Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

poruka: 23
|
čitano: 13.582
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?".
10 godina
suspendiran
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

Ne znam, jako se moram truditi da vidim gdje se razlikuju. S time da mi je Aptos bolji, primjetiti da je font nekako "višlji", izduženiji, kako god bi se to nazvalo. Subjektivan dojam jest da je ugodniji kod čitanja

 

 
 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 10:33 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

"...kada je legendarni Times New Roman bio zamijenjen dosadašnjim bezserifnim fontom Calibri"

 

Beserifni font, glasovi z+s se spajaju i ostaje samo s. Sorry, ovo sam morao spomenut kao grafički dizajner, ne kao grammar nazi.  

 
7 0 hvala 1
10 godina
suspendiran
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

preškolska prestava?

 

"bezseksualni" je primjer gdje se koristi riječ "aseksualni". Znači moglo bi se pisati "aserifni"?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 11:03 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

Uobičajeni naziv je beserifni font u RH i svi dizajneri znaju o čemu se radi kada spomeneš taj naziv.

Ukratko, da malo pojasnim, bez serifa je određenje da taj font uopće nema serife, naziv aserifni font bi se mogao shvatiti kao izostanak serifa u fontu koji može imati serife, kao što aseksualni brak znači brak bez seksa gdje bi ga inače moglo biti za past u nesvjest.  

Neću dublje ulaziti u gramatiku i stvarno stručno tumačenje prijevoda sans serif, mislim da je ovo prethodno dovoljno jasno.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

-loš prikaz u članku, tj pogrešnim zumiranjem-skaliranjem fontovi izgledaju iste veličine, no nisu, aptos je veći od colibrija i to je vidljivo u prvom postu, velika slova su ista, mala su viša dok je širina primjetna na širini reda, ne slova-riječi, tj u svakom redu texta jedna riječ ode u novi red pa se nakupi razlika, tj zamjena nije 'bezbolna' kad postoji zadani okvir kao tisak..

-dok su upute kako se mijenja defaultni font onak, točne, no koliko i kome potrebne? što je iduće, kako povećati font? kako ''sejvati na disketu''? :))

 

-dodatak raspravi o nazivu, .. sans serif je odavno u struci-branši, kao što se u raznim strukama koriste latinski, njemački, tuđice, ne zbog problema prevođenja nego značenja, razumijevanja, eliminacije nesporazuma u komunikaciji gdje je važnije točno prenjeti informaciju manje na kojem jeziku .. medicina, pravo, građevina, .. svi imaju takve izraze koje nije potebno prevoditi, kao što je npr značenje pro bono, za besplatno zastupanje pravnika i ne prevodi se, tj unutar struke se zna što to znači, dok ostalim ljudima dok im to ne treba nije ni važno što znači, traktoristi font ne znači ništa.. i iz tog drugi dio, sans serif .. nije potrebno prevoditi, jer je unutar struke udomaćeno, dok za ostale nije ni važno, kao i logika, ili se nešto prevodi ili se ne prevodi, ostavlja original.. tj ako niste primjetili, prvi prevodi sans, kao bez ili prefix a-serifni, .. i to je pogrešno, jer prevodi prvu riječ dok drugu koja daje osnovno značenje ostavlja, na pola.. ili-ili, ili se prevodi oboje jer samo zajedno nešto točno znače ili se ostave, ne na pola, ne a-serifno ili bez-serifno, nego tad bez-ukrasa jer serif je ukras fonta, odnosno opet, u toj struci se to ostavlja, jedino kad se želi laicima-ostalima objasniti što ta riječ znači, tad se prevodi ili doda u zagradi, dok je pogrešno to raditi na pola.

 

edit.. + kao što ni riječ font ne prevodimo, jer se podrazumijeva da je već svi znaju-razumiju, dok bi prijevod bio tip slova, rez slova i sl. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 12:15 (ihush).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
ihush kaže...

-loš prikaz u članku, tj pogrešnim zumiranjem-skaliranjem fontovi izgledaju iste veličine, no nisu, aptos je veći od colibrija i to je vidljivo u prvom postu, velika slova su ista, mala su viša dok je širina primjetna na širini reda, ne slova-riječi, tj u svakom redu texta jedna riječ ode u novi red pa se nakupi razlika, tj zamjena nije 'bezbolna' kad postoji zadani okvir kao tisak..

-dok su upute kako se mijenja defaultni font onak, točne, no koliko i kome potrebne? što je iduće, kako povećati font? kako ''sejvati na disketu''? :))

 

-dodatak raspravi o nazivu, .. sans serif je odavno u struci-branši, kao što se u raznim strukama koriste latinski, njemački, tuđice, ne zbog problema prevođenja nego značenja, razumijevanja, eliminacije nesporazuma u komunikaciji gdje je važnije točno prenjeti informaciju manje na kojem jeziku .. medicina, pravo, građevina, .. svi imaju takve izraze koje nije potebno prevoditi, kao što je npr značenje pro bono, za besplatno zastupanje pravnika i ne prevodi se, tj unutar struke se zna što to znači, dok ostalim ljudima dok im to ne treba nije ni važno što znači, traktoristi font ne znači ništa.. i iz tog drugi dio, sans serif .. nije potrebno prevoditi, jer je unutar struke udomaćeno, dok za ostale nije ni važno, kao i logika, ili se nešto prevodi ili se ne prevodi, ostavlja original.. tj ako niste primjetili, prvi prevodi sans, kao bez ili prefix a-serifni, .. i to je pogrešno, jer prevodi prvu riječ dok drugu koja daje osnovno značenje ostavlja, na pola.. ili-ili, ili se prevodi oboje jer samo zajedno nešto točno znače ili se ostave, ne na pola, ne a-serifno ili bez-serifno, nego tad bez-ukrasa jer serif je ukras fonta, odnosno opet, u toj struci se to ostavlja, jedino kad se želi laicima-ostalima objasniti što ta riječ znači, tad se prevodi ili doda u zagradi, dok je pogrešno to raditi na pola.

 

edit.. + kao što ni riječ font ne prevodimo, jer se podrazumijeva da je već svi znaju-razumiju, dok bi prijevod bio tip slova, rez slova i sl. 

 

Rekoh da neću ulazit dublje u problematiku prevođenja, ali eto, potegnuo si vraga za rep. 

 

Vidi ovaj link:

https://elements.envato.com/flower-hand-drawn-display-font-33XR9DJ?_ga=2.13421937.792378510.1705058347-1018027278.1705058347

 

Sad mi objasni kako da ja nazovem taj font kao "bezukrasni", a radi se o beserifnom fontu s ukrasima. 

9 godina
protjeran
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

Zaboli me i za M$ Office paket, kad na Libre Office možeš raditi sve što i na M$ premoćnim alatima.

Samo kad sad uvedu zakone za pirateriju, baj baj crackiranom Windowsu i Ofiice-u.

Bumo videli šta će tada većina raje koristiti.

Moj PC  
1 5 hvala 0
12 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

Veliko I i malo L u Aptos fontu ne dijeli isti glyph.
 

 
3 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi

-jednako kao da font nazovemo zeleni-font a tipkamo-printamo ga u npr crnoj :) .. što će reć, možemo svašta nazvati svakako, naziv-ime nije stvar činjenica, standarda, pravila nego osobna stvar-izbor ili pravo onog tko imenuje pri čemu može biti i terminološki loše, no pravo osobe je izabrati loše .. nasuprot tome u recimo kemiji ili astrologiji postoji pravilo, način kako se dodljeljuje naziv, ne po babi-stričevima ili nečijoj želji nego po pravilima struke, tj kad je važno da ostali razumiju što naziv znači jer se tad naziv koristi kao objašnjenje, samoobjašnjivo, kao kemijska formula kemičarima ili matematička matematičarima..

 

-odgovor? to nije serifni, nema 'repiće' (ukrase) pri čemu se ukras u tijelu fonta ne računa, serif je repić kao i način kako se pisana (rukom, perom..) slova povezuju i kako se krivuljom spajaju na iduće..

-u primjeru npr ariel-times.. ariel font je čist, bez, nema nastavke na vrhovima slova, dok times ima i to isključivo se gleda vrh-krajevi slova, npr A dok slovo O nema ništa, no font je set slova-znakova, ne pojedino pa nije kriterij slovo kao O..

-ovo što daješ u primjeru je ispuna, ukras, može biti na kolačima.. no nije dio fonta u značenju s i bez ukrasa, nego je to naprosto takav font i točno, sansserif, jer nema 'repiće' i time nije serifni, mada je po površini ukrašen no to su dodatni-grafički ukrasi koji nemaju veze s pisanjem-spajanjem u riječi kao pisanjem perom-tintom gdje je to bilo važno upravo zbog tinte, kao i to da je takvo pisanje perom pod kutem stvaralo deblje-tanje-špic linije kao flomaster pravokutnog profila i sl. a to je vidljivo samo u ručnom pisanju bez prekida linije-tinte, ne u tipkanju na tipkovnici.

-ukrasi na fontu nisu serif, kao što ni outline nije takav ukras mada se može koristiti za ukrasiti ili istaknuti neki text.. dok je outline sam po sebi isti font pa time uvjek onaj s ili bez serifa oko kojeg se nalazi, .. tj dva serifa opet daju serif, dva sanserifa opet daju sansserif, jer nisu minus i minus u matematici.

 

.. tj možda, kao moje mišljenje na ovakvo brzopotezno zabavno pitanje-tipkanje u nedostatku 'važnijih' tema :)))

 

edit: ekšli, na pitanje sam daješ odgovor na kraju, ''a radi se o besefirnom fontu s ukrasima.'' .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 12:44 (ihush).
8 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

Ovaj novi nisam još vidio i koristio, a Calibri mi je oduvijek bio bez veze.

 

Tako da u tekstovima koristim Tahomu, a u mailovima Verdanu. Tahoma dobro izgleda i na ekranu i na papiru, a Verdana se ciljano napravljena za ekran što je odlično za mail. 

 

Čak je i stari dobri Arial bolji od anemičnog Calibrija koji mi nikad nije sjeo.

 

EDIT: Eh, da: kad smo već kod gramatike - ne kaže se "ne dopada", nego "ne sviđa" 

Life is jazz. Play it cool.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 12:46 (Macumba).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?
ihush kaže...

-jednako kao da font nazovemo zeleni-font a tipkamo-printamo ga u npr crnoj :) .. što će reć, možemo svašta nazvati svakako, naziv-ime nije stvar činjenica, standarda, pravila nego osobna stvar-izbor ili pravo onog tko imenuje pri čemu može biti i terminološki loše, no pravo osobe je izabrati loše .. nasuprot tome u recimo kemiji ili astrologiji postoji pravilo, način kako se dodljeljuje naziv, ne po babi-stričevima ili nečijoj želji nego po pravilima struke, tj kad je važno da ostali razumiju što naziv znači jer se tad naziv koristi kao objašnjenje, samoobjašnjivo, kao kemijska formula kemičarima ili matematička matematičarima..

 

-odgovor? to nije serifni, nema 'repiće' (ukrase) pri čemu se ukras u tijelu fonta ne računa, serif je repić kao i način kako se pisana (rukom, perom..) slova povezuju i kako se krivuljom spajaju na iduće..

-u primjeru npr ariel-times.. ariel font je čist, bez, nema nastavke na vrhovima slova, dok times ima i to isključivo se gleda vrh-krajevi slova, npr A dok slovo O nema ništa, no font je set slova-znakova, ne pojedino pa nije kriterij slovo kao O..

-ovo što daješ u primjeru je ispuna, ukras, može biti na kolačima.. no nije dio fonta u značenju s i bez ukrasa, nego je to naprosto takav font i točno, sansserif, jer nema 'repiće' i time nije serifni, mada je po površini ukrašen no to su dodatni-grafički ukrasi koji nemaju veze s pisanjem-spajanjem u riječi kao pisanjem perom-tintom gdje je to bilo važno upravo zbog tinte, kao i to da je takvo pisanje perom pod kutem stvaralo deblje-tanje-špic linije kao flomaster pravokutnog profila i sl. a to je vidljivo samo u ručnom pisanju bez prekida linije-tinte, ne u tipkanju na tipkovnici.

-ukrasi na fontu nisu serif, kao što ni outline nije takav ukras mada se može koristiti za ukrasiti ili istaknuti neki text.. dok je outline sam po sebi isti font pa time uvjek onaj s ili bez serifa oko kojeg se nalazi, .. tj dva serifa opet daju serif, dva sanserifa opet daju sansserif, jer nisu minus i minus u matematici.

 

.. tj možda, kao moje mišljenje na ovakvo brzopotezno zabavno pitanje-tipkanje u nedostatku 'važnijih' tema :)))

 

edit: ekšli, na pitanje sam daješ odgovor na kraju, ''a radi se o besefirnom fontu s ukrasima.'' .. :)

 


Ma sve OK, ovo je baš tema za "gubljenje vremena", zanimljivo mi je stajalište drugih ljudi. Mogli bismo ovako u nedogled i opet bi se vratili na početak. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 12:45 (Thinker).
 
1 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
Iako lako su dvije različite riječi ali ne izgledaju tako.
12 godina
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
gumifufna kaže...

Zaboli me i za M$ Office paket, kad na Libre Office možeš raditi sve što i na M$ premoćnim alatima.

Samo kad sad uvedu zakone za pirateriju, baj baj crackiranom Windowsu i Ofiice-u.

Bumo videli šta će tada većina raje koristiti.

 Raja će koristiti Cloud MS Office sa pretplatom ili neće uopće koristit MS Office.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
7 dolara mjesečno nije nešto što imalo osjetim na računu a daleko mi je ugodnije nego instalirati tko zna kakve crackove koji te traže da isključis antivirus i vele ti "nismo virus majke mi".
Usto dobijem 1TB prostora na disku i sinkronizaciju s tablet i smartphoneom . Meni dovoljno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
Thinker kaže...
ihush kaže...

-jednako kao da font nazovemo zeleni-font a tipkamo-printamo ga u npr crnoj :) .. što će reć, možemo svašta nazvati svakako, naziv-ime nije stvar činjenica, standarda, pravila nego osobna stvar-izbor ili pravo onog tko imenuje pri čemu može biti i terminološki loše, no pravo osobe je izabrati loše .. nasuprot tome u recimo kemiji ili astrologiji postoji pravilo, način kako se dodljeljuje naziv, ne po babi-stričevima ili nečijoj želji nego po pravilima struke, tj kad je važno da ostali razumiju što naziv znači jer se tad naziv koristi kao objašnjenje, samoobjašnjivo, kao kemijska formula kemičarima ili matematička matematičarima..

 

-odgovor? to nije serifni, nema 'repiće' (ukrase) pri čemu se ukras u tijelu fonta ne računa, serif je repić kao i način kako se pisana (rukom, perom..) slova povezuju i kako se krivuljom spajaju na iduće..

-u primjeru npr ariel-times.. ariel font je čist, bez, nema nastavke na vrhovima slova, dok times ima i to isključivo se gleda vrh-krajevi slova, npr A dok slovo O nema ništa, no font je set slova-znakova, ne pojedino pa nije kriterij slovo kao O..

-ovo što daješ u primjeru je ispuna, ukras, može biti na kolačima.. no nije dio fonta u značenju s i bez ukrasa, nego je to naprosto takav font i točno, sansserif, jer nema 'repiće' i time nije serifni, mada je po površini ukrašen no to su dodatni-grafički ukrasi koji nemaju veze s pisanjem-spajanjem u riječi kao pisanjem perom-tintom gdje je to bilo važno upravo zbog tinte, kao i to da je takvo pisanje perom pod kutem stvaralo deblje-tanje-špic linije kao flomaster pravokutnog profila i sl. a to je vidljivo samo u ručnom pisanju bez prekida linije-tinte, ne u tipkanju na tipkovnici.

-ukrasi na fontu nisu serif, kao što ni outline nije takav ukras mada se može koristiti za ukrasiti ili istaknuti neki text.. dok je outline sam po sebi isti font pa time uvjek onaj s ili bez serifa oko kojeg se nalazi, .. tj dva serifa opet daju serif, dva sanserifa opet daju sansserif, jer nisu minus i minus u matematici.

 

.. tj možda, kao moje mišljenje na ovakvo brzopotezno zabavno pitanje-tipkanje u nedostatku 'važnijih' tema :)))

 

edit: ekšli, na pitanje sam daješ odgovor na kraju, ''a radi se o besefirnom fontu s ukrasima.'' .. :)

 


Ma sve OK, ovo je baš tema za "gubljenje vremena", zanimljivo mi je stajalište drugih ljudi. Mogli bismo ovako u nedogled i opet bi se vratili na početak. 

 Ne može nitko u nedogled kao što može ihush. Neke beskonačnosti su veće od drugih :-D

13 mjeseci
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
7 dolara mjesečno nije nešto što imalo osjetim na računu a daleko mi je ugodnije nego instalirati tko zna kakve crackove koji te traže da isključis antivirus i vele ti "nismo virus majke mi".
Usto dobijem 1TB prostora na disku i sinkronizaciju s tablet i smartphoneom . Meni dovoljno.

 Ili mozes kupiti original bez pretplate za stotinjak eura, nema pretplate i nikad ne expire. Istina nije najnoviji. 

10 godina
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
mGT kaže...

 Raja će koristiti Cloud MS Office sa pretplatom ili neće uopće koristit MS Office.

 Čak je i besplatna verzija čisto dovoljna za 90% korisnika. No, sve što napišeš vjerojatno završava u nekom AI traning modelu, pa ono

Nadglednik dina
8 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

Što kažete da se stari fontovi lockaju, blokiraju. Onaj tko ih želi koristiti onda bi morao platiti korištenje, tj pretplatu. A zašto kažem stari fontovi, pa evo imamo stara vina koje koštaju puno više od novo proizvedenih vina.  S tom logikom, stare fontove moramo više plačati. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

lol, osim velicine, ne znam puno o fontovima!!!

 

sta se zaista netko zamara biranjem fonta? iskljucivo zadani :D nemam ja vremena da se time igram.

 

najbolja su bila vremena kada su fontovi bili dio ROMa samog kompijutora! tada nije bilo takvih, nebitnih, izbora!

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
LudaRajcica kaže...

.. izbora!

 -ispravak.. da bi nešto bio izbor, mora postojati izbor, ne jedan nego barem dva-dvije-opcija.. tj birati se može samo kad postoji mogućnost, ne kad je jedno-zadano-fixno.

-no i tad je postojao izbor, fonta, veličine, na printeru, na vesa ekranu, kao i u dos-u za evga-vega-herkules i ostalu grafiku, barem 2-3 moda rada i rezolucija a stime i rasterskih fontova pa i naša slova čšž.. (šumnici) na recimo CP 852 EE latin itd.. kao i type fonta, npr bold-italic i sl. što čak i ovaj 'nepredni' editor nudi-ima-podržava.. (čudo tehnike, bugovski napredno na čemu nam zavidi čitav svijet i šire..) :)

 

-drugi dio, krucijalni ispravak bez kojeg bi se otvorila crna rupa ili nešto još stašnije :)) .. nije font dio ROMa, može se tamo nalaziti, kao bilo koji drugi podatak, soft-app-data-byte, tj rom-ram je samo razlika u trajno nakon gašenja i radno tj iz roma se preslikava u ram za rad.. no font se ne nalazi negdje, odnosno sve što se tiče softa se nalazi na storage mediju pri čemu je to bilo koji oblik zapisa koje računalo nekako čita, traka, kameni stećak, papir (skener), usb-flash disk, cd.. bilo koji medij u bilo kojem obliku-standardu-formatu za koji računalo ima kontroler-interfejs-soft.. dok je rom samo rom, read only memory.. sve je to memoryja, storage, trajni-privremeni, brži, veći, nekakav.. a sve, sav soft bilo systemski-izvršni ili podatak se nalazi na nekom mediju koji služi tome da ne moramo nakon paljenja svaki put ponovo programirati računalo-čip.

 

-kao što nećemo reći (ili hoćemo, možemo..) da se pointer miša nalazi na ekranu, što bi bilo netočno.. tj to je samo grafički prikaz, iscrtano kako bi korisnik imao interaktivnu povratnu vezu gdje se u koordinatama miš nalazi na ekranu, dok se miš fizički nalazi na stolu pored ekrana ili negdje no jamačno ne na ekranu osim u izuzetnom slučaju a izuzetak potvrđuje pravilo ili što sam ono ... :)))

 

-eto sad mogu mirnije spavati, no budan, na jedno oko! .. ;-)

 

-dok se s 'duhom' posta ekšli slažem, onak .. wtf-sporedno ili tko se zamara biranjem fonta (kao korisnik, ne kao neki djelatnik, grafičar i sl. kojem je to posao..).

 

edit.. i objašnjenje? .. pa eto, objašnjenje beskonačnosti, potvrda, da se može ni o čemu... :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 18:17 (ihush).
2 godine
offline
Re: Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Offi
Macumba kaže...

 

 

Čak je i stari dobri Arial bolji od anemičnog Calibrija koji mi nikad nije sjeo.

 

 

Arial koristim u svakoj prigodi..

Ne znam tko je i kada prvi počeo uvoditi Calibri ?

Trebalo bi ga uštrojiti.

 

Ovaj mi se ne čini loš.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
3 godine
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

Sve su to više ili manje loši pokušaji kopiranja Helvetice. S obzirom koliko je Office skup, trebao bi ju imati kao glavni font.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne dopada vam se novi zadani font Aptos u Officeu?

dok radjeh u dtp-u, dominirala je helvetica. poslije na peceju, najbliži njoj: arial. uvijek je primarno bila uzajamna "međuplatformska uskladivost" (votevr). alate za kreiranje i uređivanje fontova rabih tek kad bi klijent uletio s nekakvom egzotikom (= mutavo iživljavanje, na kojemu se u pravilu inzistiralo, jer im je tako u "knjizi standarda") bez dijakritika, koje se moralo dodati u font (na točno određena mjesta u tablici). uglavnom, ne postoji bez razloga na akademiji likovnih poseban kolegij samo iz tipografije. to je muka issova i razumijem kako postoje oni koji se samo time bave. ovaj aptos je izvrstan primjer potpuno nepotrebnog sviranja qqruzu. u indijskim šapama, MS (ma i adobe i google ...) je postao poligon za psihotične epizode uprave koje, nažalost, sad imaju globalne posljedice. hare, hare, rama, rama, ding, ding. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2024 10:39 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice