Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobit za

poruka: 28
|
čitano: 6.980
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobit za".
10 godina
suspendiran
offline
Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobit za

Dobro je, obrt mi zaradi nešto manje od 750,000,000 eura godišnje, na miru sam za sad ....

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobit za

Ovo mi izgleda protivno jednakosti tržišnog natjecanja, svi bi trebali imati iste uvjete. Veliki će ionako naći način da ne plaćaju nikakav porez. Radnici plaćaju cca 50% poreza (dohodak), male firme cca 25% (porez na dobit) a velike fime ne plaćaju porez (imaju odvjetničke timove koji slože legalnu shemu u kojoj nema poreza).

Idi i radi nešto korisno!
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobit za

Kao da teret poreza snose kompanije.. ovo u prijevodu znači skuplje usluge za korisnike iz EU, ništa drugo.

Amenoum
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Znači EU je odlučila čim prije postati nekonkuretni i nebitni stari kontinent.
Nadglednik dina
Moj PC  
6 3 hvala 0
5 godina
offline
Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobit za

 
7 0 hvala 2
16 godina
online
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Entry Point kaže...
Znači EU je odlučila čim prije postati nekonkuretni i nebitni stari kontinent.

Ona je to odavno odlučila.

Ostatak svijeta se čudi koji nam je vrag.

10 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Old Iggy kaže...

Ona je to odavno odlučila.

Ostatak svijeta se čudi koji nam je vrag.

 Sad su odlučili ubrzati proces. Amerika se u pozadini smije. Kao i oni će ali ne tako skoro. Prvo nek se vrate one koji se misle vratiti zbog previsokih poreza (ne samo ovih 15%), pa će onda oni kao uvesti. EU vode najgluplji socijalistički luzeri u povijesti kontinenta.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Entry Point kaže...
Old Iggy kaže...

Ona je to odavno odlučila.

Ostatak svijeta se čudi koji nam je vrag.

 Sad su odlučili ubrzati proces. Amerika se u pozadini smije. Kao i oni će ali ne tako skoro. Prvo nek se vrate one koji se misle vratiti zbog previsokih poreza (ne samo ovih 15%), pa će onda oni kao uvesti. EU vode najgluplji socijalistički luzeri u povijesti kontinenta.

 ja sam to oduvijek govorio za eu. samo znaju lupati kazne i uzimati pare. ali rekose mi ovde da je to opravdano.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
10 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Indestructible kaže...

 ja sam to oduvijek govorio za eu. samo znaju lupati kazne i uzimati pare. ali rekose mi ovde da je to opravdano.

 Vidiš da neki lupaju TD, jer valjda misle kako je EU pokazala zlim korporacijama sada tko je gazda. Dok te korporacije odjebu i dok će biti otkaza u desetinama tisuća ljudi (i više) onda će biti pa kako to. U najboljem slučaju će korigirati cijene proizvoda i usluga za minimalno 15%. Prije ili kasnije će taj porez nama naplatiti, a EU birokrati će pokupiti vrhnje i podjeliti ga onima koji najmanje zaslužuju.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 18:22 (Entry Point).
14 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Entry Point kaže...
Old Iggy kaže...

Ona je to odavno odlučila.

Ostatak svijeta se čudi koji nam je vrag.

 Sad su odlučili ubrzati proces. Amerika se u pozadini smije. Kao i oni će ali ne tako skoro. Prvo nek se vrate one koji se misle vratiti zbog previsokih poreza (ne samo ovih 15%), pa će onda oni kao uvesti. EU vode najgluplji socijalistički luzeri u povijesti kontinenta.

 Tak je. Treba ukinu poreze i propise i sve. I škole, samo prave trošak. I bolnice. Jebo bolnice. Ma sve treba dat jednoj firmi, sve, jednoj, da ima monopol nad svime i nek odredi minimalac. Ovi amazon i gugl su amaterčići monopolisti. Pozatvarat, ma poklat sindikalce, kakav sindikat, stoka socijalistička. Nek Bezos, Musk i ova fina gospoda biznismeni iz blackrocka i vangurda pomješaju spolne stanice i naprave jednog alfa monopolistu pa ćemo svi od rođenja bit zaposleni kod njega. Kakvo radno vrijeme, godišnji, porodiljni.. samo ubija konkurentnost. Radno vrijeme - ma kakvo usrano radno vrijeme stoko, ostanite na poslu do od 6 do ponoć.

Da minimalac, rofl. Ja oću radit mukte. Ma platit ću Musku da me zaposli i poveća prihod firmi. E za to vrijedi i poginut i dat guzce ako treba, nek i mene prci.

 

E takvu bi ja EU htio, nema tko šta, živla nam konkurentnost! 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
9 mjeseci
online
Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobit za
 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Keso kaže...

Ovo mi izgleda protivno jednakosti tržišnog natjecanja, svi bi trebali imati iste uvjete. Veliki će ionako naći način da ne plaćaju nikakav porez. Radnici plaćaju cca 50% poreza (dohodak), male firme cca 25% (porez na dobit) a velike fime ne plaćaju porez (imaju odvjetničke timove koji slože legalnu shemu u kojoj nema poreza).

 jesi li ti uopće pročitao članak?

15 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Da. Veliki srede da nemaju nikakvu dobit ni u jednoj eu državi (znaju kako), porezna osnovica je nula. Nije ih briga kojom stopom će eu tu nulu oporezovati, jer je porez u svakom slučaju nula ili blizu nule. Porezima se najjače dere sirotinja i radništvo, puno manje male firme, a velike firme nimalo. Tako je sustav posložen. Bogati i veliki ne plaćaju porez.
Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Čuli ste da veliki trgovački lanci u Hrvatskoj ne plaćaju nikakav porez? Jedini način je da (očito lažno) prikazuju da nemaju dobit. Lažno, ali legalno. Kad je porezna osnovica nula, za poreznu stopu ovakvu ili onakvu ih nije briga, porez je nula.
Da pogodim, imaju više povezanih firmi. Firma u Hrvatskoj ostvari ogroman prihod. Izmisle nešto na ime čega hr firma mora platiti hrpu novca (gle čuda, točno iznos profita) matičnoj firmi u drugoj zemlji. Neka fiktivna usluga, nikad isporučena, ili skupo plaćena bezvrijedna stvar poput NFT-a. Tako je profit u hr nula, porez u hr se ne plaća, ali se profit prelio u drugu tvrtku, u drugoj zemlji, s manjim porezom. Dokle god na svijetu postoji država s malim porezom, u nju na kraju pretaču na taj način i nema poreza.
Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 0:32 (Keso).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Keso kaže...
Čuli ste da veliki trgovački lanci u Hrvatskoj ne plaćaju nikakav porez? Jedini način je da (očito lažno) prikazuju da nemaju dobit. Lažno, ali legalno. Kad je porezna osnovica nula, za poreznu stopu ovakvu ili onakvu ih nije briga, porez je nula.
Da pogodim, imaju više povezanih firmi. Firma u Hrvatskoj ostvari ogroman prihod. Izmisle nešto na ime čega hr firma mora platiti hrpu novca (gle čuda, točno iznos profita) matičnoj firmi u drugoj zemlji. Neka fiktivna usluga, nikad isporučena, ili skupo plaćena bezvrijedna stvar poput NFT-a. Tako je profit u hr nula, porez u hr se ne plaća, ali se profit prelio u drugu tvrtku, u drugoj zemlji, s manjim porezom. Dokle god na svijetu postoji država s malim porezom, u nju na kraju pretaču na taj način i nema poreza.

 U krivu si. Ta shema funkcionira dok postoji zemlja u kojoj je porez 0. Ako je kod svih 15%, onda ti to ne znači ništa jer ono što si izvukao iz Hr, moraš platiti u DE

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi

Zaista misliš da u svijetu ne postoji zemlja s nižim porezom od DE? Na kraju plaćaju porez u toj zemlji. Tj. ne plaćaju.

Idi i radi nešto korisno!
11 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Keso kaže...

Zaista misliš da u svijetu ne postoji zemlja s nižim porezom od DE? Na kraju plaćaju porez u toj zemlji. Tj. ne plaćaju.

nisam to uspio konkretno provjeriti i naći takvu potencijalnu situaciju, ali mislim da je izvlačenje novca iz eu kako bi se izbjegao porez na takav način ipak nekakav porezni prekršaj ili čak gospodarski kriminal

zaista misliš da bi uveli minimalni porez od 15% i onda dopustili bez ikakvih posljedica izigravanje poreznih pravila na takav banalni način

američki poreznici su primjer institucije s kojom se ne zajebavaš, a sumnjam da su i europski baš totalne njubine da ih izguze samo tako

15 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi

A gle, da je jednostavno, veliki ne bi trebali tolike odvjetnike. Sve što izvana eventualno vidiš je da ne plate porez (ako i to). Pitaj njih kako to rade. Ja nagađam, ne znam što rade ni kako, to netko tko se time bavi bi trebao reći. Ali takav neće jer bi si time uništio "posao".

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobit za

Amerikanac ce ti sve dati (dogovoriti cemo se) ali kada je u pitanju novac onda znaj da je on tu jedini "tata i mata"..... ukratko, cijela amerika je jedan veliki wall street, ne budite glupi niti naivni (republikanci i demokrati se lako dogovore, pogledajte zadnjih 100 god. i sve je to povezano novcima), porezna tu nista ne oprasta. Sto se tice EU, naivan je onaj koji misli da ce nekomu nesto biti oprosteno, a znam takve koji su to mislili i opekli se.... samo pogledajte poreznu u DE koliko je postala agresivna zadnjih 10-tak god (mogu takoder ulaziti i u racune van DE, cak i u Turskoj npr.), ali zato si jedna DE i moze priustiti da ratnim izbjeglicima daju po 5000 eur i to 6 mjeseci, da ne spominjem one s invaliditetom i one sto su na socijali. Bas da vidim kako ce vas na "Balkanu" i tamo nekoj pripi**** na Blistom istoku tretirati, tamo negdje na "Sjeveroistoku" itd.

 

Bogati i pametni takoder placaju porez ali oni su financijski puno pismeniji od nekih tu koji gube dane uzaludno po forumima, gdje neki palčevi gore i dolje utjecu na njihovu psihu (labilno drustvo), oni "imuni" cine sve legalno da plate sto manje poreza (ponekad i nista). Takoder, obicni ameri (nikakvi "firmaši") takoder imaju nacina da ne plate porez i to potpuno legalno, a takoder i ponegdje u EU (i da, porezna i vlast svjesno takve nacine dozvoljava, nije da oni aka "neplatiše" tu nesto nekoga varaju, misleci kako su "mudri" haahha)....  samo treba malo (malo vise) istraziti, nitko nije rekao da je toliko jednostavno.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 1:19 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Keso kaže...
Čuli ste da veliki trgovački lanci u Hrvatskoj ne plaćaju nikakav porez? Jedini način je da (očito lažno) prikazuju da nemaju dobit. Lažno, ali legalno. 

Nope, baš je bilo nedavno (prije par mjeseci), apsolutno svi trgovački lanci su objavili rekordnu dobit i baš je bila izdvojena stavka koliko su platili poreza na dobit.

Tak da su to kafanske priče.

Stvar je zapravo da (kao i sve firme) rade hrpu akrobacija da smanje prikazanu dobit, tak da ova objavljena je akrobatski maksimalno umanjena, ali ako je na legalni način, sve ok.

lovac82 kaže...

 ali zato si jedna DE i moze priustiti da ratnim izbjeglicima daju po 5000 eur i to 6 mjeseci, da ne spominjem one s invaliditetom i one sto su na socijali. Bas da vidim kako ce vas na "Balkanu" i tamo nekoj pripi**** na Blistom istoku tretirati, tamo negdje na "Sjeveroistoku" itd.

 

Najjače da od ove godine dižu socijalu i naknade još 16%.

Doslovno tročlana obitelj može bez da rade  živjeti bolje nego da jedan član obitelji radi za prosječnu plaću.

Predviđam opet masovni egzodus hrvata u DE ove godine...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Keso kaže...

Zaista misliš da u svijetu ne postoji zemlja s nižim porezom od DE? Na kraju plaćaju porez u toj zemlji. Tj. ne plaćaju.

 Još uvijek postoji. Cilj ovoga je upravo u tome da se smanji broj jurisdikcija gdje su porezi zanemarivi, a sa onih nekoliko koje preostanu će se puno lakše 

Ja rekoh
16 godina
online
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Feudalac kaže...
Keso kaže...

Zaista misliš da u svijetu ne postoji zemlja s nižim porezom od DE? Na kraju plaćaju porez u toj zemlji. Tj. ne plaćaju.

 Još uvijek postoji. Cilj ovoga je upravo u tome da se smanji broj jurisdikcija gdje su porezi zanemarivi, a sa onih nekoliko koje preostanu će se puno lakše 

Dobar dio problema leži u tome što EU svojim poreznim sustavom na globalnoj razini uništava konkurentnost, globalne kompanije imaju niz načina kako to pretočiti u porezne oaze u svijetu gdje je porez mali ili nikakav, a o ostalim stvarima primarno baziranim na "preregulaciji" da ne govorim.

S druge strane razne socijalne politike, okretanje prema zelenim izvorima energije i slično poskupljuje poslovanje, nameti na plaće, starenje stanovništva, blaga politika prema ilegalnoj imigraciji i slično dodatno opterećuje i gospodarstvo i pojedince.

Time i u samoj EU stvara probleme (formalno migriranje poduzeća u Irsku, Nizozemsku i slično), migracija školovane radne snage i kadrovsko osiromašivanje siromašnijih EU zemalja plus imigracija s dalekog i srednjeg istoka i dalje će dovoditi do raslojavanja.

9 mjeseci
online
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Keso kaže...
Da. Veliki srede da nemaju nikakvu dobit ni u jednoj eu državi (znaju kako), porezna osnovica je nula. Nije ih briga kojom stopom će eu tu nulu oporezovati, jer je porez u svakom slučaju nula ili blizu nule. Porezima se najjače dere sirotinja i radništvo, puno manje male firme, a velike firme nimalo. Tako je sustav posložen. Bogati i veliki ne plaćaju porez.

 niti približno, čisti populizam. otvori firmu pa ćeš vidjeti kako nećeš plaćati poreze.

 

Keso kaže...
Čuli ste da veliki trgovački lanci u Hrvatskoj ne plaćaju nikakav porez? Jedini način je da (očito lažno) prikazuju da nemaju dobit. Lažno, ali legalno. Kad je porezna osnovica nula, za poreznu stopu ovakvu ili onakvu ih nije briga, porez je nula.
Da pogodim, imaju više povezanih firmi. Firma u Hrvatskoj ostvari ogroman prihod. Izmisle nešto na ime čega hr firma mora platiti hrpu novca (gle čuda, točno iznos profita) matičnoj firmi u drugoj zemlji. Neka fiktivna usluga, nikad isporučena, ili skupo plaćena bezvrijedna stvar poput NFT-a. Tako je profit u hr nula, porez u hr se ne plaća, ali se profit prelio u drugu tvrtku, u drugoj zemlji, s manjim porezom. Dokle god na svijetu postoji država s malim porezom, u nju na kraju pretaču na taj način i nema poreza.

 kolega imaš li ti iti malo iskustva iz privatnog sektora? poduzetništvo? bilo što? ovo što ti pišeš su porezne prevare, to može svatko probati i napraviti, ali prevara je prevara pa jednom kad te uhvate...

 

picajzla0707 kaže...
Keso kaže...

Zaista misliš da u svijetu ne postoji zemlja s nižim porezom od DE? Na kraju plaćaju porez u toj zemlji. Tj. ne plaćaju.

nisam to uspio konkretno provjeriti i naći takvu potencijalnu situaciju, ali mislim da je izvlačenje novca iz eu kako bi se izbjegao porez na takav način ipak nekakav porezni prekršaj ili čak gospodarski kriminal

zaista misliš da bi uveli minimalni porez od 15% i onda dopustili bez ikakvih posljedica izigravanje poreznih pravila na takav banalni način

američki poreznici su primjer institucije s kojom se ne zajebavaš, a sumnjam da su i europski baš totalne njubine da ih izguze samo tako

 upravo to. 

 

Keso kaže...

A gle, da je jednostavno, veliki ne bi trebali tolike odvjetnike. Sve što izvana eventualno vidiš je da ne plate porez (ako i to). Pitaj njih kako to rade. Ja nagađam, ne znam što rade ni kako, to netko tko se time bavi bi trebao reći. Ali takav neće jer bi si time uništio "posao".

 odvjetnici su tu radi puno faktora. to što ti misliš da je velikima sve med i mlijeko je nešto drugo i potpuno krivo. porezi na dobit ili dohodak se smanjuju opravdanim rashodima, a to su često investicije. negdje se i donacije mogu pravdati. i tu je još jedan mit kako veliki doniraju jer tako teoretski zarađuju, mene osobno bi bilo sram tako nešto napisati, ali ima puno običnih ljudi koji nemaju veze s vezom i koji misle tako.

15 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
millennial kaže...
 kolega imaš li ti iti malo iskustva iz privatnog sektora? poduzetništvo? bilo što?

Nemam malo, nego "malo" više. I ne, nije porezna prevara - sve je legalno i prolazi svaku kontrolu. Imaju shemu s kojom legalno umanjuju dobit. Pa onda imaš dobrotvore koji daruju sami sebi velike novce. Recimo Bill Gates donira zakladi "Bill & Melinda Gates" i slično. Sve legalno. Još vele "kakav krasan dobrotvor".

Idi i radi nešto korisno!
9 mjeseci
online
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Keso kaže...
millennial kaže...
 kolega imaš li ti iti malo iskustva iz privatnog sektora? poduzetništvo? bilo što?

Nemam malo, nego "malo" više. I ne, nije porezna prevara - sve je legalno i prolazi svaku kontrolu. Imaju shemu s kojom legalno umanjuju dobit. Pa onda imaš dobrotvore koji daruju sami sebi velike novce. Recimo Bill Gates donira zakladi "Bill & Melinda Gates" i slično. Sve legalno. Još vele "kakav krasan dobrotvor".

 ako je legalno onda je dostupno i dozvoljeno svima i ne vidim tu nikakav problem.

 

ovo za dobrotvore je glupo iti komentirati, ti stvarno misliš da netko može donirati zakladi i zatim te novce "izvaditi" nazad? ne budi smiješan. i da ja ću prvi reći da je "krasan dobrotvor" jer za razliku od pacijenata koji se boje da će pasti sa planete ako dođu do ruba i da im Bill želi uvaliti čip ta zaklada je barem korisna za čovječanstvo. uz to su i transparentni, slobodno odi na njihov web pa pogledaj izvještaje. za razliku od drugog "humanitarca" Muska čija zaklada niti nema web, odnosno ima, ali nije u funkciji. no njega nitko ne proziva, zanimljivo.

7 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
millennial kaže...

  ...i da im Bill želi uvaliti čip...

Ovo za 5G čipove mi najjače.

Znači, tolika muka napraviti jeftine 1024QAM modeme i pripadajuće A/D i D/A konvertere (čak i rastrošne 25 nm verzije su još uvijek ultraskupe), a eto Bil Gejc uvali cijelom čovječanstvu kroz cjepivo bez da ga financijski uopće okrzne...

BTW  i kak se napajaju?

Očito neka tajna reptilijanska tehnologija koja direktno pretvara tjelesnu toplinu u električnu energiju za pogon sklopovlja...

 

Uglavnom, ako je zbilja tako, eto prilike za zaradu, odemo se svi masovno cijepit, i onda povadimo čipove i prodamo ih masovno proizvođačima mobitela, kad vidiš kolko plaćaju inače, ovo im bude bagatela.

Step 5: profit 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 9:16 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
millennial kaže...

 ako je legalno onda je dostupno i dozvoljeno svima i ne vidim tu nikakav problem.

 

 To što je nešto legalno ne znači da je svima dostupno. Imaju li svi 4-5 povezanih tvrtki u različitim državama, timove odvjetnika, i zaradu mjerenu u stotinama milijuna EUR? Ako imaju, onda im je dostupno.

Idi i radi nešto korisno!
9 mjeseci
online
Re: Od ove godine EU uvodi minimalni porez na dobi
Keso kaže...
millennial kaže...

 ako je legalno onda je dostupno i dozvoljeno svima i ne vidim tu nikakav problem.

 

 To što je nešto legalno ne znači da je svima dostupno. Imaju li svi 4-5 povezanih tvrtki u različitim državama, timove odvjetnika, i zaradu mjerenu u stotinama milijuna EUR? Ako imaju, onda im je dostupno.

dostupno je svima, pitanje je samo treba li ta opcija svima. svatko svoje porezno rasterećenje koristi na najprigodniji način, od malih koji koriste putne naloge, troškove prijevoza, toplog obroka, božičnice... njima nije potrebno imati firme u različitim državama. Međutim, ono što je bitno, a ti ne shvaćaš je kad taj mali naraste i dođe u situaciju da mu je sve to potrebno on to ima pravo i može napraviti. Prema tome tu smo svi jednaki po pitanju prava i dok je sve u skladu sa zakonom ja stvarno ne vidim problem.

 

Tebe više muči što su neki već u poziciji da imaju milijune. Poduzetništvo je ravnopravno za sve sa zakonske strane, ali početna pozicija i start nisu isti za sve. Upravo zato postoje i mjere za sprječavanje monopola i slično, ali eno u drugoj temi se kolega buni protiv takvih mjera.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice