Plavo svjetlo ekrana možda nije jedini krivac za n

poruka: 6
|
čitano: 3.603
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Plavo svjetlo ekrana možda nije jedini krivac za n".
15 godina
online
Plavo svjetlo ekrana možda nije jedini krivac za n

Pa to je nevjerojatno... prisustvo bilo kojeg svjetla utječe na budnost i odgađa spavanje. Izvrsno.

Možda zato i gasimo svjetlo kad krenemo na počinak.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
24 0 hvala 0
15 godina
offline
Plavo svjetlo ekrana možda nije jedini krivac za n

a evo i još nekih, ako ponestane plavog svjetla: previše kave u kasno popodne, prežderavanje prije spavanja, buka (izvana, susjedi ili domaći izdajnici), nečista savjest, žgaravica, bilo čije hrkanje u blizini, razigran kućni ljubimac tipa "noćna životinja", bolest (bilo čija), djeca, zvonjava telefona, kapanje iz pipe, rat, hladnoća, vrućina, "još je rano" ... kad bolje promisliš, u suvremenom zaostalom svijetu zapravo je iznimno složeno zaspati djevičanskim snom pravednika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 7:09 (Ajar).
Moj PC  
12 0 hvala 0
8 godina
offline
Plavo svjetlo ekrana možda nije jedini krivac za n

Neda mi se čitati originalni članak, ali u tekstu se govori o percipiranoj boji svjetla. WTF?

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Plavo svjetlo ekrana možda nije jedini krivac
Feudalac kaže...

Neda mi se čitati originalni članak, ali u tekstu se govori o percipiranoj boji svjetla. WTF?

 

Pa boja i intenzitet su percipirani u mozgu, inače je sve to samo elektromagnetski val raznih valnih duljina i amplituda jel, odnosno snop fotona (čestica) nekih valnih duljina - ovisi kako gledaš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Plavo svjetlo ekrana možda nije jedini krivac
Bitanga kaže...
Feudalac kaže...

Neda mi se čitati originalni članak, ali u tekstu se govori o percipiranoj boji svjetla. WTF?

 

Pa boja i intenzitet su percipirani u mozgu, inače je sve to samo elektromagnetski val raznih valnih duljina i amplituda jel, odnosno snop fotona (čestica) nekih valnih duljina - ovisi kako gledaš.

 To se podrazumijeva. Zato ne vidim svrhu spomenuti osim ako nije riječ upravo o percepciji kao varijabilnom faktoru

Ja rekoh
15 godina
online
Re: Plavo svjetlo ekrana možda nije jedini krivac
Feudalac kaže...

 To se podrazumijeva. Zato ne vidim svrhu spomenuti osim ako nije riječ upravo o percepciji kao varijabilnom faktoru

 

Onda bi netko pametan rekao da svjetlo nema boju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice