CRISPR, GLP-1 i GPT: velika očekivanja od tri potp

poruka: 6
|
čitano: 4.148
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "CRISPR, GLP-1 i GPT: velika očekivanja od tri potp".
15 godina
offline
CRISPR, GLP-1 i GPT: velika očekivanja od tri potp

zgodno je ostaviti u primozgu napomenu kako su očekivanja i razočaranja/otrežnjenja uzajamno pozitivno korelirana (zaokruženo: +1). samo u kovčegu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 7:05 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CRISPR, GLP-1 i GPT: velika očekivanja od tri
U rukama bioterorista, CRISPR može izbrisati sve ljude s lica Zemlje. Pitanje je vremenu kada će ludoj sekti pasti u ruke tj članove. Već imamo grupu bioterorista koji su u Wuhanskom laboratoriju radili "gain of function". Prema mišljenju CIAe. Tražili su kako da virus obične prehlade učine daleko zaraznijim i opasnijim. Prvi oboljeli su djelatnici tog labosa.
Sada isti financijeri/bioteroristi rade na verziji 2, koja bi ubila oko 30% zaraženih.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
CRISPR, GLP-1 i GPT: velika očekivanja od tri potp

U članku se navela kratka povijest za CRISPR i GLP-1, ali nije za AI i LLM, pa evo ukratko, povijest umjetne inteligencije i velikih jezičnih modela počela je 1950-ih, dubokog učenja 1960-ih, a neuralnih mreža 1870-ih, odnosno umjetnih neuralnih mreža 1920-ih.

Magia Posthuma
 
0 0 hvala 3
7 godina
offline
Re: CRISPR, GLP-1 i GPT: velika očekivanja od tri
Vampir001 kaže...

U članku se navela kratka povijest za CRISPR i GLP-1, ali nije za AI i LLM, pa evo ukratko, povijest umjetne inteligencije i velikih jezičnih modela počela je 1950-ih, dubokog učenja 1960-ih, a neuralnih mreža 1870-ih, odnosno umjetnih neuralnih mreža 1920-ih.

 1870? a? na cemu? kako?

2 godine
offline
Re: CRISPR, GLP-1 i GPT: velika očekivanja od tri
dabar_solta_V2 kaže...

 1870? a? na cemu? kako?

 

Ne umjetnih, nego neuronske mreže općenito, teorija o neuronskim mrežama, u njihovim odvojenim radovima, misli i tjelesna aktivnost rezultat su interakcija među neuronima unutar mozga:

 

Alexander Bain 1873.

 

https://archive.org/details/mindbodytheories00bain/mode/2up

 

William James 1890.

 

https://archive.org/details/principlespsych01jamegoog

Magia Posthuma
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 23:36 (Vampir001).
8 godina
offline
CRISPR, GLP-1 i GPT: velika očekivanja od tri potp

Ja bih se okladio na CRISPR-CasX i GPT tehnologije koji su alati opće namjene; njihovo vrijeme tek dolazi.

 

GLP-1 pomaže kod specifičnog problema uz ozbiljne nuspojave i enormni trošak. Lako moguće da mu za par godina dođe zabrana ili pristojna odšteta.

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice