Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova

poruka: 77
|
čitano: 15.455
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova".
6 godina
offline
Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova

svaka lista mobitela bez noa mobitela nema smisla...noa mobiteli forever

 

 

p.s kupujmo hrvatsko

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 12:24 (HCMAA).
Moj PC  
21 3 hvala 2
15 godina
offline
Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova

Odlična lista, jezgroviti opisi, super!

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova

naslov je "malo" misleading. ovo je top 5 mobitela koji su se po nečemu istaknuli, ali ne i top 5 najboljih mobitela. kad smo kod liste moja bi bila:

 

1. Vivo X100 Pro

2. Xiaomi 13 Ultra

3. Samsung S23 Ultra

4. Xiaomi 13T

5. iPhone 15 Pro Max

 

trebao bi tu mjesto pronaći i Huawei P60 Pro, ali teško je sve utrpati u tih 5.

 
9 2 hvala 0
16 godina
offline
Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova

top lista 5...nabrojano je 18 različitih mobitela. OK

 
5 1 hvala 0
4 godine
offline
Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova

Svaki mob bi trebao imati i cijenu /u zagradi da se zna/ u protivnom nema smisla.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
S23 Ultra za tu cijenu ima katastrofalni WiFi 4/5G i BT.Ostalo je na razini.
 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 17:24 (blackalbum).
Moj PC  
6 26 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
blackalbum kaže...

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

 Usporedjujes mobitele koji imaju jako veliku razliku u cijeni.

14 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
blackalbum kaže...

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

 Glupa usporedba.

Kupiš Pixel mob i imaš nadogradnju isti dan kad se najavi.

Što se tiče ljepote iOS-a, to je subjektivno.

Što se tiče glatkoće, pitaj vlasnike starijih iPhone-a kako je to kad dođe nova verzija iOS-a - nije sve med i mlijeko.

sig
9 mjeseci
online
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
blackalbum kaže...

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

 gluposti, koristim iOS 15 godina i Android oko 10 godina, zadnjih 10 paralelno imam jedno i drugo radi posla. onaj tko se prebaci na iOS će pisati poput tebe, a isto tako imaš puno ljudi koji se prebace sa iOSa na Android i pišu isto samo u korist Androida. iOS je zatvoreni sustav i tu svaka daljnja rasprava prestaje. Android je open source. Kako glatko i lijepo radi iOS tako radi i Android kad se radi usporedba uređaja sličnih karakteristika. Uspoređivati mobitel od 100$ i iPhone pa i onaj najjeftiniji nije pošteno.

 

iOS za razliku od Androida kaska sa refresh rateom kojeg je Android uveo daleko ranije, kad već pišeš o glatkoći rada, a isto tako iOS i dan danas nema pravi multitasking za razliku od Androida koji ga ima već jako dugo.

 

Kopirati datoteke sa Androida i sa iPhonea je poprilična razlika, kao i ovisnost o samom ekosistemu. Nekome to odgovara i ne smeta, nekome smeta. Zato imamo toliko uređaja pa si svatko bira što mu najbolje odgovara, a usporedbe ovakvog tipa su generaliziranje i nemaju nikakvu vrijednost.

13 godina
offline
Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bugova

Planirao uzet Galaxy A54 ove godine, ali otišao za Poco X5 Pro koji je puno jeftiniji i s kojim dolazi apsolutno sve u paketu. Na uređaj se ne mogu požaliti; jednom kada se uklone sve Xiaomijeve applikacije i zamijene s besplatnim alternativama, mobitel je savršen. MIUI inače nije poznat kao baš najstabilniji ROM, ali većinu bugova riješiš baš tim izbacivanjem Xiaomijevih aplikacija s uređaja. Također, MIUI ne ažuriram jer "if it ain't broke, don't fix it".

blackalbum kaže...

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

Ne, Android nije loš nego ti kupuješ low end uređaje koji štekaju. Uzmi flagship Samsunga, Xiaomija ili neki Pixel uređaj, pa onda pričaj koliko je uređaj loš. Ovo je kao da uspoređuješ Android Go s Windowsima.

To što je Android dostupan u svim cijenovnim segmentima, a iPhone samo u par je blessing in disguise. Jer s jedne strane imaš ogroman izbor uređaja, a s druge strane imaš ogroman broj smeće uređaja koji jedva da rade.

 

I zapamti nešto; na Androidu, verzija istog je u potpunosti nebitna. Sve novo dolazi ti s novom verzijom ROM-a, ne Androida. Xiaomi se može zadržati na Android 11, a opet nuditi opcije koje su dostupne u Androidu 14. Nije to kao na iPhone-u, ako hoćeš X funkciju baš moraš imati i Y verziju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 18:52 (Marko :D).
 
2 2 hvala 1
9 mjeseci
online
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Matty kaže...
blackalbum kaže...

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

 Glupa usporedba.

Kupiš Pixel mob i imaš nadogradnju isti dan kad se najavi.

Što se tiče ljepote iOS-a, to je subjektivno.

Što se tiče glatkoće, pitaj vlasnike starijih iPhone-a kako je to kad dođe nova verzija iOS-a - nije sve med i mlijeko.

 ne treba pitati vlasnike starijih iPhonea, ja sam sad na novom iPhoneu 15 dobio iOS 17.2.1 i ode baterija u qrac. Popraviti će oni to, ali kakve se pizdarije dese na Androidu isto ili slično se dešava i na iOSu. Tko tvrdi suprotno ili ima jako veliku sreću ili laže.

13 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu

Svi mobiteli postat će sve sporiji i sporiji kako nadogradnje stižu na njih. Upravo iz tog razloga ne ažuriram Android na mobitelu. Sony Xperia stara 5 godina mi je danas brza jednako kao što je bila kad sam je uzeo. Ako želiš da ti uređaj traje dugo vremena, nećeš ga nadograđivati. I dok računala imaju alternativu, kod mobitela toga nema. Imaš jedan operacijski sustav i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 18:54 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
blackalbum kaže...

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

Probam ios jednom svako godinu dana, zahvalim se i odo nazad na android.

Sjecam se ove godine sam kao upogonio iph, vidio da ne mogu gestama sa lijeve strane ekrana ici nazad, bilo mi dosta.

Da ne govorim o komediji zvanoj 60hz na 1000e mobu u 2023.

Trenutnu srecu sam pronasao sa pixel 7 pro, sve mi se cini da cu i ostat na pixelima. 

 

13 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
thebatman kaže...
blackalbum kaže...

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

Probam ios jednom svako godinu dana, zahvalim se i odo nazad na android.

Sjecam se ove godine sam kao upogonio iph, vidio da ne mogu gestama sa lijeve strane ekrana ici nazad, bilo mi dosta.

Da ne govorim o komediji zvanoj 60hz na 1000e mobu u 2023.

Trenutnu srecu sam pronasao sa pixel 7 pro, sve mi se cini da cu i ostat na pixelima. 

Nažalost, tvoja sreća će potrajat dok se Pixelu nešto ne dogodi. 

10 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Marko :D kaže...
thebatman kaže...
blackalbum kaže...

što tim android telefonima išta znači vrhunski hardware kad na njemu imaju jako loš i još lošiji android,ove godine sam se prebacio na iphone 15 osnovni model i nikad više android smartphone,zadnje sam imao poco android  smartphone, izašla je najnovija verzija androida a ja sam još bio na 12 ici,dok kod iphonea odmah dođe najnovija verzija plus ios je puno ljepši i glađe i bez trzaja radi

Probam ios jednom svako godinu dana, zahvalim se i odo nazad na android.

Sjecam se ove godine sam kao upogonio iph, vidio da ne mogu gestama sa lijeve strane ekrana ici nazad, bilo mi dosta.

Da ne govorim o komediji zvanoj 60hz na 1000e mobu u 2023.

Trenutnu srecu sam pronasao sa pixel 7 pro, sve mi se cini da cu i ostat na pixelima. 

Nažalost, tvoja sreća će potrajat dok se Pixelu nešto ne dogodi. 

Generalno cuvam stvari, al ako sreca ucini da se razbije, ko mu j. mater, ko je kupija ovog kupit ce i drugog :)

13 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Marko :D kaže...

Svi mobiteli postat će sve sporiji i sporiji kako nadogradnje stižu na njih. Upravo iz tog razloga ne ažuriram Android na mobitelu. Sony Xperia stara 5 godina mi je danas brza jednako kao što je bila kad sam je uzeo. Ako želiš da ti uređaj traje dugo vremena, nećeš ga nadograđivati. I dok računala imaju alternativu, kod mobitela toga nema. Imaš jedan operacijski sustav i to je to.

 NHF, al ova izjava je čista glupost

13 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu

Po čemu točno? Govorim iz osobnog iskustva.

9 mjeseci
online
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Marko :D kaže...

Po čemu točno? Govorim iz osobnog iskustva.

 ja tu vidim dva problema.

 

1. koristiš uređaj koji nije siguran jer bez zadnjih ažuriranja nemaš ni pokrpane otkrivene propuste

2. vremenom nećeš moći nadograđivati aplikacije jer one zahtijevaju min. određenu Android verziju, tako da ćeš koristiti stare aplikacije koje neće imati sve najnovije funkcije i koje će sadržavati nepokrpane bugove i propuste

 

e sad ti najbolje znaš je li to vrijedno rizika na račun bržeg rada mobitela. vjerujem ti da ti uređaj radi brže sa stock OSom, ali sve ima svoje pluseve i minuse. isto tako nije generalno pravilo da se uređaj uspori novijom verzijom, ne rijetko se i ubrza, popravi trajanje baterije itd.

 

Primjer, zadnje što sam vidio pa eto https://www.forbes.com/sites/jaymcgregor/2023/12/28/samsung-one-ui-61-battery-protection-feature-for-galaxy-s24--s23/?sh=ef0b2167d582

13 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
millennial kaže...
Marko :D kaže...

Po čemu točno? Govorim iz osobnog iskustva.

 ja tu vidim dva problema.

 

1. koristiš uređaj koji nije siguran jer bez zadnjih ažuriranja nemaš ni pokrpane otkrivene propuste

2. vremenom nećeš moći nadograđivati aplikacije jer one zahtijevaju min. određenu Android verziju, tako da ćeš koristiti stare aplikacije koje neće imati sve najnovije funkcije i koje će sadržavati nepokrpane bugove i propuste

 

e sad ti najbolje znaš je li to vrijedno rizika na račun bržeg rada mobitela. vjerujem ti da ti uređaj radi brže sa stock OSom, ali sve ima svoje pluseve i minuse. isto tako nije generalno pravilo da se uređaj uspori novijom verzijom, ne rijetko se i ubrza, popravi trajanje baterije itd.

 

Primjer, zadnje što sam vidio pa eto https://www.forbes.com/sites/jaymcgregor/2023/12/28/samsung-one-ui-61-battery-protection-feature-for-galaxy-s24--s23/?sh=ef0b2167d582

Uređaj nije ništa manje siguran ako ne instaliram nadogradnje Androida jer i dalje ažuriram aplikacije redovito kao i sigurnosna ažuriranja preko Google Play System Updates. Također, uređaj je šifriran, instalacija aplikacija iz nepouzdanih izvora isključena. Sva važna sigurnosna ažuriranja Google krpa upravo preko Google Playa jer su skužili da se ne mogu osloniti na proizvođače mobitela. Naravno, uz to sve imam i AdGuard Premium koji je namješten da blokira praktički sve oglase i nepotrebne skripte, pa sam zaštićen i od kojekakvih exploita. Uz taj AdGuard, koristim i Brave preglednik. Doslovno ne vidim što bi moglo poći po krivu. Nove verzije Androida ionako ne donose ništa novo, groundbreaking.

 

Što se tiče ovog drugog problema, to da će ponestati aplikacija se događa par godina nakon što Android verzija ostane bez podrške. Xperija mi je na Oreu (8.0) i iako isti više nema nadogradnje (samo sigurnosne preko Google Playa), još uvijek ima ogroman broj aplikacija koje mogu instalirati. Iskreno, meni je dovoljno svega par aplikacija, nisam netko tko ima uređaj prenatrpan svime i svačime. Tako da s te strane nemam baš nikakvih problema.

 

U cilju mi je imati uređaj što duže, pa ga zato ne ažuriram, ali da ga imam namjeru koristiti samo dvije godine, instalirao bih baš svako ažuriranje. Razlog zašto je svakom nadogradnjom uređaj sporiji i baterija traje kraće jest da dok hardver ostaje isti, svaka nova verzija Androida je sve zahtjevnija i zahtjevnija. To znači da će uređaj uložiti veće napore u rad, pa to rezultira i kraćim trajanjem baterije. iPhone se baš mora nadograditi jer Apple bundlea ispravke bugova i sigurnosne nadogradnje u jedno ažuriranje, ali Android ne. Google izdaje svoje, a proizvođač dodatno svoje.

6 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Ruku na srce Sony je jedan od najgorih proizvođača što se tiče nadogradnji.
13 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu

Sony praktički ni nema nadogradnje u pet godina, koliko sam koristio uređaj dobio sam doslovno tri nadogradnje i to je sve. Sigurnosna ažuriranja gotovo nepostojeća ili pojave se nakon nekoliko mjeseci zakašnjenja. Ali zato imaš ažuriranja preko Google Playa koja taj problem sigurnosti riješavaju. 

10 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Najbolji telefon je onaj koji vam je u džepu. Meni je to ajfon. Glupo jednostavan telefon u smislu da treba minimalno vremena da se postavi za rad. Par postavki tu i tamo i gotovo. Dobra kamera, odlična autonomija itd.

Netko drugi preferira android i njegov set mogućnosti. Ta natezanja oko koji je bolji su gluposti. 2024 je već bi trebalo stati s tim. I jedan i drugi ima listu pluseva i minusa. Stvar je u tome koji plusevi su vama bolji i koje minuse možete tolerirati. 🤷‍♂️
Nadglednik dina
Moj PC  
10 0 hvala 5
8 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Meni je MOJ mob totalno bolji od onog za 100 ili od 1000 eura. Oni koji misle drugačije su debili.
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Iphone je najbolji i ne znam kako netko tko se bavi hardwerom moze napisati drugacije u svom clanku.
Android ne bih uzeo ni da je besplatan
Intel 80286
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2023 8:23 (Horned Reaer).
Moj PC  
1 19 hvala 0
10 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Horned Reaer kaže...
Iphone je najbolji i ne znam kako netko tko se bavi hardwerom moze napisati drugacije u svom clanku.
Android ne bih uzeo ni da je besplatan

Ma ajfon je najbolji, nema se tu sta komentirat.

Na 1000e mob stavljaju 60hz ekrane.

Puni se dulje nego elektricni auto, a da je sw pravljen za "glupaste" amere je jasno svima.

 

Al da, najbolji su.

 

 

13 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Horned Reaer kaže...
Iphone je najbolji i ne znam kako netko tko se bavi hardwerom moze napisati drugacije u svom clanku.
Android ne bih uzeo ni da je besplatan

Macbook sa 8 GB RAM-a je skroz dovoljan i najzahtjevnijim korisnicima. Apple je to sam potvrdio kad su rekli da je 8 GB RAM-a na Macu jednako 16 GB na Windowsima.

 

A onda vidiš ovo: 

16 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Ajde jedan video sa novim hardverašima, da upoznamo ekipu.
Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu
Marko :D kaže...
Horned Reaer kaže...
Iphone je najbolji i ne znam kako netko tko se bavi hardwerom moze napisati drugacije u svom clanku.
Android ne bih uzeo ni da je besplatan

Macbook sa 8 GB RAM-a je skroz dovoljan i najzahtjevnijim korisnicima. Apple je to sam potvrdio kad su rekli da je 8 GB RAM-a na Macu jednako 16 GB na Windowsima.

 

A onda vidiš ovo: 

 meni je tu ipak bitnije osobno iskustvo od youtubera. oni se ionako trude prezentirati "senzacije" radi klikova. a osobni dojam je da Macbook Air M1, M2, a i Pro verzije sa 8GB rade stvarno jako dobro. Nisam najzahtjevniji korisnik, a i takvi teško da kupuju početne modele, ali sam dosta zahtjevan korisnik i tih 8GB je meni dovoljno. S druge strane na Win mašini na 8GB zna štekati i tu mi treba već min 12GB ili poželjno 16GB. Je li tu razlika u RAMu ili procesoru ili OSu ili nećem desetom je teško precizno odrediti bez ozbiljnije analize, a i nemam volje i vremena za tako nešto. 

13 godina
offline
Re: Top 5 mobitela za 2023. godinu prema izboru bu

Ne znam na kojoj to Windows mašini 8 GB zna štekati jer ja sam do prije mjesec dana koristio Windows 10 s 8 GB RAM-a bez ikakvih problema. Milijun kartica u Chrome-u, nikad ni najmanjih problema. Što sam god otvorio sve radilo bez imalo štekanja. Tako da mi stvarno nije jasno na što točno misliš. 🤷‍♂️

Sad sam napravio malo veći upgrade pa imam 16 GB RAM-a na novom laptopu, ništa manje nisam ni gledao. 

 

Meni je kod Applea više problem što namjerno varaju korisnike gdje stignu i rade budale od njih. Ovo s RAM-om je idealan primjer gdje su njihovi 8 GB Macovi pali na testu protiv 16 GB Macova ili čak Windows računala s kojima se uspoređuju. Drugi primjer je SSD zalemljen na ploču, pa gotov SSD = Mac za smeće. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2023 23:25 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice