ne odužim, §&ßϖ@ joj pas mater trockističku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kome, k

Bravo Doc, još jedan zanimljiv i "lepršav" tekst koji drži pažnju čitatelja. 

Trivija o papiru za omatanje poklona je dobar dodatak tekstu.

 

Apsolutno se slažem sa sljedećim "Naprotiv, tradicionalno poimanje darivanja govori o tome da što je poklon promišljeniji i osobniji (ne nužno i materijalno vredniji), to se veće poštovanje i čast iskazuje činom darivanja." i tako postupam kod kupovine poklona. Smatram da je to najbolji pristup jer s jedne strane će darovana osoba dobiti upravo ono što želi i što će joj biti korisno, a s druge će darovatelj pokazati svoje poštovanje i poznavanje darovane osobe. Isto traži određeni trud, što je dodatni pokazatelj koliko je nekome stalo.

 

Ovo je isto točna i zanimljiva konstatacija "Povrh toga, mnogi raniji datumi koji su bili vezani uz relativno skromnija darivanja podignuti su marketinškim „napumpavanjem“ do razine nepodnošljivosti, pa se sada krštenja, mature, pričesti, zaruke pretvaraju u parade bahatog nadmetanja u darivanju sumanuto skupih poklona.". Zanimljiva mi je prvenstveno kad su u pitanju vjerska obilježja koja sama po sebi u svom izvornom obliku propagiraju skromnost, a sada su pretvorena u nepotrebno razbacivanje, kićenje i određeno "ruglo".

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kom
Darivanje je čisti dokaz inteligencije. Ne treba radit testove. Normalno, ima osoba koji se tome odupiru, opet logično da postoju alternativni smjerovi u razvijenom društvu ali kad pogledaš tko bi ti to napravio u životinjskom svijetu. Defekt. Potpuno nelogično postupanje. Najviši umni slojevi. Totalni mindhack, apsurd! Meni je taj tren bitnije kako će tebi to bit/izgledat kad ti to i to dam a pri tom neću gledat sebe - totalno ludilo. Tko to radi.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kom
Ljudi što je meni muka kad moram nekome odabrati poklon, gledam po trgovini i ne mogu pronaći nešto smisleno. Mrzim te trenutke!
A osobno mrzim beskorisne poklone, zaista bolje mi ne dobiti ništa na dar nego nešto što mi nije od koristi, stoga i ne volim kupovati poklone da darivanoj osobi ne kupim glupost. Milina mi dati nekome novac, poklon bon u nekoj trgovini i neku čokoladu i super.

Ima i glupih situacija kod tih darivanja, npr. kad ti netko stalno poklanja čokoladice i tako neke delicije, nešto poput sitnih znakova pažnje, poštivanja a možda i nešto viši osjećaji (kao jbni tajni obožavatelj) . A ti se osjećaš dužan, ne želiš neki takav odnos sa tom osobom i želio bi to prekinuti. Ali kako da ne bude neugodno?

Inače da, smatram poklone dobrim djelom, poklanjam stvari i alat koji mi je višak bližnjma i dobijam nazad. Tako to mi ima smisla a onaj konzumerizam koji pravi smeće 🤮

PS krv redovito darujem i osjećaj je nevjerojatno dobar. Baš se osjećam plemenito, korisno što sam dao pravi poklon potrebitim osobama, uzdigne me to jako 😇 A za uzvrat dobijem slobodan dan 🥳
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 23:36 (ajimerej).
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kom
Ajar ona tvoja fora gdje si doktoricu upitao kod darovana krvi dali izađe i ćip koji si primio kroz cjepivo 🤣
E to sam i ja napravio ali medicinskom bratu koji me nadgledao pri darivanju krvi dok sam "krvario". I nije ispalo dobro 🤭
Lik je antivakser, nije se cjepivo, izgubio je radno mjesto radi toga, šikaniran od radnih kolega. A ja ubo ko prstom u kakicu 🤣
Lik mi pričao stručne nazive otrova koje sam primio kroz cjepivo, i da oni neće izaći iz mene. Još je on brojao... prekinem ga kažem da je to trebala biti šala. Kaže on nažalost nije 🤦🤣
Cijenim njegovu borbu što se nije dao cijepiti ali nije da ja nisam znao što primam (čitao sam internet) , kao i ostali mi smo to radi kolektiva napravili.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2023 7:23 (ajimerej).
15 godina
offline
Re: Darovi i darivanje nekada, sada i ubuduće: kom
ajimerej kaže...
Ajar ona tvoja fora gdje si doktoricu upitao kod darovana krvi dali izađe i ćip koji si primio kroz cjepivo 🤣
E to sam i ja napravio ali medicinskom bratu koji me nadgledao pri darivanju krvi dok sam "krvario". I nije ispalo dobro 🤭
Lik je antivakser, nije se cjepivo, izgubio je radno mjesto radi toga, šikaniran od radnih kolega. A ja ubo ko prstom u kakicu 🤣
Lik mi pričao stručne nazive otrova koje sam primio kroz cjepivo, i da oni neće izaći iz mene. Još je on brojao... prekinem ga kažem da je to trebala biti šala. Kaže on nažalost nije 🤦🤣

 ma dobro si još i prošao. zamisli da je još i ravnozemljaš i/ili čmarkićka i/ili blaženadjevicailčić i/ili zekanović. krvi bi ti se na slamku napio (uz redovnu vrećicu od pola litre). i još bi ti oteo bon za zakusku u restoranu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice