U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

poruka: 24
|
čitano: 7.417
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa".
11 godina
offline
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa
 
11 0 hvala 0
9 godina
offline
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

pa ako gledaju samo IP adresu onda im valjda možemo doskočiti sa VPN-om

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

znaci onion it is...

NULL!=NULL
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

Kod nas nije kažnjivo niti zamagliti milijarde javnog novca, a kamoli da se ide ganjati klince na torrentima.

 
28 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
Cansee kaže...

pa ako gledaju samo IP adresu onda im valjda možemo doskočiti sa VPN-om

 mislin da je nemoguce sakrit traffic od providera, mislin da je nebitno ako je njihov ruter, negdi u lancu transparent proxy ili nesto drugo od opreme priko njih se spajaš na ostatak interneta..

6 godina
offline
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

iskreno većina novog je sranje tako da više me skoro nije ni briga i da ne bude više torrenata....recimo 5 godina će brzo proći...platiš sve te servise po mjesec dana...pogledaš te zaostatke i to je to

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 10 hvala 2
15 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
Cansee kaže...

pa ako gledaju samo IP adresu onda im valjda možemo doskočiti sa VPN-om

 Ne znam za druge, ali konkretno na ProtonVPN torrent protokol blokiran

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
4 mjeseca
online
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

Ne mogu shvatiti. Na koji način blokiran?

Ne radi torrent klijent.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
dabar_solta_V2 kaže...

 mislin da je nemoguce sakrit traffic od providera, mislin da je nebitno ako je njihov ruter, negdi u lancu transparent proxy ili nesto drugo od opreme priko njih se spajaš na ostatak interneta..

 

Zavisi kako definiraš promet. Ako ga definiraš vrlo široko onda da, nemoguće je sakriti "promet" od svojeg providera. No ako promet gledaš kao nešto korisno što bi moglo povezati korisnika sa sadržajem kojeg konzumira, onda si u krivu. VPN će enkriptirati promet a provider će vidjeti da se nekakav promet dešava između tebe i VPN providera ali neće nikako moći razaznati koji sadržaj konzumiraš bez da surađuje s tim VPN providerom. 

Vrlo slično kao što tvoj provider ne može znati što googlaš bez da pita Google. 

7 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
to nešto ko dns over https, da ako neko i prati da je teže odredit o cemu se radi. ali nije nemoguce?

mislim da uvik ima nacin ako se zeli za vidit o cemu se radi. 1 glup primjer youtube traffic se moze prepoznat samo po gledanju grafova brzine po karakteristicnim spikeovima, pa mislim da torrent traffic bi se lako prepozna po konstantnom prjenosu podataka maksimalnom brzinom koju linija dopušta, uostalom provider nebi treba vidit https tocan link ali svejedno vidi npr nekitorentsite.nešto/ pa dalje ne vidi tocno koji torrent ali svejedno vidi da je torrent site posjecen nakon kojeg vidi zasicenje linije maks prijenosom podataka.
4 mjeseca
online
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

Ništa oni ne vide u enkriptiranom tunelu.

Vide samo da ide promet. Taj primjer sa spajkovima je.. onako, simpatičan. No, ne živi u kućanstvu jedan korisnik. Razuzdani "spajkovi" su non stop.

Glede torrentanja, korisnik koji uloži u VPN, uložio je i u seedbox kojim pristupa putem Filezille i potegne punom brzinom bez "spajkova".

I Filezilla ima enkripciju.

I pravi VPN ima duplo tunelarenje.

Prvi enkriptirani tunel preusmjeri u dodatni enkriptirani tunel.

Možeš pročitati službene turorijale Protona koji je sve nacrtao i savjetovao kako koristiti duplo tunelarenje kroz njihove servere u švicarskoj.

Kako zaobići blokadu provajdera u toj zemlji koji želi blokirati Proton.

Obraćaju se Iranskim novinarima i svoj opziciji gdje je glava u torbi.

Sumnjam da bi se time bavili, da je kojim slučajem nečiji život ugrožen.

Ako Proton svoj koncept predlaže Iranskom oporbenjaku, onda znači da su sigurni kako se sakrit od Iranskog telekoma.

 

 
12 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
syncmaster245b kaže...

 Ne znam za druge, ali konkretno na ProtonVPN torrent protokol blokiran

AFAIK samo u free verziji ne radi torrent protokol.

Deckard
4 mjeseca
online
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
deckard kaže...

AFAIK samo u free verziji ne radi torrent protokol.

 Da. Free verzija Protonovih usluga ne dozvoljava zagušenje odabranih servera koji su odabrani pod Free.

 

Evo Hrvatske.

8 servera za nazovimo to "normalno korištenje".

12 servera za torrent i stremanje.

 

Ovo je opcija duplog tunelarenja.

Sav hrvatski enkriptirani promet, dodatno bi se poslao u Ženevu na dodatnu enkripciju.

Serveri su pod zemljom pored trezora švicarskih banaka.

Ove hrvatske servere, kao i sve svjetske... šalju podešene i plombirane do odredišta. Njihovi ljudi putuju sa serverima i sve sami ugrađuju kod hostera.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 20:46 (Maskeron).
15 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
dabar_solta_V2 kaže...
to nešto ko dns over https, da ako neko i prati da je teže odredit o cemu se radi. ali nije nemoguce?

mislim da uvik ima nacin ako se zeli za vidit o cemu se radi. 1 glup primjer youtube traffic se moze prepoznat samo po gledanju grafova brzine po karakteristicnim spikeovima, pa mislim da torrent traffic bi se lako prepozna po konstantnom prjenosu podataka maksimalnom brzinom koju linija dopušta, uostalom provider nebi treba vidit https tocan link ali svejedno vidi npr nekitorentsite.nešto/ pa dalje ne vidi tocno koji torrent ali svejedno vidi da je torrent site posjecen nakon kojeg vidi zasicenje linije maks prijenosom podataka.

 Maksimalni prijenos podataka bi imao i na svakom downloadu ( igrica od 100GB) i prilikom gledanja legalnog sadržaja tako da to nikako ne može biti parametar za slanje kazne.

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
Da, da, pirati su problem... a ne lopovi i luđaci koji svaki mjesec lansiraju na tisuće satelita, masovno cijepe ljude neispitanim "cjepivom", truju cijeli svijet zračenjem, pesticidima i gmo-om, političari koji donose sulude zakone i kradu milijune i milijarde gdje god i kad god stignu... nu da, najveći problem je dijeljenje glupih serija s Netflixa.
Moj PC  
5 10 hvala 2
15 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
Zeolit kaže...
Da, da, pirati su problem... a ne lopovi i luđaci koji svaki mjesec lansiraju na tisuće satelita, masovno cijepe ljude neispitanim "cjepivom", truju cijeli svijet zračenjem, pesticidima i gmo-om, političari koji donose sulude zakone i kradu milijune i milijarde gdje god i kad god stignu... nu da, najveći problem je dijeljenje glupih serija s Netflixa.

 

Zašto su sateliti problem?

15 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski

Ja sam na Starlinku dva mjeseca sad. Dojadio mi je hibridni dsl/4g koji ima 7 Mbps up i down. Cijena starlinka je pala na 50€ u Njemačkoj. Prihvatljivo i najbrža opcija koju imam.

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
Prvo - otpad. Puno njih će nakon par godina roknuti, nekome i na glavu. Drugo - zračenje o kojem naravno nitko ne tazmišlja jer je tako mnoge programirao mainstream. Treće - toliko ih svakog mjeseca lansiraju da s pojedinih mjesta više nećemo vidjeti noćno nebo. Otkad je naše zajedničko nebo postalo njihov poligon? Kupili su nebo, njihovo je? Svi smo postali pokusni kunići pijanih milijardera. Čak ni to. I kunići barem cvile, nekako se bune. Ljudi više i ne bleje. Uvjerili su ih da je to cijena napretka.
6 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
Zeolit kaže...
Prvo - otpad. Puno njih će nakon par godina roknuti, nekome i na glavu. Drugo - zračenje o kojem naravno nitko ne tazmišlja jer je tako mnoge programirao mainstream. Treće - toliko ih svakog mjeseca lansiraju da s pojedinih mjesta više nećemo vidjeti noćno nebo. Otkad je naše zajedničko nebo postalo njihov poligon? Kupili su nebo, njihovo je? Svi smo postali pokusni kunići pijanih milijardera. Čak ni to. I kunići barem cvile, nekako se bune. Ljudi više i ne bleje. Uvjerili su ih da je to cijena napretka.

Malo manje ludih gljiva jest pa će ti bit bolje.

Zračenje je uvijek tu, uvijek je bilo i uvijek će biti (kozmičko zračenje) i samo po sebi zračenje nikad nije bilo problem, problem je samo količina zračenja, koja bez obzira na sve tvoje paranoje teorije zavjera čak i opada jer svaka sljedeća generacija mobilnog prijenosa koristi više odašiljača manje moći tako da samo zračenje opada. Čak i starlinkovi sateliti manje zrače nego tvoj zid u kući/stanu (da i oni zrače).A što se tiće drugog dijela tu se vidi sva tvoja licemjernost, jer ako tebi to ne treba šta će drugima, jel da, zašto onda ne ugasiš mobitel, komp, tv i prestaješ ti sam davat pare tim miljarderima, ovako sa tipkanjem na kompu im opet daješ pare, sa kupovanjem u trgovačkim centrima im opet daješ pare, sa plačanjem internet pretplate im opet daješ pare..... uglavnom prestani kenjat i bar se pokušaj držat teme.

 

Bak on sabđekt - torrenti sami po sebi nisu problem, djeljenje ilegalnog sadržaja je problem, a sad nekako sumnjam da svaki ISP ima kapaciteta provjeravat u stvarnom vremenu svakog svog korisnika šta skida i odakle skida i dali djeli okolo... ISP može blokirat određene stranice (i to samo na zahtjev države)...a koliko znam u Dojčlandu se cyber policija ugurala na torrente i skenirala IP-ove koji djele sadržaj i tima slali kazne. Uglavnom ako ikad ovo presravanje dođe do nas, VPN i vozi miško.

14 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
Zeolit kaže...
Prvo - otpad. Puno njih će nakon par godina roknuti, nekome i na glavu. Drugo - zračenje o kojem naravno nitko ne tazmišlja jer je tako mnoge programirao mainstream. Treće - toliko ih svakog mjeseca lansiraju da s pojedinih mjesta više nećemo vidjeti noćno nebo. Otkad je naše zajedničko nebo postalo njihov poligon? Kupili su nebo, njihovo je? Svi smo postali pokusni kunići pijanih milijardera. Čak ni to. I kunići barem cvile, nekako se bune. Ljudi više i ne bleje. Uvjerili su ih da je to cijena napretka.

 jbt predloži mi dilera molim te :)


Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 14:48 (merio).
14 godina
offline
Re: U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratski
Zeolitu, menjaj bre dilera... 😅 🤣
Brkoni
16 godina
offline
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

Ili barem stavi kapicu od alu folije, vidim da se svakakvi signali probijaju 😬

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
U Litvi naplaćuju kazne za dijeljenje piratskih sa

Sidanje preko torrenta treba legalizirati. To je jednostavno bolja usluga od streaming servisa. Ja bih prvi platio poneki eurić za to... 

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice