Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje: sad

poruka: 27
|
čitano: 8.260
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje: sad".
16 godina
offline
Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje: sad

upravo isprobao, na prvu se čini super! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje: sad

Ne, neće biti zloupotrebe!

morrisoN
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje: sad

Znaci za skolarca je izuzetno bitno da nauci pin za mobitel/tablet od roditelja!

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
dd.inc kaže...

Znaci za skolarca je izuzetno bitno da nauci pin za mobitel/tablet od roditelja!

 

I što će dobit s tim? Svaki roditelj na mail dobije svaki sat izostanka.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
Bitanga kaže...

 

I što će dobit s tim? Svaki roditelj na mail dobije svaki sat izostanka.

 sva sreća pa su svi roditelji tehnički pismeni

7 godina
protjeran
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
loky4i4 kaže...
Bitanga kaže...

 

I što će dobit s tim? Svaki roditelj na mail dobije svaki sat izostanka.

 sva sreća pa su svi roditelji tehnički pismeni

 onda najbolje da se nista ne promijeni, zbog toga sto dio (mali) roditelja nije tehnicki pismen

14 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
Tvpronlem kaže...

 onda najbolje da se nista ne promijeni, zbog toga sto dio (mali) roditelja nije tehnicki pismen

 kladim se da nije baš mali, jer je pola mladih tehnički nepismeno ak ih makneš sa instagrama itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 14:05 (loky4i4).
7 godina
protjeran
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
loky4i4 kaže...
Tvpronlem kaže...

 onda najbolje da se nista ne promijeni, zbog toga sto dio (mali) roditelja nije tehnicki pismen

 kladim se da nije baš mali, jer je pola mladih tehnički nepismeno ak ih makneš sa instagrama itd.

 pricamo o koristenju maila i user friendly app-a  (dode ti kao i instagram)
dovoljno je da znaju napraviti log in

13 godina
offline
Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje: sad

A čemu služi onaj plavi gumb pdf? 

Gdje god da kliknem na njega ništa se ne događa 

[URL="http://goo.gl/KpG4TT"]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL="http://goo.gl/xLCF5F"]REZULTATI[/URL] ankete
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
loky4i4 kaže...
Tvpronlem kaže...

 onda najbolje da se nista ne promijeni, zbog toga sto dio (mali) roditelja nije tehnicki pismen

 kladim se da nije baš mali, jer je pola mladih tehnički nepismeno ak ih makneš sa instagrama itd.

 

Začudio bi se. Danas su svi roditelji već od vrtića i prvog razreda u Viber grupama i dogovaraju rođendane, komuniciraju s učiteljicama/razrednicima i sl.

Ne znam šta bulazniš. Pa nemaju djecu ljudi od 80 godina. Bez maila danas maltene ne možeš ni molbu za posao poslati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 15:18 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
E kad bi još se ocjene upisivale isti dan to bi bilo sjajno.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:

Svjestan si da roditelj vidi ocjenu 48 sati nakon što je upisana?

4 mjeseca
offline
Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje: sad

Ja sam do sada gledao preko usernamea učenika.

Danas sam probao preko egrađanina. Kaže, kontaktirajte razrednika.

 

Jeli svake godine razrednik to mora aktivirati ili što li već napraviti?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
Maskeron kaže...

Ja sam do sada gledao preko usernamea učenika.

Danas sam probao preko egrađanina. Kaže, kontaktirajte razrednika.

 

Jeli svake godine razrednik to mora aktivirati ili što li već napraviti?

 

 

Ja i dalje gledam preko učenika.

Fascinantno je da egrađani znaju tko su mi djeca, jer ih imam za odabrati u dropdownu za promjenu kada treba neke dokumente pregledati za njih, ali eto za e-dnevnik to nije dovoljno :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 mjeseca
offline
Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje: sad

Da. Identično sam se ja danas zapitao.

U izborniku djetetov pedijatar i stomatolog.. sav uvid.

A ednevnik, razrednica bi kao trebala nešto kliknut.

Ništa..neka stoji. Neću smarat ženu, dosta joj je ostalih zanovijetala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:

Mora razrednik aktivirati samo jednom.
Uz ostalo upiše e-mail adresu i broj telefona
Barem tako je nama aktivirano prije jedno 6 godina

12 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
udarnik60 kaže...

Svjestan si da roditelj vidi ocjenu 48 sati nakon što je upisana?

 Nope,nisam,jerbo ponekad se ocjene pojave sa par tjedana kašnjenja.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 9:13 (mGT).
14 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
loky4i4 kaže...
Tvpronlem kaže...

 onda najbolje da se nista ne promijeni, zbog toga sto dio (mali) roditelja nije tehnicki pismen

 kladim se da nije baš mali, jer je pola mladih tehnički nepismeno ak ih makneš sa instagrama itd.

 Pa zato i idu u školu / na informatiku, da nauče...

15 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
mGT kaže...
udarnik60 kaže...

Svjestan si da roditelj vidi ocjenu 48 sati nakon što je upisana?

 Nope,nisam,jerbo ponekad se ocjene pojave sa par tjedana kašnjenja.

 

 

Da, to je problem nastavnika i profesora koji neredovito unose ocjene i primjedbe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
moderator
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
Bitanga kaže...
Maskeron kaže...

Ja sam do sada gledao preko usernamea učenika.

Danas sam probao preko egrađanina. Kaže, kontaktirajte razrednika.

 

Jeli svake godine razrednik to mora aktivirati ili što li već napraviti?

 

 

Ja i dalje gledam preko učenika.

Fascinantno je da egrađani znaju tko su mi djeca, jer ih imam za odabrati u dropdownu za promjenu kada treba neke dokumente pregledati za njih, ali eto za e-dnevnik to nije dovoljno :-D

Ja sam imao problem što sam ulazio preko učeničkih podataka koje smo dobili, a budući da imam dvoje djece, svaki put sam se morao odjavljivati i ponovno prijavljivati, a kao za inat nije mi htjelo zapamtiti podatke za prijavu od jednog djeteta. Tražio sam obje učiteljice da mi se odobri roditeljski pristup preko e-građani. One to nisu mogle napraviti, ali su proslijedile informatičaru u školi koji je preko Carneta to nekako riješio. Sad lijepo vidim sve kroz svoj account i mislim da su djeca trajno povezana s mojim podacima. Pa evo, ako imate isti problem, savjetujem da to svakako napravite. Nama u školi po defaultu ne daju pristup e-dnevniku preko e-građana, već samo učeničke podatke za prijavu.

Vinko Krištić | BUG Marketing
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 10:19 (vincimus).
16 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
Btw kak je u HR sa izostancima i opravdavanjem? Kaj ocu reci, kod mene u Austriji ako je dijete bolesno moram doktoru i bez papira od ljecnika ja ne mogu opravdat izostanak djeteta. Znaci ne mogu uzet dijete na skijanje izostat iz skole tjedan dana i reci bilo je bolesno. Isto vrijedi i za vrtic, za sve i sve treba papir od ljecnika. Pitam zato jer mi je zena rekla kak je na Bregani bila guzva jer svi zivi isli na skijanje iz HR a pocela skola i tocno nikoga to ne hebe u zivotu. Jedino objasnjenje je da skole dopustaju skijanje ili roditelji lazu skolu i vode djecu na skijanje.
15 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
NEW_MAN kaže...
Btw kak je u HR sa izostancima i opravdavanjem? Kaj ocu reci, kod mene u Austriji ako je dijete bolesno moram doktoru i bez papira od ljecnika ja ne mogu opravdat izostanak djeteta. Znaci ne mogu uzet dijete na skijanje izostat iz skole tjedan dana i reci bilo je bolesno. Isto vrijedi i za vrtic, za sve i sve treba papir od ljecnika. Pitam zato jer mi je zena rekla kak je na Bregani bila guzva jer svi zivi isli na skijanje iz HR a pocela skola i tocno nikoga to ne hebe u zivotu. Jedino objasnjenje je da skole dopustaju skijanje ili roditelji lazu skolu i vode djecu na skijanje.

 

Ne idemo na skijanje tjedan dana pa nemamo tih problema :-)

 

Kod nas roditelj može opravdati do 3 uzastopna dana bez liječničke potvrde. Više puta godišnje.

Za više od 3 dana je potrebna liječnička potvrda.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 11:18 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
vincimus kaže...

Ja sam imao problem što sam ulazio preko učeničkih podataka koje smo dobili, a budući da imam dvoje djece, svaki put sam se morao odjavljivati i ponovno prijavljivati, a kao za inat nije mi htjelo zapamtiti podatke za prijavu od jednog djeteta. Tražio sam obje učiteljice da mi se odobri roditeljski pristup preko e-građani. One to nisu mogle napraviti, ali su proslijedile informatičaru u školi koji je preko Carneta to nekako riješio. Sad lijepo vidim sve kroz svoj account i mislim da su djeca trajno povezana s mojim podacima. Pa evo, ako imate isti problem, savjetujem da to svakako napravite. Nama u školi po defaultu ne daju pristup e-dnevniku preko e-građana, već samo učeničke podatke za prijavu.

 

Onda imaš onaj drugi problem koji je netko već spomenuo, da sve kasni 48h. Zato nisam do sad koristio taj roditeljski pristup.

Do sad nije bilo drugih benefita, samo nedostaci. Vidjet ćemo za dalje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 11:22 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
Bitanga kaže...

 

Začudio bi se. Danas su svi roditelji već od vrtića i prvog razreda u Viber grupama i dogovaraju rođendane, komuniciraju s učiteljicama/razrednicima i sl.

Ne znam šta bulazniš. Pa nemaju djecu ljudi od 80 godina. Bez maila danas maltene ne možeš ni molbu za posao poslati.

 Izgleda da bi se ti začudio, imali su neki dan roditeljski u jednoj gimnaziji, većina roditelja je rekla kad su im objašnjavali, ma nećemo mi to koristiti 

15 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
loky4i4 kaže...
Bitanga kaže...

 

Začudio bi se. Danas su svi roditelji već od vrtića i prvog razreda u Viber grupama i dogovaraju rođendane, komuniciraju s učiteljicama/razrednicima i sl.

Ne znam šta bulazniš. Pa nemaju djecu ljudi od 80 godina. Bez maila danas maltene ne možeš ni molbu za posao poslati.

 Izgleda da bi se ti začudio, imali su neki dan roditeljski u jednoj gimnaziji, većina roditelja je rekla kad su im objašnjavali, ma nećemo mi to koristiti 

 

Ti roditelji "izlaze" iz gimnazije za par godina, a dolaze nove generacije roditelja koje to sve koriste.

Tko "ne želi" nešto koristiti nema se ni pravo buniti što nije uključen.

 

Čini mi se suludo da netko u današnje vrijeme brani ljude koji "ne žele" koristiti mail kao sredstvo komunikacije.

Što bi oni željeli koristiti? Pisma na kućnu adresu? Fax? Pager?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 11:59 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
Bitanga kaže...

 

Čini mi se suludo da netko u današnje vrijeme brani ljude koji "ne žele" koristiti mail kao sredstvo komunikacije.

Što bi oni željeli koristiti? Pisma na kućnu adresu? Fax? Pager?

 ne branim, samo govorim činjenice i to je to

15 godina
offline
Re: Redizajniran e-Dnevnik za učenike i roditelje:
loky4i4 kaže...

 ne branim, samo govorim činjenice i to je to

 

A gle, nisu to nikakve relevantne statistike, to je jedan random rekla-kazala primjer koji želiš prikazati kao nešto značajno.

 

Uostalom koja je tvoja poanta? Cijela diskusija je potekla od toga što je netko rekao da djeci danas bitno naučiti PIN/lozinku od roditeljevog tableta/mobitela da bi si valjda mogli sami opravdavati izostanke.

Na što sam ja rekao da to nema smisla jer roditelj dobije na mail svaki izostanak. Znači, ako roditelj ima pristup e-dnevniku, onda ima i mail adresu na koju mu stiže obavijest.

Čak i ja koji nemam pristup roditeljskom e-dnevniku dobivam na svoj mail te obavijesti, znači da su u sustavu e-dnevnika uneseni i roditelji i njihove mail adrese, makar login nije omogućen.

Znači, cijela priča o tome da djeca mogu nešto fejkati preko roditeljskih accounta nema nikakvog smisla.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 13:13 (Bitanga).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice